Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 20.3.2018 12:28

Je zvláštní reagovat na dotaz rok a půl starý. Byly to začátky s noxem už je to super.

A co to vlastně píšeš o detiku z číny za 3000 se stejným dosahem????? Trošku mimo mísu né.

Milane, to neděláš dobře že pod 15 nedáváš kopanec :-) , kopej vše od 2 výše ;-) .Pod 15 už jsem měl hezké artefakty, knoflíky a menší kolečka ;-)
Nejhezčí signál mají víčka od zavařenin, sakra :-D :-D :-D

Ahoj, už je vše nijak. Nastavení podle Elmary a zavřené vše od -4 až +2 a kopu vše ale podle tónu,chvilku mi trvalo noxe naposlouchat ale návod k nastavení byl absolutně vynikající. Kopu o 90% méně bordelu jen začíná problém kde hledat,pole oseté a lesy zarůstají.

Milan68 : když nebudeš kopat pod id 15 tak nevykopeš žádné malé Ag ani bronzovou sponečku atdatd ;-)

Tak i v Lotyšsku mají problémy s prozvuky: https://www.youtube.com/watch?v=puq4TmYyjr0

mozno si nechal mobil vo vrecku - je prilis blizko detektora....

Zdravím pěkně,
pořídil jsem Equinoxe600. Předtím jem měl Go Finda, kde se skoro nic nenastavuje. Všechno je mi snad jasné, jen by mě zajímalo, na kolik nastavujete Threshold, abych rozumně využil potenciál stroje.
Předem díky za tip.

Obecně platí - nastavení na prahu slyšitelnosti tak aby tón nerušil a zároveň nebyl nastaven moc nízko tak, že nezaznamenáš změnu neboli pauzu
Tak teď nevím zda ti to pomohlo asi jsi chtěl spíše nějakou číselnou hodnotu ? ;-)

tohle je myslím úplně dostačující , páč každý máme jiné ouško :-D

Tovární nastavení je doporučené na 4, chodím tak se sluchátky, ale pokud je silnější vítr nebo je slyšet kravál od aut ze silnice, tak až 6. Není dobře Threshold neslyšet vůbec, ale zase příliš silně je na zblbnutí. Přerušení tónu je důležité vždy slyšet, je pak jasné, že tam nějaký předmět byl. Jde o zvyk, který informativně o něčem vypovídá. ;-)

Moc díky všem za informace. Takhle mi to stačí 8-)

No mám objednanou 800 od Ledna a jsem zvědavý na srovnání se 705 s NEL Thunder-ta cívka je neuvěřitelná tak abych nebyl s klamaný,zajímal by mě reálný odhad jestli přijde v dubnu nebo červnu,no dubem uvidět,ale když vidím kam spadli E-traky v záruce na bazarech no nevím nevím.... o:-) o:-) o:-)

Ahoj clansman vím že nízké ID má třeba úlomek zlata ale co mám ověřené tak stříbro i malé má ID nad 20. Určitě se dá napolouchat tón pod ID 15 když je čistý a jasný tak kopu. Mám equi. teprve týden tak se učím. Nemáš problém s prozvuky? Občas začne štěbetat a po chvilce se uklidní.

Prozvuk sem tam je, ale většinou znovu zapnu automat odrušení, snížím citlivost a je to v pohodě. Chystám se na jednu lokalitu pod dráty, kde se nechytá žádný digitál, jak je tam silné EMI rušení, že pokud se bude dát chodit s noxíkem i tam, tam bude první :-)
Jinak ale chci doporučit chodit opravdu s možná největší citlivostí, čili co možná nejvíc ho vyšťavit, co lokalita dovolí, se snižující se citlivostí celkem rapidně klesá i dosah, není to jak u některých jiných strojů, kde to není až tak markantní.

Jo a bacha na mobil, já jsem levák a nosím mobil v levé kapse a to není zrovna nejlepší varianta :,-(

Díky za upozornění na mobil, možná byly to prozvuky kvůli němu. Citlivost dávám maximum podle lokality.

Milan68 dnes sem kopl Pražáka a ID 5.

Tak to musel být hodně hludoko a nebo nestandardní půda. Určitě měl čistý tón. Musím říct že kopu neskutečné díry kvůli kousku zlomeného klíčku. Gratulace k Pražákovi.

Zatím jsem byl jen jednou a nic moc nenastavoval.
E800-Park 2,zem auto(když je cívka v luftě tak to brble),sens 22,recovery 6,jinak továrko.

Měďák ve 13-15cm id kolem 20,natočenej kolem 70 stupnu na štorc(sem sebral hlínu a trčel z boku :D),diabolka cca v 7-10cm id 7-8,3krejcar josef I cca v 15cm-id kolem 15(holt tenkej plíšek).Rezavý železo mi skákalo od ID1-15.

KOKS ID 1(louka,kde asi dřív bylo pole) - masakr,asi budu sbírat na zimu 8-)

Nakonec on bude poslouchat mě a néjá ho 8-)

V luftě brble, páč v automatu hledá zem ;-). Železo jde právě poznat v plusu ID tím, že přeskakuje ID. Moc Fe Iron Bias dávám na 2.

Na iron bias pozor, hodně se tím zhorší separace.

Proto tam dávám max. 2. ;-)

Tak to já budu trošku poslouchat jeho protože mi za to dává hezké nálezy. :-)

Ten Pražák moc hluboko nebyl kolem 25cm ale byl šikmo tím chci říct že kopat se vyplatí i nízká ID to bývaj nej.kousky.

Ten Pražák moc hluboko nebyl kolem 25cm ale byl šikmo tím chci říct že kopat se vyplatí i nízká ID to bývaj nej.kousky.

Zítra půjdu equi.vyvenčit na starou cestu tak uvidíme. Zkusím kopat i pod 15 ale běda vám jestli přinesu domu jen Maras!!! :-P

Pěkná hloupost nekopat pod 15 :-/

Osobně jsem si trošku upravil železo až do +2, ID pod +5 mnou kopané byl vždy bordel, už mám za sebou pár desítek hodin chození s noxíkem, takže jsem si toho už nakopal dost. Zatím nejmenší stříbrňák co jsem s ním našel měl průměr cca 11mm , ID čistá 8 v zemi i na vzduchu, dále pak grešle, 1 krejcárky Ag, ID vždy 12-14, 3 krejcar Ag ID 15-16 , takže tyto signály přecházet je totální nesmysl :-) 8-)

Milan68 - 80 % stříbrných mincí které se v našich končinách dají najít , bude mít ID pod 15 . ;-)

Jaký je ekvivalent ID 15 equi.a jiného běžného detiku? Mám ještě makro ale nenapadlo mně to porovnat.

? Tim myslíte jaké předměty se hlasí pod ID 15 na jiných detektorech a pod jiným ID? Nemáme Makro a nemohu Vám tak udělat žádné porovnáni.

On myslel asi srovnání např. nox ID 15 = makro ID 40
U makra je ID od 0-99, takže tam je to dost proti noxíkovi posunuté. Měl jsem makro racera 2 před časem a tuším, že do 20 jsem vůbec nekopal, ale na nějaké srovnání bych si asi netroufal, maximálně logicky, když má racer číselnou identifikaci 99 bodů a nox 50, tak to bude asi vše jednou tak méně, ale jestli to lze tak aplikovat na všechny cíle to netuším, spíš ne. Ale na to železo to možná sedí. :-)

Přesně tak jsem to myslel abych měl nějaké srovnání s tím na co jsem byl zvyklý. Též mám makro 2 a též jsem pod 20 nekoupal.

Byla to hloupá otázka, zítra si overim jaké ID odpovídá 15 na equi u makra. Jestli to je třeba 40 nebo 50 jen tipuji, zítra budu vědět víc.

Ahoj,chci se zeptat,bez podsvícení LCD je ve dne venku videt na displeji pod vrchním krycím sklem prach,když je equinox vodotesny jak se mi tam mohl dostat.a není to pod nalepenou krycí folii leží uvnitř na Lcd

Hmm, to nezní zrovna moc optimisticky...

Napadají mě dvě varianty. Buď tam byl ten prach ještě před tím, než ho složili dohromady, anebo máš nějaký vadný kus. Ale je v záruce, tak ho šoupni přes noc do vany a uvidíš.

Mam to od prvního dne tak asi tam byl už od začátku a dostal se tam u toho skládání.ale zajímalo by me zda to má jeste někdo nebo jen ja :-)

To čo je vodotesne, nie je prachu vzdorne. Pracuj s vodotesnymi hodinkami, v prašnom prostredi, napr. stolar rozober ich a bude v nich prach, ale stale budu vodotesne. Neviem ako je to pri kasifikaci IP64 a vyššie, ale myslim ze to bude rovnake asi

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben