Detektor kovů Golden Mask 1 a 1HF

Zkušenosti hledačů s detektorem kovů Golden Mask 1

Návod pro detektor Golden Mask 1: Návod GM1

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 23.8.2010 18:42

Detektor kovů Golden Mask 1 HF V čem je lepší než Detektor kovů Golden Mask 1

Měl bych podobný dotaz - silně uvažuji o GM1, ale teď nevím, jestli vzít verzi HF nebo standard - nepřijdu u HF o dosah?

O kolik v dosahu je jednička horší, než 2 a 3? Dá se říct, že je jako 3 v automatickém odladění země?

Má GM1 automatické odladění země (nějaký autotrack třeba jako Lobo nebo M6) nebo pevně nastavené od výrobce (jako třeba Compadre nebo Silver)?

Na GM1 se mi líbí uživatelské rozhraní - dva knoflíky a jednotón, to je něco, co mi fakt vyhovuje 8-)

Pokud se chcete podívat na test detektoru Golden Mask 1+HF podívejte se na:

http://www.detektory-mlejnsky.cz/home/detektor-kovu-golden-mask-1-hf-328

litrfree Reagovat 28. února 19:12
Malý příběh, když jsem poprvé potkal GM (nižší číslo než 4) v lese, tak jsem se letěl hned podívat na weby&reference co to je sakra zač. Pro mě maj i ty s nižšíma číslama kouzla, byl to podivný detektor z východního bloku, nula reputace, ale o to víc se ukazuje, že třeba, pro mě, 1HF, je silný strojek. Trošku návrat ke kořenům troyů, a trošku kompromis k masám, železa bručééééj... to ale zase už maj vyšší čísla. HF1 je čistej analog s mikroprocesory, ani gram upoutávek navíc. A to mám rád, vrací se to v citlivosti a dosazích. Podceňovaný mašiny. I ty s nižšíma číslama. Pořád.

Fanula Reagovat 28. února 22:48
To GM HF1 jsem viděl v akci, kdy kolegovi navíc nouzově zapůjčené, našlo mezi pěti Deusi, dvěmi XP GMP a nějakým tím Tesoro ES2 a Cortés malou zlatou minci. Všichni okolo té mince skoro hodinu křížem krážem chodili, ale jen to HF1 ji píplo. Náhoda? Možná, ale např. ES2 tu zlatou minci na vzduchu nedalo ani omylem, Pouze jako velmi slabý železný signál, při vypnuté disc. ..Také náhoda?

Zubran Reagovat 2. března 13:33
No já mám 1HF a sice je to můj první detektor, ale nacházím s ním fakt i dost malé kousky všeho možného, né zrovna bročky ale to je asi u Autogroundu normální. Myslím že je to plnohodnotný detektor a s dosahem i s citlivostí a diskriminací nejsou problémy, jen mě to prostě někdy nedá . I podle testů na L. P. nechápu že ho moc lidí nekupuje nebo aspon není ani ve videích moc videt. Hlavně je to snad od spodní hranice první detektor s dost velkou základovou 2D sondou rozhodně nelituju

litrfree Reagovat 2. března 15:19
Máš recht.Mám ho prostě rád.
Doufám že nevadí že jsem zkopčil z chatu :-)

Chodí někdo z vás tento detík?Moc se o něm nepíše.Myslíte,že je dobrá volba pořídit si GM1HF jako první detektor když chci začít hledat?

Je to vysokofrekvenčák, větší sonda, v týhle třídě dobrý, a naučíš se na něm, to bezpochyby, a snadno pak přejdeš na ještě náročnější a výkonnější detektory. Citlivý je dost a dost.

Je to jeden z favoritů.Druhý je Silver uMax. Rozhodnul jsem se,že jeden do konce týdne koupím.Asi si hodím korunou :-)

Jo, Silver je vysoce konkurenční, obuješ ho větším DeTechem, a bude to.

Už jsem obul auto...na DeTecha už nebudu mít :-)

Tak přemýšlej, oba jsou pozoruhodný, já mám trochu rači tu GM1, právě skrz tah na malá věcičky, ale Silver zase mluví uplně jasnou řečí, je to boj, ale krásnej, že...

