Patron-ochránce.

Máme my hledači nějakého patrona-ochránce,jako mají třeba rybáři sv.Petra ???

in category History Hunters, findings and determination, created by Pyrda 17.4.2010 14:26

no svatého Mrcáska ne :-P o:-)

Někde je uváděn Svatý Kryštov a jinde zas Svatý Antonín Paduánský.... Každý toho měl na starosti trochu víc,tak si vyber. :-D

Já zatím slyšel jen o tom Svatým Mrcasovi,ale Svatý Kryštov zní věrohodněji.

sv. Kryštof je ochránce poutníků a cestovatelů......nepovažuji se za turistu :-D 8-)

mimo jiné i hledačů pokladů ;-)

Zase ten mrcas,to je TFUJTAJBL :-/

Patron všech mrcasníků je blahořečený masturbant z ostrovu gayos :-D :-D :-D

a Kryštofa pro nás hledače beru...půl času trávím v autě tak alespoň mám dvě mouchy jednou ranou ;-)

jj Patrosos to je dobrá dedukce jako ten Maigret :-) :-P

No chlapci............dloubeme to ze země, tak asi nejspíš sv. Barbora.

Ale svatej vocas to rozhodně není :-D :-D :-D :-D

No Svatá Barbora pokud vím je patronka havířů,tak by na tom taky mohlo něco být o:-)

Barborka je sice patronka havířů,ale my tak hluboko snad nejdem. :-P

No, tady u nás byly takzvaný selský šachty a jejich hloubkám se často blížíme ;-) :-D :-D :-D

SV. HELENA
[Helena, mater Constantini imperatoris]

Datum: 18. srpna, připomínka
Postavení: císařovna
Úmrtí: asi 329
Patron: měst Frankfurtu, Pesara a Ascoli, biskupství trevírského, bamberského a basilejského; je patronkou dolů, hledačů pokladů, barvířů, výrobců jehel, ale také ochránkyní proti blesku a ohni, pomocnicí k nalezení ztracených věcí a odhalení krádeží
Atributy: císařská koruna, kostel, kříž, hřeby
http://catholica.cz/?id=3764
;-)

Tak a máme asi jasno :-D

Vo tom není pochyb :-D, jakýpak asi? ;-)

No jo, teď si uvědomuju, ona vlastně hledala (a taky zázračně nacházela) všelijaké ty svaté relikvie. Možná i proto ji kanonizovali. Jenže si myslím, že jako císařovna na to měla,narozdíl od nás, svoje lidi. 8-)

Mno.........někteří svoje lidi mají i dneska, o tom s Krejcarem něco víme ;-)

A já nikoho nemám :,-(,sám si vařím,sám si peru,.... :-D

Pučím ti tři děti :-D

Myslím, že na začiatok by mu jedno ceeelkom stačilo!

Pánové,jsem zasloužilej otec,mám doma dvě princezny,vlastně s manželkou tři :-P

Kdyby to četla manželka

Já to četla,raději se zdržím komentářů, Vlčku,to víš tady Tě mlátit nebudu,ještě by řekli že Tě biju :-D Nééé :-D :-D Vlk chtěl asi říct,že když jsme měli jen jeden detík tak jako gentleman chodil s lopatkou a krumpíkem a detík přenechával mně, tak že na kopání mám vlastně já jeho ;-) :-D no a na něco jinýho taky,občas je ochoten i dát nádobí do myčky,ale pssst nikomu to neřikejte :-D

Sv.Antonín Paduánský je patronem :
za znovunalezení ztracených věcí; milujících, manželství, žen a dětí, těhotných žen, za šťastný porod, proti neplodnosti; starých lidí; chudých; cestujících; pekařů, horníků, lodníků, námořníků, trosečníků, pastýřů vepřů, pošťáků a pracujících na poště; proti horečce, proti nemocem dobytka, proti moru; proti ztroskotání lodi, proti válečným útrapám, pomocník v každé nouzi; františkánů; zvířat, koní; / proti lichvě a úrokům /*; 8-) 8-) 8-)

Tak to musí mít mozoly i na svatozáři..................

Nojo byl to dříč o:-)

Takze budu děkovat a modlit se ke sv. Heleně.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top