Kde jste byli na vojně ?

Ahoj, jak vidno z VilSonova vlákna, řekl bych, že většina hledačů vojnu zažila a jelikož nás je víc než kasáren, museli jsme být ve stejných kasínech. Nic pro holky, pardon.
I když znám jednu, co na vojně byla. Tenkrát byla kluk...
Já jsem byl na PŠce v Josefově (Jaroměř) a potom ve Strakonicích. Nástup podzim 88.
Sakra to už je dávno, až mám z toho depresi.

in category Groups and joint searches, created by hyena 7.1.2017 19:30

Věřím, že z toho moc původního nezbylo....

Podzim 83 pš Humenné potom Tábor velitel tanku :-D

No vidíš...je tu řidič,velitel,ještě chybí střelec:)

Ja byl velitel T-55 takže ještě nabyječ

Já narukoval do Benešova u Prahy 1990-1991 :-)

T72 mela pro nabijeni uz automatiku nevim jak to bylo u T55ky

To jo.ale 55 mněla živého nabýječe.On se časem objeví i se střelcem :-)

VU 7368 Podbořany n.duben 94.Střelec T55.
Zůstal jsem v sobotu večer trčet na rotě,mám dozorčího.Stojím před zhasnutou rotou.Je téměř tma,někdo přichází,dozorčí útvaru,zasalutuji!
Ani jsem mu neviděl do tváře a on povídá "takhle se mi to líbí."
Ano,byl klid,protože všichni měli SVOP,s tím,že je ráno napíšu na vycházku :-)

1990-2002 Plzen-Bory za vraždu romskeho prostituta

Léto 98 VAV Vyškov, po přímači "Zámeček" :-D

Já nastupoval do přijmače v létě 1996 v Klecanech, po přijmači měsíční školení kuchařů v Jihlavě a pak do konce vojny odloučená radistická jednotka Benátky nad Jizerou-Vinice, jako kuchař. A proto že jsem malinko zlobil, jsem odcházel do civilu po meziplynu a nasloužení deseti dní 12.7.1997.
Byl to krásný rok :-)

Nástup do "žižkáren" v Olomouci v říjnu 89 pak 7805 Čáslav v průběhu snad všechny letiště v ČSSR a práce pod nějakým výzkumákem (ukládání OT 810 do igelitového stanu na 10 let :-D :-D :-D).

Já byl v žižkárnach Olomouc rok 1996 jako spojař- staršíradiodálnopisec ;-)

Duben 86 - Kostelec n. Labem, po 3 měsících do Střelských Hoštic (u Sušic). Řidič PTS 10 :-). Pravda, skejs jsem tak trochu déle, takže návrat cca červen 88. Byla tam super parta a sranda. Rád vzpomínám :-).

Leden 2000, VÚ 3255 Praha Ruzyně, Benátky nad Jizerou.

ja to tam kroutil 83-85 spojovací uzel GŠ

Jaro 85 Brezno pak Lešany. Civil jaro 87.

Depresi jo? Co mám říkat já? Já posílal domů civil v krabici od margarínu v říjnu 1963 :,-( o:-)

Já říjen 1966 VU 8005/N Holýšov :-D

VU 3316, 1998

Dobrý den, mám velkou prosbu. Brácha Tomáš Gabriel z Ludvíkovic u Děčína, bude mít v červnu 50,tak by jsme mu chtěli udělat radost a najít aspoň 2 nebo 3 kluky z vojny. Byl na vojně v Janovicích nad Úhlavou. Pokud dobře počítáme, tak cca rok 88-91? Prosím, pokud tady je někdo, kdo si na něho vzpomíná, ozvěte se mi na email: gabrielova.katerina79@gmail.com. Díky

Pardon, 88-90 :-)

Já tam byl v 67 na 3 měsíce jako řidič u lukostřelců velitel kap. Klimeš :-D

Leden 1996 výcvik v Lipník nad Bečvou do přísahy pak Olomouc Žižkovy kasárna docvík a služba v Kroměříži taky Žižkovy kasárna služba na vysílačkách štábu jako staršíradiodálnopisec a na konci vojny spět do Olomouce ;-)

1999 výcvik Olomouc Hejčín a zbytek kasárna a letiště v Náměšti.Nejlepší akce.Byl jsem kuchař.

Veterán Pohraniční stráže, r. 87 - 89 brigáda Planá u Mar. Lázní, řidič VKR Chodová Planá a Zadní Chodov.

;-)tam sem byl na auto pš.a tohle znáš? http://www.vojensko.cz/12-skolni-brigada-ps-plana-u-marianskych-lazni

Jasně, že znám. Asi před 8 lety jsem na tomhle portále našel kamarády z roty. Teď si moc nepíšeme, ale víme o sobě. V létě jsem chtěl jet na setkání Plánských Chodů, ale jednak jsem po těžkým úraze a za druhý pořadatel setkání náhle zemřel. V Planý, v Chodovce i v Záchodově jsem se byl před časem podívat. No, hrůza, zámek - brigáda v Planý vyhořelý, prapor v Záchodově totálně zbořenej, jen Chodovka stojí. Jaký jsi číslo? ;-)

nástup léto "96" Velká Hleďsebe u Mar. Lázní bigoš polní vodou chlazený lopatkou poháněný...

Ja byl v olomouci 86-88 zizkovy kasarna, utvar 5599. Vozil sem se skodovkou velitele utvaru ppl Ledvina, pohodář jak svina, pak ho vystridal mjr. Marek, guma zelena... Na vojnu vzpominam rad, mel sem ju jak pionyrskej tabor 😊😊😊 V prosinci 87 nam piskli poplach, naledi jak prase a jeden mladej s tatrou po preskoceni 15 cm chodniku zastavil pul metru od osetrovny, jo to byla prdel...

:-D :-D já byl v Lipníku nad Bečvou, samí PTPáci, jenom my jsme byli malinká rota zásobovačů raket palivem a okysličovadlem. Já pro svou politickou spolehlivost ihned odvelen jako topič do kotelny na skoro celou základní službu tak o vojně toho moc nevím.... :-D :-D 8-) ;-)

jo jo ma pravdu předsedo...VU 2888 - pastelkaři..jinak PTP prapor mel asi 1000 chlapu,a my,spojovaci brigada asi 200 i s PŠkou a oficirama,by nas umlatili cepicema kdyby chteli.. 8-) 8-) 8-)

Žatec, střelec tanku T72. PŠ Strašice.

Chrudim 1994-95. Na POŠ náčelník stomatologického ambulatoria.
S ostatníma doktorama jsme bydleli ve věži na letišti, jinak NZ skladu. A byla prdel sledovat námluvy do NATO a vytřeštěné amíky z V3S a sanitek Buchanka.
Naopak na ně zapůsobily MI- 24 jako doprovod seskokové MI- 17 a 58- ma byla také oblíbená.
Furt nemohli pochopit, že to vypadá jako Kalach, ale není to Kalach.
Ještě mi utkvěl v paměti vyděšený major s oteklou hubou , který si myslel, že na něj půjdu asi s oštěpem, a pak koukal a děkoval, že ho to vůbec nebolelo.

Prostějov letiště 88-90 mechanik MI 24 dobrá vojna mám naco vzpomínat a v luftě 200hodin při přeletech do hotovosti :-P :-P

Jince - Kaple 1997-8, strážák. Velitel pplk.Kapolka, ten byl schopný v jedné větě použít snad 4 jazyky.

81-83,Chotusice,strojník vibračního válce + holka pro všechno. Škoda zabitého času.

jestli si dobře pamatuji , tak v té době v Chotusicích při nakládání aut na vagony zahynul voják,
zabila ho elektrika z troleje. Byl to můj spolužák a největší kamarád.... :-(

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top