Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Zkušenosti hledačů s detektorem kovů LP ZERO I a LP ZERO II

Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO I: Návod LP ZERO I
Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO II: Návod LP ZERO II

Testy detektoru kovů LP Zero: Testy LP ZERO
Odkaz na stránku s detektory LP ZERO: Detektory Golden Mask na LP

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 3.6.2014 23:17

k sakru ste me navnadily prodam rutuse a du do toho:))
8-)

Dvoutón je úžasná věc, už bych nechtěl nic jiného, jen se chci zeptat jak se ozývá stribrnak. Zatím jsem žádný nenašel, tak abych ho nepřešel. Je to krásně čistá barva jako třeba 2heller, kterých už mám plno? Nebo se tam ozývá hluboký tón? A pokud ano, tak hodne, nebo málo.
Dále bych se chtěl zeptat nač se dá použít přepínač na poloze audio. Zatím jsem neměl potřebu to využívat, ale rád se priucim. Tím se rozeznává velikost a hloubka predmetu?
Děkuji za rady

Prepinac AUIDO prepina mezi prave dvoutonem a jednotonem. V IRON AUDIO mas dva tony - hluboky na zelezo a odpad (dle nastaveni diskriminace) a vysoky na barvu. V AUDIO jednoton, pricemz potlacena zeleza (dle stupne diskrimanace) se nehlasi nebo jen takovym prerusovanym skrkanim. Jinak AG se hlasi stejne jako CU mince, s tim, ze cim mensi a cim hloubeji, tim samzrejme slabeji a proto je dobry kopat nekdy i takovy polovicni "cisty" signaly, ale to uz je jen o nachozeni :)

Ja by som sa chcel opýtať či v režime AUDIO nestráca detektor citlivosť a či v tomto režime hlási všetky mince aj malé grešle. Zaujímajú ma hlavne mince a možno šperky. Potom bude pre mňa asi najlepšie chodiť v režime AUDIO. Nie?

Ja chodim sice GM4, ale tam je princip stejny - vzdy dvojton, pouze je-li nekde hodne bordelu, chodim jednoton, a pro overeni pekneho signalu prepnu na dvojton. Ale to je jen vyjimecne. Jinak v obou rezimech je citlivost stejna, jen se pri jednotonu potlacuji zeleza a pripadne folie, das-li vyssi diskriminaci. Na nejmensi greslicky urcite dosahne, jen ne treba tolik hlubobko, jako 18kHz GM4.

Mne ide hlavne o to ci v režime AUDIO hlási všetky mince a šperky. Nechcel by som prejsť niečo zaujímavé. Železo ma nezaujíma.

Barvu to hlasi v obou pripadech stejne. U jednotonove odezvy ale muzes slyset barvu a bez predchozich zkusenosti nemusis rozpoznat rozdil mezi velkym zelezem a pozadovanym cilem. Je to o zkusenostech, tak az se ti to zacne dit (jakoze jo) tak neves hlavu, to rozpoznani barvy od zeleza i v jednotonu je jen o nachozeni. Nicmene - v obou pripadech to minci zahlasi stejne, sperky atd, taky.

Je to přesně tak jak píše GM4PRO ;-)

Zdravim všechny hledače. Který detektor koupit na lokality Jirkov, Chomutov a okolí. Mám na detektor 8000,- Děkuji za rady

Buď LP ZERO 23 nebo Tesoro Silver uMAX SE. Tomáš (Zipsy) na naší pobočce v Ústí se ti určitě zavěnuje a on má velice bohaté zkušenosti z místními lokalitami. ;-)

zdravim chlapci chtěl sem se zeptat jestli už se někomu stalo ,že mu detektor bral kameny konkretne oblázky , mě se to stalo na poli u řeky a rvnou dvakrát kamarádův detektor na to nereagoval nevěděl by někdo čím to může být?? :-) :-)

Ahoj, urcite na to reaoval, ale neprezentoval to navenek. Detektory reauji na mineralizaci a treba cedic ovlivneuje detektor vzdy. Me osobne vyhovuje, kdyz ho slysim - poznam, ze jde o cedic podle typyckeho tonu pri pohybu civkou nahoru a dolu nad mistem sinalu. Ten zvuk zesiluje a zeslabuje, narozdil od signalu kovoveho, kdy je signal prezentovan kratce a usecne (ten poyhb civkou je nahoru a dolu, ne do stran, jako pri hledani). Detektory to ovlivneuje oba, jak tvuj, tak tvho kamarada. Signal v blizkosti vyssi mineralizace byva zkresleny - muze to byt mince ale hlasi se u cedice (kazdemu) treba jako folie nebo kulate zelizko. Nekdo, kdo nevi, ze je tam cedic, tak sinal muze spatne vyhodnotit a prejit. Ty ale budes vedet, ze jde o cedic a neco dalsiho. To neco muze byt treba stribrnak, jako se to stalo uz i mne :)

Zapoměls na koks,to je svinstvo.

Cau. Kámoš má také Zero a v režimu Iron Audio mu to hlásí každý kus čediče,ale jen v Iron Audiu. Jinak je ale velice spokojený ;-)

Je to možné, záleží na lokalitě. Někde to prostě v tom audiu nepujde. Ono pro řadu detektorů je špatné ve všech režimech.

Zdravím! To nepopírám ,určitě tomu tak je,jen jsem chtěl pomoc s odpovědí ;-)

Při testování ale fungovalo že se všechny tyhle šutříky hlásili jako železo. Prostě nechodili do "barvy" což jee obrovská výhoda ;-)

To určitě je,kámoš když chodíme takovou lokalitu tak airon audio vypne,ale jinak na něj nedá dopustit a chodí tak pořád. ;-)

Tak o niečom podobnom by som ti vedel povedať svoje už aj ja. Bol som na takom mieste kde som si myslel že sa mi detektor pokazil.

jojo signal byl dost slabounký a přesne jak říkáš bylo to jiné než signál kovu tak to bylo asi ono a z větší výšky už nereagoval jen těsně nad tím kamenem :-)

Zdravim! jako zacatecnik co se tyce detektoru bych si chtel nejaky poridit a zaujal me tento. Ale mel bych dotaz jak stimto detektorem pujdou hledat militarie? najdu snim treba bajonet, nabojnici 30cm pod zemi ? a jeste by me zajimalo kdyz stimto detektorem zavadim o vysokou travu zacne vydavat signal ? co vim tak Garrett ace 250 to delal. Predem diky :-) :-) :-)

Zdravím Pánové

po dlouhé době chci znovu oprášit lopatku, koupit detík a zase vyrazit. Zde na lovcích jsem prvně zakoupil Tes. Silver, následoval ES II a nakonec legendární Tejon. Momentálně nechci už tak drahý detektor.
Zkušenosti již nějaké mám a o hloubce to také není :) Pokukuji po Golden Mask 1+ a po novém Golden mask ZERO.
Když jsem viděl jak Zero reaguje na ,, kačku,, ve 30 cm tak jsem celkem čučel :)
Otázku mám na GM 1+ ...reaguje na poligonu na kačku ve 30 stejně silným signálem jako Zero ? Protože video s GM1 jsem nikde nenašel.

I když je Zero naše dítě, opravdu je Tejon trochu někde jinde. S detektorem tak určitě budeš spokojený, ale Tejon je prostě hlubší :-D

Tak to že Tejon je jinde jsem se přesvědčil už když sem prodal Es 2 a přešel na Tejona. Ale stále mě zajimá ten GM 1+ v porovnaní se Zero.
Chapu, že Zero je Vaše ,, dítě ,, ale jen mě zajimá, jak reagune na ty kačky ve 30 cm a 35 cm právě ta GM 1+
díky.

V podsatě stejně. GM1 + je tak trochu Zerme zavražděný detektor. Zero je ve vývoji o jednu generaci dále a tak se v podstatě neprodávají. Výseledky na takto hluboké cíle budou takové žee ve 30 pouze za velicce optimálních půdních podmínkách. V 35 opravdu ne, na to by to chtělo Tejona s Ultimatkou :-D

Prosím o radu, jsem začátečník.
mám ZERO 30, pokud použiju doporučené nastavení diskriminace na 2, mód iron (jednoton) tak nacházím víčka od zavařovaček, víčka od kořalek, různé tuby od past a jesenek ..., když pootočím diskriminaci na 3, 4...i 7 tak pořád tento odpad také nacházím. V návodu není popsáno co které číslo na diskriminátoru znamená, jen doporučené nastavení na 2 ? Chápu, že není dobré moct diskriminovat, abych náhodou nepřišel o něco pěkného, ale něměl by diskriminátor ve větších číslech toto schovat ?
Druhý dotaz, proč nacházím tolik obyčejného železa, když je diskriminátor na 2 a opět mód Audio-jednotón, měl by železo schovávat - nehlásit. V režinu Iron Audio-dvojtón pak samozřejmě nebručí a hlásí barvu a já kopu. Někdy to opravdu funguje, ale dost často to neschová. Mám na mysli šrouby od zemědělských strojů, různě větší kusy želena-radlic a plechů...
Jinak jsem moc spokojený, detektor je naprosto klidný a když zahlásí, tak tak vždy něco najdu :-)
Moc děkuji za Vaše odpovědi.

Ahoj, tohle neni o detektoru, ale o zkusenostech, ktere ziskas jedine tim, ze budes holt kopat vsechno. Postupem casu uz poznas, podle jemnych nuanci, jak se detektor chova nad urcitym cilem, da se tak naposlouchat opravdu hodne. Myslim, ze treba mne to trva tak 14 dni, kdyz mam nejaky novy detektor, treba na testy, nez si zvyknu, ale kdyz jsem zacinal, trvalo to tak pul roku, nez jsem si mohl s jitotou urcit co a jak uz ve vzduchu. Ale ta jistota teda neni ani dnes stoprocentni, proste sem tam i ja vykopu bordel, tomu se clovek nevyhne. Kulata velka AL vicka, zavarovacky, to se kope vzdy. Dam ti priklad: jednou jsem kopnul krasnou RU prezku, pak ten samy signal, vicko od zavarovacky. Pak zase ten signal a dalsi vicko od zavarovacky. Hele, bylo jich tam asi 15 na jednom miste na kraji pole a vzdy vicko od zavarovacky. Uprimne, kdybch kopnul nejprve jedno, dve tri vicka od zavarovacky, sel bych jinam a tu prezku bych tam nechal. Takze ono se to potlacit nevyplaci a u tak velkych vicek to ani moc nejde :)

Větší kusy železa se ti budou vždy hlásit barvou,ale ten zvuk bude.určo nějak pozměněný na konci,prdnutí škrknutí a nebo třeba utnutý. Potom je to potřeba.poslouchat,zvlášť u jednotónu. Šrouby mají ten sam problém a víčka od zavařovaček je neustálý problém,tam to budeš kopat vždy,i přes disk nehoře,páč je to kus materialu a plocha.

V prvním dotazu jsem myslel mód Audio (jednotón), napsal jsem chybně iron (jednoton)...

Pokud bys chtěl aby to nehlásilo víčka od zavařovačky,tak by to nehlásilo ani mince

Ber to jak já 8-) Jedno -dvě projítí lokality a je vybranej bordel,pak už kopu jen lepší věci ;-) :-D

Dobrej nápad do pátku budu kopat jen železo v sobotu jdu na barvu :-D :-D

Jak jenom do pátku,tak to máš super 8-) Mám tady v lokalitě stále odkládaný pole, kterýho se už normálně bojím :-O Prostě jak tam vlítnu se Zerem, tak si připadám jak na tom videu ,kde zkoušeli kluci tu separaci a nechali mincičky těsně vedle sebe .Jenže na tom poli je to takhle v kuse a já sem musel utýct,abych nezblbl z toho střídání tónů neustále jdoucích po sobě každých pět centimetrů :-D víčko hřebík ,alobal hřebík,tuba šroubek ,víčko šroubek ,kolečko (samozřejmě železný z řetězu ) hřebík ...... :,-( :,-( :-D

Zdar no tak včera jsem byl Elmary v krámě a koupil si tuhle mašinu. Hned sme s kolegou vlítli na takovou pochybnou louku jen to prubnout jak se bude Zero chovat a docela jsem byl všoku že zero okamžitě zahlásilo barvu. Kolega to místo dvakrát přešel upozorňuji,že bez odladění a se základní cívkou na Cortesovi a ani necek...až při třetím pousu mi oznámil že mám pravdu...tak dneska se pujdu chvilku mrcasit a pozná se co to opravdu dovede.. :-)

hodně štěstí

Tak poznatky z prvního delšího mrcasení, již po několika pár prvních řekl bych vteřinách jsem zjistil,že Zero opravdu není jako silver umax rychlo běžka jak jsem byl zvyklej, o to víc mě překvapuje dál hloubkou na kterou si teprve zvykám. Pro mě absolutně nepochopitelné vykopat 10tihaléř československý z hloubky 22cm.. Nadruhou stranu se Zero 30 chodit u Březiněvsi na brutálně zamořeném poli čedičem a všemožným bordelem v režimu: iron audio prostě nelze.. Marně jsem doufal že když mám silvera celkem slušně naposlouchaného,že tomu bude stejně i u Zera. Je to prostě jiná mašina a tak zas znova od začátku. Ale jak jsem již psal je to první větší procházka a zatím jsem velice mile překvapen.
Jen jednu otázečku bych měl je Zero se sondou 23 méně náchylné na prozvuky? Nebo je nějaká sonda která by tento problém minimalizovala? Díky za reakce :-)

Takže prozvuky, sondou to není, musíš chodit po klidu, zkrátka chce to čas a trpělivost a žádné prudké pohyby. ;-)

Jo to ti musim dát za pravdu,žádnej fofr úprk ale kliďánko piánko a hned to bylo znát... Jak říkám jiná mašina jinný přístup.

Jak je na tom ZERO které má automatické odladění půdy s jeho funkčností, koukal jesm na youtube na testy GM4PRO v automatickém odladění a v manuálním. V automatice podávala podstatně horší výsledky, to je jediná obava kterou mám před koupí ZERa, zda to, že má automatickou GB to nebude problém. Dík za info

zatím sem si žádnýho problému nevšiml ;-)Podle mě šlape výborně na F5 sem si zvykl na manuál ,ale tady s tím problém nemám 8-)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben