Výskyt mincí Leopolda I.

Zdravím, jelikož sbírám mince Leopolda I., tak jsem se rozhodl udělat takovej menší soukromý výzkum, kde všude se tyto mince vyskytují a v kterých částech naší matičky země se jich nachází nejvíc. Tímto vás, co jste někdy našli, nebo najdete nějaké kolečka Leopolda, prosím, aby jste mi na mail michyy4@seznam.cz poslali nálezové okolnosti. To znamená: místo nálezu(nejlépe souřadnice), nejbližší město nebo vesnice, typ mince(např.15 krejcar), ročník a pokud možno i mincovna. Když si nebudete u něčeho jistí, tak můžete minci nafotit a poslat místo zkoumání co je to vlastně za minci fotku. Informace jsou jenom pro mé soukromé účely a nebudou nikde zneužity. Budu vděčný za každou informaci, která mi pomůže:).
Michy

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von Michy 30.8.2010 20:22

Díky všem těm, koho nezabije 5 minut práce s psaním mailu a pomůže mi v mém amatérském bádání. :-)

Dobrej nápad jsem zvědav kolik lidí ti pošle ty souřadnice moh bys mě to pak přeposlat samozřejmě taky pro soukromé účely 8-)

jasně, až toho bude víc tak ti řeknu ;-)

Nerad bych se tě dotknul, ale tohle je předem ztracený výzkum :-O

To slovo výzkum ber v uvozovkách, prostě mě to zajímá a chci to zkusit. Třeba z toho nic nebude, ale zkusit to můžu ;-).

Fandím tvému "výzkumu". Jestli něco najdu, určitě dám vědět.

...teda až to tam budu mít vyluxovaný. :-P

tos upadl, nee??? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

tos upadl, nee??? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

díky, první do sbírky :-)

No vydíš už máš prvního zachvíli budeš jak ve filmu samej špendlík tak ať se daří v bádání kdybych ho náhodou našel tak dám vědět ;-)
Přibližně jako shimi ;-)

jasan, díky ;-)

Aha tak pokud to bude stačit tak jak ti to napsal sHImi tak máš možná šanci. ;-)

stačí mě nejbilžší město nebo vesnice, nechci po lidech aby mi psali úplně přesné místo nálezu, už vidím jak každej prozrazuje svoje oblíbená pole nebo lesy, to bych byl dost naivní :-)

Taky se mi z koleček nejvíce líbí Leopold 1 ;-)

Taky se mi z koleček nejvíce líbí Leopold 1 ;-)

OK,takže okolí Třeboně(oblasti kaprů a vodníků :-D),1krejcar,rok ražby-1700 a mincovnu bohužel nevím protože se mi moje milované kolečko(mimochodem moje první Ag)téměř rozsypalo v ruce při čištění....... :-( :,-(

Díky ;-)

jo a ještě jsem si vzpomněl,že táta našel 3krejcar někde poblíž Hluboké nad Vltavou(tuším,že to byl kopec).Docela mu hoi závidím,je to velmi pěkný kousek. Holt čím horší sedlák,tím větší brambory :-D :-D :-D :-D :-D

Kroměříž a okolí. Tak tady jsem zatím žádnej nenašel. I když já toho ještě nenašel většinu :-D

J. Hradec a okolí-zatím taky nic, ale je fakt, že zatím dlouho nechodím. Ale vím, že třeba okolo Třeboně-tam by něco mohlo bejt... :-D :-D :-D Asi budu muset vyrazit na třeboňsko... :-P :-P :-P

Kroměříž - 2 kusy.
1 krejcar - 1695( katastrofa stav)
3 krejcar - 1696(ještě větší katastrofa stav).
Zatím mám s Leopoldy jako Ag nejhorší zkušenost, kvalita mincí a ryzost stříbra velmi, velmi bídná :-(

Díky :-)

Mimochodem, uživatel Gonzo23 jest Pepa 6.B.?

ne, gonzo23 je Pepa z 6A. ale Pepu z 6B znám velmi dobře :-)

Michy, docela tě chápu a já jsem povahou takový extrovert, že bych ti snad i prozradil, kde jsem to pípnul, ale jaksi kdesi-vůbec nic...takže ti přeji hodně štěstí v tvém soukromém výzkumu... :-D ;-) 8-)

Díky moc :-) a určirě se ti podaří Poldíka někdy pípnout, jen to chce čas a trpělivost :-)

Michy, věř mi, že bych si snad i krůpnul.... :-P :-D ;-)

Ahoj,ak ťa to poteší jededen pekný krejcar r.1699 plytko na poli v okolí N.M.nad/Váhom.

Ahoj Havran. Som zokolia N.M.nad Vahom. Mohli by sme hodit niekedy rec. Tiez mam toho trochu ponachadzaneho.

Ahoj motyl, určite som za, kontaktuj ma prosím cez ecora@ecora.sk

Kamo kere,,CELÉ ČECHY :-) :-) :-) :-) :-) :-)

..cha, cha , aj Slovensko :-) :-) :-) :-) :-)

Tak vždyť to moh kdokoliv kdykoliv vytrousit kdekoliv ne :-) :-) :-)

cau michy jedna gresle s okoli olomouce 8-)

Toto je ztracený výzkum, je to mince a ne nějaký objekt, který je zvláštní svým určením, vzácností, apod. Ale když ti to udělá radost tak tady pár údajů:
3×1krejcar, 3×3krejcar, 1× grešle Roudnice u HK a okolí + 3krejcar Jeseníky - Karlovice

:-/ :-/ :-/ :-/ :-/ velvarech nějak mi ylobí 12 let starý železo.Myslim ,že se na tšch polích bude eště nějakej ten pátek válet než hot ty minelabi vyštouraj. 8-)

Myslím že poldík se dá najít určitě na celém území ČR a možná i dále ;-) Sám jsem jednoho našel u Moravské Třebové ale jaksi ho mám jen půlku :-/ :-D

Myslím že poldík se dá najít určitě na celém území ČR a možná i dále ;-) Sám jsem jednoho našel u Moravské Třebové ale jaksi ho mám jen půlku :-/ :-D

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben