Otevřený dopis - slibotechny a tlučhubové, kde je sakra můj poklad?

Vy lumpíci! Já, do včera nehledač, celý rok čtu na tomhle webu nadšené příspěvky různých šarží (čím vyšší, tím nadšenější) o nádherném hobby detektorářském. Že jak je krásné vyjít si s tím "klackem" do polí, lesů, luk, či vypuštěného rybníka, jak to pak nádherně zapípá, jak se dloubne lopatičkou a hned stříbrňáček, tu zase podkovička, občas prstýnek, depoteček, křížek, knoflíček, přezka, bodáček... Přečetl jsem snad všechny příspěvky, okoukl videa a fotky nálezů, a uvěřiv vám, pořídil jsem si svůj první detektor. A včera, poprvé, a jsem přesvědčen, že teoreticky nadstandartně vybaven, jal jsem se hledati v terénu. Vzal jsem sebou foťák i kameru, a raději auto s větším kufrem, v pevné jistotě, že vaše obdivující příspěvky k mým nálezům již dnes zcela zahltí stránky LP. Darebové - proč jste mi sakra hned neřekli, jak je to s tím hledáním doopravdy?!!! Víte vůbec, jak je po zimě na polích mokro? Že je v zemi kamení, kořeny, žížaly, a podobný hnus? Že lesní cesty jsou udusané, a nejhezčí pípnutí je způsobeno drnkáním o trávu? Že nejčastěji mi zapípá moje vlastní motyčka nekoordinovaně nesená v druhé ruce? A k čemu mi tak asi budou doma rezavé hřebíky, vršek od piva, kus drátu, a čtyři oka pozinkovaného pletiva? Kde jsou ty slibované poklady, ha?! Nejistý si pípáním svého přístroje, hodil jsem si kousek před sebe pětikorunu - už jsem ji nenašel! Našel jsem pak dvoukorunu, ale jenom očima, na parkovišti u auta. Takže mi tři kačky dlužíte! :-D
No dobře, ještě to s vámi zkusím. Kousek od nás je nadějný rybník. Zatím nevypuštěný... Ale běda vám, jestli mi to nepůjde! Běda vám.

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von forever 7.3.2013 15:22

Sem napište text příspěvku :-D :-D :-D

Pěkně :-D :-D :-D

Dobrý jak sviňa :-D Rozepsal bych se víc, ale musím jít otevírat starou okovanou bednu, kterou jsem dnes našel :-P

No mě dnes přišel první detík, tak jsem ho byl jen tak lážo plážo zkusit na zahradu a hle, můj první mědáček :-D

ale to musíš pořádně hledat, né hala bala ;-)

Já myslím, že hledal hala, ale bala určitě néé... :-D

Kdepak přátelé, věnoval jsem tomu poctivou hodinu (včetně svačinky), a prohledal jsem to tam sakum prásk! Tedy možná jenom sakum, a na prásk vůbec nedošlo... Nebylo to žádné lážo plážo, a už vůbec hala bala, na tom sakumu si trvám! Domnívám se, že chyba byla v nedostatečné teoretické přípravě, venkovní podmínky mimo prostor kanceláře mě dost zaskočily. Pokusím se vygůglovat nějaký detek trenažér vhodný do obyváku.

Bejt na vojně, tak bych to viděl na špatně napsanou písemnou přípravu, eventuálně nepozornost při politickém školení mužstva. Trošku mne ale mate ta kancelář. Neměls tam s sebou nějakou sličnou sekretářku a nedělali jste tam místo poctivého hledání jen jakési techtle mechtle? :-D :-D : :-P :-)

techtle jo,ale mechtle rozhodně ne 8-)

Tak to potom vypadá spíše na to, že tam místo hledání společně kuli nějaké pikle. :-P

No slabá hoďka je fakt málo. To až budeš mít nachozeno stovky hodin a kilometrů tak pak to možná příjde ;-) :-P

Dráty ve zdi se dají hledat Nebo spolupracovníkům titanový protézy. :-D

:-D :-D :-D--vydržať prťka vydržať--jsem na tom podobně-- :-D :-D :-D

Tak já jsem si byl opět dopoledne projít zbytek zahrady a mám 1 a 5 říšský pfenig a jedno totálně zoxidované sympaticky prohlé kolečko ze stříbřitého kovu, má 3cm průměr a s čištěním si vůbec nevím rady :-) Jinak s přilehlým políčkem jsem ůspěch taky neměl, škoda že je tak hnusně :-/

tak to kolco vyfoť,dej ho sem,kluci ti řeknou co to je a podle toho se zařídíš s čištěním,raději takto jak o něco zbytečně přijít 8-)

mědáček a pfenigy jsem po očištění zubním kartáčkem naházel do oleje, ale s tímhle si fakt nevím rady, jestli to vůbec kdy byla mince :D http://2i.cz/c193d0fa29 http://2i.cz/a7f5b69c4f

Zinkový kryt pólu baterie.

Dík, každopádně signál to byl pěknej :-)

Vzhledem k tomu, že Velký bratr nikdy nespí a sleduje tě, tak je fakt, že jsem byl vyslán o několik minut dříve na tvou trasu, abych zajistil, bys nenašle nic. Ani tu pětikačku. Copak sis nevšiml těch děr co tam bylo? Nevšiml, protože jsem mistr norník a maskovač. Dokonce jsi mě dvakrát přešel a ani jsem ti nepípl a to mám titánové zápěstí za pár desítek tisíc :).
Nicméně mi dlužíš dvoukačku, páčto byla moje a ztratil jsem ji na parkovišti. tož tak.

Což o žížaly,ale takovej kloš jelení,to je stvoření :-/ u nás jim říkáme přícucka.To teprve bude překvapení :-) vydrž a dočkáš se,jak klošů tak nálezů.Musíš se kouknout vždycky nahoru a skromě se zeptat.Nebylo by ágéčko? A nebo nosit žížalám obětiny :-) já nosím do lesa skřítkům pařezníčkům vanilkový rohlíčky :-) a vyplácí se mi to :-)

Dík všem za rady, se mi zdá, že to někteří neberete dost vážně. Dneska jsem absolvoval další hodinku, mám pár nových postřehů, můžete si psát:
- když se vám zdá, že se nález posouvá pod vaše nohy, i když couváte, pravděpodobně detekujete kovová očka na botách
- když jdete se zaplým ACE po betonové panelce, zazvoní každý spoj (jsou tam nějaké dráty), a změnou rychlosti chůze se dá zahrát docela slušná melodie
- pokud si jdete na panelku odložit nějaký nález ze zoraného pole, aby se zase neztratil, nenechte na poli motyčku, ztratí se pro změnu ona
- když ACE zacinká, občas se začerní nějaká okýnka na displeji. Minule jsem si toho nevšiml, je asi čas podívat se do návodu k použití
Nálezy - nějaké zavírátko ke kufříku i s kováním, a něco, co vypadá jako 10cm špička bodáku, akorát to asi nebude, ježto to má v jednom okraji nějakou dírku, a je to broušeno k jedný straně, takže zase něco k traktoru, nebo zemědělčení, ale hurá.
Sekretářku nemám, hodina na čerstvém vzduchu mi zatím stačí (dusím se kyslíkem), kloše jsem vygůgloval, to je tedy hnus, Merlingora jsem zahlédl, ale jako nižší šarže jsem si netroufnul jej oslovit, a ty Majdo, ty nic najít nemusíš, vždycky máš možnost najít si bohatého milence, ale já ten poklad dost potřebuji!!!

Já na poli zase našel celkem fajne bytelné kladivo i s toporem a to chodím skoro všude s diskriminovaným železem. Kdo máte srp můžeme zkompletovat :-D

Zdarec.
A kdes hledal?Já jsem zase včera pro změnu našel srp.Nepatří to náhodou k sobě? ;-)

pěký,jen se to nedá zobrazit :-/

Včera konečně úspěch - třetí hodina mého životního hledání pokladu, a první mince!!! Na zahradě u bráchy jsem vypípal hliníkový dvacetník z tohoto století - k pokladu již jen kousek! Když to beru přísně matematicky - za týden jsem zvládl přechod z Fe na Al. Dále plánuji posun: Al - Cu - Ag - Au - Pt. Statistika se ošidit nedá - někdy v červnu jdu do zlata, a koncem prázdnin vypípám ty Štěchovice, když už se k tomu nikdo pořádně nemáte. :-D

