Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Zkušenosti hledačů s detektorem kovů LP ZERO I a LP ZERO II

Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO I: Návod LP ZERO I
Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO II: Návod LP ZERO II

Testy detektoru kovů LP Zero: Testy LP ZERO
Odkaz na stránku s detektory LP ZERO: Detektory Golden Mask na LP

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 3.6.2014 23:17

Ještě by mne zajímalo o co přesně se okrádám když vezmu Zero v automatu nebo starší GM4 v manuálu. Předpokládám, že správně nastavená GB má vliv na citlivost a dosah detíku? Ono totiž je to takhle, mám v hledáčku GM4/PRO, ale Zero jí hodně kanibalizuje cenou a já si říkám, zda pro mě není GM4ka zbytečně našlapaná.

Rozdíl v dosahu tady je. Na 1 kčs cca 5 cm. Jestli je to dost nebo ne, ne nevím. Myslím že to v podstatě dost je :-D

Dotaz na Elmaru : Těch 5 cm rozdílu je i při automatickém GB u GM4 nebo platí pouze u manuálu ?
Dík předem za odpověď.

Pokud bych vzal Zero a nastavil mu citlivost na 8 a to samé udělám s GM4PRO bude v automatu rozdíl tak 2 - 3 cm a v manuálu těch 5. ;-)

Každopádně budeme dělat s novu dvoufrekvenční GM4PRO WD řadu testu a chceme do toho zapojit co nejvíce hledačů. Tudíš se během října na LP vyjde hodně čísel. ;-)

Ještě čistě teoreticky, pole tam je to asi jednoznačné - kopat mince kupříkladu ve 30 stejně asi nehrozí.
V lese zase není takový podíl bordelu i přestože fólie a alobaly také jsou. Jedná se mi o to, že nemám času na zbyt a když už vyrazím, rád bych si byl jistý, že nepřecházím. Stále vzhledem k okolnostem mi přijde, že by Zero mělo být dostačující. Respektive mám teď detík s mizerným dosahem a tak nevím jak často se kopou mince kupříkladu z 25-30 cm. Poprosím o zkušenosti ostatních, dík.

Záleží na množství železa v lokalitě. Jeho množstí negativně ovlivní dosah detektoru. Mince v 30 cm na poli ale není nic mimořádného, kope se i hlouběji. ;-)

Děkuji, toto jsem potřeboval přesně slyšet, já byl v pátek u Jirky v Čáslavi (byl jsem tak plnej zážitků z testování, že jsem mu možná při rozloučení nepoděkoval), myslel jesm, že mám jasno, ale spíše jsem se do toho ještě více zamotal. Přecejenom se stále přikláním k tedy k GM4/PRO.

Těch 5cm je rozhodně dost, je mi jasné, že automat je prostě kompromis. Já chodím se starým BH Pioneer 202 a už mě vadí ztrácet čas, když mám na zahradě vyzkoušené co ten "detík" zvládne.

Přesně toto jsem řešil i já, vzhledem k tomu, že jsem začátečník, tak jsem nakonec sáhl po ZERU. Navíc video bylo dost přesvědčivé. Zatím jsem byl v terénu 3x, ale už mám plnou krabici nálezů :-) Když se podívám na info u uživatelů, tak plno hledačů má více detektorů někdo i 3 kousky. Takže časem, kdyby mě to chytlo, tak si můžu pořídit třeba GM4PRO a ZERO věnovat manželce nebo dětem a nebo s tím seknu a při prodeji neprodělám tolik :-).
Jinak k těm dosahům, zatím jsem všechno kopal kolem 10-15cm, vyjímečně cca 20cm. Dle videa zde na webu 1Kčs v 30cm a slabě v 35cm ! Jestli GM4/PRO jde ještě níže, tak to už je peklo kopat :-)
Spíš, nežli hloubka je pro mě amatéra rozhodující snadnost nastavení, jednoznačnost odezvy od detektoru - dvojtón s bručením (GM4 možnost nastaví modulace odezvy), v poslední době se dost zmiňuje o prozvukách. Zero jich má minimálně, alespoň na loukách a polích kde chodím. Samozřejmě záleží nejvíce na lokalitě a také na velikosti a typu cívky (já chodím hlavně s 30 Spider)
Pokud jde o design, opět jednoznačně ZERO, i barvy jsou prostě nádherné a manželka můj neohlášený nákup ani nekomentovala, asi se jí také líbil :-DDD

Jestli se jí líbil, jak té mojí, tak ho radši dobře zchovej,než ho vymění za kožuch o:-) :-D :-D

Mám Zero od června a korunu po několika zkouškách ve 30 cm. Bohužel nedá. :-D

No já bych korunu ve třiceti ani nepředpokládal :-D :-D

Ono záleží dost na zemině, ty videa z polygonu jsou taky patrně na kypré lesní půdě. Nedělám si iluze, že v reálu na poli u nás s vysokým obsahem jílu dám kačku v 35cm. Momentálně jsem s Pioneerem 202 kterého mám zapůjčeného na 15cm takže i Zero by byla "pecka". Když jsem si ho zkoušel, fascinovala mě rychlost, dobrá separace na detík za 8tisíc, jednoznačně a jednoduše stravitelný zvukový výstup, jednoduchost nastavení.

Hoši mám na vás dotaz,dá se Zerem kopnout Agčko? Vím že na tom poli jsou jelikož jsme tam byli s kámošem a on během dne s deusem tři vytáhnul a já zas jen hliníkáče a jeden měďák. Tak přemýšlím zda je to jen o štěstí nebo i detíkem...a to upozorňuju že kopu vše... :-/

Jasne ze da :) Je to o stesti, ZERO je jinak velmi dobrej mincolovec, proste nekdy prano je a jindy zase neni.

Jak píše GM4 ,je to o štěstí a konstelaci . Já zero mám a pár agček už mi pípl a bez problému.Aj malinký a tenký jak papír . Jindy chodím a za celej den pípnu jeden pásek od nábojů . 8-)

zkouška -1kčs v 30ti cm prošla ,zkoušel jsem jít i hlouběji,ale už jen slábé zvuky spíše jak prozvuky,a ag se Zero určitě ano ale nastavit diskriminátor opravdu na 2 a modlit se at pod nohama nějaké je ,na 4ce už prská trochu železo a v zemi i na dvojce trochu prskne když je tak cca 15- 18 cm hluboko,zkoušel jsem to doma na zahradě a ted o výkendu jsem s ním našel první ag a kdybych nebyl zvědavej tak bych ho i přešel a nekopal protože tak trochu prskal ale asi jiná půda jiný zvuky ,za mě -jsem velice spokojen s jednoduchostí a zároven funkčnosti této mašinky a timto moc děkuji Elmarovy za pomoc ve výběro detíku,dávám mu za jedna s hvězdičkou poměr cena, kvalita, výkon

S diskriminaci opatrne, to plati pro vsechny detektory.

To ja se o lokality nebojim měďáky vytáhnu 3 a víc vždy jen už jsem si říkal jestli to není mrcha stejně Silver umax kterej i ve all metalu stříbro v pěti cenťákách nepřiznal ale měď sem tahal z dvaceti i mrňavou...tak sem nedávno přešel na Zero a teď si říkám jestli sem neměl šáhnout jinam...spíš je to ale o větším naposlouchání...

To:Elmara udelam znacny posun prechodem na teru705? asi si s tema analogama nejak nerozumim....a to mluvim o intenzivnim kopani...

To Glock36 : Nevím proč srovnáváš Deuse a Zero, ale říkat, že Silver v allmetalu nepřiznal stříbro v 5 cm?? ? Podle mě se vyprdni na srovnávání detektorů a radši si detektor pořádně naposlouchej a ,,nachoď,, Protože pokud nejsi jen další rozvraceč tohohle webu, tak přeci nemůžeš tvrdit takovouhle hloupost ;-)

O naposlouchání je to stoprocentně a rozhodně jsem nikdy neměl a nemám touhu nic rozvracet..a už vůbec né tento web,který je podle mě plný lidí kteří ví co dělají a něčím je to naplňuje stejňě jako mě..velice se omlouvám pokud jsem plácnul nějakou blbost...

myslím, že za ty prachy je to hodně dobrej detektor, snad to Elmarovi nebude vadit když sem dám testy kluků z Polska:

www.youtube.com/watch?v=npWzlQ2n1Ow

Tak jsem chtel zacit hledat a vybiral jsem si hledacku sel jsem za kamaradem co uz ma nake zkusenosti a par detiku mel rikal jsem mu ze bych si koupil gareta 250 on ze jeho kamarad ho ma a ze nam ho pujci prvni lesik prvni mince ape garet hraje opravdu jak tramvaj a je pomalej porad se clovek ke vsemu vraci a on az pak vyhodnoti ze to neni barevny kov jeste me napadl dalsi kamarad ktery ma silvera masinka uz byla o hodne lepsi rekl jsem si ze o tech par korun drazsi ze to neni tak hroynz a hledal uplne jinak a aleko lepe nez automat presnejsi a rychlejsi reakce uz jsem byl rozhodnut ze si ho objednam ale kamarad rikal at se podivam na lp zero koukali jsem na video a zase jsem si rekl ze o moc drazsi nez tesoro silver neni tak jsme se na nej jeli podivat a koupil jsem ho je vazne za tu cenu paradni sice jsem chtel pro zacatek dat do detiku jen 5500 a nakonec me stal 8600 ale opravdu za tu cenu je hodne muziky a jsem rad ze ho mam lp zero je dobrwj detik :-)

Máš štestí žes napsal cos koupil.Už bych se tě zeptal kam až s tím že o těch pár korun dražsí není tak hrozný by ses dostal. :-D

Uplne prvni jsem chtel tesoro compadre ale jezte jse jsem to nekoupil pak bych to prodaval a shanel lepsi :-) tohle mi snae nakej cas vydrzi :-)

Záleží na náročnosti 8-) Za mě- zero asi vyměním ,až za detík co mi nahlásí hlobku, velikost, tvar a stáří předmětu,popřípadě i jeho použití o:-) :-D

Tak to na ten detektro buď hodný, bude ti muset sloužit dlouho :-D

Však už má taky vlastní obleček ,když deme ven na procházku,aby mu nebylo vlhko,horko, zima a ještě chci ušít neprůstřelnou vestu.Kdyby jsme náhodou zase narazili na nerozvážného myslivce. To mi připomíná,že si ještě musím poznačit ,,upravit proti prokousnutí ,nebo možnému pokusu o aport " .
Asi si to po dodělání dám patentovat o:-)
Ale jinak doufám, že mi dlouho vydrží i když už mám v projektu vlastní detektor ovládaný pro zatím bovdenem, ale časem z toho bude dálkáč a samokop 8-) ;-) :-D :-D

Já mám samokopy dva Oddíka a Kubíka. Je to ale dost líná čeládka :-D

Tak tomu rozumím ;-) Sám sem tenhle tip zkusil dvakrát a dopadlo to stejně :-D
Tenhle bude už vymakanej a bude chodit po štyrech . Jen sem zatím nevychytal to rozlyšování materiálu a štěkání musím taky ještě naposlouchat :-D

Dobrý den,také jsem neodolal a pořídil si Zero 30. Dnes jsem ho byl na pole vyzkoušet, ale jenom na ho-
dinku.Jsem úplný zajíc a učím se teprve rozlišovat signály, proto mě překvapilo,že asi po půl hodině jsem
našel 1 Krejcar (1885) ,mosaznou páčku kohoutku a několik železných věcí.Zatím veliká spokojenost. :-)

A bude líp ;-) Samozřejmě sou idny ,kdy bude hůř aj se zerem ,ale těch je naštěstí málo 8-)

Díky za povzbuzení, doufám , že na Hané toho leží v zemi hodně zajímavého. ;-)

no to si piš že jo ;-)

Haná byla vždycky bohatá ;-)

Mě Hana říká že nemá ani korunu,tak nevím teda :-P

To je po generace z matky na dceru předávaný zastírací manévr ;-) :-D

Ahoj všichni, nemáte náhodou někdo k porovnání separaci, dosah a citlivost na malé cíle GM2 vs LP ZERO? (předpokládám za stejných podmínek a velikosti std. sondy)
Děkuji moc za komentáře. :-)

To Elmara:Cus,mam dotaz,zda-li jdou použít sluchátka garrett-sound clear taky na zero?Díkes.

Nazdárek, mám dotaz jaky je rozdil mezi Lp zero 30 a Lp zero 23.

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben