Jak jsem hledáním kovů našel úplně něco jiného.

Ahoj přátelé.Jednoho dne bylo to v létě jsem se rozhodl že navštívím lokalitu blízko nejmenovaného hradu. Zašel jsem tam brzo ráno ve všední den a to proto, že nemusím při hledání míti společnost..Jsem kolečkář a proto železné tony nerad kopu udělal jsem však vyjímku a to z důvodu vnuknutí že blízký hrad -zajímavé nálezy jiného druhu. První nález bylo nějaké kování ze vrat nebo z okení hradu. Užasná práce kováře, kovová květina ve formě nýtu bohužel rozpadla se mi v ruce.Druhým nálezem byl hrot šipky do kuše- a pak to přišlo.Třetí nález středověký srp a hned vedle nějaká keramika z bílé hlíny malovaná červenohnědou hlinkou.Na to místo jsem se vrátil ještě několikrát a to dohledat střepy středověké keramiky.Střepy jsem skládal a lepil asi tři dny ale výsledkem byl krásný džbánek na víno.Samozřejmě nebyl celý ale těch třiapadesát střepů dalo jeho dvě třetiny a výsledek stál za to. Máte i vy podobné zkušenosti? Těším se na vaše názory a ať je tu brzo jaro lovu zdar buiaimon.

in category History Hunters, findings and determination, created by buiaimon 18.1.2013 17:03

to bude nějaké divné,že by to byla provokacéééééééé? :,-(

Blízko hradu je 5 metrů?Nebo házely okenice svoje cenný nástroje a keramiku kilometr a víc daleko? :-D

čekal jsem happy end - nálezy jsem předal archeologům - ne...jinak pokud to bylo na druhém kopci, proč ne, ale jestli hledáš pod zdmi hradu, tak to už snad vůbec komentovat nebudu... :,-(

Co to je (jak daleko?) lokalita blízko nejmenovaného hradu? Jak to buiajmone říci, mno, "Jaromíre, to s tou sirkou neděláš dobře". Velmi pravděpodobně porušils jedno z hlavních pravidel pro slušné hledače a ještě se tím takto podivně chlubíš, potažmo, očekáváš kolegiální mručení a plácání po zádech. Žádná slova o zaměření, nic o oznámení archeologům, Pokud nejde o provokaci, tak i jako vtip to je dost "hustý". :,-(

Tak k tomu neni co dodat. :,-( :,-( :,-(

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top