Battle of Lodenica

Categories: Finds and rescue research in the Czech Republic

Hello, fellow searchers. In cooperation with the Brno Museum we are carrying out extensive research of the Battle of Lodenica.
With this message I would like to ask you if you have any period finds from the area or directly from myst of the battle and would like to help us, please hand in these artefacts at the Šlapanice Museum or contact Ladek at hunting or tel: 7230872073. (Even a photo with coordinates will help us).

Thank you all for your help with the project.

Ladislav Lukeš - Ladek

The article is included in categories:

Post

Držím palce!

Doufám že se někdo místní a zodpovědný najde... 😊

No, v neděli se nám tam moc nedařilo, tak snad příšte ;-)

Borci ono se asi přesně neví,kde byla tá bitva,nebo nevím. Co vím, tak se kolem toho moc nenachází. Vím to přesně,"páč mám po okolí své předky a rád pomůžu. Kousek od Loděnic jsem našel jen kousek avarsko slovanského článku opasku z postroje. S paní doktorkou Profantovou sem se ohledně nálezu spojil.sice to do té doby nespadá,ale velice rád předám. ;-)

Ahoj. Děkuji za nabídku. Budeme sbírat věci jen z tě doby a nebo z doby těch 3 zaniklych obci, které se nacházely mezi branicemi a lodenicemi. Chodit se bude cely rok a dam sem vědět, když půjdeme do terénu. Pokud bude počasí, chtěl bych vyrazit v sobotu.

A proto, ze se přesně neví, tak se snažíme dohledat místa střetu, protože ta bitva se posouvala. 14000 vojáků nebojovalo na jednom místě.

Tak doufám že se zařadí. 8-)👍 asi bych se tímto směrem zaměřil k řece, koňům dávaly urco pít a mezi Bránicemi, Kupařovicami,Medlovem,aš Smolínem Tam ještě naděje asi bude. ;-) ať se daří

No, řev a cinkot zbraní prý měl být slyšet až v Kounicích, tak jestli to nebylo o trošku blíže k nim. Ale historické prameny zmiňuji Loděnice, tak by to snad mohlo být v trojúhelníku Loděnice-Jezeřany-Kupařovice.
Ladek, je možné se v případě zájmu přidat? :-)

Plánujeme jít v sobotu, ale bude záležet na počasí. Je to jako puzzle. A chceme to složit cele. Máme na to skoro rok a všechny povolení, které jsou potřeba. Takže teď už jen štěstí.

Přidat se můžete určitě. Jen mi dejte vědět nějak dopředu. Tel. 723082073. Abychom se potkali na jednom místě a chodili systematicky.

OK, díky, dám vědět.

Láďo a to pole je zvláčený nebo je tam jetelina ? Protože jestli tam neni jetelina tak se v tom bahně utopíme 😊

Chodíme po oranisti. Ale dá se to. Samozřejmě se to lepí, ale není to tak hrozny.

Zdravím všechny. V sobotu 14.1. Budeme opět hledat na bitevním poli Bitvy u Lodenice. (1185).kdo by se chtěl přidat dejte mi vědět a pošlu místo a čas střetnutí. Předem bych chtěl všem říct, ze je to průzkum, což znamená ze když se hledá středověká bitva, tak se sbírá hlavně železo.

A budou akce Loděnice častěji? Rád bych někdy třeba pomohl,v sobotu bohužel nemůzu. Us měsíc mám domluvený koupaliště ohledně stracenýho prstýnků, tak snad ho us najdu. :-/

Čau, otázka na organizátora akce což je asi Ladek.
Můžu se zeptat jak to máte ošetřené skrz majitele (pachtýře) pozemků?
Jedná se mně především o Bránice.

90% pozemků máme domluvené. Samozřejmě to musíme hlásit. A akce bude trvat až do podzimu. Kde sesumirujeme nálezy a uděláme výstavu.

Tak to mě mrzí, že to mám 300 kiláků. :,-(
Snad někdo udělá nějakou pátračku historie, blíže Liberci.
Ať se vám daří... ;-)

Zdravím kolego, bohužel mi to nevyšlo se k vám připojit, ale určitě se to během roku podaří.

Jak dnes? Padlo vám něco?

Ahoj. Dneska jsme zkoušeli pole, kde byl smírčí kamen. Bohužel až na par drobnosti, nic moc. Ale zase víme důležitou věc. Tam to nebylo 😀

Tak tak, jak píšeš. Asi ještě chvíli potrvá zjistit, kde to přesně bylo. Ale jednou se to podaří :-)
Tak se daří.

P.S. Už se ví další termín?

Teď to bude podle počasí. Tento týden jsem celej na ZAV s uapp u Brna, takže to nic. Víkend má být hnusne. Takže v pátek dam vědět podle počasí a sil co mi zbydou😀

OK, počasí rozhoduje.
Pokud dáš vědět, budu rád. Nebo se ozvu s dotazem sám.
Tak ať se daří ;-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on this site yet, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top