Detektor kovů Nokta Fors CoRe

Zkušenosti a hodnocení nového detektoru od Nokty.

in category Metal detectors, created by Elmara 10.7.2014 15:38

Ahojte, na základnej cievke k Fors core, keď dám dole kryt, je vidno malé puklinky, také jak vlas keby bol na nej položený. Kúpil som dvoj zložkové epoxidové lepidlo, vysušil a zalepil, ale počul som že ak sa tam dostala voda, tak môžu kovové časti v cievke zoxidovať ( čo sa mohlo stať už pred tým ako som to očistil a našiel ) a tým pádom by robila blbosti.
Vie mi niekto povedať ako by som to mohol zistiť či je cievka v poriadku alebo či je zoxidovaná? má niekto skúsenosť s tým ako sa takéto vady cievky prejavujú v praxi?
Za odpoveď vopred ďakujem.

když se do cívky dostane voda, tak ti to pořád hraje a máš jeden prozvuk za druhým

Zdravim :) mam noktu cca druhym tydnem a na doporuceni kopat i alobaly aby to nebylo male ag ke kopu,ale uz me to zacina stvat,bohizel nemam zadne male ag po ruce,tak se chci zeptat jestli u nej je stabilni id max +-1 nebo to vic skace,malokdy se mi u alobalu stane aby to bylo stabilni,ale stejne to kopnu plus se chci zeptat jake idcko vam pada na zlate mince?male i velke :) dik ,jinac je to libova masinka na me 2 metry jak usita :)

To zatial nemám pocit že by robil blbosti, Nokta síce vrčí trošku skoro stále, ale nemám pocit že by bolo nejaké prezvuky. Signalizuje v celku normálne.
Teda aspom sa mi zdá.

to bys poznal, to by bylo co mávnutí detíkem to signál :-)

je to tak :-)

Tak kdopak z vás už má k Noktě CoRe novou Discovery sondu a jaké s ní máte zkušenosti ?

Ahojte mám problém s Fors core.
Dnes ako som vošiel do lesa mi nefungovalo tlačídlo na odladenie pôdy , to malé pri malom displayi.
Potom som vypol zapol detektor a zase začalo fungovať.
Potom zase prestalo asi po pol hodine.
A nakoniec nefunguje vôbec, to tlačídlo absolútne nereaguje, ale paradoxne spodné tlačídlo pinpoint mi začalo fungovať tak ako vrchné tlačídlo na threshold.
Výsledok je ten že vrchne tlačídlo nefunguje, spodné funguje na odladovanie pôdy ( teda presne tak ako pred tým fungovalo vrchné ) a pinpoint mi nefunguje vôbec.

Netušíte niekto v čom by mohol byť problém?

Ahoj, nejsem odborník na detíky, ale jako elektronika mě napadá, jestli se Ti nedostala vlhkost do konektoru na připojení rukojeti...jinak je to ale zajímavá závada a jsem zvědav, jestli se k tomu nějak vyjádří Marek.

Také bych typnul vlhkost a nebo odešla membrána. Bude to chtít šablonu vyměnit. Pošli detektor k nám na servis (na provozovnu) ;-)

Ahoj mal som tento problem aj ja poslal som to na reklamaciu a bol zly kabel vymenili a slape super

Ahoj, odskrutkoval som tú rukovať dole, otvoril som kryt, dal na radiator na celú noc, potom som to zase zaskrutkoval, zmontoval a zatial detík funguje.

Ahoj dexempo, letos jsem s fc jednu našel, šlo o 20mm zlatou minci. házelo to 65 stabilní, Je fakt, že byla cca 5-8cm hluboko v tom letním polním betonu.

těžko říct, nebyla zase tak hluboko, každopádně stabilní signál jak id tak audio. Až se trochu umoudří počasí, otestuju a podělím se o poznatky. Ještě podotýkám, že šlo o základní mrňavou cívku.

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o radu. Začátkem června 2015, jsem si koupil Noktu Core, jsem moc spokojeneý, ale začala nějak zlobit. První co je, že občas se neukazujou čísla na displeji rukojeti. Rozsvítí se, ale číslo se neukáže. Signál je silnej a na bočním displeji se číslo ukazuje, tak se domnívám, že je někde chyba. A teď při posledním hledání mi připadalo, že detík chvílema vůbec nereagoval. Zachytil sem signál a při dohledávání tam nebyl. Pro vyzkoušení jsem k cívce přiblížil lopatku a taky nic. Pohnul jsem cívkou a zas to šlo. A to se každou chvíli opakovalo. Ten poslední problém odhaduju na nějakou chybu na cívce bo kabelu. Poradíte, jak se to dá vyzkouset? Ale ten první problém nevím, pokoušel jsem růzdně manipulovat s kabelem co propojuje jednotku s rukojet, ale spíš to vliv nemělo. Chvilku se čísla začala objevovat a po chvilce zas ne.
Netušíte někdo kde by mohl být problém?

Ahoj,ty čísla na rukojeti mi to taky někdy neukazuje,ale jen chvilku po zapnutí,pak už problém nemám.Nejspíš to bude lepší poslat na reklamaci,ted máš stejně zimu a tak at je detektor připraven na jaro. ;-)

Ja teda lezu dokud je do nuly,v mrazech ne,staci si davat pozor na teplotni prechody a je to ok :) tak jaky cekani na jaro :-)

Zdravím, má tu někdo oháklou Tiger nebo Discovery od Mars?

to by me taky zajimalo :-) tu Discovery se chystam poridit,,,

Taky se brzy chystám koupit Discoverku :-)

Tak a ted babo rad,k Diskoverce přibyla ještě Goliaf,ta je ještě větší,takže ted nevím :-)

Ale těch 740g bude už asi znát, skoro o polovinu těžší, ale zase je to koláč. Podle mě při stáhnutí disc. pod 5 musíš zapalovat listí pod cívkou:)

Ahojte...som novopeceny majitel cievky mars diskavery.. moje poznatky vynikajuca volba dosah sa zvecil vyrazne navelke veci az grandiozne testovali sme to 1 strieborny denar vo velkosti 1 cm tenky velmy ..35 cm cista jasne farba aj vyhodnotenim ptesnym citlivost 80 d 12 ...vo vsetkych rezi. Ciste kopatelne takze dosah sa zvedcil o dost separacia paradna ...mozem doporucit.. len troska sklamanie ze nedodavaju sppdne ochrane kryry na cievku inak ...urcite spokojnost na 100 percent

10mm mince v 35cm jo? Nevěřím

Tak už ji taky mám...můžu potvrdit, nárůst dosahu je opravdu znát, separace jako víno, včera sem tahal na docela zabordelovaný louce jednu minci ta druhou. Barvy se hlásej krásně ostře, zřetelně. Občas si trošku zaštěbetá, je potřeba trochu ubrat, Klacek je příjemně vyváženej, žádný padání na čumák.
Jak píše Čaroděj škoda toho krytu, upřímně za ty prachy jsem ho čekal, po včerejších šmátraní kolem kamenů pár pěkný škrábanců přibylo. Spodek cívky mi přijde takový né moc odolný, ale asi vědí co poslat do světa...

Fakt bez krytu jo ? To bych u civky za 5,5k necekal :-/

mars kryt nepotřebuje https://www.youtube.com/watch?v=t2Y2MC0YwTM :-D

Tohle udělat s cívkou Minelab tak je po prvním přejetí na sračky :-D

Ochrany kryt som si vyrobil ...1 cm hadicu som rozrezal po dlzke a olepil izolepou..ako orihinal ..testoval som a velmi to pomohlo mozem doporucit ;-) ;-) ;-)

Kup si mirelon na zateplení vodovodních trubek.OBI nebo Baumax.stojí pár korun.stáhnout plastovou páskou a hotovo.Vyzkoušeno

Mám dotaz, už má nekdo vyzkoušenýho toho Goliáše od Marsu??? Nemužu se nejak rozhodnout jestli koupit Goliáše nebo Discovery :-D Díky za odpovědi

Discovery je otestovaná opravdu hodně a je to pecka :) Pokud chceš mít sondu na běžné hledání, je to asi lepšíí volba než na mě tedy už dost velký Goliáš. ;-)

Osobně me to táhne víc k discovery ale stejne konečné rozhodnutí padne u vás na prodejně :-)

No, takže diskavery mi přišla minulý týden a po třech vycházkách musím říct, že je výborná, moje oblíbené políčka, kde jsem začínal s BH ES Gold a prochodil je s základním CoRe jedu znovu a sbírám. Cívka je lehoučká, nedělní devítihodinové pípání bylo radostné... Je to kopa peněz, ale stojí to za to. Akorát škoda chybějícího krytu... Cívka je třeba pevná, ale pro klid v duši by to chtělo kryt, taky i kvůli vzhledu spodku cívky.
Chtěl jsem se jen zeptat, pokud ji někdo na Noktě máte, zda Vám cívka trpí na prozvuky. Když opřu detektor o zem, zaprdne si do barvy. V levé ruce nosím Fiskars a když začnu kopat, opřu CoRe o zem a cívka si prdne. Je to vždycky, taky když o něco zavadím... Chodím v DI2, citlivost 75 - 80, disk 0. U základní sondy to nebylo.

Jo jo trpí a to hodně na prozvuky,já jsem naopak ze sondy celkem zklamán!

No jsem schopen se určitých pohybů vyvarovat, nebo se naučit reakci cívky na ně, ale pokud budu ve špatném terénu ťukat do kmínků a větviček, pak je to špatně. Nicméně mám tohle kolco na pole, nejlépe zarostlé obyč trávou ne vysokou, poorané. Už jsem to měl prochozené, a musím znovu, tahle cívka prostě dává....

Používáš ji na Noktě?

Ano na CoRe samozrejme.

Odlaď půdu a otestuj ve 3 tónu.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top