Detektor kovů Minelab Safari

Můžete nám pomoci napsat vaše nejlepší nastaveni detektoru kovů Minelab Safari, Nebo si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů Safari.

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 23.8.2010 17:23

bude mezi safari a etrakem velky hloubkový rozdíl?

Záleží na cívce. Pokud rozdíl bude, při stejné cívce, tak ne v řádech několika desítek procent. Rychlost pohybu, a tím i způsob hledání, práce obsluhy, je jiná.

Rychlost pohybu a tím i způsob hledání je u Safari a E-trac jiná? Oba jsou na stejné platformě, jak si to myslel?

Safari máš čtyřton natvrdo, a na E-Trac máš těch možností podstatně víc. Vždyť nejde jen o prostý zvuk, u těchto detektorů, jde o audio vyhodnocení v plný parádě, to není jen o tónech a náběhu odezvy. A to umožňuje rozdílné chování při chodu s detektorem. Nemyslím tím jen zasahování známého cíle na určeném místě. Myslím tím reakci hledače na typ odezvy, a tím i změnu pohybu sondy. U Safari to je třeba, aspoň pro mě, víc hlídat, abych to správně v hlavě vyhodnotil. Hledání je o hlavě docela hodně. Tak jsem to myslel. OK?

Takže Safafi je multiton ve smyslu produkce 4 tónů bez další modulace. E-trac je multiton v pravém slova smyslu s modulací tónů v široké škále. Safari funguje na čtyřech tónech jako třeba CZ-3D a nedává možnost širší modulace pro toho, kdo multitonovou modulaci vyhledává a hlavně ji umí vyhodnotit. Tak nějak?

A Safari tedy dovoluje rychlejší způsob hledání, protože potřebuje menší čas k zvukové odezvě ve formě čtyř tónů, kdežto E-trac, aby co nejpřesněji odpověděl uživateli modulovaným tónem , potřebuje delší dobu k vyhodnocení, čili si vyžaduje pomalejší způsob hledání. Je tak?

Až na ten konec co píšeš. Nevyžaduje.
Nesouhlasím s tím, že zvuk zlomení větve - jako taková popisná zvuková odezva, třeba abych se něčeho nedotk, nějakého rychloprskoletu, a náběh tónu audiovyhodnocení, něco jako po úderu na trinaglu, prostě bohatá informace, třeba takto řečeno, tak že ta ten její další průběh od počátku po plnou zralot tónu - způsobuje nějakou pomalost vyhodnocení. Nedělal bych z Minelab E-trac nebo Safari nějaké zpomalené retardéry :-) Stejně to je marný, jsou dobrý a viděj, a o to jde, prskolet neprskolet, že jo. :-)

Takže E-trac mi dává širší modulací zvuku možnost sofistikovanějšího vyhodnocení odezvy ( pokud tomu signálu budu rozumět ) než Safari. Nicméně cíl zachytí oba a barvu mi oba vyhodnotí do barvy, jen různými tóny - ale barvou. Je tak? Za použití stejných cívek bude dosah totožný.

Zase k tomu dosahovému konci, nebude. E-Trac má na rozdíl od Safari Volume Gain, což je něco, hodně jednoduše řečeno, co se nechá nastavit v oblasti zesílení slabých signálů. Je to jako další věc v oblasti funkcí, který by se nechaly zařadit do škatulky která souvisí s citlivostí. Dopad je dvojí, pozitivní. Na hluboké cíle a na slabé signálky malých cílů. Takže to bude to, proč E-Trac bude razantnější při shodné cívce a podobném nastavené ostatních základních parametrů. Prostě ten příplatek na E-Trac je opravdu za další nabízené výkonové položky.

Jirko děkuji za tvuj čas. Ještě chvíli pockam a pokusim se došetřit. Když to nepůjde, i přesto bych šel do Safari.

Neni zač, zaskočil si mě, s tím poděkováním. Je tam hezky, tak šup, na chvilku na vzduch :-)

Poděkovat je slušnost :-) a ven jdu, ale s kočárkem.

Zravím, mám dotaz a prosbu zároveň, nemohl by sem někdo hodit nastavení safari, jsem s touhle mašinkou začátečník a tak sháním rady kde se dá, předem díky za každou informci.

asi tady safari nikdo nemá :,-( :-D sirota já ubohá :,-(

Zdravím, chtěl bych u Safari zlepšit separaci, do zabordelených lokalit. Poohlížím se po nějaké cívce, která by tohle nejlépe splnila. Co byste doporučovali ? Nemám s tím žádnou zkušenost, prakticky všechny menší cívky na trhu jsem nikdy neviděl. Kandidáti : Cioltek Joey 25x12,5cm (je k sehnání ve verzi "mono"což bude asi koncentrika a ve verzi DD), detech 15cm DD, ...mrkněte na to http://www.metaldetectors.cz/71-sondy-coiltek
nebo tahle SEFka www.lovecpokladu.cz/civky-detech-sef/sonda-s-e-f-pro-detektory-kovu-minelab-20x15-cm-631

Předem díky za rady, doufám, že dobře vyberu...

Paul

Zdravím, jako separační cívku na FBS jednoznačně preferuju original 8" DD. Ta je dostatečná. Většinou se hned každý ptá na hloubku, a myslím že je v pořádku, při rozumné a uchopené hledací technice se neztrácí. Jde také o to, jak správně v tom bordelu hledač dokáže rozpoznávat cíl. A to je prosím spíše než separační tak hledačova záležitost.Mám na DVČ webu audiotracky cílů pod safari, a takový zapatinovaný stříbrňák, si myslím, hledač sice vyseparuje, ale může ho v když zůstane jen u conductive snadno přejít. No mrkni na ty stopy, třeba to chce jen "zmenu štýlu".

ahoj prosimte kde ze najdu ty audiotracky:????:) docela bych si to rad odposlouchal :) diky honza 8-)

Třeba tady. http://www.detektory-vychodni-cechy.net/testy/

paulHD: jak dlouho chodíš safari? mě se dost osvědčilo převedení cointu do all metalu, je to super věc.

Chodím ho velmi krátce, v řádu týdnů. Už jsem o tomhle triku četl ;-), ale od té doby jsem se se Safarim neviděl, takže jsem nezkoušel v praxi. Mimochodem, nepřijdu tím o dosah ? Ne že bych nějak extra řešil milimetry, ale přeci jenom,..Budu v režimu coin, kde umažu v podstatě všechny pole v železe, nastavím trash density na high, v tom se mi prostě hledá líp a co potom, jak to bude s dosahem ?

jinak mám nasazenou ultimátku a nestěžuju si :-)

taky nad ní uvažuji, ale priorita je pro mne momentálně zlepšit separaci, 11 palec má podle mne dosah dostačující (ikdyž jak jsem psal, ultimátka bude 8-) )

Co se týče separace, buď Minelabáckou 18 cm nebo od Detechu 20x15 S.E.F :-D

Děkuji za odpověď. Safari je můj první FBS detektor a opravdu je to o tom, naučit se s takovým strojem hledat. Co mě trochu znervóznilo při nedávném hledání bylo to, že jsme se ocitli na lokalitě s velkym množstvím železa, mezi kterým byl nezanedbatelný počet chtěných barevných cílů. Bohužel nastaly situace, kdy Safari na ploše cca 2x2m s rozsypanými hřebíky viděl velkou část plochy jako jeden velký železný flek (treshold prostě nepřetržitě mlčel). Kolega s jiným detektorem ty barvy vyzobal, zatímco já se trápil,tancoval na místě a snažil se lokalizovat barevný tón..Podotýkám, nastavení - trash density high, citlivost 19, režim relic se smazanými třemi dílky diskriminace dál do železa. Z cívek, které jsou na trhu k dispozici mě zaujal ten výše uvedený Coiltek Joey, ale originál 20 cm se nebráním ,pokud má stejné, nebo dokonce lepší, výsledky. Možná se zeptám zvláštně, ale proč tedy tu 8 palcocou a ne Coiltek, v čem je rozdíl ?
Děkuji za odpověď,

Paul

no máš tam hloubku metalu, akorát to nemáš na " F " ale na " C " takže ti to jde víc do barvy a ne do železa ;-)

já když mám safari na18 tak mě to občas taky hraje tak přepnu do automatu a je klid , přijdeš asi o nějakej cm hloubky ale nebude to nic hroznýho a jak říkám dost pomůže to přehození cointu do metalu, zkus a uvidíš, přeji hodně pípanců ;-)

Diky diky;)

Diky diky;)

jaký jsou k safari nejlepší ty bezdrátový sluchátka , chtěl bych si je koupit díky. 8-)

Ty bezdrátový sluchátka jsou k safari nejlepší jaký si je koupíš když budeš chtít. :-)
No co myslíš, který z těch setů co tu máme se k safari hodí líp? Odhadneš to? Díky.

ty jsi teda chytrák , ptám se - protože to asi nevím , měl jsem sluchátka garret s kabelem a řekli mi v jílovém , že to do safari jde a ono to nejde. Tak se ptám at něco nekoupím a nedopadnu stejně experte. 8-)

V poho, prostě v: poho. :-) On se někdo ozve, na tohle. Určitě.

Hele koupil jsem si na safari ty ws101 a sou super!!!!!!! Vrele doporucuji :-)

Zdar chlapi....hoši s jakým nastavením chodíte nejčastěji a nejraději??? :-) nevím proč ale přijde mi že když dám RELIC,citlivost 18,treshold13, a na higt tak že to má prozvuků jak kráva... nejlíp se mi zdá že to bere v COINU citlivost18,treshold13..na low ....bohužel mám pocit že o hodně cílů picházim...poraďte co s tim mam dělat????????????????????????? 8-) dikec chalani :-D

Pořádný 150 ohmu (OK, i 100 je ještě jakž takž OK) sluchatka, treshold 8-9, sens 15-18 podle lokality, Nastavený 2 all metaly, jeden factory ferrous a druhej na conduct, a pod ferrous all metal nastaveno pro chození na veget jen mázlý železo do mínus 8 a někdy dávám pryč 40 na koks a jinou chamraď. To je všechno. Ven jde všechno nad plus osm, když to má vhodný zvuk. Ověření přepnutím do AM. Jedno do kterýho, hlavně do toho druhýho než jdu. :-) Pomalu a ještě jednou pomalu. Čím větší cívka, tím víc poslouchat a zpomalit chod sondy, čím menší cívka, tím líp překrývat a zpomalit chůzi. Víc odpočívat. :-)

Tak sem dal na tvoje rady a zkusil jsem to :-) faaakt uplne neco jinyho!!! Ted uz jen to poradne chytnout do ruky a usi :-D tak ti dekuju za radu a diky moc!!!!!!!!! :-D

Pro mě obrovská poklona, tak, máš nasypáno, díky, a cpi to tam!
:-)

Do sluchatek mam treshold 11-12... no stim all metalem mi to nak furt nejde dohlavy.... :-D newim proc ale nak tomu nemuzu prijit na chut..

s tim Ti nepomůžu, ale moje nátura velí: učení je radost.

....a eště odpad-jen low.

Stejně si to asi čekal, že jo.

Jetě jak si to myslel s tema 150 Ohm?? :-O

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben