CTX 3030 hladanie pod vodou

Dobrý deň

Bliži sa leto a chcel by som CTX 3030 používať aj pod vodou(more).
Chcem sa spýtať, tých čo s tým majú skúsenosť, ako predpripraviť detektor do vody, našiel som že sa občas vyskytne problém s tesnením USB,batérie. Preventívne som nakúpil O krúžky 79 x 2,5, 20 x 2,6 na USB, Loctite 5331 na USB, mazací silikon (greas silicone). Takže aký postup je najvhodnejší pred použitím a po použití vo vode, morskej vode. Predsa je to drahý detektor a chcem 100% predísť vniknutiu vody do nesprávneho otvoru. :-O

in category Detectors - unsorted, created by freexxx 17.5.2017 18:55

Ešte jedna otázka: ako správne odladiť noise cancel. V návode je to že vraj napísané zle, tvrdí Andy Sabisch... a cievka pri odladení by mala byť na zemi a nie nad zemou. Tak teraz si vyber čo je správne , vie niekto poradiť? :-/

Nevím co kdo tvrdí, ale sondu zvedni 30 cm nad zem. Noise cancel je režim, kdy detektor nastavuje nejméně zarušený kanál. To znamená že potřeba, aby se sonda v tu chvíly chovala jako anténa. Když ji plácneš na zem, bude to horší. Doporučuji si tady u produktu stáhnout návod. Je tam volně ke stažení ve formátu pdf. ;-)

Elmaro, ty nevis, kdo je Andy Sabish?

Vím kdo to je. Snad se nikdo neurazí, když napíšu, že ho zase tolik neberu. A speciálně co se týče Minelabu :-) Já myslím, že ty XPčka mu jdou lépe :-). Pokud tedy tvrdí, že při Noise je třeba, aby cívka byla na zemi.... prostě nejde souhlasit.

U nás je několik velice dobrých Minelabářů, srovnatelných s kýmkoli na světě. Zažil jsem hodně dobré borce, jako je třeba Gordon Haritage. Ten opravdu umí, ale nastavení měl v podstatě stejné jako ty naše. Není tak potřeba se nějak podceňovat, Češi a Moraváci opravdu umí. :-)

Ja si prave myslel, ze to je takovej malej Minelab guru a prislo mi divny, ze bys ho neznal. Tvoje odpoved - ok, chapu ;-)

No, malý guru to určitě je :-). Já tady znám ale pár lidí, o kterých se dá říci, že jsou to velký guru :-)

Mno jo, ale jeste nenapsali knizku, kterou by si lidi mohli koupit a vo tom to je ;-) Takze ty je treba znas, ale tisice lidi ne...a to je treba skoda, kdyz tam ten potencional je.. ;-)

Knižku? Že bych napsal něco jako "Detektory Minelab v praxi".... nebo "Na vrcholu technologie - FBS v praxi" či něco podobného? :-)

Nerikam ze primo Ty, ale nekdo z tech kluku, ktere beres za velky guru :-) A ano, mozna si z toho ted delas srandu, ale verim ze ta knizka by se prodavala dobre..akorat to hodit do english ;-) Tady by se prodalo 10 kousku a dalsich 1000 by bylo okopirovanych :-D

Já myslím, že na FBS jsem velký guru sám :-) Jelikož ještě komunikuji s dalšími velkými guru, tak bych mohl použít všechno :). Ale asi to psát nebudu :). Navíc napsat to v Aj je tak trochu mimo můj rozsah, tak ještě něco popsat slovně :-)

Ono by "stacilo" to sepsat...preklad by uz nekdo udelal ;-) Na druhou stranu chapu, ze se Ti do toho nechce. Taky by se mi nechtelo, i kdybych ty znalosti mel :-)

Není to výdělečný, je to nevděčný. Dneska psát knihu nemá smysl. Lepší jsou videa.

Ja si nemyslim, ze to je uplne tak ztraceny v pripade, ze mas velkou zakladnu ctenaru. A to muzes mit jenom v anglictine. Jasne, je jednodussi natocit video, ale tam je nekolik let uz hroznej boom...taky si musis najit cesticku, jak se prosadit a privabit lidi, kteri Te budou sledovat. Konkurence je obrovska...ostatne jako asi snad ve vsem uz dnes :-/

Jasně. V tomhle případě ale není ta základna natolik velká ani ve světě, aby se vyplatilo investovat do tvorby knihy. Jen ten překlad knihy tě vyjde tak na 40 K. Nemluvím o tisku, marketingu, distribuci...
Ohledně videa to takhle není - tam funguje jiný princip - buď šokuješ a nebo máš kvalitní obsah. V obou případech prorazíš, bez ohledu na konkurenci.

Preklad se da pres kamardy udelat zadarmo, to mi nerikej ;-) Marketing...myslim, ze by stacilo se prifarit na par stranek, kde jsou tyto knihy v prodeji. Plus prodejni servery jako e-bay apod. Kdyz tam bude kvalita, lidi si to pritahne. Dnes se zeptas na nejakou literaturu o Minelabu a kazdej zna jen Sabish, Sabish..neni nic jineho? Samotni provozovatele danych stranek by o to (v ramci navyseni kvalitniho sortimentu) meli mit zajem. Distribuce...to myslis, poslat to postou, nebo DHL...ale come on :-D
A ohledne videa...ano, tento princip funguje. Ja tim chtel rict jen to, ze ty videa musis jaksi valit furt...ne ze das jeden viral za zivot a zijes z toho, souhlasis? Zadruhy..ma to sice jinej princip, nez prodej knih...ale mira prosaditelnosti se na trhu je uplne stejna jako u tech knih. Vsechno ma svoje pro i proti. Ale pokud si myslis, ze udelat takovy video je hracka, tak natoc a pochlub se a uvidime vysledek 8-) Hlavne prosim Te...neber to z me strany jako nejaky utok, ja nejsem ten, kdo ma potrebu utocit, nebo nekoho ponizovat, nebo se povysovat...nesnasim todle chovani zamindrakovanych lidi. Navic, to je tak tema k ohni, ne tady...bychom takhle mohli debatovat mesice :-D

No, přít se nebudu :-) Online marketingem si živím jen 9 let, já vím prd :-)

Ale no taaak, nac ten "ton"? :-) Navic ja se vubec nepru, ja diskutuji :-D

Dyť jo, proto nediskutuji, ani se nepřu. Prostě tomu nerozumím, nemám tomu co dál dát, tak ustupuji z diskuse.

ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, kľudne budem rád keď svoj názor pridajú aj ďalší a čo k otázke ohľadom použitia pod vodou... :-O

Na tu vodu nechám odpověďět Peťu. On má s CTX ve vodě nachozeny stovky dní, to já opravdu říci nemůžu. Navíc chodí jak slanou tak sladkou. Mohl bych se napsat řadu obecných věcí, když to bude ale od Petra, tak to budou všechno jenom praktické věci ;-)

Elmar tak prosím napíš mena ktorých velkých guru máš na mysli... :-)

To bych asi mohl taky dostat hezkou čočku :-) Asi si umíš představit co m kluci řeknou, když jim napíšu "budu tě citovat" :-).

tak som to nemyslel.... iba napísanie "známych mien spojené s CTX" 8-)

Trochu sme odbočili od témy páni. Takže kto vie poradiť k:

Bliži sa leto a chcel by som CTX 3030 používať aj pod vodou(more).
Chcem sa spýtať, tých čo s tým majú skúsenosť, ako predpripraviť detektor do vody, našiel som že sa občas vyskytne problém s tesnením USB,batérie. Preventívne som nakúpil O krúžky 79 x 2,5, 20 x 2,6 na USB, Loctite 5331 na USB, mazací silikon (greas silicone). Takže aký postup je najvhodnejší pred použitím a po použití vo vode, morskej vode. Predsa je to drahý detektor a chcem 100% predísť vniknutiu vody do nesprávneho otvoru. :-O

Ahoj ,zde je pár rad.
1)vytáhni těsnění baterie -POZOR TESNĚNÍ NEMÁ KRUHOVÝ PRŮŘEZ .pořádně vyčisti prostor okolo těsnění od písku prachu apod,poté vodě odpudivou vazelínou objeď gumičku a plochou stanou vlož do detektoru,kulatá přijde na baterii.
2)rozmontuj konektory UI,sondy ty pouze vyčisti ,včetně závitu a dosedových ploch.
3)rozmontuj USB vyčisti pořádně závit a podmaž gumičku a zašroubuj na krev
Vše dotáhni a můžeš mazat :D

Ďakujem za odpoveď
Skušal niekto vymeniť gumičku za NBR 79 x2,5 malo by to lepšie tesniť... Ta červená je fakt tenká. Niekde píšu že natenko namazať aj konektor UI a cievky, zvykne chytit koroziu ak to potom zle vysusime,vyčistime(slana voda). Na USB podmazať gumičku iba medzi vstupom do USB a tesniacou stranou gumicky? Na čistenie a mazanie bude asi vhodná tyčinka do uší či máte niečo iné. Loctite 5331 by sa mal dať natenko na závit USB aby sa náhodou neuvolnil zmenou teplôt, ide že vraj dobre dole technickym benzinom... či už to moc preháňam? ;-)

mám v pláne chodiť max po krk vo vode ... zatial

čo vravíte na toto
https://www.youtube.com/watch?v=F46T3cs0SoY&t=2s

tak pokud vám baterka spadne do písku a nacvaknete jí tam tak je logické že to přes nějaké malé zrnko písku proteče,ale tak je to u každé věci určené pro použití pod vodou,těsnění po každé čistím a nebyl nikdy problém

Samozrejme som neni gramblavy spindur a detik udrziavam v 100% čistote. Takže sa tu bavime o idelnych podmienkach. Ak pri nich je riziko problemov 0,05% tak neni o čom diskutovať...
Ťažko posúdiť čo robil tento majiteľ...
https://www.youtube.com/watch?v=WdlDLaG-zQQ
:-/

No, těžko posoudit? Třeba platil v EU DPH. Dělám na tom? Peťo nech ho. Je to křen.

No dovoľ sanžím sa byť konštruktívny nie ako ty skade ruka skade noha... Křen máš akorát v trenkách 8-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top