Jak vyčistit mince ve špatném stavu?

.

in category Cleaning and photography, created by Krtek68 27.10.2011 17:15

Poradte jak mam čistit mě se to vždycky nepovede... :,-(

To asi nikomu, někdy to prostě nejde

MRTVOLU NEOŽIVIŠ. 8-)

Tak nemyslím úplně mrtvolu no :-D

No, tak se prohrabej nálezama tak někde únor až duben to je. Trochu úsilí.

Kolik mam dat kiseliny citronove na 1 měděnou minci... :-/

řekl bych že tímhle směrem cesta nevede :-D citron na měď opravdu nééé

A na měděnou je teda co? :-/

no, prostě jde o to ji umejt, a neumejt všechno. Tak tím směrem přemejšlej. Každej typ chce něco.

Na měděnou minci, na které už nejde nic zkazit, jde použít mosazný kartáč nebo jemná ocelová vata. Občas je nechám namáčet v rostlinném oleji. Špenát jsem ještě nezkoušel - zatím jsem nenašel měďáky, u kterých by to stálo za tu námahu. Po takové prodedůře jdou většinou mince alespoň identifikovat. Citronku jsem zkoušel taky, ale ta je moc agresivní.

Niklové, Cu-Ni a Al bronzové mince čistím kyselinou citronovou, stačí lžička na hrneček vody.

Jenom pro upřesnění - Al bronz znamená aluminium-bronz, čili s hliníkem. Klasický bronz samozřejmě do citronky nepatří.

To sem tet take zjistil ze je moc agresivni :-D :-(

Kyselina citronová je dobrá ale musíš to kolečko pouze potírat a stále kontrolovat jinak se s ním můžeš rozloučit.Měďáčky to je krása ale jinak na čištění hnus.Ale jestli máš bronzové mince tak ne kyselku jen jedlou sodu a jen tak mnout mezi prsty nikdy nijakou chemii.Hodně zdaru při čištění a nálezech. 8-)

Tak děkuji no :-( :-P

Já se řídím tímto návodem,koukni na odkaz
http://www.sberatel.com/mince/cisteni

Já se řídím tímto návodem,koukni na odkaz
http://www.sberatel.com/mince/cisteni

Díky moc... :-)

Známý mně poradil čistit měď a její slitiny práškem do pečiva :D opravdu to funguje a patina zůstane

Rozveď to trochu, prosím.

Taky mě to zajímá
;-) rozepiš


Dobrý večer,
mám související otázku. Často kopu měďáky ve stavu jako je tento nález (není můj) www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/mince-3955-3824
Zajímalo by mě, jestli mám takové mince čistit - po přejetí růžovou solfou ve vlažné vodě zelený povrch sleze - nebo je raději nechat v takovém, byť často nešitelném stavu.

*nečitelném.
Stejné dilema teď řeším u dnes vykopnutého přívěšku - taktéž zelený, polovina 19. stol. s náboženským motivem

Zduř.já kopu mince a zjistil jsem že na čištění je nejlepí,leštěka na auto..TEMPO,,je to v tubě pasta ;-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top