Minelab Vanquish 340, 440, 540

Vlákno pro všechny uživatele detektorů Minelab Vanquish 340, 440, 540

Návod pro detektor kovů Vanquish 340: Návod Vanquish 340

Návod pro detektory kovů Vanquish 440 a 540: Návod Vanquish 440 a 540

Testy detektorů kovů Minelab Vanquish: Testy Vanquish

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 3.10.2019 16:14

zvětší , ale je to v řádech pár centimetrů ;-)

Díky ;-) Takže když už chci větší dosah, tak koupit 540?

Môj názor je že iný detektor 800 alebo 600 ked chceš hlbšie.Na tvojom mieste by som už neriešil hlbku ale využil by som potenciál toho čo máš.To čo máš je dobrý detektor jednoduchý a pritom super technologia, Môžeš s ním kmitať veľmi rýchlo a prejdeš určite večšiu plochu ako nemotornejší 600 alebo 800.Je všeobecne známe že z ľahkým detektorom nájdeš viac vecí ako s ťažkým.Len treba veľa kopať a veľa lietať po roliach.Posuň sa v myslení a nerieš už detektor ale rieš hodiny kopania a hľadania.Oplatí sa uvidíš.

Mockrát děkuji :-) ;-)

Všechno má svoje pro a proti. Ale souhlasím s názorem že velká cívka má i větší pokrytí a protože vyzařuje větší pole, tak i tím pádem hlubší dosah. I když, jaký, to je otázka.
Hlavně si nepředstavujme, že "vidí" přesně pod sebe podle průměru a do udané hloubky všechno nad čím mávneme. S hloubkou se nejen snižuje výkon ale i průměr "hledacího" paprsku.
Dobře je to ukázáno třeba tady: http://www.kingdetector.com/blog/read/id/302
V hloubce pár cm vidí cívka přibližně do stejné šíře jako je její průměr, ale čím hlouběji, tím je paprsek užší a užší, až nakonec zaniká. Pokud bychom tedy chtěli najít minci někde kolem 20 cm, už máme šanci ji objevit třeba jen paprskem který má průměr jen několik málo cm. Proto bych musel mávnout ne jednou za každý krok, kterým se posuneme o průměr cívky, ale několikrát, abychom využili více dosah cívky detektoru.
Tvar vyzařovacího paprsku určitě taky ovlivní co najdeme a co kopeme.
Koncentrická cívka má možná větší záběr, ale 2D by mohla mít zase lepší separaci při mávnutí nad více předměty v zemi. To bude asi záležet hlavně na praxi v hledání a poslouchání zvuků detíku.
Zatím kopu všechno co se ozve jako barva i když ve finále to je rezavá podkova. Ale i ta je hezká, ne???
Je to všechno o hodinách a naběhaných kilometrech a "silných pažích" :o))
Protože tolik kil jsem netahal nikdy dříve, dokud jsem nezačal mávat detektorem.
Ze začátku mne faaaakt ruce bolely.
A proto, ať vám to pípá pod každou cívkou a nebojte : žádné pole není dokonale prochozené a to je dobře.

U těch civek je to právě naopak. Lépe separuje koncentrika oproti 2D a právě koncentrika vyzařuje indukncni pole do kuzelu. 2D má o něco větší dosah

Zdravím,vlastním 540 Pro Pack.
Zatím spokojenost, co mě ze začátku udivilo,jak je detektor imunní na nevypnutý mobil(a ne jeden).Žádné prozvuky a jiná zběsilá diskotéka což byl problém u detektoru Teknetics EuroTek Pro a také Zero II které jsem měl možnost vyzkoušet.Jednoduchost nastavení detektoru je také velké plus a uložení svého upraveného programu paráda.Co se týká dosahu 540 je to někde jinde než u těch dvou zmiňovaných(něco jako pohliníkovaný papír,podobný tomu jako bývá v krabičkách od cigaret v lese v 30cm mě pěkně zamotal hlavu, to samé místo prochozeno s Tekneticsem i Zerem a bez čitelného signálu). Na druhou stranu zlatý tenounký řetízek bez přívěsku to nevzalo byl pohozen vědomě jen pro účel testu.(nastavení šperky, 2 segmenty all metal ubráno, iron bias na nízký, citlivost jedna čárka pod max,možná chce ještě něco doladit nevím.)U Teknetics EuroTeku to tak bylo,ten ho neviděl ,ale tady u té 540 multi mě to překvapilo.Co se týká vyhodnocení signálu a ID celkově, tak si ještě nejsem úplně jistý, ale to si sedne. Baterky po 3 hodinovém chození úbytek 1 čárka, což je myslím dobré.Dodaná sluchátka výborná, rychlost odezvy perfekt.Zkoušel jsem i jiná co mám doma na poslech hudby a tam bylo znatelné zpoždění přenosu.Váha 540 s velkou cívkou cca +- standard jako u jiných detektorů takže OK. S dohledávačkou Minelab Pro-Find 15 si sedí výborně. ;-)

Zkus poslední program bez hřebíku pak možná ten řetízek vezme :-P jo a bez diskriminace :-P

To už jsem zkoušel, já vlastě projel všechny programy plus různé kombinace a ani nepípne :-/,a je jedno jestli je natažený nebo nahromádku. Délka 28cm a cca1mm průměr. :-(

Tak malý nemám takže to nemohu posoudit Moja má 4mm ten bere a i prsten nakonec je to jedno hlavně že větší bere :-P

Jo to máš pravdu,větší to bere dobře, ale konkretně tenhle vůbec. Teď sem to zkusil ještě s tou malou cívkou a taky nic. To jen kdyby náhodou :-). Jo ještě, začínám pozorovat a cítit v ruce mírný vakl v té vysouvací části a to už po druhé vycházce. Je to v každé úrovni vytažení, chtělo by to,aby se těsněji dotahovala ta záklopka, dá se to nějak potunit? Pokud by se měla vůle časem zvětšovat bude mě to dost vadit :-/.

Zatím to drží fest mě to nedělá :-P

Cucinka to napsal dobře , 340 je dobrej stroj za ty peníze , takže teď neřeš cívku , ale kopej , choď a zase kopej , někdy to bude otrava , protože to hledá i broky a velké hloubky , ale kopej a výsledek se dostaví :-)

S tím "vaklem" o kterém píšete výše mám také bohužel už zkušenost.Je to dost nepříjemná věc,a dotáhnout upínací mechaniku nejde(je to tvrzená guma¨)Vyřešil jsem to omotáním slabou izolační páskou. Zatím to drží ,uvidíme jak dlouho :-) :-) :-)

Těžko posuzovat "slabý" vakl. Jelikož nějaký vakl v podstatě řeší každý na takřka každé tyči která má zámky a chodí se s ní. Kdyby to ale měl být problém, napiš našemu servisákovi. ;-)

docela jsem ho taky zvažoval, ale některé ohlasy mě moc nenadchly. třeba todle

https://detektorweb.info/index.4me?s=show&lang=1&i=72685&mm=22&xb=2&vd=1%

( shorturl.at/elopI )

pokud bych ho koupil, rovnou ho omotám izolepou, že by vypadal jako po službě na frontě

Tady někdo evidentně upadl na detektor. Tohle samo neudělá ani v kejsu z 3D tiskárny....

Jsem odnaučenej kuřák, na lítání po lese s detíkem nechlastám, takže mám pořád nervy napnutý na krajní mez, stačí aby datel blbě mrknul a skoro exploduju a taky mne nekonečně vytáčí, když po pár minutách všechny oba utažený šroubky v loketní opěrce povolej a zase to chlonty chlonty...Jináč detík supr, ale to uchycení :))

ještě k tomu "omotání izolačkou" - samozřejmě , že jsem to neomotal jako ruku v sádře.Vysunul jsem spodní tyč, v místě zámku pouze jedna otočka páskou , složení tyče a hotovo. Nic není vidět a plně funkční.Možná jsem moc velký puntičkář.Jinak tu vůli nepovažuji za nějakou katastrofu ,a jak píše Elmara u teleskopických tyčí obecně se může vůle objevit . A taková "prkotina" mi určitě nepokazí názor na jinak podle mě super detektor V 540
pěkné nálezy všem :-) :-)

Koukal jsem na tenhle hloubkovy test:
https://www.youtube.com/watch?v=haSjob0MfiU
16mm stribrna mince - 25-30cm, Velky medak 40cm - myslim ze v teto cenove relaci dost dobry. Hloubeji kope malokdo.

O vikendu jdu testnou 540, uz se nemuzu dockat. Hloubka pro me neni tak podstatna, ocekavam klidny chod... :-)

Zdravím mistři hledači. Mám dotaz. Máte u V 540 oblíbený režim? Všude píšou...jen zapneš a chodíš... :-)
Nebo měníte jiný na les, louku, pole? Osvědčilo se vám něco? Koukal jsem, že Nox má režimy...park, pole, pláž. Ale V540 má...mince, šperky, relikvie, uživatelský. Moc se mi nechce 10 hledaček laborovat co nastavit, když už je to vymyšlený. :-D
Díky za každý poznatek, názor a radu. Mějte se dobře. ;-)

Relikvie ulož do uživatelského a přidej 2 čárky do źeleza ať víš o železu plus to jde hloubš a ještě přidat iron bias řebíček ten má za práci barevný cíl který je překrytý železem zvýraznit nebo umlčet železný zvuk v lese zapni podkovu a bude v all metallu čili bez diskriminace železo v lese bývá často zajímavé a detektor jde nejhlouběji je tam i málo nálezu tak to tak neotavuje bzučením na poli pokud nehledas železo podkovou vypni aby to nebralo kdejaký minidratky a pod. Zbytek už se naučíš co ti bude vyhovovat takto nastavený jde do hloubky než jiný program a ještě tě naučí pracovat zvukově železo-barva i takto definovaný zvuk může skrývat AG takto to praktikuji já :-P

Díky moc. Určitě vyzkouším. A ještě jedna otázka. Při zapnutí jsem u F5 ky odladil zem ,,pumpováním,,. Dělá se něco takového u 540 ky, nebo to udělá automaticky, tím režimem co zvolím? Dneska si pro něj jedu, tak jsem natěšenej. :-D Ať to pípá. ;-)

Ahoj lovci, tak jsem byl včera prubnout V540ku. Vůbec nevím, co si myslet. :-/ Každopádně je to úplně něco jinýho než F5. Chodil jsem 10x prolezlou zahradu u našich. Je fakt, že jsem ještě pár koleček vytahal. Ale...zvuky a pípance...vůbec jsem netušil, co bude pod cívkou :-( . Nepoznal jsem ani barvu od železa. Myslel jsem, že železo bude bručet. Místo toho ty zvuky lítali nahoru dolů. Je fakt, že to bylo první hledání, a navíc v bordelzahradě...A to nastavení jsem měl taky asi zběsilé.
Pak celkem velká vůle ve vodící tyči...myslím, že se to ,,mrdlá,, ve spoji těsně pod boxem elektroniky. To se jim moc nepovedlo.
Uvítal bych,(a zároveň poprosil) kdyby někdo z okolí Liberce si šel se mnou někam zamávat. Kamkoli, na nejprofláklejší louku, les, a trochu poradil. Asi jsem ,,jednodušší osoba,, :-D která potřebuje navézt.
P:S. Zatím fíšu prodávat nebudu. :-D Mějte se borci.

Vaklání tyče pod boxem elektroniky jsem vyřešil rychle a jednoduše. Je pravda, že si v tom místě mohli dát trochu víc záležet, ale stačí vyšroubovat ten šroubek, vytáhnout tyč a lehce jí omotat elektrikářskou páskou. U mě se problém s vakláním vytratil a necítím žádnou vůli. Jinak chodím také na upravený program relikvie do osobního s přidáním železa a jsem spokojený. Dokonce na první výpravě padla hned grešle Leopolda I. Takže super, signál u všech mincí čistý a pravidelný.

Ahoj mám už třetí měsíc vanquish 440 zezačátku jako první nález byl ag prstýnek a mince ale pak jsem tu četl rady na nastavení a od té doby nenajdu minci jsem už z toho bezradnej ale přitom než jsem to začal nastavovat dle tu rad v modu all metal tak se mince vedli teď najdu vše možné knoflíky dneska pět kousku ale mince za dva měsíce nebyla nevíte co by to mohlo bejt ? nebo má v sobě nějaký reset ten detoktor do továrního nastavení . děkuji

A zakopal sis nějakou minci na testování?

Testování je základ 8-)

Zdravim vás. Chcem sa spitat ako sa da vyladit vanquish 540 na tu najlepšiu presnost. Niekedy mi signalizuje plochu 50x50cm. Ďakujem

Zdravím, už jste někdo otestoval https://www.minelab.com/vanquish-software-update-1

Taky mě zajímá, jestli to bude nějaký posun. :-D

Tušil jsem že to USB nebude na parádu taky sú zvědav jak to pracuje a jestli je potřeba počítač nebo tablet 🐀

Tak sem to aktualizoval zvuk železa se dá pěkně ztlumit vyzkouším to až přestane pršet pak dám vědět zda je to dobrá vychytavka 🐀

Raději jsem ne aktualizoval, mam obavu ,že to bude asi problém .Většinou intuitivně se mně nezdaří správně nainstalovat.Hlavně že funguje.☺

Já jo a supr ten zvuk železa na pozadí to ztumeni je parádní lépe slyším barvu u železa a skutečně sem kopl 2heller u kousků želízka normálně to nedělám tak teď mi přibylo kopání navíc uvidím co to přinese byl sem zatím jednou od aktualizace :-P

A aktualizoval mi to mladej oni tomu rozumí než mi co jsme to neměli ani ve škole bylo to v angličtině :-P

Zdravím všechny kolegy ve zbrani, zkoušel jste někdo, jestli má cenu dělat aktualizaci i na Van 340/440? Vypozoroval jste někdo nějakou změnu?

Mám vanquish 340,uvazuji o 540, myslíte že by stačila jen větší cívka?? Jde mi o to jen zlepšit dosah, nepotřebuji Bluetooth nebo podsvícení, děkuji za případnou odpověď

Zdar...taky vám vanquish občas sám od sebe vypne při hledání ? Mě každou hledačku ,sakra ...:-/

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben