Hľadanie na Slovensku

Dobry, chcel by som obnovyť otázku, aký je zákon pre hľadanie s detektorom na Slovensku? Zaobstaral som si detektor pre amatéra, ale tak ako som tak trocha čital po nete, tak je v zákone zakázane hľadať s detektorom a vykopávať "archeologické predmety". Dá sa ten zákon neako obísť? Niekde som sa aj dočítal že mi stači parťaka ktoru bude kopať a ja budem hľadať s detektorom, že takto sa da ten zákon obísť. Čo je natom pravdy?

in category Unclassified, created by Hlista12 29.8.2017 22:23

Ak budeš mať parťáka tak už ste organizovaná skupina a za to je pálka 5 až 10 rokov. :-D

Osobne neznám nikoho kto by mal z hladania prúser takže pohoda klídek tabáček. To sú take zákony vyhlášky a neviem čo že nikto nevie ani fízli že to je zakázane a keď už tak zakázané ovocie najviac chutí :-D. Parťáka na kopanie? Si sa zbláznil? By som sa s nikym nedelil o nálezy.

Ja sa tu unas nebojim chodievať s detektorom a hľadať, ale zatial som tu nič moc nenašiel a chcel by som isť o mesto ďalej, že tam bolu boje z 1 a 2 sv. vojny, tak preto sa pytam že čo by spravila policia..

Ahoj. Môžeš sa pri hladaní detektorom vyhovárať na stratené klúče, meteority... . Proste tvoj zámer je istý a sám vieš, že hľadáš - niečo čo má hodnotu. Možno ti to pri prvom výmaku buď lesnou strážou alebo inou osobou prejde. No určite sa budeš musieť preukázať čo si zač a určite budeš upozornený aby si tu lokalitu opustil a už budeš v hladáčiku. Ta lokalita a ty hneď budete pod dozorom. To je ešte ok.
Ale ak Ťa nahlási na polícii a vymyslí si, že tam neustále chodíš a on ťa niekoľko krát upozornil, počítaj že v tom momente máš doma kukláčov. Hm možno by ti nič nenašli lebo si povieš mám super skrýšu.... Hm .. ale ak nebývaš sám ale s rodinou. Predstav si aké to pre nich bude keď ti nabehnú do bytu, domu a správali by sa ako k zločincom.

Netreba to prehanat Majoo79, urcite ti nenabehnu dom kuklaci :-D oni su na trosku ine urceny. Preco by som sa mal preukazat co som zac Lesnej straze alebo inej osobe? To ty sa akoze preukazes kazdemu kto chce? Mam znameho co bol zadrzany v madarsku s detikom aj s nalezmy z 2. svetovej vojny. Je pravda ze na druhy den rano ich mal u seba doma ale ziadnych kuklacov, nikto knemu nenabehol ako k zlocincovy, naopak pouzili zvoncek a vsetko prebehlo v klude, pozrely nalezy co mal doma pofotili a odysli ako slusny ludia. Samozrejme nvm naco je dobre niekomu kto vam skrizi cestu, klamat a vymyslat si ze hladate kluce a meteority ;-)

Swooo, len píšem čo sa stalo. Poznám človeka čo sa tomu venoval. Je pravda, že to preháňal a chválil sa čo všetko vytiahol zo zeme.... No prišlo na neho.

Blbosť

Majoo79 ale o chvaleni sa nebola rec...To je uplne nieco ine ako co si pisal v komente na ktory som reagoval. Tak tu nepis bludy...

Poznám osobne desiatky detektorákov a nikdy ešte nemal problem s fízlami tak nerobte paniku :)

Magnet fishing je v pohode mimo archeologickych nalezisk: https://magnetfishing.sk/magnet-fishing-zakon/

...tak neviem ako detektor...

Najnovšie správy
https://www.facebook.com/KRPZBB/posts/1220408414836523

Idioti fakt.. naco su im doma hrdzave motyky ? Koli takymto hnupom musia trpet vsetci. Neverim tomu ze prejde vobec ten zakon ohladne spoluprace archeo s hladacmi :(

Je to o extrémech na obou stranách. Na té jedné bezohlední vykradači hrobů a jednoznačných archeo míst a na druhé straně zlostní archeologové, kteří se mnohdy veřejně chlubí svou nenávistí vůči všem nadšeným hledačům historie bez ohledu na znalosti a přístup.
Osobně by se mi líbila britská cesta v MD.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top