Artefakt

Prsten, těžší kov, nejsem schopen určit..

Kategorie des Artefaktes

Identifizierte Kategorie:
Ansichten der Benutzer: 7. Freundschaft, Liebe, Verlobungsringe (1 Meinung) Sacco16: 7. Freundschaft, Liebe, Verlobungsringe

Melden Sie sich an und helfen Sie, diesen Fund zu bestimmen.

Fotografie

Artefakt
Artefakt
Artefakt

Fundumstände

Lokalität:Středočeský kraj
Bodenzustand:Feucht
Fundtiefe:25 cm
Verwendeter Detektor:Nokta Fors core
10 Stimmen
10 Stimmen
angezeigt:
1418x,
Kommentare:
19,
Finder:
casey casey
Fotografiert:
der 10. September 2018,
Eingefügt:
der 13. September 2019

Kommentare

jo, jo... pazourák...

Macek :-D :-)

Zajímavý “darovák” ;-) 👍👍 Líbí se mi.
Jinak už mě tady celkem nebaví to moralizování okolo fotek s rukou. Jako by nebyly jiné starosti na světě. Ať to řeší admin striktním požadavkem a následným mazáním. Asi se sem zas nějaký čas raděj nepodívám, už mě víc vadí ty řeči než ty fotky.

Somiro nalezce nam treba chtel ukazat, jak se tento prsten nosil, treba jsou zde taci, kteri to nevi no ale bohuzel jsou tady i taci, kteri nepisou k nalezu ale k nesmyslum okolo. Takoví by se neměli radeji vyjadrovat a pokud se vyjadruji, tak by to melo byt se vsi pokorou. Ono by je hodne rychlo preslo takove vyjadrovani se po zadostiučinění vsech urazenych pri ukonu nakopani pozadí ublizujiciho. Dalsi kecy me nezajímají, kvuli tobe tady konci ti, kteri zde alespon neco slusneho pridavali. Jestli nemas ego si galozit svůj katalog a nekoho do nej prilakat, tak se ani NEVYJADŘUJ.

Asi jsem ho měl na špatném prstu :-D

třetí fotka na prstě je OK, protože se tak nosil ale ty další už chtělo pěkně rozfotit bez nějakejch prstů aby z prstenu bylo vidět co nejvíce a bylo to dobré pro určování....
je blbý, když někdo chce pomoc s určením a pak neudělá ani kvalitní fotky... ono se z fotek určuje huř, než když to vidíš opravdu....
na takové úmyslně nedávám určující informace....
pokud budou fotky dobré detailní, bez rukou a dalších předmětů, tak odpadnou moje "nemístné" komentáře...
pokud někteří nechtějí tvořit kvalitní katalog, tak, co kdyby si oni začali dělat svůj někde jinde, třeba na FB... jsem rád, že to tu jako na FB není a má to nějakou úroveň a proto tady spousta šikovnejch kluků zůstalo a tvoří ho....
co vím, tak spousta šikovnejch kluků odešlo právě po ty hrozný fotky a taky pro katalog plnej odpadků....
zatím nevím, že by nějakej šikovnej kluk odcházel pro mé kecy....
dost těch, co tu něco znamenají a já je uznávám jako odborníky se znám a taky chtějí kvalitní prezentace, kdy se jim líp radí a určuje....
ty by si měl raději katalog plný blbejch fotek? to je problém v dnešní době kvalitně nafotit nález do katalogu, když už jsem se rozhodl do něj vložit....
není třeba drahé technika jen se trochu snažit, když už jsem si dal takovou práci něco najít, pak z toho mám velkou radost a ve finále odfláknu fotky... to je škoda...
spousta kluků tu má nádherný prezentace a na ty se vždy rád podívám a děkuji jim za ně....

Ok, špatně nafocene.. Ale i tak mě zajímá, odhad datace...

Somira, tak dej prostor( zbylým ) odborníkům, kterých si vážím pro jejich znalosti, ať nám můžou určovat a "NECPI sem ty tvoje věčně se opakující " rady". Z tvých komentů a rad mám už osypky! :-/
Možná by si našel uplatnění na fb ve skupině o kvalitních fotografiích :-P.

nic si nepochopil.asodine.... právě, že z to ho tu nechci dělat FB a aby se dalo lépe určovat..
ze špatných fotek se špatně určuje a do KATALOGU patří pořádné fotky.... a v KATALOGU jsme a ne na FB

Somira,ale moc dobře jsem pochopil. TY ses tu pasoval do strážce katalogu a bereš se moc vážně 8-). Copak konkrétně z tohoto příspěvku nepoznáš prsten? To MUSÍ být na podkladě tebou schválený, aby sis odpustil to neustálý : "foť bez rukou,ruce nech v kapse, ruce do katalogu nepatří atd.. Kolovrátek :-/ který ve finále k nálezu nemá co napsat :-D.

nepochopil, nejde v KATALOGU přece jen o určení ale taky o prezentaci.... ty znáš katalogy kde se takhle prezentuje???
pokud vložím do Katalogu, tak bych tak měl prezentovat... pokud nechci prezentovat do Katalogu, tak můžu vkládat do KLUBU, tam není třeba fotit jako do Katalogu.
Sám nic nevkládáš ani neurčuješ ale když někdo pěkně prezentuje nález, tak ho pochválíš... nerozumím proto, pro bojuješ za nekatalogové foto....
vždyť by stačilo k vyřešení udělat pár dalších fotek bez rukou a přidat je sem ... to je takovej problém????

Pánové... :-) opět diskuze pod příspěvkem, která nemá konce.
Chápu nové vkladatele a i té zkušené, že když je adrenalin, tak člověk fotí a vloží jak to příjde a nemyslí v tu chvíli na klub a na aktuálně z terénu.
@Somiru chápu, ale tohle je marný boj, spíš bych nově příchozí směroval na odkazy pro vkládání a učení se jak historie, tak i vložení svých příspěvků.
Všichni na LP jsme zhřešili, jak nový tak i zkušení a dali příspěvek nevhodný, ale člověk se učí a je třeba připomenout pravidla od ADMINU.
Stojím si za tím, že každý příspěvek je vizitka vkladatele a měla by být dle pravidel LP.

Fotky z terénu jsou OK, proč je nedat do katalogu, ale úvodní fotky musí být vhodný pravidel katalogu a ostatní at jsou vidět až po rozkliknutí.

Tohle psaní pod příspěvkem může odlákat potencionálního vkladatele třeba něčeho, co zajímá archeology.
A to přece nikdo z nás nechce.

...@ to casey...prsten je parádní, dobrý kop :)

Díky za předchozí koment, prostě jen radost a překvapení.Kop hrozně potěšil.
Nález se mi líbí, má zajímavý motiv, po čištění dám fotku jak se patří, díky za upozornění. .
Ale i tak... , jak to může být staré, a jestli je to staré, kam to zařadit? Nenašel jsem nikde nic podobného, jsou to celé lidské kostry s velikou lebkou..

Somira,tak sis mě prolustroval :-) a máš pravdu- že neurčuju ani nevkládám. 8-). Ne že by nebylo co vkládat ;-),ale pro "tvůj katalog" by to nebylo dost dobře prezentovaný 8-).Takže si tu holt počkám až někdo z kolegů vloží stejný nález a odborníci ho určí (tím tedy i mě :-) . Tentokrát se nenechám "otrávit" a následně smazat,jako kdysi a někteří i z řad odborníků.
Pokud vím, tak v pravidlech není psáno že nález nesmí být focen v ruce :-P. A ano,líbí se mi pěkně prezentovaný nález,ale určitě mě neirituje pazourovka,nebo zapalovač jako měřítko ;-). Jde tu o nález. Nováček sem vloží první nález a mnohdy je i vkladem posledním :-( díky t ému "školení". Ono se to dá napsat i jinak. Třeba jen požádat o fotky s podkladem,anebo to zanést do pravidel .

asodin - co potřebuješ napsat víc --- jedná se tu o KATLOG a to snad říká vše
Jak se prezentuje v jinde v katalogu???? na ruce??? se zapalovačem???
můžeš se kouknout na odkazy:

https://www.germanmilitaria.com/Luftwaffe/06EdgedWeapons.html
http://arsenbronze.eu/index.php?id_category=12&controller=category
http://www.mince.cz/cs/katalog-minci/modul/zobrazeni/soubor/195
http://www.uniformni-knofliky.cz/rakousko-uhersko.html
https://odevni-spinadla.webnode.cz/katalog/zapony-s-hackem-tvaru-s-had/
http://www.richtera.cz/numismatics/loadframe.html?bohemia.html

vidíš tam nějaké ruce či zapalovače?
katalog není FB s vkládáním "hele co všechno jsem našel"

definice:
Katalog je vhodně uspořádaný seznam, výčet či soupis navzájem různých entit stejného významu, povahy, charakteru, účelu apod. Katalog může mít fakticky různou formu, zvláštním případem katalogu je např. kartotéka (neboli lístkovnice), může se jednat o publikaci, tedy o klasické tištěné dílo (knihu, brožuru apod.).

90% lidí tu vkládá katalogová fota tak aby to nějak vypadalo, tak nevím, proč bych měl být spokujený s vkladem, který to těm 90 % kazí.

pokud to nováčkovi napíšu já, nebo někdo jinej ( nepíšu to sám ), ta další vklady už může dělat dobře. ... pokud nechce, to raději ať se urazí a odejde, než aby to ostatním zde kazil.... zas tolik jich zas není...

tímto zde debatu končím, nikdy jsem ve svých připomínkách na nikoho nebyl vulgární a neurážel ho...

pokud si chtěl, tak si pochopil, pokud ne, tak je to jen tvá věc, proč si nechtěl....


Aha, ta díky, ale otázka stále trvá 😁

víc,než to věčné dohadování o fotkách by mne zajímalo co zobrazuje prsten a jeho stáří..
tak se tu nedohadujte, není to důstojné, a fotky se mi líbí :-)

Stejný , ale ze stříbra jsem si na počátku 90.let přivezl ze Španělska z tamního metalshopu.Toto vypadá na olověnou kopii(taky jsme je dělali, do Lukoprenových forem-inu tehdy bylo rockerských šperků v Čechách nedostatek:-))

Jak říkal starej Blažek " chytrýmu poraď blbýho kopni " :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben