Čím kopete?

Jsem poměrně velký nováček, používám ke kopání pouze malou lopatu, ta se hodí ale jen na pole, které je rozorané a není moc tvrdé. Zkoušel jsem kopat na louce nebo v lese a na to je ta lopata nepoužitelná. Poprosil bych zkušenější kolegy, dejte tipy na to cím kopat a případně kde to lze pořídit?
Díky za všechny nováčky :-)

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von layosh1 16.4.2010 10:19

Já používám německou vojenskou skládací lopatku (takže je z ní rýč,nebo motyka). Koupíš v armishopu cca.400kč. Dobrý matroš,už vydržela dost.Uvidíš co ostatní :-)

Dokud jsem nekopal moc do hloubky a chodil pole/listnáč tak jsem měl maďarskou polní lopatku za 90Kč (ta samá co mají tady za 300Kč). Pak jsem koupil do jehličnanů/hor US krumpáček za 240Kč. Teď mám lopatku Black Ada Invander a zatím spokojenost, kvalitní nástroj.

A rohlíky mají v Kauflandu za 0.90 kč o:-)

A co? Padl dotaz tak jsem odpověděl i s ostatními informacemi. Nevím proč máš potřebu to komentovat. o:-)

Té jasný,každej všude a všechno shání levnější,tak na tom nevidim nic špatnýho ;-)

Kdyby to nebylo na stránkách prodejce,tak nic proti tomu nemám. ;-)

Já myslím ,že se tu v klidu můžou napsat i nástroje co se tu neprodávají. ;-)
Na začátku LP..bylo řečeno,že forum a obchod budou fungovat nezávisle na sobě a nebudou se navzájem ovlivňovat.
Pokud jsi to myslel takto.
:-P

Cituji....."Já myslím ,že se tu v klidu můžou napsat i nástroje co se tu neprodávají."
Proč ne. ;-)Ale tady šlo dle mého názoru o srovnávání cen zde a jinde a to mi košér nepřipadá.

:-P Jistě že nakupuju tam kde je levněji.Kamarádi,přátelé..než něco koupíte..a to kdekoliv ..
Strýček google .. :-D A už nic neřeknu,nenapíšu. o:-)
Mambo....Aha..Když ty jsi takovej tajemnej
:-D :-D

Chápu ,někdy to také tak dělám ;-)Ale tady šlo o něco jiného.Proč jsem ale tajemnej? :-O

Asi jsem něco jinak pochopil..kašli na to. :-D ;-)

Jo, ale taky nejsou k žrádlu!!! :-D Používám zahradnickou lopatku za 70Kč. Musel jsem si ju upravit a kope se s ní fajn.

Dobrá je ta sekeromotyka co mají zde na D.W tu využiješ jak na poli tak i v lese já mám to samí ale dělaný a jsem spokojen :-P



dektor Fisher5,Březník

Dobrá je ta sekeromotyka co mají zde na D.W tu využiješ jak na poli tak i v lese já mám to samí ale dělaný a jsem spokojen :-P



dektor Fisher5,Březník

mám odsud lopatku,úzkou s nášlapem,te je moc dobrá a do lesa mám přeflexovaný zednický kladívko na malou motyčku,což je super :-)nabroušený na kořínky a krásně se s nim pracuje :-)

A nic.Dotaz padl,ale né na cenu zde a jinde.Potřebu komentovat takovéto odpovědi mám ,protože do obchodu tak trošku dělám, a přijde mi to nefér vůči tomuto webu.
:-/ :,-( o:-)

Z tvého úhlu pohledu s tebou souhlasím. Jen jsem chtěl zhodnotit kopací nástroje, které mi prošli rukama a musím uznat, že ta maďarská lopatku snese upravdu hodně, přibrousil jsem hrany a seká perfektně i kořeny, zlomit ji může jen opravdu "silný" člověk. Toť vše k tomu příspěvku, ať to tady není jako na DW. ;-)

Vždycky se najde někdo,kdo rozvíří téma :-D :-D
Jen tak dál,bude vzrůšo :-D :-D :-D

Pokud je to směřováno na mou osobu,opravdu nešlo o rozvíření nebo o vzrůšo ;-),ale o něco úplně jiného 8-)

Já vim ale podívej tech příspěvků nejednou :-D :-D :-D

mambo.61. to cos napsal chápu a mám stejný názor. ;-)

Já si nemůžu stěžovat na lopatku fiskars,dá se udělat i jako motyčka...

US krumpáček,KT,zednické kl., tady jsou taky různé nástroje na prodej..
Já používám na pole i do kamenů a tvrdého ..KTčko...

Ahoj.Mohl bych tě prosím poprosit,jesli by jsi se mi mohl ozvat na email?Měl bych na tebe pár dotazů.Díky moc. VostepDr@seznam.cz

Nejuniverzálnější je Black Ada Invander.

Jo jo pravda,tu mám a nemá chybu ;-)

Včera jsem s ní byl poprvé v terénu, fakt nádhera, jako nůž do másla.

Mě už toho vyhrabala dost,a kdo si jí půjčí,tak si jí chválí,byl to dobrej kauf :-)

cau ja kopu s vychodonemeckym rycem z armischopu(vyprodej starych zasob) je mensi a pevnej ale pro jistotu jsem ho vystuzil pasovinou 3mm a privaril, vazi troch vic ale zatim to staci

CS polní lopatka, malý krumpáček, dědictví po tchánovi - horníkovi z uranu. Volím mezi tím podle roční doby a taky předpokládaného terénu. Když beru krumplex, mám ještě v kapse maskáčů obyčejnou sázecí lopatku, když kopu hlouběji, hodí se na vybrání rozkopané zeminy a skoro nic neváží.

Vlku, a zkusils s tí krumpáčkem hledat v noci? Ten musí pěkně svítit :-P :-D :-D :-D

Aspoň nepotřebuju čelovku :-D :-D :-D :-D Ale vážně, já nevím jestli ho měl z práce, jen vím, že používali zmenšený krumplexy.

Tam kde je kamenitá půda, je krumpáček dobrej. Mám ho na delší násadě a kovář mi ho trošku překoval a zakalil. Nedavno jsem si tady koupil rejček Black Ada Invander, fakt dobrej. Začínal jsem s vojenskou skládací lopatkou Rusko, ale ta se hodí tak leda na pískoviště :-D. Na dloubání mezi šutry je moc dobrej velkej plochej šroubovák.

Kamarád si taky koupil na poprvé ruskou lopatku když jsem vyděl jak dopadla :-O tak jsem mu nevěřil,že je opravdu ruská. Měli jsme doma stalince a běloruse toho ještě máme jsou to nezničitelný stroje a představím si jak je nanich všechno tak hovadsky masivní a na každý součástce vyditelně napsáno Zdělano v SSSR tak my k tomu ta jejich lopatka moc nepasuje :-/

Ty krávo za chvilku sebou budem tahat i Golu :-D

Prstem si leda tak vyšťouráš suchý z nosu :-D

Ne fakt nic ve zlym ale ten šroubovák mě rozesmál :-D ale proti gustu.... ;-) ;-) ;-)

A proč ne? pokud byl ten šroubovák sdělán v CCCP.... K--a s tím bys mohl aji hádej co... :-D

On ten velkej plochej šroubovák není špatnej nápad........kolikrát by se hodil třeba mezi silný kořeny.

Chlapi a v čem to všechno nosíte nemáte tip na vysokej a úzkej batoh co jsem našel tak tam se vejdou věci na tejden,já do lesa nosím KTčko a lopatku s madlem od rejče a ten rejč je do batohu dlouhej koukal jsem i na taktickou vestu s menším počtem kapes a lopatku přidělat nějakým popruhem na záda :-/

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben