Detektor kovů Minelab X-TERRA 305

Ahoj všem chtěl bych poradit, rozhoduji se mezi několika detektory, který by jste si vybrali a popřípadě proč?

Odkaz na testy detektorů kovů řady X-Terra: Testy detektorů kovů řady X-Terra
Návod pro detektor kovů Minelab X-Terra 305: Návod X-Tera 305

Detektor se již nevyrábí. Nahradila ho řada Minelab Vanquish

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 30.4.2009 17:47

Ahoj. Pokud máš trochu času, přijeď se na oba detektory podívat a otestovat sám. Jak píšeš, už starší detektor vlastníš a tak nejsi uplný začátrečník. Dál by se popsat celý dlouhý elaborát s porovnáním obou detektorů, než ale sto takový článečku přečíst, je lepší jednou vidět. ;-)

zdravim uz su to tyzdne co sa doslova trapim vyberom detektoru a zacinam byt zufaly :( mal som jeden nejaky znad cinan md 318 ale ten pipal aj pri dotyku o steblo travy iked dosah zly nemal ..velmi Vas prosim o radu ..najradsej by som skusil detektor u Vas ale je to moc daleko . Moja posledna volba ci myslienka padla na x-terra 305 ..co chcem hladat ? vsetko :) potesim sa minci ale aj naboju z vojny ci comukolvek skor mi ide o dosah a nerusene hladanie..dost by ma bavilo keby bol detektor cislicovy ..chcem sa spytat na dosah x-terra 305 so zakladnou cievkou napr.na 1kc..10kc ..viem ,ze ide aj o podu ale taky priemer ? odporucil by ste mi nieco lepsie v tej cene ako 305tku ? je tazke ho ovladat ? ma nejake nevyhody ? vopred dakujem za odpoved ..uz som presiel tolko detektorov a nazorov az ma stoho citania niekedy boli hlava a pride mi ,ze lepsieho odbornika ako Vy nenajdem..za odpoved vopred dakujem

305 tka je dobrá volba a detektro mohu jenom doporučit. Dosah s koncentrickou 9" sondou je na 1 kčs cca 23-25 cm. Což je u detektoru v této ceně skvělý výsledek. Časem se dá dokoupit sondy větší a dosah posunout až o nějakých 5 cm hlouběji na stejný cíl :-)

este jeden dotaz ..aka by byola dobra hlbkova sonda ?

Známý si chce pořídit detík, koukal jsem že v bazaru je X-terra 305, hledal jsem po netu nějakou recenzi ale na nic kloudnýho jsem nenarazil. Může někdo její vlastnosti shrnou do pár bodů? A dosah na soc. korunu, malé Ag (1krejcar Leopolda I.), ID známku? Díky.

Ahoj já mám detektor X TERA 305 a nato,že je to můj první detík,tak jsem maximálně spokojenej.Jinak základní parametry si můžete přečíst,ale vlastní zkušenost asi řekne víc než jen ,,popis výrobku´´Takže pár poznatků a postřehů:
- v režimu AM (all metal-všechny kovy)detektor zobrazuje úplně všechno od rezavého železa až po všechny barevné kovy.(měď,hliník,zinek,zlato stříbro a jiné barevné kovy a slitiny).Zpravidla každý materiál má své identifikační číslo (ID).X TERRA 305 má škálu od mínus 4 po +44,přičemž čím vyšší číslo tím vyšší tón.Takže časem poznáte už jen po sluchu,že ,,tam něco je´´ ;-),i když je pořád ještě lepší se ujistit na přehledně zpracovaném displeji.(ID není vždy přesné,protože nález může být v blízkosti jiného kovového předmětu,nebo může být lehce narezlý a už Vám to ukáže něco jiného.Pokud nehledáte opravdu na smetišti doporučuji hledat na AM.Jinak si diskriminaci nezapínejte.Můžete mít nález s ID 8,ale když bude lehce narezlý,tak Vám ukáže třeba 4 a v disriminačním módu ho nemusíte vůbec pípnout.
-X TERRA 305 má přednastavené 2 diskriminační vzory.
1.Vzor- detektor odmítá veškeré železo a hliníkové fólie.
ukazuje ID od 8 do 44
2.vzor- detektor odmítá veškeré železohliníkové fólie a kroužky z plechových zátek. ID OD 16-44.
X TERRA 305 nastavená na největší citlivost dokáže najít i úlomek o velikosti 1x1mm na dobrých 20 cm.menší mince 30 cm a větší předměty i hlouběji.(dokonce mi to pípalo 2 metry od železobetonového panelu).Takže detík má výborný dosah.nemusíte brát místo vedle místa,ale takovýma pomyslnýma věčkama.Nemusíte se bát,že minete.
PINPOITING-DOHLEDÁVÁNÍ:X TERRA 305 funguje jako pohybový detektor,takže aby jste nález píply,musí být elektromagnetická cívka v pohybu a následně procesor signál zpracuje.Jinak nepípne nic.Jakmile nález zhruba najdete,zapněte si PINPOINT.Tím se detektor změní na bezpohybový.Nyní je dohledání předmětu už jen hračka.Čím blíž předmětu jste,tím vydáva detektor vyšší tón.Takže nekopete tuny hlíny kolem,ale většinou předmět vytáhnete ze země na první vyrytí,když není hluboko.
-K detektoru dostanete podrobný návod v češtině
Další dotazy rád zodpovím
LOVU ZDAR

:-)

ahoj mam ten samej detektor jak ty a sem spokojenej jen se chcu zeptat mas i jinou civku k nemu nebo pouzivas tu s kterou se prodava 9". 8-)

Ahoj, jsem začátečník a mám též 305ku..
Chtěl jsem se zeptat(nepochopil jsem to z návodu) jak se odlazuje půda.
Děkuju za odpovědi=)

Super popis som rád že sú takí ako ti.Mala otázka je cievka vodotesna?a ak áno hľadal si niekedy aj v potoku?

a jak ses na tom z odladovanim pudy. 8-)

Je to lepší si detektor pokaždé kalibrovat když přecházíš na jiné místo.Funkce,, Ground balance´´ tam není nadarmo.Vyhneš se tak falešným a nechtěným signálům.Některá půda může být hodně mineralizovaná a kopal by jsi zbytečně.Je tam myslím stupnice od 0-20.Vždy se ale snažíme docílit vyvážení co nejblíže k 0

to je mi jasne ze je treba odladovat po kazde zmene lokality. Co se tyce civky zajima mne tato 6" koncentrická 7.5kHz kulatá jestli by sla jeste hloubějc nez ta 9". 8-)

Čím větší cívka,tím má detektor hlubší dosah.6" je méně než 9".Takže 6" neber, zůstaň u téhle 9".Nebo je ještě lepší 10,5" 2D 7,5 kHz.Neplatí to pro vysokofrekvenční cívky 18,75 kHz.Ty zas takový dosah nemají,ale jsou účinější na mělké a měně vodivé předměty jak jsem už psal... ;-)

no ja sem se na netu docet ze cim mensi civka tim myslim prumer tim vetsi dosah do hloubky. vetsi civky maj zas vetsi pokryti myslim prostorove. 8-)

Tak teď jsem trochu znejistěl,nejsem si na 100% jistej.jak to je.snad to někde najdu.Ale logicky má větší cívka,větší elektromagnetické pole a tím i hlubší dosah.(můj názor)Možná to tak není a cívky jsou speciálně konstruovány tak,aby usměrňovaly pole daným směrem,takže by klidně mohla menší cívka mít hlubší dosah.

Myslím že velice zajímavé sondy jsou na 18kHz a to zejména pokud se chceš věnovat hledání drobotě. Detektor výrazně přidá na citlivosti na takové předměty.

S větším 10" 2Déčkem přístroj trochu "padá na hlavu". Oválná 10" botička mi přijde jako vhodnější. Dosahem je ale o chloupek slabší :-)

Synátor s ním hledá a je nadmíru spokojený.

ahoj, nemohu se rozhodnout jestli garretta euro ace 350 nebo x terru 350, muze nekdo prosim poradit, diky :-)

Oba detektory jsou digitály, aniž bych chtěl ale nějak snižovat EuroAce, je Terra 305 detektor někde jinde.

S Terrou se dá pracovat na 3 frekvencích, má poměrně přesné vyvážení půdy a aktivní funkci tresholdu. Velký výběr sond a je lépe vyvážená. Nic s toho EuroAce nenabízí a navíc má pomalejší reakci nad cílem. Pokud si rozdíl v ceně můžeš dovolit, asi bych neváhal :-)

Mám terru 505 a opravdu maká :-), Pokud chceš grešle tak musíš zvolnit tempo a máš je.
Je to moje osobní zkušenost nic ti nepodsouvám
o:-) o:-)

diky moc, mam jasno x terra 305 :-)

...prominte ze se ptam jak pitomec, ale muze mi nekdo poradit jak ma spravne vypadat, dobre nastaveny ground balance u terry ? zvuk by mel byt pri zvedani detektoru stejny, jesli jsem to dobre pochopil, ani nizky a ni moc vysoky, moc dekuji za odpoved :)

Čau, doporučuji přečíst si pořádně diskuzi, už se to tady řešilo :-)

Mám takový dotaz, prosím muže mi někdo napsat o co by byla lepší cívka 7.5kHz 26cm 2D, než ta základní co používá 305tka ? díky :-)

Prosím o radu, uvažuji o nové civce, ale mám v tom trochu zmatek, zajímal by mě rozdíl mezi 18.75kHz 26cm 2D a 18kHz 22 cm koncentrická, která z těchtou dvou cívek dokáže udělat lepši práci, co se týče v dosahu a záběru na droboť. Předem díky :-)

to by mě take zajimalo taky bych šel do jine civky. 8-)

Koncentrické cívky k X TEŘE 305 7,5 Khz 22cm jsou základní a universílní dodávané při koupi detektoru.Pinpoint je přímo ve středu.Krásně se s ní dohledává.Je to cívka na všechno.Zda li Vám je jedno co hledáte,militari nebo mince,tak bych si ji nechal.Já jsem spíše upřednostnil jen mince.Proto jsem si koupil 2D 18,75 kHZ 26 CM.Vysokofrekvenční cívka,která je citlivější na drobné mince,nízkovodivé předměty (zlato,stříbro) a má o něco hlubší dosah.Je novější je tedy o něco lepší než základní cívka.Pinpoint má na 2 místech,vepředu i vzadu.Chvíli mi trvalo,než jsem se s ní naučil dohledávat.Prostě si musíte dát pozor,jestli Vám to hučí vepředu nebo vzadu. ;-).Teď vidím nejnovější cívky NEL,s těmi zkušenost nemám.Mohu se zeptat kde mají tyto cívky pinpoint?Ve středu,nebo vršku a spodku?...díky.

Pokud je cíl na povrchu, reaguje na cíl celá délka Déčka. Čím hlouběji je ale v pudě, tim blíže středu sondy reaguje. Jelikož je to ale 2D čko občas se stane, že nezaměříš příčníkem ale jednou ze stran 2D čka. Pak kopeš pár centimetrů od cíle. Myslím, že nejlepší je vždy použít křížkovací metodu ;-)

Ja jsem zkusil 3 druhy cívek na terru a za sebe mohu říct, ze 7,5 conc. mi seděla nejlépe, váha, dosah, dohledávání, teď momentálně mám nasazenou 2D 7,5 26 cm je dobrá, ale docela se pronese ;-)

ahoj poridil jsem si minelab e-track prijde mi postou?muzete my zdelit vas nazor na vec?dekuji

Ahoj prosím o radu chci si pořidit Cívku Minelab X-TERRA 18.75kHz kterou doporučujete,Dik 8-)

Doporučuju NELku. Tedy, jestli ještě hledáš.

Vybiram novou civku pro muj detik neb po prehodnoceni financni situace na novej neni.Rozhoduji se mezi Nel Tornado 33x30,Nel Storm 36x33 a Nel Hunter 31x22.V soucasnosti chodim s 18.75 kHz 26 cm 2D a nejsem spokojenej zejmena s dosahem.Vim ze Tornado pozitivne hodnotil Drtikol ale ma nekdo zkusenost jeste s nejako jinou?Zejmena s tim Hunterem.Stale nevim jestli vybirat 18,75khz nebo 7,5khz,bude rozdil v dosahu?Konkretne se na nic nezameruju takze potrebuju universal.Jeste odkazy na konkretni civky.www.lovecpokladu.cz/civky-nel/civka-nel-pro-minelab-x-terra-18-75-khz-31x22-cm-821 www.lovecpokladu.cz/civky-nel/civka-nel-pro-minelab-x-terra-18-75-khz-33x30-cm-824 www.lovecpokladu.cz/civky-nel/civka-nel-storm-pro-minelab-x-terra-18-75-khz-33x30-cm-983 Krome Stormu jsou jsou vsechny k sehnani na obou frekvencich.

X-Terra Party už má i datum, bude to 21.června. Nějaké úvodní podrobnosti jsou tady. http://www.detektory-vychodni-cechy.net/news/minelab-x-terra-party/

dakujem upokojil ste ma :)

Coiltek a Nel. Nelky jsou levnější, prodávají se více. Storm při testech vyšeel dosti snově. Přidal opravdu výrazně ;-)

X-TERRA 305 (Zakoupen 18.4.1014) Řídicí jednotka vypadá jako nova bez škrabáncu. Pořad v pouzdru proti dešti. Nachozeno max 160 h, Cívka Minelab X-TERRA 7,5kHz 22 cm koncentrická a cívka Nel Hunter 18,75 kHz 31x22 cm. (v záruce do 21.5.17) Cena za vše 8.200. Prodám jen jako celek.

Ahoj zeptam se na vas nazor X-terra 305 nebo zero 30 :-)dikes za nazor

Jakou by jste mi poradily sondu stihlou nebo velkou(kruhovitou)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben