Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

in category Metal detectors, created by Elmara 20.3.2018 12:28

Nechtěl jsem rozvášnit davy. Jen jsem chtěl poradit. To bude asi způsobeno nedostatkem pohybu s detektorem :-D díky mrazivému počasí. Tak doufám že už brzo příjde obleva :-D

To víš, jsou zde nicky co mají pocit že musí okomentovat úplně všechno, nejlépe bez toho aniž by byli schopni konkrétně poradit...

👍🏻👍🏻

Chtel jsem jen upozornit na problem u noxe,opatrne pri zapinani mašiny...at se vam nestane to,co mě...cca 2 týdny zpátky se mi podařilo (nijak velkým tlakem) ulomit mikrospinač zapínání v jednotce noxe 800. Samozřejmě první,co mě napadlo bylo,že jsem zavolal na nejmenovaný značkový servis,a tam jsem došel k pořádnému rozčarování...jednotky se neopravuji,prý kvůli jejich vodotěsnosti..ale výrobce prý mi může jednotku za "zvýhodněnou" cenu 250$ vyměnit... Nechápu,proč výrobce jednotku lepí,místo aby ji přes těsnění sešrouboval dohromady...teda chápu...BYZNYS PŘEDEVŠÍM... Taky chápu,že pro soudruhy z Austrálie 250 dolačů nic není,ale když mají vsichni(a v Austrálii docela dost)plnou hubu ekologie,a greendealu, a udržitelného rozvoje,a kdovičehoještě, tak by se mohli ekologicky i chovat....
Kvůli miniaturni součástce za "10korun" vyrobí celou mašinu se vší "ekozáťěži"....a navrch k tomu naserou dosud spokojeného zákazníka...
Ofiko servis už zřejmě nemůže konat jinak...pokud by chtěl....těžko by jim výrobce dovolil nějaké svoje bastleni...
Takže jsem podle videa na YT jednotku rozkuchal a pak jsem oslovil borce,který si přivydělává opravou elektroniky...ten mi to do druhého dne za 250 kč opravil novym spínačem, a jeste pořádně propajel ostatni tlacitka..
A já si to zalepil(troufnu si říct,že vodotěsně)černým silikonem na akvarka...takže to ani nejde poznat...Jen při zapínání musím dávat pozor,kvůli vylomenému pidiplastu,co je mezi vnejsim gumovým tlacitkem a mikrospinačem...(který jsem vylomil při opětovném mačkání ze zoufalství ,po zjištění,že jsem na nové lokalitě,a nejde mi zapnout mašina)..
Resumé je,že jsem místo cca 6000 utratil 300kc,a dva dny bez mašiny...takže ono to je nakonec asi lepší že to neopravuji...je to takhle rychlejší,a levnější...(Samozřejmě když to máte po záruce.. )tak ať to pipa.

Ahoj,
Chápu to co píšeš.....Nicméně šrouby tam nejsou z důvodu že by je každý 2. moula povolil...
Dokonce jsem se na to ptal a i spolehlivostně je to prý u vodotěsných věcí znatelně horší, tepelná roztažnost, vibrace apod.

Druhý problém je v tom že jednotka není lepená ale svařovaná ultrazvukem , což není zrovna levná mašina kterou zde bohužel nedisponujeme.
Výrobce si prostě stojí za vodotěsností a nechce nechat to někoho pokoutně lepit...Další problém je že ten plast má speciální přísady aby byl UV odolnej a fungují na něj jen některá speciální lepidla..
A potom co to rozřízneš a slepíš už to bohužel nikdy neuděláš tak dobře aby to bylo 100% vodotěsný a vydrželo to nějakej pátek...

A v neposlední řadě další problém , když nějakej vykuk takto opravenou jednotku prodá někomu dalšímu a ten s ní hned skočí do vody a průser je na světě...

Ahoj,dík za reakci, bohužel s tebou nemůžu souhlasit...I když chápu,proč tak píšeš..(koho chleba jíš,toho píseň zpívej...
Určitě by šlo zajistit vodotěsnost i šroubovaným spojem,dělá se to tak běžně... to že by do toho asi občas nějaký jouda vlezl,to máš asi pravdu,ale 90% uživatelů by si to prostě nechalo opravit ve značkovém servisu...(a kdyby to stalo litr,tak by byli spokojeni všichni...servis by pěkně vydělal,a zákazník by měl opravu od vyrobce). Takhle naopak ten propastný rozdíl v investici do zprovoznění detíku nutí velkou část lidí bastlit tak,jako jsem to udělal já...
Myslim si,že prostě Minelab má takovou firemní politiku,že chtějí rýžovat i na takové prkotině jako je ulomeny mikrospinač za 10kč... A to pomijim tu ekologickou stránku věci...Vodotěsnost jde samozřejmě docílit i sešroubovaním,jak to dělají různí výrobci u různých přístrojů... a dokonce do mnohem větších hloubek...
No co se dá dělat...nechme to tak,stejně s tím nic neuděláme.....spíše jsem chtěl ostatní "noxaře" upozornit, aby dávali pozor při zapínání mašiny... co je pak čeká,za lapálie...

Ahoj přátelé.
Chtěl jsem se zeptat co znamená jiné ID u stejné mince, tedy jestli to vůbec něco znamená ve vztahu k detektoru.
Jedná se i mince stříbrné 10 krejcar FJ.U všech co jsem kopl, bylo ID 15-16, ale včera jsem kopl 10 krejcar FJ s ID 6.
Detektor jsem dal do továrního nastavení a znovu odladil a ID 6.
Signál byl jasně mincovní, kulatý ze všech stran čistý, prostě to musíš kopnout :-D
Já beru ID jenom jako pomocnou veličinu, ale tohle mě překvapilo.
Jedná se o ročník 1869.

Je to přesně tak jak píše Joe63- jedná se o důsledek degradace materiálu která je závislá na podmínkách v kterých mince ty století přečkala....Je to vysvětleno v tomto videu :
https://www.youtube.com/watch?v=7yGrg5RR4U4&list=PLjZJrcbO6FRVArgdCfeYNXR4qxvwkqhmm&index=25

Díky za odpověď.
Jako určitě je to mincí, ale na té minci nebyla žádná oxidace a ani není jako houba.Prostě úplně normální krásná desítka a ID úlet.
Já chodím jenom louky, naštěstí ID moc neřeším, detektor hlavně poslouchám a na ID mrknu, když mám kopací zvuk a tvar.
Takže já se těšil na 3 kreuzer a ona to byla desítka. o:-)

Tyto mince mají obsah stříbra pouze 40%, může jít o nějakou vadu při výrobě, kdy se jednotlivé složky slitiny dobře nepromíchaly, nebo vlivem uložení v nepříznivém prostředí došlo vlivem vnitřní koroze ke změně struktury kovu. Neznamená to celkem nic, může se to stát. Pokud by byla mince celá měděná, nebo s vyšším obsahem stříbra, tak by k této situaci nedošlo.

Celkem dobře vysvetleno F vs F2
https://www.youtube.com/watch?v=wHTSEOuQJ_I&ab_channel=RelicDirtyhands

Mám dotazek....chci přejít výše z vq 340....jít do xterra pro nebo do 600...

Ahoj, já přesně tuhle změnu udělal. Z VQ340 na Nox600. Je tam znát rozdíl v diskriminaci a hloubce. Navíc teď Nox za tu cenu je super. Taky se mi na Noxi mnohem lépe naposlouchávají signály. Mohu jedině doporučit. :-)

Jako teď moc neváhej a vezi EQ 600. za tu cenu je to sen :) Posun pro tebe bude opradu obrovský :)

už je na cestě... čekám PPL

taky už je ta 600 na cestě....chci se zeptat na nejlepší nastavení tohohle detektoru....poradí někdo kde najít? díky

Ahoj,

nahoře máš odkazy ;-). Nebo můžeš nahoře přes záložku Poradna - Testy a Recenze - Minelab - recenze a testy - Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600 a např. na straně 3 máš Video kurz - začínáme s Equinoxem - viz zde: www.lovecpokladu.cz/home/video-kurz-zaciname-s-equinoxem-7571 8-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top