Jo je to boj.Už tady bojuji snad pul roku.Přečetl jsem snad všechno co se tady kdy napsalo.Takže teoreticky jsem připravený na 100%.chybí mi ale jedna maličkost a to je detektor.Myslel jsem,že koupím rovnou GM4 ale pak jsem si řekl,že lepší bude pro začátek jednoduchý detektor a pak se uvidí.

jo tak takové rozhodování už mám za sebou,teda na chvilku zatím. byl to boj,ale jak píše litrfree krásnej a tvrdej

Tam jsem tu GM 1 HF koupil a dnes byl první ostrý test.Zaparkoval jsem u lesa a se zapnutým detektorem se vydal vstříc nevšedním zážitkům.Nastavení detektoru je opravdu jednoduché.První signál byl asi po pěti minutách chůze.Byl to soc. dvacetihaléř asi v 10 cm.Měl jsem sebou skládací lopatku kterou jsem dostal s detektorem ale v tvrdé půdě mi dalo hodně práce než jsem tu díru vyhrabal.Dohledání mince byl opravdu horor chce to asi praxi.Měl jsem z toho dvacetníku velkou radost.Pak to začalo.Alobal,alobal,stará konzerva,alobal,alobal,konzerva,bota,kus železa....Poslední díru jsem vyhrabal asi 25 cm pořád ostrý signál a nikde nic.Musí tam být něco ale už jsem neměl sílu a ani s tou lopatkou nešlo kopat hlouběji.Jsem hodně unavený ale je mi fajn.Detektor jsem koupil hlavně kvůli tomu aby jsem se dostal ven a netrávil čas kdy nejsem v práci jenom u televize nebo pc.Takže když to shrnu nic jsem nenašel ale vyčistil jsem kus lesa od bordelu.Jsem ale spokojený a zítra jdu zase. :-)

Dohledání klasických cílů bude za chvíli hračka, to se neboj. :-) V té velké díře to může být i něco dlouhédo ve stěně a hlásí se ti konec. Hlavní je zaměření do kříže ;-)

Dobrý den,koupil jsem si detektor Golden Mask 1+ HF a chci se zeptat jestli hledá i železo ? Viděl jsem k tomu video a borec měl tam dané věcí i mince a on zkoušel na co to bude reagovat a na železo mu to nereagovalo a já jsem dneska šel zkusit detektor a na železo my to reaguje .Díky všem kdo my poradí. :-D

Na to slouží na každém detektoru (krom. pulzních) diskriminace. Myslím že tyhle základy bys ale měl nastudovat sám :-)

Mám GM 1 pár dní a byl jsem venku jenom 2x .Samozřejmě,že reaguje na železo je to detektor kovů :-D Drobná želízka oddiskriminuješ ale když je to větší kus tak to pípne ale podle tonu poznáš,že je to železo.Bud to prská nebo ten ton není čistý.Chce to poslouchat, pár želez vykopat a pak už budeš vědět kdy kopat a kdy ne.Nechci tady dávat rozumy protože sám ještě nevím co a jak.Budu rád když sem napíšeš svoje poznatky a zkušenosti.

Tak jsem byl dneska na obchůzce a našel jsem 2 mince.Mince z Rakouska-Uherska rok 1892 a druhá rok 1856.Celkem slušné na začátek.Našel jsem i spoustu železa a už jsem konečně pochopil jak to má vypadat.Když je v zemi železo tak jenom sem tam pípne ale ton není čistý.Jenom mít správně nastavenou citlivost a diskriminaci.Detektor mě vůbec nezklamal ba naopak mě našel nový koníček u kterého se na 100% nudit nebudu!Všem přeju hodně tooonů. :-D

No mám ho docela nachozený, disc. chodím tak do 3 a je to tak asi nejlepší. No takový neůplný tón muže mít třeba i malý stříbrňák na hraně, to ale časem pochytíš. A alobal se prostě kopat má, inak můžeš přecházet malé zlato a stříbro. Mimochodem co to je za RU 1892?!! Ten ročník je skoro u všech nej!! :-D hodně zdaru

zdravím jsem začátečník a mám možnost koupit starší Tesoro compadre nebo stařší verzi Golden Mask 1+ má s nimi někdo zkušenosti ?? jak je to s dosahem a dají se k GM 1 dokoupit další cívky ??

