Zlín, Holešov, Kroměříž a okolí

Hledám 1-3 komplice na akci Mistr hledač 2011 v Brandlíně /podrobné info na LP/. Auto vezmu. Kontakt - Mller11@seznam.cz

in category Groups and joint searches, created by fous2 14.8.2011 15:00

Hele komplici a co si jít někdy zahledat v okolí Kroměříže? :-D

A kdy můžeš ? ;-)

no spíš odkud jsi :-D

Od Hulína a ty ?

Kroměříž=)

Pak se můžeme domluvit na společném hledání. Dáš kontakt ?

Hebina-Krtek71- stačí mail zatím? kukes21@seznam.cz
Jo chlapi ale možem to nechat až někdy na září?
Až dodělám řidičák,stanu se pojízdným... :-D

ja auto mam neni problem.rozvezu,dovezu,zavezu.přišti tyden mam volno tak bych aj někam zajel. 8-)

Co víkend? Směr jih podél Moravy.

vikend makam. 8-)

Hebina-Krtek71- stačí mail zatím? kukes21@seznam.cz
Jo chlapi ale možem to nechat až někdy na září?
Až dodělám řidičák,stanu se pojízdným... :-D

V okolí Kroměříže nic nenajdeš...mimo obvyklého šrotu a běžně nacházených mědáku.

Co já bych dal aspoň za ty měďáky...Za poslední 3 akce mám skóre 3 obylný plomby,asi kilo patron a jeden komančskej padesátník.... :,-( :,-(

Já byla zahledat v tom pařáku včera ( čtvrtek ) odpoledne. A podařilo se 5 mědáku a knoflík s erbem :-).

to seš dobra ja dnes dva mědaky tři plomby naky křižek či co, nakou zelenou spiralu a mraky olověnych kulek hold kusek je střelnice. 8-)

Zelenou spirálu? Aby se z ní nevyklubal bronz ;-)

je to takova pasovina dost na husto namotana a do kuželu. 8-)

Nebyls náhodou na Hvězdě? :-D

A TO JE KDE. 8-)

vemte mě sebou ja su kusek od Hulina. 8-)

Taky bych se přidala pokud to není vyloženě pánská jízda :-P

jo přidej se stači se jen domluvit.kontakt na mě jantar.namor@seznam.cz pravě sem došel z hledačky a hruuuuza na tom slunku. 8-)

Ahoj Kájo, jak je po nedělním hledání? V týdnu bych i vyrazila, ale nevím, jak to vychází směny? Asi opět v pracovním procesu? Písni na e-mail, domluvíme se :-)

Ahoj. Je tu někdo z KM kdo chodí aktuálně s detíkem? Vlakno je staré tak jen pro info ;)

Chodíval jsem s Noxem 600, okolí KM je bohaté, spíš to chce mít praxi v kopání.....a člověk se dostane do stavu, že ssebou tahá i krumpáč :-) No, řeknu to jinak, je dobré studovat archivy, a hlavně staré mapy, bývalé cesty, zaniklé tvrze či podobné objekty. Tady se dá směrem k Chřibům dost vyblbnout.

Tak už pár let hledám ale nikoho sem tu ještě nepotkal. Tak mě zajimá jestli tu někdo taky kope a má nějaké pěkné nálezy. Jako mědaku je tu hromada. Stribro se tu taky najde kdyz vi clovek kam. Mista vedet nepotrebuji. Ty si najdu sam. O to vic to bavi si to vyhledat a obcasnym nezdarem si udelat krasnou prochazku ;-)

No to máte pravdu. Souhlasím s Vámi a popisem situace, jak na tom člověk je, jak hledá, najde i nové lokality....občas najde někdy ne. Je dobré se řídit i archeo mapami, kde se mlže a nemůže kopat. Je tady toho dost. Pokud člověk hledá válku, tak moře věcí najde na Hvězdě, ale tam pozor, jsou tam i nevykopané mohyly, a z tama už mne nějaký uvědomělý občan bezprávně vykopal....Jinak, s těma lokalitama. Z 90 pct najdu nové např. bývalé tvrze, či lokality podobného významu, kde to nikde není ani zaznamenáno. Např. Zdounky - oficálně jedna bývalá tvrz (ano v místě kostela a hřbitova), pak se tvrz přesunula na místo dnešního zámku. Paní majitelka je rozumná a dá se s ní domluvit, slyší na to, že půjdete 50/50 a nechá Vás v jejím krásném parku kopat.....:-) Spíš bych se tam zaměřil na zámeckou kapli a její podzemí...ale tak daleko s ní ještě nejsem :-) A když jsme u těch Zdounek, našel jsem tam 3tí tvrz :-) Dle starých map z 16 stol tam něco bylo, dokonce jsem našel cestu kamennou (již cca 10cm pod povrchem), která se napojuje na starou obchodní cestu. Tam jdou krásně vidět valy 2x3m a bývalá věž...ale v místní kronice ani čárka. Stále se mi vyplácí taktika, že se "zkamarádím" s nejstaršími obyvateli toho daného místa, a věřte, Ti mají informace......jest hodně zajímavé, že i když se navzájem vůbec neznají, tak většinou mají stejné informace.....I když je již ta generace 90ti letých na pravdě Boží, tak jedna z mnoha zajímavostí co mi říkali: po staré obchodní cestě, u toho a toho stromu, tam a tam, jest zakopaný hrnec plný keltských statérů....druhý řekl úplně stejné místo ale že tam jsou zlaté mince, třetí místo lokalizoval, ale strom byl jiný a říkal o zlatém pokladu...tak si vyberte......vím kde to je, spíš si musím pospíšit s pořízením aspoň Noxe 700 jako upgrade, a také proto, že jest pravděpodobné, že to tam již bude srovnáno se zemí. Ale nejcenější jsou lidé místně znalí, nejlépe Chřibů. Sic si s nimi uděláte celodenní výlet (bez mluvy o detektoringu), ujdete cca 40 km, stojí Vás to veškeré náklady na jídlo a pití, ale rozhodně se vyplatí, protože Ti 70ti letí stařečkové, Vám celý den vypráví kudy přes celé Chřiby procházíte, kde co je, kde co bylo, zaniklé vesnice (jsou tam dvě), co se kde semlelo, kde byly studny, proč se Zlacká jmenuje Zlacká, kudy původně vedly cesty jak obchodní tak místní honorace, kde co bylo postaveno či naopak zakopáno, historii, a omyly historie....tyto informace jsem si raději nahrával, a je toho strašně moc. A bez pardonu, celá série knih o Chřibech je sice pěkná, ale tihle pánové věděli mnohem víc, a to se do knihy jak nevejde tak myslím že to moc není veřejné.....Spíše je člověk udiven, jak je ta historie jiná, že se lže, a pravda je...někde jinde. No, bohužel, už se víc nikdy nedovím, už není od koho. Ale děkuji jim, že to předali, aspoň do konce života mám co bádat, hledat, chodit, občas si kopnout, ale hlavně být v přírodě a nabít se.... :-) PS: mě se strašně líbí, dám příklad, dva příběhy o "pokladu". OBA tam jsou pořád, a proč tam pořád jsou? Velehradský poklad : historka snad známá i kojencům - ve zkratce: KDE je skála ve tvaru psí hlavy (kde ji hledali v 19stol. i maďarští cisteriáni), a KDE je to místo, +-3 metry ví snad každý, ale zatím to nikdo nevykopal, a PROČ? Druhý: Podzemí "Sklepiska". Tady je to zajímavější případ. To že je tam velké podzemí, i s "něčím" ukrytým se traduje dávno. Zajímavější jsou tyto indicie. Několikrát se lidem stalo, že ze studánek jim vyplaval s vodou i malý krápník, dále co mapa to jiná lokalita Sklepiska, a když byl zasypán původní vchod, tak existoval ještě jeden.....a teď to přijde....v momentě, jak tyto lesy dostaly do správy Arcibiskupské lesy, tak celou lokalitu kolem dokola obehnaly novou silnicí, část oplotili, ale hlavně ten poslední vchod zasypali a na vrch ještě dali obrovský kámen....ano na původní poslední studnu, kde se ještě dalo tam dostat....Proč to dělali? Jen tak z plezíru asi ne a z hlediska povídačky staré ovčí babičky o bezpečnosti turistů vůbec ne. No, oni to ví taky co tam je, a jak známe cirkev, tak zavřeme, znepřístupníme, zničíme, je to naše a nikdo se tam nedostane.......Jojo pane, tak jsem Vám teď vypustil tak 0,1 pct ze mé studnice, snad Vám to bude ku prospěchu :-) Klidně se ptejte na cokoliv, v rámci této skupiny rád odpovím :-) Mějte oči otevčené, dejte jen na sebe, přemýšlejte selským rozumem, a ptejte se sám sebe....ono někdy stačí poprosit místní faunu a flóru, aby Vám ukázala cestu.....pěkný večer :-)

Děkuji mnohokrát za moc krásné čtení. Jako bych četl povídky ze starých knih Slovanů :) Kdyby jste vydal knihu o Chřibech a starých kultur tak bych ji koupil nehledě na cenu. Literarni střevo máte úžasné. Jinak hledání mě moc baví, ale kolikrát se přistihnu že sedím na vyvraceném stromu, pařezu nebo jen tak u prostřed louky a jen se dívám na tu krásu kolem a představuju si jak dřívější lidé žili. Ten nález je až třešnička na dortu a zjištění že jdu správným myšlenkovým směrem. Moc si vážím každého člověka který má úctu k přírodě a chová se v ní jako by byl na návštěvě. Dnes se to mezi lidmi moc nehodí a spousta lidi neumí naslouchat. Už od mala jsem se v přírodě cítil jako doma. Ostatním lidem se v lesích a na loukách jen líbí. Já se tetelím blahem ;) Ještě jednou dekuji za zpříjemnění dnešního večera :) Pěkný večer přeji ;-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top