Detektor kovů Nokta Fors CoRe

Zkušenosti a hodnocení nového detektoru od Nokty.

in category Metal detectors, created by Elmara 10.7.2014 15:38

Fors Core a já. Je to můj 3 detík. Padl mi do ruky. Odpovím na Tvůj dotaz o servisu. Svojí blbostí jsem překroutil kabílek k centrále a v Jílovém mi to opravili. Oprava byla rychlá a jsem Márovi a kolektivu dlužníkem. ;-)

diky vsem dnes budu mluvit s litrem a dohodnu asi skousku a nebo hodim korunou jak psal elmara a necham to poslat a prekvapit se diky :-D

tak se mi opět potvrdilo, že se má kopat i jistá folie. Fors Core ji hlásí prakticky neomylně a člověk tak nějak díky tomu nechce kopat každou folii. V neděli se mi jako folie hlásil tří krejcar. Kdybych to tady od někoho četl, tak neuvěřím. Byl naprosto na povrchu a podloží jíl, možná to bylo tím. Jinak v signalizaci cílů je tenhle detektor na vysoké úrovni. Snažím se nepodlehnout určování opakovaných signálů - mám na mysli... vysoký ton, ID 65, lokalita les - takže 95% patrona, to nekopnu. Core tohle fakt umí a svým způsobem bych to považoval i za nevýhodu pro uživatele, který tomu podlehne, protože může občas něco přejít. Přemýšlel jsem nad alternativou pro tenhle klacek - který detektor je mu nejvíc podobný a šel by jím nahradit. Na žádný jsem nepřišel. Nokta svým Fors Core zalepila díru na trhu. Když jsem si ho vybíral, tak jsem měl pár požadavků, přes který prostě nejel vlak. Zatím bych neměnil.

Zdar ...dneska sem s Core byl poprvé v terénu a sem celkem spokojenej,jen ta hloubka je děs běs...přičítám to k tomu,že tu nemáme zrovna ideální půdu,ale i tak by mu natrhla řiť i 250-tka od Garretu...při odladování země mi to ukazovalo 70-80...zkoušel sem všechny režimy...nejvíc mi vyhovoval ID3 a citlivost sem mohl štavit až do maxima...poprosil bych majitele o pár větiček,jestli nedělám něco špatně :) díky..

Díky...jen ještě...mohl bys mi polopatě popsat,jak nastavuješ zem manualně a o kolik se liší číselná hodnota oproti automatu..

1. U Automatu se hodnota mění, je to ten ovladač vzadu na boxu
2. Zem vyvážíš jednoduše nad kouskem půdy bez kovu zmáčknutím ovládacího tlačítka na rukojeti
3. Nejlepší nastavení na hloubku: Citlivost na 80, diskriminaci na 10, ID 2
4. Core je hlubší než všechny začátečnické detektory i s tou mini sondou co je v setu! O citlivosti se ani nemá smysl bavit, to je naprosto někde jinde ;-)

Ahoj...přesně to sem udělal...tak jak to máš na videu,ale hloubka nikde...zkoušel sem 2halíř RU zhruba 10-12 cm zaraženej do strany díry a nic,jen v Generalu to bralo,ale s tim se moc hledat nedá :)

Ahoj, pak evidentně není něco v pořádku, poslal bych detektor na kontrolu na servis. Jelikož dosah je nesmysl. ;-)

...ještě pořádně vyzkoušim i v jiných půdách a pak uvidim ...díky :)

Probral jsem to s fakmanem po telefonu step by step nahoru dolu. Už se stim asi pere na poli :-) V diskusi vypadla myšlénka. Čili je tady možnost, že bych udělal společný setkání ve stylu TTA seminářů pro Forsaře, a asi i Veloxáře. Jen hledám termín...

Co znamena kdyz mam signal barvu a vubec se neukaze ID cile?Zkusmo jsem to kopnul a byla to mince tak me to tade dost nastvalo ze to nic neukaze.Ten kryt rukojeti bude konecne kdy?

Tak už zítra. :-)

smates: To znamená, že máš cíl za hranicí dosahu ,kde je detektor to schopný vyhodnotit. Zpravidla stačí botou odhrábnout.. Alespoň u Fors golda to tak chodí.

Je to tak jak píše kofa.Opravdu stačí odhrnout nebo odkopnout trochu hlíny a budeš mít i ID.Dokonce to máš popsané i v manuálu.
Prostě cíl je příliž hluboko na to,aby se ti zobrazilo ID,ale audio cíl ještě zaznamená a uslyšíš ho jako hluboko uložený cíl.

Nabíjecí baterky jsou na ho...,Mám jich doma plný šuplík ale už je nepoužívám.Beru baterie energizer který kupuju když jsou na akci a vydrží 10x více než nabíjecí.Pro jistotu mám vždy v báglu náhradní.Dobrý jsou prý BPčka ale sám jsem je ještě nezkoušel.

zdravimm...tak som aj ja novy majitel fors core.. bol som snim dva krat a bol som velmi prekvapeny co ten detik dokaze a hlavne aj hlbka prekvapila separacia chdil som etraca xp gmp x teruu 705 gm4 celkom slusne detiky ale core mi hned sadla ako som ju dal do ruky a mozem ju kedy kolvek porovnat s drahsimi detikmy a je v popredi dokaze toho az neuveritelne

Neda,sice jde sundat ale nema zadny uchyt a detektor bude nevyvazeny.

Navic bude kratkej kabel na propojeni s rukojeti.

Nejlepší bude ho vyzkoušet a uvidíš že tvé obavy byli zbytečné,vyvážení je fakt dokonalý

To Tibko: tak abychom tu promo akci měli vyváženou vzhledem faktu, že název vlákna je Nokta Fors Core: https://www.youtube.com/watch?v=f-tft2YxlPg :)

:)

Dobrý den, máte nekdo zkušenost se sondou Mars MD Tiger? Jel epší než základní cívka? A jaké jsou mezi nimi rozdíly? Díky za odpoved. ;-)

ahoj, odkud jsi?

Ahoj, bydlím kousek od Příbrami, Středočeský kraj.

Zdar, tak nejak uvazuju, ze poridim novej detektor a zatim se rozhoduju mezi prave Noktou Fors CoRe a novym GM5 Finder.
Uz nekdo tu GM5ku videl v akci a dokazal by alespon rict, jestli pockat az bude dostupna a nebo se na ni vykaslat a jit do CoRe ?
Diky Vlada

Přesně jak říká Czert. Nokta Fors CoRe je skvělý stroj, dá se s ním i dobře experimentovat, a jako jeden z mála detektorů současnosti mi i plně vyhovuje, tenhle detektor už zůstane trvale součástí mého vozového parku ;-) :-)

Ahoj, není tady majitel této velmi zajímavé mašinky, z Přelouče, Pardubic, Chrudimi či přilehlého okolí ?

Zdarec, zajeď si do Čáslavi na Detektor - Centrálu, můžu jen doporučit, Máš to kousek...

S Noktou Forst core naprostá spokojenost. Navíc v setu dohledávačka a sluchátka.

Zdravím,mám Noktu Fors CoRe, přibližně necelý rok,je to můj třetí deťík,jsem sním velice spokojený,ale přece jen jeden zádrhel bych měl,výdrž baterek,už jsem vyzkoušel drahé levné nabíjecí ale výdrž je zhruba okolo šesti hodin,což na reklamovaných třicet zdaleka nepřiblíží.V současné době to řeším s Markem Mlejnským,zajímalo by mě tedy jestli máte někdo podobný poznatek,díky všem poznatkům a ať to všem pípá čus R.

Já nabíjecí nepoužívám, mám v práci přístup k alkalickejm tak jedu to a vydrzej fakt dlouho...

Obecně ty nabíjecí nemam moc rád. Není nic horšího než je večer před hledackou zapomenout nabit ;-)

Jinak nezkousel jste si už někdo udělat nějakou tabulku ID ? Docela by mě zajímalo srovnání s tou mojí :-)

Zdravím, já používám nabíjecí eneloop 2450mAh a nemůžu si stěžovat. Neměřil jsem kolik přesně, ale po 3 ( cca 12h) hledačkách začala teprve padat ikonka baterie. Odhadem bych řekl, že k 20 hodinám vydržej. Jinak klasické tužky jsem vysadil, chodím vetšinou brzy ráno a za chladných časů jdou hned do háje. Co se týče nabíjení baterií je to pro mě rituál jako si připravit sváču nebo rejček:)

Já zase vysadil dobíjecí. Je pravda, že eneloopy mám a používám je do foťáku, páč jsou výborné, ale kupuju v kaufu v akcích GP nebo ty jejich alkalické 12 ks za 99,- nebo tak nějak a dá se to. Opravdu to trvá dlouho, než se vybijí. Nepočítal jsem to nijak, kolik vydrží hodin celkem (možná zkusím a napíšu to tu), ale spotřeba Nokty je pohoda....

osobně jedu jen v alkalických z Lidlu,už nějakej ten pátek a nedám na ně dopustit ;-)

Vyzkouším, díky za tip.

S noktou jsem si zvykl chodit na ID2 separace 00. Políčka jsou náročné, ale to vrkotání poví vše. Jsem kolečkář, a už se mi párkrát stalo, že jsem tahal krejcar u železa. Fakt jenom když už jsem unavený posloucháním stáhnu rozlišení na 10 nebo přepnu na ID3 na 30.

Tak včera jsem si jel pro nový klacek do Jílového,v hlavě jsem měl Gm5,no a Elmara navrhl ještě Noktu.No nakonec po testíku na polygonu,jsem si odnesl Noktu,tak jsem na víkend natěšenej jak malej Véna :-)
Jinak jsem měl Bounty Hunter Land ranger pro,takže si myslím že jsem si sakra polepšil.
Jinak chci ještě poděkovat,celému teamu v Jílovém.Atmosféra a ochota u nich byla špičková a tak to má být,díky Tom!!

Nechceš to trochu rozvést ? Možná by to tady zajímalo víc lidí :-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top