Neobvyklé nálezy – opravdové příběhy a fantazie.

Nevím jak vy, ale já to tak někdy - když něco méně obvyklého najdu – mám. Když objevím prvorepublikový desetník nebo rakouskouherský dvouheller, tak mě nic nenapadne. Ovšem jinak tomu je, když najdu něco méně obvyklého. To často zapracuje fantazie.

Nedávno jsem například na mírném jižním svahu zarostlém vinohradem objevil prvorepublikový zásnubní prstýnek. Jednalo se o nález u pohraniční obce do roku 1945 osídlené německy mluvícím obyvatelstvem. Hned jsem si představil nešťastnici, jak ho tam někde hodiny zoufale hledá. Pláče a nemůže ho v té vysoké trávě nikde najít. Jak asi vysvětlí svému milému, že tento symbol jejich lásky někde lehkomyslně vytratila? No a o něco později mě napadl druhý, horší scénář. Představuji si rok 1945 a hošany s bílými páskami na rukávech jak zachmuřelým německým starousedlíkům čekajícím na odsun prohlížejí ruce, prohledávají kapsy, převracejí hrníčky s cennostmi v kredencích a poté si na kopci s plnými kapsami zkonfiskovaných šperků dávají svačinku…Kdo ví, třeba vše bylo úplně jinak, to už se dnes těžko dozvím…

Taky máte občas podobné fantazie při méně obvyklých nálezech? Sem s tím, může to být zajímavé počteníčko! Případně to nemusejí být ani fantazie ale reálné dohledané příběhy…

in category Unclassified, created by Zlatokop777 23.11.2020 07:20

No bylo by opravdu dechberoucí,vědět tyhle příběhy.To máš pravdu :-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top