je elektrolýza dobrá?

známá dělá v klenotnictví a mají tam elektrolýzu, viděl jsem zde plánek, je to lepší jak olej či špenát, má to smysl zkoušet?

in category Cleaning and photography, created by martin34 31.12.2009 18:52

Osvědčila se mě tato kombinace - plastová krabička asi patnáct na deset cm do víčka upevnit nerezovou tak deset cenťáků dlouhou desítku šroub - jedna nerez matka zespoda druhá zvrchu do vyvrtané díry ve víčku .Pod matku zvrchu přitáhnout přívodní vodič.Do druhé dirky vzdálené od šroubu tak sedm cm je protažen druhý vodič na kterém je na konci nějaká úchytka na minci třeba krokodýlek. Do nádoby jsem dal tak lžíci sody a je naplněna tak cenťák od okraje . Jako zdroj se osvědčil velmi tvrdý napáječ 5V a asi 2A filtrovaný k bývalému hodně starému počítači.Po chvíli to začne krutě šumět a tak po hodince tu mincičku lehce jemným měděným kartáčkem přejeďte a poté zase vraťte a takhle pořád dokola.Možná na některé mince místo sody kyselinu citronovou ale poté zneutralizovat sodou. :-) :-)


Back to chat

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top