Bojíte se noční zvěře ?

Jelikož nechci být viděn a jsem lovec samotář, chodím raději na noční hledání. Kolikrát jsem se potkal se srnou, zajícem, myslivcem a z dálky asi i s čuníkem. Na bližší setkání nemám chuť. Co vy a setkání s noční zvěří - nemyslím tím myslivce :-)

in category History Hunters, findings and determination, created by Solidus 3.12.2010 09:43

Takoví skřítci jemníci,nebo muž s černým psem(dle pověstí) na chlumu u MB to je mazec. :-O :-O :-O

Jemníčci jsou v pohodě, ukazujou depotovej směr :-) A ani nevím, že máš černého psa. ;-)

Máš recht,jemníci jsou kamarádi,ale ten muž s černym psem mě už jednou vystrašil!!! :-O(nebo jsem měl halucinace,už ani nevím) ;-)

Prasat se bojim, chlape. 2 i 4 nohy.

Také chodím na noční lov a to velice rád. Se zvířaty všeho druhu už jsem měl tu čest ale nevadí mi a pokud si jich nevšímám tak oni na mě taky prdí, snad jen mladí srnci na mě štěkaj ať jim nelezu do revíru. V noci je to prostě nádhera a kdo to nepoznal nemá o tom co povídat. ;-)

Zvířata jsou to poslední,čeho by jsme se měli bát. Noční hledání je parádní věc,hlavně bacha na myslivce..

přesně jak píšeš - je to tak ;-)

Ti střílijou i za dne a ne vždy na to co vidí 8-) ;-)

Myslivci jsou v pohodě, teda ty co znám. Občas dáme na poli pokec a kávičku z termosky. Jen se můžu občas pos..., když ke mě v noci přijde zezadu a pozdraví. :-O :-D

Tak to mě stačil za bílýho dne, obrovskej bílej pes zašimral mě čenichem na ledvinách a a mohl jsem mít další infarkt, sluchátka jsou někdy naprd, ještě že se tvářil přátelsky, jinak bych si narychlo musel v lese kopat hrob, v noci bych se lekl víc a bylo by to i s převlekem. 8-)

Já jsem ještě ve volné přírodě nepotkal divočáka a to tam jsem fakt často,zato myslivců moc. Takovej klečící hledač v noci na poli,přehrabující se v zemi a na druhé straně myslivec,co si celej rok nic nestřelil... No nevim,nikdy z toho nemám dobrej pocit. :,-(

Zvěře, která žije v našich lesích, se nebojím. Ani není proč. Snad jen když bachyně vodí selata, ta budí respekt a rozhodně není radno se jí připlést do cesty. Jak tu už píšete, nebezpečný může jen člověk. Třeba mylivec, co střílí na všechno, co se hne, zvlášť po tmě. Takže v noci je lepší les, nebo se domluvit s místními nimrody, kam se chystají a jít prostě jinam. Jednak na mně nebudou střílet, třeba jen omylem a já jim zas neplaším zvěř. Tohle mi funguje k oboustrané spokojenosti, ještě mi občas radí, kam bych se měl jít podívat.........

Prasat je u nás moc a mám z nich dost lufta :,-(

To mě naposled radili abych šel někam.... Jenže to mě zatáhli před 14 ti dnama na honu. Copak já za to můžu, že se honěj v lese?

Zvěře se taky nebojím! Nedávno jsem kopal hluboký signál a ejhle :-O,kolem mě se procházela kmotra,jak mě zmerkla tak začala štěkat jak pes! Super zážitek! :-D Možná že ještě pořád utíká!!! :-D :-D :-D

Po lese jsem v noci ještě nechodil jak tu někdo psal. Nerad někam, nebo přes něco padám. :-) Lišku jsem taky viděl jen z auta, ale zase jezevce jsem viděl těsně po západu. Jo a taky na mě jednou v noci na poli nalétávala nějaká sova. :-D

co lesní zvěř... V poslední době se nějak nemůžu zbavit pocitu, že na některých lokalitách v noci straší o:-) :-)

Fakt? A můžeš to nějak upřesnit, myslím strašení, ne lokality.

to mně taky zajima. 8-)

Trošku jsme utekli od noční zvěře a mojí otázky na Witta. Mně to opravdu zajímá, co tím strašením myslel.

