Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

in category Metal detectors, created by Elmara 20.3.2018 12:28

Zlata

Přečti si to vlákno ještě jednou a pořádně, píšu tam o zážitcích z praxe a videem jsem to doložil.
A pochop, že se nejedná jen o malé kousky zlata, i když to je hlavně to, co třeba na tom Hlučíně hledám. Ale ID +1 a +2 tam už máš malé stříbrné mince, když máš větší propatinovanou minci, tak ti to taky jde do té +1 až nula klidně a další zajímavé cíle...

Já se ohledně ID nehádám , mluvíš o praxi , ale vyzdvihuješ Deuse , kterého jsi viděl jen na videu .

Vždyť píšu, že týpek na Hlučíně s Deusem měl malé zlaté věci, které mu to bralo na tom podkladu a mi ne s Eq800, tak jaké video jenom??? Čti pořádně.

Jak čtu tak čtu , a nikde se nezmiňuješ o tom , že jsi to viděl u někoho na vlastní oči
, ještě píšeš , že nemáš poblíž nikoho s XP , tak nevím.

Jenže na tom Hlučíně je ta struska jako podklad, to se tady na tom Ostravsku z těch hutí dává jako podsyp cest, atd. Takže, aby mi to tu strusku nebralo, tak ji prostě zamaskuji a tu +1 hodím do železa. Jenže ten Deus, jak jsem viděl, tak byl schopen v asi rámci většího rozsahu těch ID čísel tu náušničku tam vzít, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Tady to píšu, věta "tu náušničku TAM vzít" To slovo tam znamená přímo v tom terénu na Hlučíně.

Jo , tak to to TAM , všechno vysvětluje.

Tak si zvyš obnovovací rychlost. Nebudeš mít hloubkový dosah a drobné věci na povrchu sebereš. Teda pokud to nebude přímo na nebo pod železem. Na tom videu se s nastavením detektoru nijak extra nepárali. Jinak k těm ID. Nejmenší ID co jsem měl bylo +2 a byla to drobná mince v zemi asi na stojato. Protože, když jsem to vyhodil i se zemí lopatou ven, tak vyskočilo na 10. A drobný zlatý nuget, který byl na poli v železité půdě měl taky ID vyšší. Bylo to slyšet i na CTXu, který drobné řetízky neumí.

Můžu dát klidně obnovovací rychlost 1, ale když máš ID té náušničky +1 a plno malých úlomků strusky okolo, tak to prostě nenajdeš, protože to ID té strusky je taky +1.

Tak zkus jenom vysokou frekvenci 40 kHz. Nevěřím, že se takhle vysoko bude hlásit železo i zlato pod stejným ID.
Každopádně jsou to podmínky dost extrémní.

Nebo spíš oxidy, ono to čisté železo není.

Možná jsem to i zkoušel, no zkusím to pro jistotu znovu. Dík.

marky mark: znovu, doporučuji celý náš "serial" EQ do šroubku. tam to máš ty materiály/ID vysvětlené a taky ukázané :-)

Je to tento: https://www.youtube.com/watch?v=7yGrg5RR4U4&list=PLjZJrcbO6FRVArgdCfeYNXR4qxvwkqhmm&index=25

Ano, to video jsem viděl, samozřejmě děkuji, problém je, že ta mince je detekována na vzduchu a je celkem větší cíl a ukazuje +1 a +2, struska pouze +1. Ano, ten jedničkový program může být řešení.

Markymark
Prvni vec co delas spatne je jak pises nahore obnovovaci rychlost 1 je nejpomalejsi na EQ a absolutne nevhodna do mineralizace/bordelu kor na drobne cile .Naopak by jsi mel posunout obnovu nekam na 6tku a vys.
Druha vec je ze mam pocit ze uplne neznas rozdily mezi 1ckovymi a 2kovymi rezimy a tam je ten rozdil naprosto diametralni a je to nejcastejsi chyba v nastaveni EQ s kterou se setkavam.
Obecne je potreba se trochu odprostit od zaziteho stigmatu ze detektor kovu detekuje pouze kovy-detektor kovu detekuje naprosto vsechno co je elektricky vodive.Pokud tam das 2ku tak detektor zacne brat daleko vyrazneji v potaz odpovedi z vysokych frekvenci ktere ti iz takove cile vidi.Proto napr ve dvojce kdyz zapumpujes ve vode proti zemi s vysokou citlivosti tak ti to hodi 1cku-je to dany tim je ten detektor je v tom okamziku vysponovany do citlivosti vysokymi frekvencemi a to prostredi je proste vodive tak se to ozve -coz je v podstate dukaz o citlivosti.
Samozrejme tento rezim je do problematickych pudnich podminek uplne mimo.
Napr. treba u more ve slane vode realne nemas vubec sanci treba 1g-2g 14KT retizek vubec najit ,proste to neni mozny protoze to prostredi okolo (slana voda ) dava silnejsi odpoved nez ten retizek.
Ale obecne EQuik je zatim nejcitlivejsi detektor na toto drobne zlato co jsem mel kdy v ruce a to muzu s naprosto klidnym svedomim odprisahnout .Jinak tohoto drobneho zlata(nausnicky/retizky) uz budu mit s EQ nalezeno klidne ke 50-100kusum (mam v tom cca 10dk) a vetsina veci ma okolo gramu.Mam s EQ nalezenej i retizek pod gram-je ve videu kde z testovani rozdilu mezi 6 a 10 sondou coiltek

Pardon, myslel jsem samozrejme obnovovaci rychlost 8, vetsinou teda chodim na 4 v lese a po poli na 5. Ano vim, ten dvojkovej program je citlivejsi. Zkousel jsem i podle toho tveho videa, jak doporucujes snizit citlivost detektoru, ze na ty mensi cile to zas tak nebude mit vliv, jako na to, ze pak nebere hloubeji ulozene vetsi nedobre cile. Takze jsem i ubral citlivost. Vetsinou chodim na 22, takze od 22 dolu.

Ahoj.
Jsem hobby hledač, ale chodim už léta..ani nevim jak dlouho, 10 let to bude. Začinal jsem s fišerem. Pak Cortez. Pak Etrac..nyní eq800.
S nastavením nijak nelaboruju.
Chodím les 1s citlivosti naplno. Hubený zlatý řetízek nevidí stejně jako ho neviděl Etrac.
Ani jsem nikdy nenašel nic zlatého.
A že by me to žíly trhalo to ne.
Nevím co dělám špatně, možná že jen ještě nepřisel můj čas. )))
Ale co sem chtěl napsat..od pohledu mě deus přijde technologicky o hodně níž oproti eq. Pripominá mě zmodernizovaneho corteze.
Neměnil bych.
Jo a nezapomeňte. Kopat se má všechno! ;-) :-)

Tak v lese těch zlatých řetízků se moc nenachází, to je fakt ;-)

Karlos2, equik vidi i gramove retizky (sam jich mam nekolik)musis ale vedet jak na to,napr tady je to videt ve videu (a to to neni zadny extra nastaveni,napr v goldu by to slo jeste lepe -btw je to nastaveni na plaze na poli se z toho zblaznis z duvodu zbytecne vysoke citlivosti na drobot a na kazdou ranu z brokovnice tam mas cca 30 miniatunich brocku ktery ten detektor bude brat https://m.youtube.com/watch?v=qP6Zi71OGKs&t=5s

Tady jde na tom videu krásně vidět, jak to ty řetízky bere a ID je + 1. No a to je ten problém, že mi to ta struska maskovala a borec vedle s Deusem na té štěrkovně pár zlatých řetízků měl a já nic. Prsten zlatý nebo velkou náušnici, to je v poho, ale většinou se trhají ty zlaté řetízky, aspoň tak nějak předpokládám.

Z mojí strany končím debatu . Moudří již vědí.

Ahoj pánové .to co tady píšete je absurdní.Noxe mám 2nebo 3 roky a chodím park 1 rychlost obnovy 4 citlivos 20 a v lese gold prsten ve 35cm id 10/11 a na poly totéž nastavení jen obnova na 5 a snubák tenounkej id čistá 10 .Jediné co nám noxákum vadí je el. ohradník to je třeba stahnout až na 16 citl.
ale neznamená že by byl nox slepej .Je pravda že železa na poly je všude dost a struska se taky hlásí ID 1 ale je to o naposlouchání této mašiny .

Ferry 391- v jednickovych rezimech 95% koxu odfiltrujes -projdou opravdu jen ty nejvetsi a to jeste na signal ze vis ze si pro nej des (kdyz to mas nachozene) - viz video equinox do sroubku

Ano, pokud je snubák ID čistá +10 a koks ID čistá +1, tak tam není problém. Problém nastává, když má zlato, což je třeba malá zlatá 14-ti karátová náušnička stejné ID, jako je ten koks, případně je v půdě obsažené rozpadlé železo. Pak jsou ty mnohé dobré cíle zamaskované.

jj..zlaté prsteny hlásí v poho..ID 8 - 10, stejně jako dobře smotany alobal...nevím jestli to jde naposlouchat na multitónu co je co.
Jen tenký řerízky nic,
ale to jsem zvyklý z trakaře.
Nevím jak tenké řetizky vidí - nevidí jiné detektory.

Ten alobal se dá mnohdy poznat, co mám tak naposloucháno.

a chodíš multiton nebo 5 ?
dik

Chodím na multitón.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on the LovecPokladu.cz, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top