Dotaz ohledně cívek pro GM1-HF,nyní mám základní cívku 27 cm, ale uvažuji o koupi větší 32 cm nebo 38 cm.Teď k jádru pudla,dosáhnu většího dosahu do hloubky na úkor přesnosti,rychlosti a možná i přejdu menší předměty??? :-/

Nedalo mi to. Audio stopy pro GM1HFplus je hotové. No, a cíle: Jenom zlato, drátek, řetízek nadlouho, otevřená zlatá náušnice, devítikarát, osmnáctikarát, a stříbrný špendlíky. Pod půl gramu, těžce pod půl gramu.....
Tady to je.
http://www.detektory-vychodni-cechy.com/fotogalerie/golden-mask/gm1-hf/
Poslechněte si. Prej že jednoton..... :-)
Krása. Všechno viděl. Jo, a v základu, s obyč 27čkou.

chválím, nedá se říct nic, než že to sedí :-) docela by mě zajímal nějaký test nové 12´´ spider DD a třeba porovnání se základem 11x9´´ :-P

chválím, nedá se říct nic, než že to sedí :-) docela by mě zajímal nějaký test nové 12´´ spider DD a třeba porovnání se základem 11x9´´ :-P

Zdravím po dlouhé době.Mám jeden menší problém s detektorem.Když jdu hledat (na pole) tak zapnu detektor a on hned začne pípat ale pak přestane a za malou chvíli to samé,přitom v zemi není žádný kov.Začalo to nějak před 2 dny.S detektorem jsem nic nedělal.Nehledal jsem v dešti.Nehledám pod vysokým napětím. Děkuju za každou pomoc nebo radu. :-)

uber si citlivost ;-)

Citlivost jsem měl na 7-8 a nikdy to neblblo až teď.Nevíš co to mohlo způsobit ? A díky za odpověď. :-)

aha tak to budeš muset počkat jestli poradí někdo zkušenější.... možná slabé baterky__

Baterky jsou tam dané co jsem je k tomu dostal a jsou 1x nabité.Citlivost uberu na 5. Děkuju za radu. :-)

Mám tuhle zkušenost, tenhle detektor, myslím si, patří rozhodně mezi ty klidnější, co se rušení a vysokého napětí i ohradníků týče. Mám ale nedávnou zkušenost, kdy jsme hledali na samotě u lesa, pod jednou větší dřevěnicí a pak to začlo, řvalo to do plného signálu a trvalo to asi minutu, pak to přešlo a možná za 15 minut zas, opakovalo se to asi 4x nebo 5x než jsme odešli. Mám za to, že v baráku byly nějaké vysílačky nebo něco podobného, které nakmitaly na detektor právě tu (ne)správnou frekvenci. Neznám teď poměr, ta si čísla vymyslím, vím že v praxi rušení elektroniky a nejen ruššení, platí nějaký poměr např. že se 1,8MHz=18kHz. To by vysvětlilo i že kolegům se nic nedělo, jindy je to zase naopak

ještě jsem zapoměl dodat, že po vzdálení z místa jsem hledal ještě 6 hodin a nic se už nedělo

Jinak citlivost na 5 je blbost, s tím zase nic nenajdeš, já chodím trvale na hranici prahového tónu a to je většinou kolem středu 9ky :-)

Ahoj mam dotaz jak je to s tou citlivosti?, GM1 mam par dni, sel sem na louku kus za mestem, zapnul jsem a dotocil na prahovej ton a pak zpet zkousel jsem to mirne na devitku jak pises a jak je na videu z lovcu, ale detik porad rval pri kazdym mavnuti, ustalo to az v momente kdy sem to stahnul niz cca na 7
Vysoky napeti okolo neni, a mobil jsem mel vypnuty, nemuzes poradit co s tim? Nebo je to takhle ok?

Tak ok to určitě není. 5eknu pár věcí. Které je třeba vyvrátit...
1. - ohradníky, koleje, možnost el. vedení pod zemí (ještě horšíá projevy, než sloupy...)
2. - Zkontroluj si, jek máš kolečko poťáku, ve vypnuté poloze. Já ho mám kousek před 1 a naplno ho mám přesně uprostřed č. 10
3. - co máš za cívku, čím větší - tím víc rušení. Zkontroluj konektor, párkrát ho projeď (povytahuj a zapojuj). Zkus, jestli to dělá i s cívku na zemi, jestli to nedělá špatný kabel nebo studeňák v konektoru (zkus s ním zakývat, semtam něco je v normě, ale jak by to řvalo furt naplno, tak to asi není dobře.
Důležité je mít pečlivě omotaný kabel, trochu ochodit konektor apod... No a pokud to bude dělat i potom, a jen při mávnutí, jak říkáš, tak asi není něco úplně v pořádku :-/

Ahoj dikes za radu a za info, uz to jede v pohode, ted uz mi to jde normal na devet, nevim cim to mohlo byt asi fakt nejakym rusenim, jinak to uz facha
Civku mam normalku co je k detiku v zakladu, kablik na civce sem s citem dotahnul a poradne ho omotavam kolem tyce, jeste zkouknu ty cudliky, ale vypada to snad cajk. :-)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben