Jak se nejlíp zachovat kdž vám zkříží cestu

Již se mi několikrát stalo že jsem se při hledání setkal s divočáky. Vždy ale utekli naštěstí od mě. Ale co kdyby zaůtočili!? :,-(

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von mofos 17.2.2013 21:14

No,v době kdy mají bachyně mladé je to dosti ošemetná situace. A kor když je překvapíš nebo vyrušíš. Mimo toto období by to tak ostré být nemělo. Ono zase tak nějak moc neplatí, že má být člověk v lese ticho. Nějaký ten decentní hluk je ku prospěchu(jak tvému, tak zvěře)-zvěř se většinou o tobě pak dozví ještě dřív, než ty o ní. A dost možná ti ani v takové situaci nedá možnost ji zahlédnout. Prostě uteče dřív, než ji uvidíš. Neříkám, že máš řvát jak na lesy a bůh ví co...jen dát občas vědět, že jsi tam. Zakašlání,šlápnutí na větev, sem tam pípnutí detíku o lopatku... :-) A když něco, tak asi na strom a doufat, že si nebudou chtít počkat až slezeš.

Minulé léto mě prohnalo postřelené prase, sice jsem se štěstim zdrhnul, ale od té doby si dávám větší pozor... Kromě tohoto případu jsem je potkal už mnohokrát a vždy v pohodě. :-P

Pokud se na poli,nebo v lese setkáte s "černou zvěří",tak pozor! Většinou bude nějakej problém! Naopak normálních zvířat se bát nemusíte. ;-)

Nemusí to být ani "černá zvěř". Z osobní zkušenosti radím dávat si pozor v ohraženém prostoru se stádem krav. Může být ve stádu plemenný býk a pak nezbývá, než to při troše štěstí vzít "flopem" přes ohradník.

Pořiď si žluťáka,ten tím kraválem zažene všechno !!! ;-)

to pyrda: ani žluťák je nezažene! Mě se loni stalo, když jsem hledal na louce tak se proti mě rozběhlo stádo asi 20-30 telat :-D já jsem se rozběhl k ohradníku, který byl asi 1,2 metru vysoký a ani nevím jak ale při běhu jsem ho přeskočil, i když jsem měl v jedné rude garreta a v druhé rýč fiskárs :-D
a ještě se mi stalo, hledal jsem na poli na uších sluchátka a naráz kolem mě stádo asi 70 krav :-D a největší zážitek byl, když jsem viděl místního kolchozníka jak jede za nima na kole a snaží se je zahnat zpět do ohradníku :-D

Tak ty telata byly hluchý,jinak si to neumím vysvětlit !!! :-D ;-)

:-D jo ale byl sem tam s Euroace a ten už je trošku vážně jen trošku ztišenej :-D

No a tím se to vysvětluje :-D

Kola žluťák prej bere dobře.... :-)

..tady máme černé zvěře více než dost, už jsem měl párkrát to štěstí se s nimi potkat, je to i tím, že chodím dost hledat do lesa, minulý rok se mi podařilo vyplašit skupinku asi 6 kousků co se ukrývaly v lesním podrostu, možná se mě báli víc než já jich, prostě mě jen oběhli a byli pryč, ale mám i jednu horší zkušenost, narazil jsem z jara na mladé ve vysoké trávě mezi smrčky samozřejmě opodál byla bachyně, dal jsem se na úťěk naštěstí jsem měl sebou psa ten na ní párkrát blafl a pelášila jak rozjetej tank do houští, takže na to pozor, jinak se nemyslím, že by hrozilo nějaké nebezpečí pokud nemají mladý ;-)

prasata jsem ještě nepotkal,ale jinak se taky bojím,nedávno nás vyplašilo 12jelenů na louce v pravy poledne,nevím jestli by taky něco neudělali,lepší je se tomu vyhýbat :-D

Ubit lopatkou a doma naporcovat:)

Jelikož dělám v lese,tak takových setkání mám spousty.Pravdou je, že prasata jsou plachá a při sebemenším hluku utíkají.Ale pozor, jak již bylo psáno ,pokud potkáme bychyňu s prasatama je lepší se klidit pryč.Pokud jdu hledat do zarostlejšího lesa není nic jednoduššího než nějak zahalekat a máte pokoj.Ale,bacha, než toto provedete je lepší se opatrně porozhlédnout jestli vás někdo nepozoruje,to jenom proto, aby na vás nezavolal doktora Chocholouška. ;-) ;-) :-D A to by zase vznikla ta polítováníhodná situace,která se vám stane jednou za život :-D :-P

Někdy mi přijde horší setkání se zmrdcasníkem, kterej se chová jako prase. 8-)

A to je kdo...? :-)

já jsem se setkal jenom s muflony těch je u nás už jaksi moc

Zatím na černou zvěř co jsem potkal stačilo párkrát tlesknout a dala se na útěk. Jinak, že by byly krávy nějak útočné jsem neviděl. Hledal jsem mezi nimi a jediné co se stalo, že se zajímaly a to jámu co jsem vykopal, čuchli k ní a šli dál :-D

Ty seš uplnej samuraj nevohroženej :-) Dobrý.

stretni medveda myslim ze ta i tlieskanie prejde. osobna skusenost parkrat. nejak sa nam v sr premnozili

Solidus to napsal dobře, rači stádo sviní jak jeden prasohledač ;-)

Takový vo potlesk nestojej... jsou hned nafrčený.

Já si jednou vyrazil na večer po práci zahledat kousek od našeho sídliště na pole. Políčko ohraničeny ostrůvky stromů a vysoké trávy. Sluchátka na uších,myšlenky někde mezi tolarama a dukátama,už se stmívalo,když jsem si všiml,že mě z jednoho remízku pozoruje "černá zvěř" a rovnou dva mlady kusy černé zvěře,dělal jsem že o nich nevím,ale po očku jsem po nich pořád pokukoval,jestli se ke mě náhodou neblíží. No,samozřejmě se stalo,že se začali pomalu a nenápadně přibližovat po okrajích těch remízku,to už jsem vyhlašoval pohotovost a začal zkoumat stáří té "černé zvěře". Naštěstí,když se přiblížila na pár desítek metrů,jsem zjistil,že jejich stáří(16-18 roků) mě nijak neohrožuje,vhledem k tomu,že mám velkej rýč a i zvěř asi zavětřila,že bych tu divnou mašinku asi bránil a dala se na ústup... Ale pozor na to, pokud hledáte v blízkosti města,tak buďte vždy opatrní,protože nejnebezbečnější zvěř je člověk ;-) ;-)

Na černou je nejlepší teleskop za opaskem, popř. ČZ 75B. Taky za opaskem..... :-P

loki: pomalu aby člověk sebou nosil plynovku... nebo něco jiného, když chodí sám. Takový detík by se v zastavárně nebo v hospodě prodal asi snadno...

jak se zachoat když potkáš v lese černou zvěř? je potřeba si dávat pozor na záda a na peněženku,v ten moment by ti nepomohla ani dobře nabroušená lopatka 8-)

Tu "černou zvěr" bych potkat opravdu nechtěl, to už raději stádo divočáku. Ale pro zichr je už lopatka nabroušená a za opaskem bojový nůž 8-)

Tak z tímhle zkušenosti zatím nemám...ale spíše vtipná situace se mi stala když sem hledal na posekaným a sebraným poli ačkoliv bylo sebrané sem tam byl smotek slámy no a jak si tak hledám tak metr odemne z takového většího smotku se rozhodl vyrazit zajíc na útěk. ..přátelé hledači šlo sice o bojacného zajíce ale v tom okamžiku jsem si myslel že se leknutím po***u...:-D

S cernou jsem se setkal nekolikrat. Jednou jsem o nich vubec nevedel do vzdalenosti 5m nez se zvedly cunata z mladejch smrcku a daly se na utek. Lekl jsem se jako svin, otocil trenky naruby a sel dal. Co bylo ale saleko horsi byla smecka zdivocelejch psu v poctu 3ks co na me zautocili. Nejdriv me obklicili a stekali a jeden pak zautocil. Dostal ji us krumpackem na komoru a padnul. Ti dva pak utekli. Ten co zautocil to nerozdejchal a sel rovnou pod hrabanku.

Se psi je problém.Na ty jsem narazil už víckrát,zatím jsem se musel bránit jen jednou....

Vetšinou ta zvěř je vic vyplasena než ja zatim jenom jednou jsem potkal bachini s mladejma ve smrčine já se prodiral skoro po čtyřech když se naše pohledy spojily byla tak 5 metru ode me vtu ranu jsem ztuhnul a koukal kterej smrček je sai nejvyšší asi po 10ti sekundach se bachyne pomalu otočila a v klidu odesla i s mladejma . No chvilku me trvalo než jsem se zas venoval tomu kvůli cemu jsem tam prisel.

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben