Detektor kovů Garrett Ace 250

Chtěl bych poprosit, zda by jste mi jako jeho vlastníci, mohli napsat, jaký je vlastně Garrett Ace 250, jestli je moc poruchový nebo spíše na poměr kvalita/cena až moc dobrý, jeho silné stránky a naopak slabé stránky, jak se chová v horším terénu atp..? Děkuji předem :-)

in category Metal detectors, created by Elmara 15.7.2010 10:47

Problém je pouze při přijetí hovoru nebo když se telefon snaží přihlásitdo sítě. Jinak by mělo být vše v pohodě?

poznám, že mi někdo volá, ještě než se fon rozdrnčí (nebo sms). Detík hlásí dopředu.

Kerles: 3/4 jsou ještě v pohodě a hlásí mi i poměrně hluboké a malé předměty. S mincema rozhodně bez problémů. od půlky to z principu vyměňuji.
Vlada: akuše jsou v klidu. ani jsem alkaliky nekupoval

Zdravim, kto ma tento detektor, prosimvas urobite jednoduchy airtest? Senzitivita 2 ciarky pod maximom, all metal a 1 grajcar 1800...mne ho bralo na cca 16 cm aj s 9x6 aj 12x9 cievkou a chcem sa opytat ci to je normalne

Zdarec,Ježíšek se smiloval a jeden z těchto dvou klacků přinese pod stromeček. Prosím o radu,který z nich je lepší pro začátečníka zajímajícíseho pouze o 2.sv.válku... Nebo je jiná vhodnější volba do 5000kč? jde mi o hloubkový dosah,neb vím,kde zhruba by se dalo něco najít ale nevím,jak je to hluboko. :-P díky za info.

Neměl by někdo na prodej ACE 250?Asi jen zbožné přání,ale šlo by to splatit na dvakrát?Tedy pokud by byl za víc jak 3500,.?

Při prvním hledání,s návodem v ruce mě "přepadla" skupinka asi 8 dětí,které tam byli s rodiči na procházce. Po chvíli jsem se dozvěděl,že dvě z nich jsou z USA,přesto mluvili perfekt Česky.Po chvíli jestli by to taky nemohli zkusit a tak jsem je poučil a oni hledali.Nejstarší asi 12tiletá holčina vyhrabala v mezi malý železný předmět.Rodiče ji povolili,že si to může vzít sebou za velkou louži.Já nenašel nic.Zjistil jsem,že to reaguje i na mokrou trávu a zeminu,snad do toho časem přijdu. ;-)

Pokud jsi ještě nekoupil,tak zkus hlídat AUKRO a Bazoš.cz. Já měl štěstí a koupil zachovalý ACE 250 s krytem cívky za 3tis.

Zdravím všechny měl bych jeden dotaz.Za koupil jsem Garrett Ace 250 , ještě nejsem tak zběhlý při nastavení sensitivity na 8, se při dotknutí nějake větve nebo lehkého klepnuti o zem začne hned vydávat tony. je to normalni? Dik za reakce.

Já ani citlivost 8 nepoužívám jenom 7.Prozvuků je o hodně méně.

Ano je to normální. To je prostě vlastnost začátečnických čistě číslicových detektoru.

Děkuji za odpvěď . Ještě bych měl jeden dotaz. Chápu že GA.250 není nic světoborného,ale na něčím se musí začit.Ne existuj nějaký manuál nebo popř. nějaké video které vy světli,jak používat citlivost abych eliminoval pro zvuky , když je sníh jak by měl být přístroj nastavený . Vím že hodně informaci je na diskuzích , ale žádný učenec z nebe nespadl.Děkuji za odpověď i sebemenší rada pomůže

Nastavení citlivosti je na place kde hledání konáte.

moje 150 i 350 reaguje taky na klepnutí o větev

všechno, každý zařízení, pokud je aspoň zapnutý a je to detektor, reaguje na klepnutí, někdy i podjetí pod zeleň, někdy i na strom vedle či díru pod stromem. Pokud nereaguje, nemáš to dost natažený. Můžeš si ale vybrat.

Měl jsem Garrett Ace 250. Byl jsem s ním spokojený, za tu cenu je to dobrý detektor

Ahoj všem,tak jsem si ve svých 48.letech koupil na Aukru svůj první detík Ace 250.Docela mě bavilo číst vše o lovcích pokladů,a takjsem to chtěl taky zkusit.Hned,jak mi detík přišel tak jsem ho složil a vyrazil.Škoda že mi původní majitel neposlal český manuál.Tak jsem brozdal se svým pejskem a detíkem a poslouchal.Nikdy bych neřekl co je v zemi šrotu.Dosti jsem si zakopal a to byla země ještě zmrzlá.
Ale začalo mě to bavit a tak jsem vyrážel po práci.
Třetí den jsem zkusil les,kde jsem si myslel že je šrotu méně.Mýlil jsem se.Ale usmálo se na mě štěstí.Dvanáct kulaťáků na jednom místě hned vedle cesty.Chvíli trvalo než jsem je vysbíral a při tom přemýšlel jak se tam mohly dostat.Že by bába z trhu,kde prodala nějaké ty vejce nebo opilec na kole najel na pařez.No nic je to ale pěknej pocit najít kus historie a něco si u toho představovat.Tak přeji štěstí všem začátečníkům a ať se hned nevzdávají. :-)

Ahoj všichni, chtěl bych se vás zeptat jestli někdo nemáte manuál v češtině děkuju moc


Jarda 8-)

Já myslím že je to hlavně o poslechu a to ho mám krátce.Taky jsem hledal manual na netu.nejblíže polsky

Já myslím že je to hlavně o poslechu a to ho mám krátce.Taky jsem hledal manual na netu.nejblíže polsky

A naco potřebuješ manuál? Choď na mod relics, senzitivita 1-2 dílky ubrat (podle půdy) a koupit větší cívku - pokud máš základ. Notch okna bych nepoužíval, pokud nehledáš na zahradě ztracenou náušnici od přítelkyně ;-)

No jako já bych chtěl hledat hlavně mince a jako cenné věci a zase jako nechci kopat vše ale zase nechci přecházetl. tak jak mám nastavit diskriminaci nebo senzitivu... díky

Já hledám all-metal a sesitivy 6.Najde to všechno a kopu.Ale mince pěkně krátce zvoní bez dozvuku.Taky se učím tak se rád podělím a přeji hodně zdaru. :-)

Já hledám all-metal a sesitivy 6.Najde to všechno a kopu.Ale mince pěkně krátce zvoní bez dozvuku.Taky se učím tak se rád podělím a přeji hodně zdaru. :-)

Ahoj lovci,
chtěl sem ze zeptat jak se vám s tímto detektorem heldají stříbrné mince??? je potřeba si kopat vše co??? jakmile to úkáže folii tak kopat??? 8-)

Ahoj, ano. Řekla bych kdo nekope fólie, tak dost riskuje :) S 250tkou bych kopala všechny čisté barvy a jasně ohraničené signály. Taky pozor na nastavení diskrimanace, nejlepší je nechat začerněné max 2 čtverečky zprava, což pokryje drobné hřebíčky. Velká železa asi občas vykopeš jako každý, ale zase se to dá poznat tím, že místo signálu je rozsáhlejší, není ohraničené jako např. u mince apod. Jako začátečníkovi ale doporučuji kopat vše ať si to naposloucháš :)Tacud

Dva čtverečky zprava ne, ale ZLEVA!!! Dva čtverečky zprava se ozývají starý velký měďáky!!! A teď k tomu detíku.
Za ty prachy není špatnej, odezva je sice pravda pomalejší, ale dá se na to zvyknout. Nastavení záleží na tom, co máš v plánu hledat. Pokud Tě nezajímají železa, nastav mód relics a můžeš vyrazit. To, co je pod cívkou, stejně poznáš až po delší době, respektive po naposlouchání odezvy detektoru na různé cíle, ale taky to nikdy není na 100%. Časem se dá dopracovat k tomu, že poznáš, jestli je pod cívkou něco většího např. 10 cm tuba nebo něco menšího např. mince či knoflík. Jde o to hlavně chodit, chodit a zase chodit.

No já myslela, aby na nás ostatní zbylo více :) Ne, teď vážně, samozřejmě zleva nějak se mi ty strany při psaní popletly :) Díky za opravu. Tacud

Jasný já už ho nějakej pátek mám. Mám spíše problém s tím, že třeba to prostě pobíhá jak železo tak stříbro tak zlato prostě to jezdí po celým displeji. Tak jako jestli kopete i to nebo ne?? protže když sem to pokaždý kopal tak nic. většinou železo, ale bojím se abych tak třeba nepřešel stříbrňák. 8-)

zdarec..ja chodim na relics jeden az dva dilky pod maximem...a zelezo neresim..za temer tri leta uz to mam docera naposlouchany..proste jak pipne barva kopu..treba dnes a vcera sem byl poprve na vypustenym rybniku..a za pet hodin asi 150 minci..sice 98procent hlinikace ale jelikoz sem kopal vsechno..tak se povedlo par poutaku a peknej zlatej prsten..takze kop proste vsechno..a bude to padat.. :-) :-) ;-)

Ahoj klucí a děvčata chtěl bych se zeptat, jestly vadí při hledání když prší ? mam garrett ace 250 a kryt proti dešti ale co cívka ? můžů hledat když prší ?
Předem děkuju :-)

Jestli nemáš cívku rozbitou, aby do ní zatékalo, tak je vodotěsná, můžeš hledat třeba v potoce, rybníku... ale jednotku je potřeba chránit..

Zdaravim, je uplne jedno jaky detik mas! Zalezi taky kde jses v jake lokalite. Je pravda ze mensi mince (1heler 1777) je celkem tezky zamerit ale da se to, stribro ti brkne pekne ale zase zalezi jak je ponicenej! Dalsi vec ej jak je mince polozena! jestli je na lezato nebo na stojaka! Ja osobne pouzivam 9x12 civku a dokazal jsem najit medak hluboko i 35cm ale z pocatku to byl signal jak kus alobalu ale jak sjem castecne odkopl tak signal zesilil! Dalsi faktor je to jaky mas stesti! kdyz jsem zacinal a po 5hodinach jsem nasel 1minci tak jsem byl nadsenej ale pokud ted nejdu dom s 10mincema tak radeji ani nejdu! Mam sice 250tku doma asi 16mesicu ale uz se mi podarilo najit peknych par kusu minci! Nez zacnes hledat je taky dobry si promyslet kam vyrazis, jestli mezi pole kde najdes osoupany kolecko nebo se budes potulovat kolem vesnic na polich ci kolem lesu v blizkosti vesnic kde mas mnohonasobne vedsi sanci najit neco!
Zhrnuto a potrzeno!
i s malym kasparkem zahrajes velke divadlo! Jen musis vedet jak na to!
8-)

100% souhlas! ;-)

ace 250 mám už pár let a hledá se mi sním velmi dobře - viz mé nálezy .
Musí se člověk pouze naučit rozeznávat signály a dobře si ho nastavit.
jinak nikdy se nevyhneš tomu abys nekpl folie atd. - kdo nekope nic nenajde. :-D

mám 250 a chtěl bych si kopnout už konečně můj vysněný 3 krejcar ferdinanda dobrotivého, ale zatím jsem kop pouze větší množství R-U 1 heller, 2 heller, 5/10 kreuzer, 1 kreuzer, 1ks římskej antoninianus, nějakej protektorát (úplný mrtvoly), 1. republiku a komunistickej hliník. pomůže k lepšímu výsledku i cívka 9x12? :-)

Když jsem ještě vlastnil 250ku tak jsem po roce přešel k cívce 8,5x11 PROformance DD. Neříkám že to platí pro každého, ale musím říct, že se mi sní hledalo o moc lépe než s původní koncentrikou, hlavně z hlediska stability a diskriminace. Nálezy jsou ale jinak spíše o štěstí. :-)

To Elmara.Chtěl bych se zeptat,jaký je rozdíl mezi označením DD a 2D.Já jsem si koupil cívku 8.5x11PROformance.Jé to velké zlepšení ale přemýšlím na pole o nějaké větší.Jestli to má vůbec nějakou cenu .Dík za odpověď.

To Besinka: žádný, označení platí pro sondy, jejiž dvě vynutí je jakoby zády k sobě. Sondy mají větší pokrytí, větší dosah ale něco horší separaci než koncentrické sondy. U koncentrických sond se jedná také o dvě vynutí. Vnější vysílací a vnitřní přijímací. Poslední možností na kterou můžeš běžně narazit je mono. Jsou to sondy pro PI detektory. Ty mají vynutí pouze jedno, to pracuje ve střídavém režimu kdy přijímá a zase vysílá. Tyto sondy mají skvělou citlivost, na VLF detektory je ale nemůžeš s principu použít :)

jak nastavit Ace 250 na hledání zbraní z války? Na All metal nebo na Relics? Mám tip na místo ale nechci to promarnit špatným nastavením. Dík za info.

pokud jdes po zeleznejch vecech nebo barevnejch kovech tak je to jednoduchy ale pokud muzu doporucit tak all metal a hledej! jinaci nastaveni moc nejde! pokud budes mit vypli zelezo a budes mit v zemi kus flinty tak ti to bude pipat! i podkova zvoni jak barevnej kov tak ze asi tak!

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top