Jestli se dřív neutopíš v tom rybníku ,jak píšeš. :-)

forever: pěkně npsané... :-D já sem taky nováček, mám detektor asi tři týdny i s cestou. Ale že bych něco našel v prvním měsíci mě nenapadlo ani ve snu a přece... hned první hledačku jsem našel tři mince, žádné stříbrňáky ani zlaťáky, dvě byli tak staré, že už nejde poznat co to je a ta třetí byla desetník s 68. Ale přesto mě to neskutečně nadchlo... deset roků sem rybařil, ale v posledních letech už mě to moc nebralo, tak sem hledal nový koníček. A už teď můžu říct, že sem našel to co sem hledal. ;-) Lidi co tady hledají stříbrňáky to dělají už pět let a mají své místa, toho sem si byl dobře vědom když sem detík kupoval. :-) Neboj na každého se jednou obrátí štěstí... ;-)

Tak já si tedy myslím, že najít něco není žádný kumšt. Každý slepoň a hluchoň občas něco najde, tak to prostě chodí. Na to je snad to pípání a ten displej, né? Já se časem pokusím o jinou záslužnou činnost - zdá se mi mnohem důležitější, aby někdo zmapoval místa, kde určitě nic není. Takový atlas opravdu "prázdných míst" by přece ušetřil spoustu času těm amatérům, kteří se soustředí pouze na hledání. Nejsou přece důležití jen objevitelé, někdo přece musí občas říct - ne, tudy cesta nevede. :-D

I kdepak, hledání není cíl, cílem je dospět k dokonalosti a naučit se systematicky, pokaždé, a za všech okolností nic nenajít!!! :-D

Tady na webu je katalog nálezů (i když tam jsou i nové cetky z vetešnictví a vietnamských tržnic, které rozhodně nalezené detektorem nikdy nebyly), ale měl by se připojit i katalog nenálezů - tedy věcí a mincí, které ještě nikdo nevykopal a čekají na nás ( nebo spíše jak na koho) stále ještě v zemi. :-D :-D :-D

Parádní článek - kdy bude pokračování ? :-)

krasne,jen jsi zapoměl na stovky najetych a nachozezych kilometru,litry potu,ale i tydle věcí stojí za tu namahu a nezapomen,kdo nekope bordel,nekope poklady ;-)
at se ti s nama daří,kovu zdar 8-)

Kdyby tu alespoň někdo z emeritních hledačů uvedl kolik hodin hledání připadá na nějaký zajímavý mincovní nález... Největší nálezy stejně učiní náhodní lidí, venčí čokla, dělník opravuje potrubí, soused kope studni ;-)

Za první rok chození min 3x měsíčně na pul dne jsem našel lautr hovno!!! A teď když už je mi uplně jedno jestli něco najdu - hlavně když vypadnu od všeho a všech, to padá samo až to někdy rači opatrně zahrabávám zpátky ! kdo to má furt čistit a uskladňovat :-P :-P :-P. ...Prostě klid a pohodu nechat se vést krajinou nic neznásilňovat a pak to teprve leze napovrch.

Tak konečně se ozval ten správný hledač pokladů, který na to přišel jak to je, netlačit na pilu, přijde to samo. :-D

Tak velebnosti :-)

Předpoklad archeologů že na území ČR se nachází ještě 5-6000 depotu vzácných předmětů,z toho 60% ukrýváji řeky Labe,Vltava,Ohře, tak že je stále co hledat až do bezvědomí 8-) 8-) 8-)

To by chtel kazdej,jit a hnedka najit
Mozna udelas tisic der a ta tisicata bude teprav neco poradneho
Neni to jen o nalezech,ale o prirode o tom ze clovek vypne,podiva se lecgde
A az neco najdes,to je teprav ta tresnicka na dortu
A kdo hleda najde,v tomto pripade to plati dvojnasob,chce to vydrz a pak trochu toho stesti..

Tak jo sranda musí bejt a představa o pokladech je věc nádherná, dobrodružná, infarktová. Dojdi za doktůrkem ,zdravé srdce mášli, aby tě netrefil šlak až vyjukne ze země - poklad -
Hezkej podzim a ty dálavy a vůně lesa a tak vůbec a vo tom to je ....

Tak tohle opravdu pobavilo aneb spadnutí do reality! :-D

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben