Detektor kovů Tesoro Tejon

Detektor kovů Tesoro Tejón je pro mnoho hledačů po světě doslova kultovní záležitostí. Můžete si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů Tesoro Tejon a stránku s doporučených nastavení

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

in category Metal detectors, created by Elmara 20.8.2010 12:03

Prosím o radu, který je lepší..? Díky za info.

Tesoro Tejon je relic detektor. Je velice citlivý i na ty nejmenší předměty. Má výborný dosah a diskriminaci a nyní se dá pořídit i s celice povedenými 2D sondami od Detech. Práce s ním je velice jednoduchá a přesná.

Fíša 3Dčko už tak trochu končí a pokud bych bral detektor od této značky, určitě bych spíše vybral F75 nebo F75 ltd. Detektory jsou podstatně citlivější a mají i větší dosah.

Záleží co a kde chcete hledat ;-)

Moc díky za informaci, přesně tohle jsem si myslel, ale potřeboval jsem aby mi to potvrdil někdo zkušenější.

Dobrý den Elmaro,chci se vás zeptat jako odborníka.Mám Tejona nevím jak je starý.Sonda tam je Ultimate.Ale když sním jdu za deště nebo po dešti a listí je namoklé má neskutečné prozvuky.Nepomáhá ani přeladění vlivu půdy.Jen tak odhadem nemůže být sonda či kabel narušený?Nebo to je normální.A dělat neplechu když se tam dostane vlhkost?A když s ním narazím do náletu tak zahlásí nález jako garrett grrr...Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den Elmaro,chci se vás zeptat jako odborníka.Mám Tejona nevím jak je starý.Sonda tam je Ultimate.Ale když sním jdu za deště nebo po dešti a listí je namoklé má neskutečné prozvuky.Nepomáhá ani přeladění vlivu půdy.Jen tak odhadem nemůže být sonda či kabel narušený?Nebo to je normální.A dělat neplechu když se tam dostane vlhkost?A když s ním narazím do náletu tak zahlásí nález jako garrett grrr...Předem děkuji za odpověď.

Ahoj, psal jsi mi na email tak to máš už tam :)

Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?? Zkousel jsem odlatit ale porad jemne popipava jak ho zkousim. Kdyz se dotknu kabelu u koncovek taky pipne :-( je spatne odladeny nebo je spatny kablik?? Jestli mi nekdo muzete poradit piste prosim na sikora-jan@seznam.cz dekuju

Zdar mrcasnici poridil jsem si starsiho tejona nemate nekdo naky detajlni navod nastaveni?? Zkousel jsem odlatit ale porad jemne popipava jak ho zkousim. Kdyz se dotknu kabelu u koncovek taky pipne :-( je spatne odladeny nebo je spatny kablik?? Jestli mi nekdo muzete poradit piste prosim na sikora-jan@seznam.cz dekuju

Tady nahoře máš přímo odkaz na řadu testů a nastavení :)

S Tejonem rozhodně neprohloupíš.

Tak nevím s čím chceš Tejona porovnat? :-D

Ahoj prepac že otravujem ale prosim mal by som pár otázok neviem co ďalej, dnes som si kúpil Tesoro a nerozumiem pár vyrazom na ovladacom panely
Na pravej strane hore je kolecko a je tam napísané že THRS neviem co to znamena, navod je v angličtine
Ďalšiemu co nerozumiem je DISC to že je to diskriminacia som zvládol ale na akom policku to mam mat a co znamenajú je tam
Foil
5c
Pull tab
Zn c

Velmi pekne ďakujem za pomoc, je to moj prvý detektor

Ahoj prepac že otravujem ale prosim mal by som pár otázok neviem co ďalej, dnes som si kúpil Tesoro a nerozumiem pár vyrazom na ovladacom panely
Na pravej strane hore je kolecko a je tam napísané že THRS neviem co to znamena, navod je v angličtine
Ďalšiemu co nerozumiem je DISC to že je to diskriminacia som zvládol ale na akom policku to mam mat a co znamenajú je tam
Foil
5c
Pull tab
Zn c

Velmi pekne ďakujem za pomoc, je to moj prvý detektor

To Ti to někdo prodal a nic Ti k tomu neřek? Hm, taky kšeft. Když budeš hledat tady, tak něco najdeš.

Od koho si to koupil? Na LP si můžeš stáhnout návod v Čj: www.lovecpokladu.cz/navody-detektory-kovu-tesoro

Pokud si nebudeš vědět rady, zavolej mi na +420731102713 nejlépe s detektorem v ruce. Dám ti instruktáž on-line. ;-)

Taky jsem si lámal hlavu sčím ho chce porovnat když klikneš na reagovat tak se ti to objeví ;-)

O víkendu jsem ze zvědavosti testnul Tejona pod dráty vysokého napětí 440000 V a test dopadl na výbornou. Jen jsem musel snížit citlivost na 9 a šlapal bez problému.

Při návštěvě prodejny v Jílovém mně Elmara doporučil analog, nového Tejonka. Trochu jsem měl obavy z chybějícího displaye a manuálního odladění půdy, ale brzy přešly. Mám ho 10 dní a už hledám jen s ním. Perfektní citlivost a rychlá odezva, jak Elmara sliboval, nosím z lesa i broky :-O. Během pár hodin hledání se dá aspoň v základu zvládnout.
Zkusil jsem malý test na citlivost na zlato a stříbro. (Au mince 5rubl Mikuláš 1898, cca 4g, stříbro malý parvus J.Lucemburský, obojí v plastové kapsli). V lesní sušší půdě na 10cm pokud byly naplocho, přesný signál. Na hranu dávalo stříbro signál jen při pohybu z jedné strany. Zlato pípalo při pohybu kolmo na hranu mince jen na každé straně v rozsahu cca 20cm na každou stranu, přímo nad mincí byla tichá oblast. Asi bych to spletl s rezivou podkovou nebo prohýbanou fölií... Dost podobný. Tak raději kopu a kopu :-)

Zdravim Jardu Tejona chodim už dýl jak rok a musi říct, že je pořád co se učit,zvláště při větší mineralizaci nebo věším množství odpadu se cíle hlásí trochu jinak a je fakt,že aspoň já čím dýl chodím tím víc toho kopu,protože u hlubších cílů člověk nikdy neví a to myslim asi u všech detiků.Citlivost a rychlost super, přepínání do allu páčkou pod drženim je taky dobrá vychytávka.Jestli nědo haní dosah tak já se hlavně u lehčích půd dost nakopu.Dneska sem kopnul slabounký měděný kolečko kolem 25 - 30 cm signál byl docela dobrý v 2.disk. někdy jednostraný.Takže myslim Tejon dobrá volba,hlavně pro toho kdo neni línej se trochu učit. ;-)

Když bych chtěl srovnat dosah Tejona a GM3 na grešli nebo nějaké jiné malé Ag. Pravděpodobně bude Tejon lepší, zajímá mě ale o kolik asi. Má někdo nachozeno oba detektory?

Bude záležet na půdě a množství železa. Obecně se dá říc že čím více bude železem lokalita zamořená, tím lepší bude výsledek Tejona.

Pokud vemu výsledky z testování na našem polygonu v Jílovém. Vysledek bude u malé grešličky cca +5cm pro Tejona (sonda 12x10 S.E.F). Přičemž ale u GM beru nastavení tresholdu na hranici slyšitelnosti a ručním GB. Pokud bych byl nucený citlivost stáhnout, nebo dal GB do fixu, bude rozdíl větší.

To už je důvod k zamyšlení. Uvidím příští rok, jestli budou na Tejona finance a jestli se neobjeví nějaký lepší stroj na droboť za přijatelnou cenu.

Tak ještě připíšu ,že chodim ve VCO ,protože v něm odhadnu hloubku cíle a taky barvu od železa,při přepnutí do All nic nemá tak pištivej zvuk jako železo nebo pak mělce uložený cíl ale ten se dá taky poznat dvoj zvukem,zajímavé je ,že hluboko uložená drobot která se třeba ozývá jednostraně nebo krátce už se v přepnutí do all neozívá vůbec výrazně jen hodně slabě a pak je jasné ,že jde o hluboký cíl.Vyplatí se malinko kopnout signál se po několika málo Cm vyčistí pokud jde o barvu.Hluboce uložená želízka kopnu taky ale moc mi to nevadí v porovnání s tím co můžu při větší disk. přejít.Zrovna v neděli jsem potkal na poli kolegu s F75, nikdy jsem ten detik nechodil ,ale měl jsem v kapse ulomenej a hodně sjetej 10ti krejc. AG a když jsem ho hodil nazem tak chlapík mávnul cívkou a prohlásil že to snad neni stříbro bo mu to ukazuje jen 20 procent a to,že nekope.Já ho přitom kopnul asi ve 2ceti ve vlhké zemi s jasnym kopatelnym signálem a s obyč cívkou.To ještě nebyl zlomenej :-D ale i ted to na něj ladim a signál má dobrej.

Ja se s Tejonem jeste seznamuju, ale uz ted muzu potvrdit, ze jakoukoli Cu drobot vidi na vybornou, takze kopu miniplisky, poplasky a i torza medaku s krasnym cistym signalem. Bohuzel kopu casto i hrozne rezave kusy podkov a ulomky ze zemedel.techniky. Kolecka nalezato Tejon neprehledne nikdy, kdyz jsou postavena na hrane, tak primo nad hranou signal na okamzik zmizi, ale barevne ho diskriminace urci velmi dobre. Jinak na malo “zaspinenych“ polickach chodim v allmetalu, ktery vidi vice do stran i do hloubky. Asi bych bez nej prechazel hlubsi signaly.
Jedina nevyhoda Tejona: neni videt stav baterii ;-)

Zdar,
DISK 1 lehce nad železo, disk 2 nad Foil, lehce. Obcházim to, nechrchlá. Dám mu víc disk 2, nad 5c, furt to něco dává. Tak jo. Kopu. A uý to nenajdu. Co to je? Signál pak plave. Broky neberu, Ty by Težonek našel. :-(

Tak zkusim poradit,no podobně se mi jednou detik choval u dvou po sobě jdoucích nálezů,ale pak jsem zjistil že mám už hodně slabé baterky a nebo někdy se cíl a to i mince ve vykopané hlíně postaví na hranu a zasypa i hlouběji než ležela prve, pak je dobré hlínu rozhrábnout a dohledávat v all metl přes páčku to funguje na 110 procent.A poslední co mě napadá a také už se mi to stalo, že je nález na motyce přilíplej nebo ohlej :-D Snad ti to pomůže.Jinak když blbě odladíš můžeš mít signál i bez předmětu nebo kámen taky barva trochu jiná ovšem poznám podle zvuku a taky jde špatně zaměřit střed pokud je to větší šutr signál je rozbitý a detik v ALL blázní

Naladěno bylo. Na třetim kusu jsem odlaďoval ground ještě jednou, a stejně jsem to nenašel. Jakoby to plavalo. Byla mi už večer zima, sem se na to pak vyprd, zasypal díry a táh na čaj. Baterky v poho.

Zdravím, má někdo zkušenosti s negativním odladěním? Co ztratím/získám? Dík.

To litrfree: Získáš hloubku navíc, taky ale více prozvuků (falešných cílů). Nechci tě podceňovat, ale na tohle máš ještě pár dní čas. Používat tento způsob ladění, má ostatně význam především v místech, kde to má smysl ;-)

Aha. :-O Znám ty místa.... 8-)

možná ještě přesnější než ladit do záporu je výraz pohrát si s tím vyladěním,chce to vždy zkoušet přímo na místě,musim napsat ,že pokud kontroluji ladění v průběhu hledání a ton jde do plusu vždy doladím pokud jsem min.v záporu nechávám ,ale na začátku hledání se snažím vždy naladit přesně,někdy může být horší odladění spíš na škodu. než k užitku.

to benik: Dík

to Elmara: Když se podívám na Tesoro Tejón podle Thomase s těmi výtečnými popisy, na Režim hluboko uložených nikláků, který si hodlám modifikovat na měďáky, zkusit to, tak nevim kam vlastně nastavuje DISK#2. Píše tam: Na mém detektoru se správná poloha značky ovladače skutečně nalézá přesně na středu „S“ v nápisu Disc #2. No jo, ale to myslí že jako kde? Že by měl jinou krabici? Podle fotek nee. Co když to nastavim na vzduchu aby to odmítalo - maximálně prskalo v nějakým vhodným dosahu měďák? Myslí to tak, ne? Zajímá mě i tak, kam to měl naštelovaný, pro otočenou segregaci.

To litrfree: ačkoli jsem tento testík Tejona v holandsku překládal, netuším uplně co myslíš :-)

to Elmara: Já to probádám. Myslím že tam je překlep, na DISK#1 má asi nastaveno 5c, nebo myslí nastavit dolní disk točítko na druhý S v sensitivity, protože nápis DISK#1 na control boardu není. Prozkoumám tu otočenou naladěnost diskriminací, a řeknu jak jsem dopad. Mám v plánu 4 denní výcvik v lesích&polích Vysočiny. Denně ale jen tak 2-3 hoďky. :-P Musím ještě dělat něco jiného...:-) Škoda. :-/

Já myslím, že to je, nebo má být spíše opačně. Disk č1 na železo, a disk 2 na 5c. Na mě je to ale příliš drsná diskriminace, a dost hodnotných věcí se dá takto minout .)

to Elamara: On to má vymyšlený obráceně. Jde v all, rámuje, na signál pustí na disk#1, ten má nahoře, nastavenej přesně na minci. A dá mu to signál. To mu řekne - může to být niklák. Takže tlačí dopředu. Disk#2 má nastavenej na folii. Teda níž. Když má čistej signál, tak to je v nejlepšim případě folie. Je chytrej, na dohledávání okolo bezva finta. Když bude konstelace, zkusim to. Vracim se z Vysočiny v sobotu, ale zejtra večer ještě budu doma.

Může to fungovat jako čedič? U nás čedič není, a tak si to neumím představit co to může dělat. Mě to nad tím kamením na lesní cestě dávalo samý náznaky cílů. Než jsem zjistil že je dole z dřívějška to kamení. Jestli to bylo ještě znečištěný nevím, kopal jsme to jen trochu.

Cesty se podobným materialem často záplatovaly. Možné to je. V takových místech je nejlepší použít co nejmenší sondu. Nejde jenom o separaci, ale i o daleko snadnější odladění půdy :-)

Elmaro skouseli jste na polygonu rozdil dosaho u koncentricke a 2D sondy na stribrne mince treba gresle leopold, 3krejcar gros, 20krejcar marie terezie nebo podobnej test na ruzne velke stribrne mince, komar

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top