Hledání v Německu - Sasko

Ahoj, zajímalo by mě, jak je to s hledáním v Německu. Konkrétně ve spolkové zemi Sasko? o:-) Někdo nějaké zkušenosti s hledáním v Sasku? 8-) :-P

in category Search abroad, created by en130 13.7.2016 17:44

Mrkni sem, případně tam napiš. Možná něco najdeš v odpovědích na můj dotaz.
http://www.detektorforum.de/smf/neuvorstellungen/wo_kann_ich_suchen-t101689.0.html;new#new

Zdar všem.Takže pár bodov pre hladanie v Nemecku.Tieto sú závezné pre všetky spolkové krajiny Nemecka.

1,Mať svoju adresu-prechodný pobyt.
2,Nadviazať kontakt z regionálnym archeo inštitútom.
3.Pokial uvediete že ste prišli do nemecka iba za účelom hladania tak ste vopred odsúdený na prípadné zamietnutie žiadosti.
4.Vždy uvádzať že je to vaše hobby a nakolko sa zdržiavate v nemecku tak máte záujem túto činnosť vykonávať aj v nemecku.
5,V archeoinštitúte-niekedy stačí kontakt aj e-mailom,telef.vám vysvetlia či potrebujete nejaké regionálne povolenie /sasko/.
6.v prípade že budú po vás požadovať osobné stretnutie treba sa dostaviť.
7,Pokial vám oznámia že nepotrebujete povolenie pošlú vám v nemčine informácie ohladom kde môžete hladať a kde nie.V prílohe budú tel.čísla pre prípad že by ste našli niečo cenné,bude to kontakt na regionálneho archeologa.
8,toto je asi najdôležitejší bod zo všetkých :-D či budete mať povolenie alebo sa povolenie nebude vyžadovať VŽDY musíte kontaktovať majiteľa pozemku kde chcete hladať.V opačnom prípade vykonávate nezákonnú činnosť :-O :-O
Na tento účel vám odporúčam aby ste si doma vyhotovili univerzálne tlačivo ktoré dáte podpísať majitelovi pozemku.V tom tlačive musí byť uvedené že v prípade akých kolvek nálezov či peňazných alebo vecných celá jedna polovica bude patriť majitelovi pozemku.Dalej tam musí byť uvedené že v prípade historického nálezu ste povinný toto ohlásiť príslušnému spolkovému archeo-ústavu.V tom prípade nálezné bude rozdelené medzi vás a majitela pozemku.Kontakt na vás,číslo auta,názov detektora,opísať lokalitu kde budete hladať.
Toto vyhotovte dvojmo aby zostalo po jednej časti každému.

Toto som vám napísal z vlastnej skúsenosti preto že som hladal vo viacerých častiach nemecka a v jednom prípade som si zaplatil aj povolenie a to 75 EUR na rok.

Ďalej vám opíšem príbeh ked sa neoznámenie majitelom o vašom hladaní skončilo pokutov.Tento tok ubehne 20 rokov čo bol nájdený največší poklad v nemecku a to pod názvom Schaltz der Wettimer.Našiel ho asi 20 ročný hladač.Nález oznámil ale dostal pokutu 2000DM.Pritom poklad mal hodnotu asi 40 000 000DM.
Čo čert nechcel nálezcovi nedalo tušenie vidiny dalšieho pokladu a o 3 roky asi 300 m od pôvodného nálezu našiel ´další síce menší ale asi v hodnote 25 000000DM.
Teraz boli úrady zhovievavé a pokutu nedostal :-D Čo je velmi dôležité že ani NEDOSTAL nálezné za oba poklady. a to z dôvodu že neoznámil majitelom svoj umysel hladať na ich pozemku.

Mam to štastie že momentálne pracujem z manželku nálezcu p.Claudiu tak tieto info mám od nej.
Takže vela štastia ;-)

Zdar borci. Mam tu v nemecku pobyt uz 4 roky a chodim tady v Bavorsku hledat jak jen to jde. Jezdim casto hledat i do Saska, odkud mam pekne nalezy. Uz 3krat jsem volal mistni policii jak v Bavorsku, tak v Sasku pokazde, kdyz jsem nasel ostre granaty a pod. Nebyl problem. Straznik se zeptal, jestli hledam profi, nebo jen soukrome a dal to neresil. V Bavorsku mi zase rekl, at jdu radsi domu nez prijede bekdo, kdo ti zneskodni, protoze nevi, jestli je je hledani legalni, nebo neni. Takze oni vlastne nevi nic. Mistnich hledacu je tu take hodbe a obcas je nekdo zvedavaj a pta se, co to vlasne delam. Takze abych ti shrnul. Chodim tu bez jakychkoli obav. Jen je dulezite umet se domluvit, pokud by to bylo nahodou potreba

DIKY! ❤️❤️

Nemas za co ;-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top