No přece bludičky,hejkal,bludný kořeny atd.........pust si o vánocích pohádku :-D :-D :-D :-P

Chlapi proč hledáte poklad v lese, zatím co hledáte, poklad vám uvaří, vypere, tedy pokud neperete sami a váš poklad neběhá po lese s detíkem. 8-)

Tak tenhle poklad se po lese potlouká občas se mnou ;-)

Tak si pročítám vaše zážitky z nočních lovů a jen bych posvětil to, co píše Loner. Noční hledání má svoje tajuplný kouzlo a kdo to nezažil, tak o hodně přišel ;-) ...čuníky potkávám celkem často, ale jednou jsem se málem pos...l. Byla černá noc, že nebylo na metr vidět...najednou signál. Skloním se, začnu kopat a šmátrat rukou po zemi...a najednou takový zvuk, skoro jako když nějaká kočky syčí na psa. Jak jsem se narovnal, tak to přestalo...sehnul jsem se, a znova...pak asi ještě 4x...až jsem toho měl dost, zapnu baterku a co nevidím....přímo pod nohama na mě syčí skoro metrová užovka, stočená do klubíčka, jen s otevřenou tlamou....normálně bych to přešel, ale v tom ukamžiku jsem si málem cvrknul do gatí. Ustoupil jsem asi 3 kroky...vydýchávám to...a vtom za mnou dusot jak kdyby jel Artuš s družinou....jenže to bylo to asi 10 čuníků v plném trysku a minuli mě tak o 3 metry. Takže druhý infarkt během 5 minut....jóóó, někdy je to hold adrenalín :-D

Chlapci, vy to tam máte v pohode. No keď hľadám v lokalite s permanentným výskytom hnedých krásavic s mladými, tak detík na plné gule - sluchátka nehrozí, a ani v noci nehrozí. A nie že chodím ako duch aby o mne nikto nevedel, ale aby mňa bolo čo najviac počuť. Takže hľadanie "psycho". Našťastie som to stretnutie ešte nezažil a dúfam, že ani nezažijem! :-O

To sú fešáci vynaliezaví! Mám sa ešte čo učiť. Ale myslím si, že ako návnadu na tých cigáňov použili tí poľovníci zemiaky. Tie im viac berú. Ja si frcnem na cievku asi rolničku 8-)

jáse bojím všeho i šišek které padají v lese :-/

Slyšeli jste někdy o světélkování pařezů ????

Jenom o dřevěnejch. :-D

Taky viděl.Kousek jsem přines dětem do stanu z čehož měli povyražení.Světélkoval jenom dokud byl vlhký.

jasné, v trouchnivějícíh, nejčastěji březovém dřevě, vznikají díky bakteriím chemické procesy a při určitých podmínkách dřevo světélkuje, jako děcka jsme toho v lese nacházeli hodně

že by luminiscence? :-D

Zdravym na noční lov nechodím z duvodu toho že bych se bál že si vypíchnu oko o větev nebo spadnu do nějaké díry co se týče zvěře nejvýc se bojim prasat neni to dobrej pocit když pořát slícháváme jak prase někoho potrhalo noční lov promě není a když něco tak zadne se vždycky dohodnem :-D

Zdravím všechny, po dnešní odpolední vycházce za nálezy, kdy jsem s sebou vzal svého 8-mi letého synka, přestávám brát divočáky na lehkou váhu. Při chůzi lesem , jsme jednu skupinku vyplašili a ti se dali na spořádaný úprk - jako vagónky za lokomotivou. Asi 12 kousků všech velikostí, malý hleděl, oči navrch hlavy, tohle ještě neviděl. Chvíli na to, asi 30m dál vidím v křoví pohyb, preventivně hvízdnu co to jde, tři kusy se daly na úprk. Volným krokem vylezlo prase jak peřináč popošlo tak 10m a zastavilo se . Bokem knám ale bylo vidět, že nás nespouští z očí. Znovu jsem hvízdl, zařval jak tygr, to ho zjevně rozhodilo, trochu zabral ale zase po pár metrech zastavil, zašil se za strom a číhal. Nikdy jsem kluka do lesa právě z důvodu těchto nepředvídatelných událostí nebral, jak z udělání se dneska nechám ukecat!!! Šajze!!! Těch nadávek, co jsem v duch na svou adresu poslal!!! Jestli tomu kredenci rupne v bedně..........! Už jsem vybíral nejbližší strom , na který ho vysadím. Pár sekund se nic nedělo, volím spořádaný ústup, prase nic, pořád za stromem. Hlavu otáčím málem dokola, až u auta jsem klidnější. Kousek dál louka, trochu se uklidním a jdu hledat. Ale jsem tak rozhozený, že to za 15 min. balím a jedu. Do lesa s děckama už nikdy v životě, ještě tak na pole nebo louku, když jsou moc zvědaví. A vzhledem k tomu, že většinou chodím sám, si budu muset dávat většího majzla. Asi vypustím sluchátka , Tejon bez nich řve na celé kolo, ale aspoň je rozplaším, doufám!

Chlapci jste borci po přečteni nočních akci...jà jsem šel několikrát v zimě třeba kolem 19 hodiny na pole nad vsi za baráky na druhé straně les .. dojedu na místo zhasnu auto pozoruji kolem sebe vidím husto hustou tmu přepadne mě strach v zádech mráz vylezu z auta zamknu jej tlačítkem na dálkovém ovladači posledni světlo od blinkrů ...v dálce z lesa štěkající srnec zpozoroval moji přítomnost ze strachem pomalonku odchazím od auta vidím nějakou hromadu tmy moje představivost je veliká - silueta dinosaura . V trávě něco hlasitě dýchá nevidím na krok strach.všude tma a zas štěkajíci srnec vydávà strašlivé zvuky ...přichází mrazeni v zádech naplánovanou akci ruším jen tak tak docházím k autu strach ..zapoměl jsem vám napsat od auta jsem ušel pouhých 20 kroků..je mi 35 ale noční hledání nedám ...obdivuji ty co jo a spát v lese nikdy ráno by jste mé ve spacáku nenašli - vypařil bych se strachy....

Chlapci jste borci po přečteni nočních akci...jà jsem šel několikrát v zimě třeba kolem 19 hodiny na pole nad vsi za baráky na druhé straně les .. dojedu na místo zhasnu auto pozoruji kolem sebe vidím husto hustou tmu přepadne mě strach v zádech mráz vylezu z auta zamknu jej tlačítkem na dálkovém ovladači posledni světlo od blinkrů ...v dálce z lesa štěkající srnec zpozoroval moji přítomnost ze strachem pomalonku odchazím od auta vidím nějakou hromadu tmy moje představivost je veliká - silueta dinosaura . V trávě něco hlasitě dýchá nevidím na krok strach.všude tma a zas štěkajíci srnec vydávà strašlivé zvuky ...přichází mrazeni v zádech naplánovanou akci ruším jen tak tak docházím k autu strach ..zapoměl jsem vám napsat od auta jsem ušel pouhých 20 kroků..je mi 35 ale noční hledání nedám ...obdivuji ty co jo a spát v lese nikdy ráno by jste mé ve spacáku nenašli - vypařil bych se strachy....

Večerní a noční hledání má nepochybně svoje kouzlo, ale opatrnosti není nikdy nazbyt. Vzhledem k tomu, že tohle je moje parketa, vím o čem mluvím. Louky a pole jsou v pohodě, horší je to v lese, tam si člověk musí dávat fakt bacha, aby nenarazil hlavně zjara na černou s mladejma, jinak je to celkem pohoda. Občas se taky stane, že kousek od místa, kde zrovna hledáme, vystřelí myslivec a to se jeden lekne, zvlášť, když je fakt hodně blízko (mám na mysli tak cca 100m), tak to je v tom nočním klidu fakt prda jak z děla. ;-) To, že na nás řve srnec z blízkýho houští je v pohodě, zvlášť, když člověk navštíví několikrát stejnej flek a už jen čeká, kdy se objeví a začne hulákat. Z druhé strany vzato, ve dne, to co večer, člověk neuvidí a nezažije! A vo tom to je!

No zajímavý počtení komplet! :-D
Já osobně do lesa v noci nelezu,vždyt tam můžu jít v klidu přes den nee :-D.No a na poli mám taky ten blbej ze střelců.Prasat se extra nebojím,ty prchaj,ale nedávno na mě čuměl srnec a ten se fakt nechtěl nechat odplašit,naopak.Vykračoval si to na mě,palici nízko,tak sem normálně začal zdrhat.Ty mrchy maj období,kdy je fakt lepší se jim vyhnout. :-)

Jednou jsem noční hledání taky zkoušel, neviděl jsem že se ženou mraky a šel jsem celkem daleko od domu. Najednou liják jak tele a já durch. A od té doby už nikdy více. :,-( :,-(

Noční hledání nedávám, kvůli hladovým nimrodům . Zvěře se netřeba bát i když respekt si zaslouží . Toho srnce nasranýho ,co neutíká, ale naopak de pomalu útokem sem potkal normálně ve dne, ale stačilo zadupat a zařvat .s békáním statečně a hrdě opustil pozici. Dřív sem byl s klukama v noci v lese pečenej vařenej.Chodili sme krást do táborů vlajky a nikdy se nikdo ani při zběsilým úprku nenapíchl ani nepřerazil. I když ten bludnej kořen pod nohou je někdy sviňa i za dne . Divím se spíš,že nikdo nezahučel ze skály , kterých je tu celkem dost a některý opravdu nečekaný i za dne . Sluchátka mám za uši, takže jedno visí na krku a druhý normálně na uchu. Jinak se taková noční procházka lesem jeví, když se vracím ze sosedních vesnic ze zábavy , nebo hospody a beru to klasicky zkratkou. To mi trvá normální hodinová zkratka i pět hodin, než vylezu na silnicu a zjistím, že sem se obloukem vrátil zkoro na stejný místo od kud sem vyšel. 8-) :-D

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top