Jak jsem se nechal napálit-podvodník na sbazaru


Již delší čas nemám na velké hledání čas, ale o to víc, jsem chtěl někomu předat svoje 14 leté zkušenosti s hledáním.
Dva roky si říkám, že bych udělal dětem ze školy kroužek hledačů.
Dostat je ven od počítačů, něco je naučit , pro něco je nadchnout a co si budu nalhávat vytáhnout ven i sám sebe.
Myšlenka pro mně odvážná, ale když jsem měl možnost sdělit ji řediteli školy, vždycky jsem vyměknul.
Vždyť je to starost. Tahat se s cizíma děckama, riskovat že se jim něco stane, hledat lokality, zajišťovat dopravu, poslouchat matky, že jsme kroužek natáhli o půl hodiny a že čekají v autě před školou.
No a přesto všechno, jsem za ředitelem zašel.
Z mého nápadu byl nadšený, jen vzácně za ním příjde někdo z rodičů nabídnout vedení kroužku.
Jeho zájem ještě vzrostl po delším povídání o hledání a stím spojených zážitcích.
Ovšem když si vzal slovo, rychle mně usadil do reality.
Detektory ač ty základní a nejméně drahé, škola koupit nemůže.
Přestavují kotelnu a radiátory a volné finance prostě nejsou.
Obec je malá , firmy kde bych šel lobovat nejsou.
Že by si děti donesli detektor sami není moc reálná, když o hledání ještě nic neví.
Prostě nějaké detektory musím do začátku sehnat sám.
Laciné čínské wellmanny jsem vzdal po prvním vyzkoušení.
Z rodinného rozpočtu si nemůžu vyskakovat, tak padla volba na ojeté garretty.
Jsou to plnohodnotné detektory a dají se sehnat za solidní peníz.
Projíždím inzeráty a ejhle jeden kandidát na bazoši. Solidní stav 2 roky starý.
Zavolal jsem a byl jsem první, s prodejcem jsem se rychle dohodl a očekávám dobírku.
Druhý den, další garrett na Sbazaru,taky solidní stav cena dobrá, hned píšu prodejci.
To mi to jde ,dva detektory za dva dny.

Prodejce na sbazaru požaduje platbu předem, příští týden nebude mít čas na posílání a chce zásilku rychle vyřídít...
Tak to mám taky rád.
Platba byla zaplacená a prodejce potvrdil její přijetí.
Půl dne potom, inzerát neustále visí na sbazaru.
Upozornil jsem prodejce ať ho stáhne, že už jsem mu detektor zaplatil , tak komu ho neustále nabízí.
Prodejce rychle odepsal, že je v jednom kole a že do hodiny ho sundá z nabídky a že se nemám strachovat...
To se nestalo ani za další dva dny.
Pak jsem si vzpomněl .Odkud že byl ten včerejší prodejce z bazoše?
Tuším že Zákupy a tenhle je okr. Česká Lípa Vždyť to může být ten samý člověk!
Začal jsem být nervozní a proklepl mail , tam jsem nic nezjistil, IP adresa přes proxinu z USA, sakra to začíná smrdět.
Až číslo účtu 2771084053/0800 na které jsem zaplatil mělo nějakou odezvu ve vyhledavačích.
Tohle číslo už je profláknuté a matky na emiminu diskutují jak se nechali napálit s platbou předem.
To už jsem měl jistotu že jsem přišel o peníze a detektor pro děti do kroužku nebude.
Nenašel jsem žádný důkaz o tom, že prodejce z Bazoše a prodejce z Sbzaru je totožný, ale detektor od prvního prodávajícího samozřejmě nepřišel. Já jsem o jejich totožnosti přesvědčený .Asi se musel hodně smát , když mu přišla stejná adresa.

Oznámil jsem na Sbazar podvodný inzerát, operátor neschledal žádnou stížnost na tohoto prodejce a tak mu ani nesundal inzerát.
Je tam dosud.
Pokud se ozve další poškozený , tak mu laskavě předají můj kontakt ať si prodávajícího pořešíme společně.
Co dodat u telefonů tabletů a podobných serepetiček bych podvod čekal, ale mezi hledačema mně to těžce zklamalo.

Pro úplnost, prodejce si říká:
kryšpín47@seznam.cz
nebo soptík1221@seznam.cz
číslo inzerátu je 7142356

in category Unclassified, created by gor8 14.8.2014 23:08

Vyrazit zuby a jeden po druhem. :-(

Tydle hajzly podvodnicky a zlodeje mam nejradeji! Clovek se nemuze branit a neudela nic, ta bezmoc je hrozna. Tady tedy doslova - pro dobrotu na zebrotu :-( Je mi to uprimne lito, hodne stesti!

Hodne lidi ti tady napise ze jsi nemel platit predem a je to pravda.Pokud ma prodejce problem zasilku poslat jako dobirku kdyz stejne musi na postu tak asi neni neco v poradku.Je skoda ze na to doplati ty deti protoze to by byl hodne navstevovany krouzek.

Přesně tak taky jsem se napálil na Bazoši Při kupování Garrettu 250. Byl to nějaký Roman Jinšík někde od Budějovic, jak se představoval Přišel jsem jen o 2000 což bylo jako záloha ale i to mě na... tak že jsem chtěl seknout snad s celym hledáním ale nakonec jsem si pořídil jiný a pustil jsem ho z hlavy ale rád bych ho někdy potkal.

Platit něco dopředu je naivní fest, to si můžeš dovolit na aukru, ebay atd. kde garantujou vrácení peněz v případě podvodu, bazary jsou džungle.

Zdravím,
zrovna scháním pro synka detík - tak si říkám pro začátek bude Garet stačit, hledám a najdu na Sbazar,napíšu a žádná odezva a tu narazím na tento článek.Dík
PS. kryspin47 detík prodává !!! Tak tedy pozor !!!!

Mám jednu zásadu a to takovou že když kupuji přes net tak jedině na dobírku, nikdy né peníze předem. Slušnému prodejci to určitě nevadí a ostatní ať si trhnou nohou. Hlavně si na poště můžu zkontrolovat co mi vlastně bylo doručeno.
Jináč Ti držím palce ať to s tím kroužkem dotáhneš do zdárného konce ;-)

A proc se to vlasne nehlasi na PČR, kdyz je znamo cislo uctu? To uz neni tak bezejmenna bazina...

Měl jsem stejný problém na bazoši.. Jelikož u pčr pracuji, tak z vlastní zkušenosti vím, že pokud se jedná pouze o přestupek (do 5000,-) banka neposkytne údaje o majiteli účtu.. Řešením je sehnat více lidí a náhlásit hromadně.. Já sehnal jednoho, takže jsem se s penězi rozloučil.. A jak píšeš, takové jednání bych čekal u různé elektroniky, ale ne u detektorů.. I po telefonu byl pán docela rozumný a detektorům rozuměl.. A zrovna se taky jednalo o žluťáka 250..

Pozor , inzerát zmiznul a už je tam nový se stejný textem.
Pro změnu nabízí ACE 250 za 3000kč
Uživatel dasa17.
Šmejd loví další dušičky.

Zdravím, se stejným účtem jsem neuspěl při koupi stejnho detektoru, prosím ozvěte se mi urychleně na email dimi-di@seznam.cz, už jsem podal trestné oznámení, pokud se jednalo o 2 tisíce, není to daleko do 5 000kč, prosím jen o rychlé jednání, jsem v kontaktu s matkami z emimino.cz a řešíme to. Rozhodně to neházejte za hlavu. Pokud někdo byl napálen a posílal peníze na stejný účet, nechť se ozve.

Vyborne, presne tak. Dejte se dohromady a ta skoda se vyhoupne nad 5000, o tom nepochybuju. A pak uz se s tim da neco delat. S cimz dotycny nepocita, proto posila vse v mensi hodnote, nez 5000. Hodne stesti a sejmete toho bezpaterniho hajzla!

TAk dlouho se chodí se džbánem až se ucho utrhne... přeji Vám všem podvedeným ať se dotyčný najde a pořádně to schytá ! Hodně štěstí. Tacud

Jen pro info...
Dotyčná je dáma, naletěl jsem ji s kočárkem (viz. emimino). K dnešnímu datu cca 180-250 trestních oznámení.
Policii jsem dal IP, přepisy hovorů, číslo mobilu, emaily, id inzerátů. Zašel do banky a vložil další stovku na pokladně, tam mi dali papír kde stálo úplně cizí jméno.
Trestní oznámení a světe div se vyjádření od PČR...
Trestní stíhání se odkládá, neb nebylo zjištěno, že by čin spáchala KONKRÉTNÍ osoba.
Tak jen pro info, nepočítejte s tím, že někdy uvidíte peníze. :-P

To se mi nelibi...vubec. Spis je zase nekdo pekne lenivej! Nahlasil bych to na inspekci MV.

Jen pro info...
Dotyčná je dáma, naletěl jsem ji s kočárkem (viz. emimino). K dnešnímu datu cca 180-250 trestních oznámení.
Policii jsem dal IP, přepisy hovorů, číslo mobilu, emaily, id inzerátů. Zašel do banky a vložil další stovku na pokladně, tam mi dali papír kde stálo úplně cizí jméno.
Trestní oznámení a světe div se vyjádření od PČR...
Trestní stíhání se odkládá, neb nebylo zjištěno, že by čin spáchala KONKRÉTNÍ osoba.
Tak jen pro info, nepočítejte s tím, že někdy uvidíte peníze. :-P

Jen pro info...
Dotyčná je dáma, naletěl jsem ji s kočárkem (viz. emimino). K dnešnímu datu cca 180-250 trestních oznámení.
Policii jsem dal IP, přepisy hovorů, číslo mobilu, emaily, id inzerátů. Zašel do banky a vložil další stovku na pokladně, tam mi dali papír kde stálo úplně cizí jméno.
Trestní oznámení a světe div se vyjádření od PČR...
Trestní stíhání se odkládá, neb nebylo zjištěno, že by čin spáchala KONKRÉTNÍ osoba.
Tak jen pro info, nepočítejte s tím, že někdy uvidíte peníze. :-P

Chtěl bych se trochu zastat prodejců na Aukru,Bazoši a podobně. Jsem sběratel všeho možného,mincí,vojenských věcí, pošt.známek atd.,atd. Samozřejmě často se mi stává že z nějakého důvodu něco ze svých sbírek prodávám, hlavně na Aukru. Jeden čas, když jsem se odstěhoval z domu do bytu jsem musel svoje sbírky podstatně zredukovat. Prodával jsem na Aukru téměř denně a doposud ještě něco na prodej mám. Stávalo se mi velmi často že jsem prodal věc za 100 korun poslal na dobírku kdy poštovné činí kolem 80 korun a kupující si balíček prostě nevyzvedl asi po třech týdnech mi přišla zásilka zpět.Bohužel je to velmi častý jev.Tak že již nějakou dobu na dobírku posílám jen po telefonické dohodě a ani to není 100 procentní. Navíc odesílatel musí u dobírek vyplňovat sáhodlouze složenku(nehledě na to že v případě že kupující zaplatí musí si znovu prodávající dojít na poštu pro peníze) vše pečlivě zabalit a doufat že adresát si pro balíček přijde. Pak nastává handrkování o provizi z prodeje atd. Nerad dělám něco složitě když to jde jednoduše!
Ebay funguje leta že se platí předem a není s tím problém.
Myslím že bez důvěry se nedá dělat nic, a například u Aukra se nemusí člověk bát že by své peníze nedostal zpět pokud nedostane zboží. ;-)

"Myslím že bez důvěry se nedá dělat nic, a například u Aukra se nemusí člověk bát že by své peníze nedostal zpět pokud nedostane zboží. "

Tímto tvrzením bych si nebyl až tak jistý..... Osobní zkušenosti :-/

To s tebou souhlasím.Se mnou pár lidí na aukru vyjebalo a peníze už jsem neviděl. A divil by ses,byli to týpci který operujou i tady.

S tim aurem to neni tak uplne pravda,me jeden clovicek takhle podvedl na aukru kdyz jsem od nej kupoval detik za 16.000,-,tvrdil,ze je v poradku a bylo po nem jak po zabe,musel sem ho posilat do Irska na kompletni vymenu elektroniky.Kdyz jsem se ozval aukru se svou stiznosti,ze chci zbozi vratit a dostat zpet penize,odkazali me na policii ČR. Asi tak,niceho sem se od nich nedovolal.Nemeli absolutne zajme cokoliv řesit. ;-)

Mám čerstvou zkušenost s nákupem přes Sbazar. Pán tam nabízel LP Zero s dvěma cívkama za dobrou cenu, tak jsem mu volal a že detík vezmu po prodeji Garretta co mám na Aukru. Pán ale na prodej spěchal, že má zamluveného Deuse a potřebuje peníze ještě nejlépe ten den a že jestli ho vezmu hned, tak mi ještě sleví na 7000Kč. Já jsem to měl ale k němu daleko a tak jsme se domluvili, že mu peníze hned převedu a on mi detektor druhý den pošle. No těšil jsem se na detík moc, ale zároveň se bál, abych taky nenarazil na podvodníka. Pán byl ale po telefonu příjemný. Dával mi i nějaké rady, jak Zero nastavit a tak jsem doufal, že bude vše OK.
Za dva dny jsem očekával balíček. Ten ale nedorazil. Tak volám pánovi co se děje. Jestli balík odeslal a on mi povídá, že mi detektor nepošle. Prý mu manželka řekla, aby detektor nechal pro syna, že s ním taky občas chodí a tak mi peníze pošle zpět. Už jsem se začal obávat nejhoršího. Peníze mi ale naštěstí druhý den dorazili.
Jinak co se týče aukra, tak tam obchoduji podstatně radši. Tam si každý může podle komentářů ověřit, jakou zkušenost mají ostatní s dotyčným prodejcem či kupujícím a podle toho se pak rozhodnu, jestli do obchodu půjdu. Na aukru jsem udělal desítky obchodů a zatím bez větších problémů.
Jo a to LP Zero si jdu objednat tady z eshopu a bude klid ;-)

Aukro a podobně(+jeden nejmenovaný web) má největši zásluhu že náš koníček jde do prdele.A že archologové jsou nasraní.Díky tomu se objevilo spousty hledačů-rabovačů.V lesích je to jak u Verdunu díra na díře.Nedělaji to pro zájem o ten koníček ,ale proto aby to nejvíce hodilo.Nezajímá je nic z historie, jen to co z toho kápne.Hromádka bordelu s nápisem dení nálezy a šup na Aukro.Na to se nabalují další podvodíci s replikama vydavajíci je za pravé věci.A z nenažranosti nevědi co za to chtít.
To co nekopnu,nedostanu, nevyměním raději nemám.

Tak jsem podal trestní oznámení .
Jeho číslo je: krpj-88201-1/PŘ-2014-161017.
Ať se nám ta výše škody slučuje a přejde přes 5000 .

Taky drzim palce a dej vedet, jestli to dopadne. Za coz bych byl v tomhle bezpravnim state, opravdu rad!

Trestní oznámení by mohlo být úspěšné - protože je účet vedený u české banky, musí mít banka údaje o jeho držiteli. Takže by to mělo být bez komplikací, držím palce :,-(

No jo darebáci jsou všude a u nás v Čechách jich je opravdu dost a dost :-(

Zdravim panove... Pisete tady o nejakem panovi jmenem zbynek novosad.. muzu se zeptat jake s nim kdy kdo mel komplikace? Totiz nekdo tohoto jmena si ode me koupil pres aukro muj stary detik.. protoze sem ho dlouho nepouzival, tak sem s nim jeste v den odeslani vyrazil na pole ho ozkouset jestli funguje jak ma... Fungoval, tak sem ho poslal, a pan kdyz si ho vyzvednul, tak nejdriv zkousel ze vubec nefunguje, po tydnu dohadovani rekl ze funguje ale diskriminace nejde a tak to slo asi mesic... Podotykam ze slo o CS 440XD ktery sem mu prodal za blby dva tisice, a on jeste drzkoval, ze s tim detektorem teda vyrazil, vzal sebou kamarada s detikem za dvacet tisic, a tenhle proste nema tak dobrou diskriminaci a dalsi veci jako ten detik toho kamarada.

Přidám jednu zkušenost s Aukrem. Mají tam na vyřízení stížnosti 30 dnů ale nikdo tam nic neřeší. Jednou jsem tam koupil poškozenou věc(ale o tom v popise nic nebylo a ani to nebylo vidět) a oprava bude drahá, tak jsem napsal prodejci a taky stížnost na aukro. Od prodejce mně přišla odpověď po týdnu a dále nereagoval a z Aukra mně napsali poslední den platnosti stížnosti, a když jsem jim napsal že problém není stále vyřešený, tak mně došla jen odpověď, že je už pozdě a navíc to byla automatická odpověď od počítače, takže na Aukru už nic kupovat nebudu.

Další případ na bazoši-vyměnil jsem věc za pár tisíc, sice jsem věci dostal ale né všechny jak jsme se na výměně domluvili, když jsem zavolal tomu pánovi, tak se omlouval, že na to zapomněl a že to hned pošle ale když jsem mu po dvou dnech zavolal, tak jsem slyšel jen nadávky co ho zase s..u. Toto je moje blbost a už nikdy nic vyměňovat nebudu.

Při prodeji jinak z vlastní zkušenosti chci peníze na účet, někteří lidé chtějí mou adresu jako takovou zálohu a tu jim klidně dám s tím problém nemám. Nevím proč ale jsou lidé, kteří si dobírku prostě nepřevezmou. Nechápu to a asi ani nepochopím. :-D Prostě dobírka je i na malé balíčky dost drahá a když v tom balíčku máte věc za 200 kč a za dobírku dáte 130 a balík se vám vrátí co pak s tím? ;-)
A na tel.domluvy už nevěřím :-/

Zdravím.
Mě je z toho prvotního případu dost špatně. Strašně mě mrzí, že na to doplatí jen slušný a obětavý člověk. Je tam ten inzerát ještě? Nemohl jsem ho najít. Já bych si ten detektor taky rád koupil
;-)

Velmi, ale opravdu velmi smutné ! Zásada zní, neplatit nic, nikdy, nikomu, napřed ! A s tím, že to spěchá, to potvrzuje jen to, že se jedná o darebu. Byť by měl v telefonu ten nejpříjemější hlas. Vždyť on moc dobře ví, že jste jeho dobře platící oběť, za - nic ! Koupit se dá u dobře fungující firmy, tam máte na tu věc alespoň záruku funkčnosti danou zákonem, tedy dva roky minimálně. Tak vám všem moc držím palce, ale nečekejte, že dareba bude v této zemi potrestán a že uvidíte své peníze. Tak to tady v této zemi totiž chodí. Lumpové a darebáci tady mají žně ! :,-(

Tohle je hnus, měl by za to pikat

Já jak píšou kluci výše na dobírku taky nikdy nic neposílám. Tak jsem jednou vopuchnul o poštovný a od chlapa jsem ještě dostal vynadáno , takže jedině platba předem a kdyžtak dávám kupujícímu odkaz na Aukro, kde mám spoustu kladnejch komentů. Jinak teda když kupuji tak posílám prachy předem, ale jen za věci za pár tisíc, v životě bych neposlal třeba 15-20t a pak se klepal co příjde. Budto bych si pro to dojel nebo to oželím.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top