Brousek?

A jak starý? Mám vůbec problém vyznat se ve všech těch broušených industrijich, sekyrkách a brouscích. Co je z novověku co ze středověku, co používali třeba germáni a co už je doba kamenná?tohle je z 50. let brousek? Jak to mám rozpoznat? Šířka čepele je 35mm ,délka 60mm.přidal jsem ještě jednu fotku brousku taky z dneška ze stejného pole pro porovnání co je co..

Artifact category

Identified category:
User feedback: Axes (3 názory) Argill: Axes, Harryll: Axes, kamuki: Axes

Log in and help identify this find.

Photo

Brousek?
Brousek?
Brousek?
Brousek?
Brousek?

Circumstances of the finding

State of soil:Wet
Used detector:Oči
Submitted to: Ústav archeologické památkové péče středních Čech
18 votes
18 votes
viewed:
1878x,
comments:
10,
finder:
zahaj.da zahaj.da
photographed:
28 October 2020,
loaded:
28 October 2020

Post

Sekera eneolit 4400-2000př.n.l Nádherná! ;-)

o:-) o:-) díky asi každej zná ten pocit co právě prožívám.. Asi se mě fakt zatočila hlava.mam radost. Každopádně jsem teď byl radši dost skeptickej, nechtěl jsem si věřit, že je to sekera vzhledem k mému poslednímu příspěvku.. Tohle je krása.. Já máám ohromnou radost. Ještě jednou díky

Krása :-D

Paráda

Radost je na místě! ;-) Málokdy si sáhneš na něco staršího, vytvořeného člověkem. Sekery se dělaly z velmi tvrdého metabazaltu amfibolitu. Pak následoval dlouhý proces opracování a broušení... Brousky jsou oproti tomu křehké, většinou z různých druhů pískovce. Je docela možné, že na poslední fotce je brousek, vzhledem k té poréznosti. Ale zbytek jsou zcela určitě sekery z mladší doby kamenné. Krásné kousky! ;-)

Tak brousek (?) je teď na předposlední fotce. Budeš přidávat další? :-D

rubací sekera bez provrtu, neolit - eneolit

Archeolog by Ti to řekl hned :-/ :-/ :-/

Archeolog mi to řekne cca za měsíc. Posílal jsem mu dneska nálezové okolnosti k jiným nálezům co odemne má a při tom jsem se zmínil i o tomhle nálezu..sejdu se s ním tak za měsíc. Bude mít pro mě bližší info o tom všem co jsem mu dal a určitě mi řekne něco i o té sekerce až ji uvidí..

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top