Skušenosti s policií a jiným zastoupením úřadů

Založil jsem toto diskusní fórum proto abych pomohl spoustě nových hledačů, kteří tápou v zákonech, které se tohoto tématu týkají. Skušenosti Vás ostřílenějších mohou pomoc mnoha začátečníkům i pokročilým. Kvalita tohoto fóra se odvine až na základě Vašeho přístupu. Proto vás žádám, aby jste se podělily o své skušenosti, ať jsou jákekoliv. Setkali jste se s birokracií, šikanou či jste udělali sami někde chybu. Pište a pomozte

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von Hurvy 14.9.2010 10:26

Teď v sobotu jsem našel na jednom totálně prochozeným poli dělostřeleckej granát a volal jsem na to pyrotechnika. Nejdřív přijela hlídka PČR, aby to okoukli a když volali na centrálu, že se opravdu jedná o nevybuchlou munici, zavolali odborníky. Ode mě si jen vzali iniciály, poděkovali, a ještě mi poradili, kam mam jít hledat...Takhle si myslim, že by to mělo chodit, fakt v pohodě, žádný machrování a zbytečný průtahy.

Se zástupci úřadů, zatím, zkušenost nemám. Se zemědělci a hajnými jen pár a docela dobrých, snad to tak zůstane. ;-)

Me se stalo, nekdy loni, ze jsem byl hledat na jednom poli a kde se vzal, tu se vzal...policajt. Zacal jestli mam povoleni od majitele atd. Rekl jsem mu, ze jsem se akorat ptal jednoho traktoristy co jel kolem a tomu to nevadilo. Tak potom zacal s tim, ze jestli vim, ze co najdu musim odevzat no co si budeme povidat byl strasne chytrej.8-) Jeste si rekl o obcanku a nakonec, ze si me musi vyfotit do nejakyho policejniho obezniku. :-/ Pak se sebral a zmizel zase tak rychle jak se objevil. Tak to by bylo vse k tomuto tematu :-)

Vyfotit bych se ani policajtem v žádným případě nenechal, namá na to žádné právo ani ze zákona. Kdyby trval na svém, vzal bych si jeho služební číslo a stěžoval bych si. Toť můj názor. 8-)

Je vidět pane kolego, že neznáte zákony. Jak republiková, tak městská policie má ve "svém" zákoně možnost :"při plnění služebních povinností pořizovat obrazové nebo zvukové záznamy". Pokud budete postupovat ve smyslu svých stupidních tvrzení:" chlapi v hospodě říkali", koledujete si o zbytečné problémy.Tím budou mít problémy i další po vás,byť budou vystupovat sebeslušněji. A navíc, on ten náš koníček není úplně košer ve smyslu zákona, že? Nebo snad odevzdáváte nalezené věci úřadům? Jak již někdo nížeji napsal, slušné vystupování je nejlepší možností. Ujišťuji vás, že řešení takových stupidních udání, že někomu někdo chodí po poli s detíkem policajti "milují". Nevím, jestli jste si všiml, ale v žádném příspěvku zde není nikdo, kdo by se tu dostal do skutečných problémů.

Je vidět pane kolego, že neznáte zákony. Jak republiková, tak městská policie má ve "svém" zákoně možnost :"při plnění služebních povinností pořizovat obrazové nebo zvukové záznamy". Pokud budete postupovat ve smyslu svých stupidních tvrzení:" chlapi v hospodě říkali", koledujete si o zbytečné problémy.Tím budou mít problémy i další po vás,byť budou vystupovat sebeslušněji. A navíc, on ten náš koníček není úplně košer ve smyslu zákona, že? Nebo snad odevzdáváte nalezené věci úřadům? Jak již někdo nížeji napsal, slušné vystupování je nejlepší možností. Ujišťuji vás, že řešení takových stupidních udání, že někomu někdo chodí po poli s detíkem policajti "milují". Nevím, jestli jste si všiml, ale v žádném příspěvku zde není nikdo, kdo by se tu dostal do skutečných problémů.

No, taky jsem jednou takhle hledal a najednou vidím dole pod kopcem projíždět "měšťáky".Projeli, pak zastavili, couvli a hurá ke mně.Ptali se mě na nálezy a jeden z nich mi povídá:"Víte, jsem amatérský archeolog a vás detektoráře nemáme vůbec v lásce.Počítejte s tím, že to budete mít čím dál horší..".Pak se sebrali a odjeli.A myslím si, že je to všechno pořád stejný.. ;-)

Měl jsi se ho zeptat, jakej je rozdíl mezi amaterským archeologem a detektorářem...

Čau. Já jsem byl na jednom velkém poli a všiml jsem si, že po směru mé chůze mě na jeho kraji čekali poliši, tak jsem to otočil na druhou stranu a oni to oběli a zase čekali. Tak jsem to zas otočil (jako že je nevidím).To se ještě jednou zopakovalo a nakonec odjeli a byl klid. :-D. Bylo blato jak potvora a mě to v gumákách zas tak nevadilo. ;-)Pár koleček bylo.

alex: tak to kdybych měl stejnou situaci tak bych udělal asi to samé :-D

Když sem hledal na poli asi dvacet metrů za mým barákem všiml sem si, že po polňačce přijíždí Městská policie. No dělal sem, že je nevidim ale chlapci zastavili, zahoukali, zamávali že mám jít k nim. Slušně jsem se jich s úsměvem zeptal jestli se něco děje a oni, že údajně telefonoval majitel pole a stěžoval si na mě a jestli vím, že je tady archeologická lokalita :D Zeptal jsem se tedy zda tou archeologickou lokalitou myslí keltské pohřebiště dva kilometry od místa kde jsme stáli a na kterém je mimochodem postaveno JZD a dvě obří sila a zda je hledání detektorem kovů zakázané. Najednou pánové obrátili, že to oni mi netvrdí, že je vše v pořádku, pouze to museli prošetřit atd. Mezitím co si jeden zapisoval mou občanku,tak druhej se začal zajímat o detektor, protože prý také plánuje jeho koupi. No nakonec sme solidně pokecali, borci napsali do zprávy "Pána jsme potkali na cestě" a odjeli. Pro doplnění bych chtěl dodat, že na poli nebylo zaseto a kromě pár mědáků, zdeformovaného mosazného svícnu a asi pěti tun různých druhů fólií na něm opravud nic jiného nebylo a snad ani není - což už asi nezjistím, protože se s panem majitelem nemíním hádat, navíc sem tuto lokalitu používal jen jako nouzovku když nebyl čas jet hledat někam dál.
Takže na švestky buďte slušní, je to jejich práce, ale pokud sou hustí tak si to nenechte líbit však oni vás za to nezatknou :D

Předvčerem jsem vyrazil na podmítnuté pol.¨Zapnu detík a po pár krocích vidím jak si to ke mně z nejbližšího domu štráduje chlap v tričku,trenkách a gumácích.Dělám,že ho nevidím a říkám si,že to bude nasraný majitel nebo jen prudič.Opak byl pravdou.Chlap přišel s prosíkem,jestli bych mu nenašel ocelovou trubku,která ohraničovala jeho pozemek a on teď staví plot a po tolika letech ji nemůže najít.Naštěstí věděl přibližné místo.Trubku jsem našel a vykonal tak dobrý skutek.:-)

Ahoj, dnes dopoledne jsem byl hledat na podmítnutém políčku asi kilometr od baráku. Docela se dařilo, kdyby asi po dvou hodinách nepřijel majitel a nevyhodil mě. Dozvěděl jsem se, že včera mu nějací dva „kolegové" rozšlapali a rozkopali o kus dál čerstvě zaseté pole. Marné bylo vysvětlování, že nejsme všichni stejní a že já bych na zaseté pole nešel. Byl jsem s nima hozenej do stejného pytle.

Kdo chodí na zaseté pole je podle mě DEBIL, jiné slovo pro něj nemám. Potom se nedivím majitelům polí, že se jim to nelíbí a hážou nás do jednoho pytle. Víc takových debilů a za chvíli nebudeme mít skutečně kde hledat, snad jen doma na vlastních zahradách. ;-) Jak by se asi takovýmu debilovi líbilo, kdyby mu někdo rozkopal jeho zasetou zahrádku 8-)?

Dovolte agrolaikovi otázku - jak poznám zaseté pole? A na které plodiny bych si měl dát pozor? Myslím, že by to bylo na zajímavý článek.

chodím na pole mího kámoše má toho u nas kolem 150 hektarů má tam ted též zaseto a nikdy mi nevynadal naopak sám byl zjedav co najdu pole co je zaseté prý mu neublížím protože uděláš jamku a pak jí po sobe zahrnes ,chodíš jak po trávě a určitě neděláš jamky každý 2 metry ,zas takoví ztraty obilí neuděláš koukněte se na pole co sklidili a do 14 dnů je zelené to jsou ztáty :-D

Slušný hledač neudělá škodu ani na zasetém. Zrníčka s ornicí se zase přihrábnou. Problém jsou skupinové nájezdy kreténských hledačů, kteří zanechávají spoušť naprosto všude. Proto je lepší na zaseté nelézt. U nás je docela problém z dálky poznat, co zaseté je. Ztráty zrna byly tak gigantické, že většinou klíčí a zelená se právě to vypadané z klasů.
Jinak stačí na kraji pole nohou rozhrnout kousek ornice a zrno, které je navíc namořené do růžova, je nepřehlédnutelné.

ja si myslim ze na takovem osetem poli udelaj vic skody ptaci a hlodavci kor fcil pred zimou kdy si delaj zasoby.kdyz na takovem poli bude clovek hodku hledat a parkrat dloubne do zeme si myslim zadna hruza ale pokud se to tam strida jak na bezicim pasu je to problem.vsechno je to o lidech a votom to je. 8-)

Hlodavec není vidět na kilák, to je ten problém :-) A když už jdu hledat, nejdu na hodinu ale aspoň na půl dne...

Teď se u nás hodně seje zelené hnojení - většinou řepka a ta se pak zaorává.Navíc se domlouvám s místními kolchozníky co kdy kde budou dělat.Takže žádné problémy.

Na takhle osetém poli jsem dnes hledal,,a dostal jsem docela vynadáno div a zuby jsem nepřišel..Přijeli kamarádi detektoráři a zjezdili me jak psa s nadávkami do čůráku,,za to že lezu po zasetém poli..(to že se na jaře zaorává už ale chytráci nevedeli) takže děkuji za skažený den...a to že hledám u silnice kde na mě civej zvědaví lidé je snad moje věc nemyslíte??

Na takhle osetém poli jsem dnes hledal,,a dostal jsem docela vynadáno div a zuby jsem nepřišel..Přijeli kamarádi detektoráři a zjezdili me jak psa s nadávkami do čůráku,,za to že lezu po zasetém poli..(to že se na jaře zaorává už ale chytráci nevedeli) takže děkuji za skažený den...a to že hledám u silnice kde na mě civej zvědaví lidé je snad moje věc nemyslíte??

Nejsi náhodou od Třebíče a nehledal jsi na poli u Rudíkova ? V tom případě jsem na tebe taky koukal s traktoru ! ;-) :-O

ja myslim ze na zasete pole muzes jit hledat dokud to zrno neklici, vcera sem se o tom bavil s kolchozakem co tam projizdel po polnacce a rikal at hledam nez naprsi, ale na soukromi bych to nehecl

soukromy, soukrome, nez me ukamenujete, ale myslim ze to bylo o policajtech :-D

Takovej soukromej majitel je kolikrát horčí než deset policajtů. ;-)

Do zeleneho se neleze :-D

V zasetém poli škodu velkou neuděláme, myši a zvěř udělají větší. Ale jde o to, že zemědělci mají pocit, že jim něco "krademe", že narušujeme jejich soukromé vlastnictví. Prostě do zasetého nechodit, to by měla být naše zásada. Vždyť ty nálezy nám neutečou, jsou tam desítky a stovky let, do podzimu určitě vydrží...
Tam, kde je zaseté pouze zelené hnojení, tak jdu. Stejně se zaorává, tak zemědělcům jen pomohu.

Zdravím, v hledání jsem měl ted dlouhou pauzu, ani detektorová fora jsem necetl. A tak ozivuji tuto debatu.

Na lov jsem vyrazil az v prosinci a hned mne na poli odchytil majitel. Tvrdil ze mu to nevadi (pole bylo poorane) ale ze policajti se naucili objizdet proflakle lokality a davat az 5000 pokuty.

Byl jsem na jihu Moravy v oblibenem meste hledacu na M... - má nekdo podobnou zkusenost s pokutou?

Ja pak chodil hledat az za soumraku, a taky to slo.
Hezke svatky a rok 2012 taktez....

dávají pokutu za co?
více by mě zajímala situace na Slovensku, kde se prý teď dají lacino koupit jeté detektory zkrz jejich nový zákon.

Ja jsem na jare vyrazil na vypustene koupaliste rolava v kv zachvili tam byli mestkaci a nic nerikali.Fotek a zaznamu maj dost protoze tam je kamerovrej system.Jednou jsem takhle nasel medeny draty ze vzdusnyho vedeni v takovym skladka lesiku,podle stromu co nanich rostli cca 15 - 20 let.druhy den jsem vyrazil znova jestli tam nejsou po okoli ulity dalsi draty a mel jsem kontrolu od statni policie,"v lese" ,3 km od nejblizsi obce.jo to byla akce za hodku 36 kg medi,to potesilo.

Má zkušenost s policií je dobrá . V roce 2009 jsem kopl s kolegou kousek od tesáku popraveného německého vojáka . První dojeli kluci státní pak krimi . Vše bez problémů jen byla dost zima tak na coronera a další sme nečekali . Vše se zapsalo a byl klid .
Jindy na osravsku zas nějaký f1 a dělostřelečák . Též no problem tak se nebojte zavolat oni vás nezakousnou . ;-)

Moje zkušenost je zatím velice dobrá, ohlášek munice mám už několik, v žádném případě to ale neřeším vytočením 112ky apod. To je o publicitu postaráno už při vytočení tohodle numera. V klidu to ohlásím známému policistovi, ten bez humbuku věc pošle dál, maximálně chtějí ofiko ohlášku na služebnu, takže volám ještě jednou, aby mohli poslat hlídku. Přijedou , zdokumentují, ohledají. Dojedou pyrotechnici a je zase klid. Žádný článek v novinách, nic. Co se nálezů a ohlášek nevybuchlé munice týče, tak mám za to, že téhle společnosti poskytujeme zdarma a bezúplatně určitou službu. Vyčistíme určité lokality a nehrozí nebezpečí, že na to narazí třeba děcka při hře , nebo nějaký stroj při výkopových pracích apod. Mimochodem, ještě jsem nikde z oficiálních míst neslyšel jediné slovo pochvaly nebo uznání. Každý se jenom hrabe v paragrafech, jak nám zatnout tipec. Podle mě, všechno co vyleze ze země a je náležitě ošetřeno a restaurováno, je pro budoucnost zachráněno. Archeo lokality samo sebou tabu, ale chtěl bych vidět - nebo spíš nechtěl - co všechno se odveze, když se odtěží zemina při stavbě nějakého rozsáhlého objektu. Skončí to na skládce zeminy a dalších tisíc let po tom pes neštěkne. Ale jinak policajti zatím v klidu, samozřejmě , když se ozve nějaký majitel pozemku, tak přijet musí, ale z vlastní zkušenosti vím, že dál se nic neřeší - vykázání stačí, přesuneš se dál, kde to nikomu nevadí a je klid. Se spoustou zdejších zemědělců mám domluvu, stačí dodržet co chtějí / zahrabávat díry !!!/ a můžu, kde chci - nebo spíš, kde je to zrovna možné. Kéž by to tak zůstalo !!

Já jsem se setkala s trošku nepříjemnou zkušeností, na kterou jsem si musela pozvat i právníka. Protože sama bych to nezvládla. Našla jsem na jedné louce nějakou minci, která mi nepřipadala, že by měla nějakou hodnotu. No nakonec se došlo na to, že se jedná o minci z dob Velkomoravské říše a archeologové chtěli vědět, kde přesně jsem minci našla. Tak jsem jim to místo ukázala. Akorát se došlo na to, že ta louka není státní pozemek, ale že je ve vlastnictví soukromého vlastníka, který se o to nestará. Jak se však dozvěděl o této skutečnosti, tak rychle začal mít zájem no a nakonec mě i obvinil za neoprávněný vstup na jeho pozemek. Spor jsem vyhrála, ale kdo by čekal, že kvůli mi to způsobí takové pozdvižení. Kdybyste někdo museli řešit legální záležitosti tak jako já, našla jsem na internetu společnost https://comeflexoffice.cz/sluzby/pravni-sluzby, která mi pomohla uplně se vším.

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben