This article is not translated into your language

Nejkrásnější nález listopadu 2020

Categories: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR

Listopad se ukázal jako neskutečný měsíc a je opravdu neuvěřitelné co všechno se našlo. Výběr je tak obrovský a hlasování rozhodně nebude jednoduché.

Zbývá prosinec a na začátku února půjdeme do velkého finále vítězů (liga mistrů?). Minelab se rozhodnul naší soutěž podpořit a tak se vítěz ročního finále bude moci těšit na Equinox 600 a nález na druhém místě obdrží Vanquish 540.

V říjnovém kole, je hlavní cenu znovu detektor kovů Minelab Vanquish 340. Hledači na druhém a třetím místě si odnesou mikroskop Celestron a monoculární dalekohled woodland.

Hlasování končí 31. prosince 2020 ve 23:59h

....

1. Germánský hrob

Nálezce: tumam
Odevzdáno do: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

2. První koník

Nálezce: Uncle
Odevzdáno do: Muzeum Českého ráje v Turnově

3. Sekera s postraními lištami

Nálezce: bonbon2
Odevzdáno do: Podřipské muzeum v Roudnici nad Labem

4. Sekera od Majkl89

Nálezce: Majkl89
Odevzdáno do: Západočeské muzeum v Plzni

5. Bronzový meč

Nálezce: Odysseus za Evžena
Odevzdáno do: Muzeum ve Šlapanicích
 

6. Stříbrný depot od Jitusky

Nálezce: Jituska
Odevzdáno do: Moravské zemské muzeum Brno

7. Nůž

Nálezce: Majowec
Odevzdáno do: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

8. Kopí od Kroti

Nálezce: Kroti
Odevzdáno do: Muzeum Blanenska

9. Dvakrát 60 krejcarů

Nálezce: petr-ppp

10. Depot Grošů od Kuki1

Nálezce: Kuki1

11. 1/3 statéru

Nálezce: Sander

12. Solidus

Nálezce: MarcusSolidus

13. Zlatý medailon

Nálezce: Roland

14. 1/8 stateru

Nálezce: Sander

15. Dýka od Majowec

Nálezce: Majowec
Odevzdáno do: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

16. Johann od Wocli

Nálezce: Wocli

17. Depot od Oldanox

Nálezce: Oldanox

18. Jehlice od Plantaznik

Nálezce: Plantaznik

19. Depot Marie Terezie

Nálezce: Tomy1

20. Včerejší klíček

Nálezce: židlička

21. Denárek od Ladík81

Nálezce: Ladík81

22. Tankán od Kaparsa

Nálezce: Kaparso

23. Osobní kapesní kanón

Nálezce: Hering

24. GOTT MIT UNS

Nálezce: BullAtlas

25. Ordnungspolizei

Nálezce: kox

26. Poslední kop

Nálezce: cetkos

27. Železný kříže

Nálezce: pavelnokta

28. Šťastná třináctka

Nálezce: Fonelix

29. Pár kousků

Nálezce: Fidla23

30. Zlatý prsten z kouzelného lesa

Nálezce: Ojakub


Nejkrásnější nález listopadu 2020
1. Germánský hrob
27
2. První koník
0
3. Sekera s postraními lištami
0
4. Sekera od Majkl89
0
5. Bronzový meč
87
6. Stříbrný depot od Jitusky
28
7. Nůž
8
8. Kopí od Kroti
6
9. Dvakrát 60 krejcarů
5
10. Depot Grošů od Kuki1
1
11. 1/3 statéru
7
12. Solidus
8
13. Zlatý medailon
4
14. 1/8 stateru
0
15. Dýka od Majowec
0
16. Johann od Wocli
0
17. Depot od Oldanox
1
18. Jehlice od Plantaznik
8
19. Depot Marie Terezie
3
20. Včerejší klíček
1
21. Denárek od Ladík81
2
22. Tankán od Kaparsa
1
23. Osobní kapesní kanón
1
24. GOTT MIT UNS
0
25. Ordnungspolizei
1
26. Poslední kop
3
27. Železný kříže
9
28. Šťastná třináctka
1
29. Pár kousků
10
30. Zlatý prsten z kouzelného lesa
7
A total of 229 people voted

The article is included in categories:

Post

Tenhle měsíc je neskutečně nabušený,samé pecky :-)

To opravdu je. ;-)

Majowcův bronzovej nůž je ultimátní. Na druhou stranu Fidlova "truhlička" už mě nedá pár dnů spát a spousta dalších "pecek", tentokrát to bude těžký rozhodování 8-)

Elmara - nádherné nálezy, mnohé jsem ani nezaznamenal. Jako vždy :-D
Proč jste tentokrát vybrali tolik položek? Vždyť mnoho položek, např.válka nemůže zdaleka konkurovat germánskému hrobu či meči. Přezek a odznaků jsou tu metráky, hrob první a meč druhý.
Já chápu, že nechcete nikomu po minulém extempore s tolary ublížit ale tohle musí každý soudný člověk pochopit.

Neberte to nikdo prosím jako rýpání či snad závidění, je to pouze věcná, podnětná připomínka. Já například nemám ani jednu přezku, ani jednoho tankána :-D

Všem gratuluji ke splnění životní mety a hlasování nechám na závěr.

Akurát som ti ho tam tumame dal.
Nielen za taký famózny nález,ale aj za tvoj dlhodobý prístup!
A teraz čítam toto..

tumam - to je myslím zbytečné gesto. Já mám dva favority a jedním z nich jsi ty, tak neblázni.

Možná trochu chápu gesto od tumam.Byl to už starší nález který zveřejnil až teď a proto by asi neměl být ve výběru za nejlepší nález listopadu 2020.Jinak tumam děkuji že si to dál na LH.Bylo na co koukat.Teď jenom jak je to vlastně s pravidly.Do nominace se může dostat i ten co zveřejní starší(třeba i rok,dva)nález v daném měsíci ale i ten co něco nalezl v říjnu ale vložil v listopadu(carpathian sekeru).Přesto ta carpathianova sekera skončila v říjnové soutěži.Možná tomu jenom nerozumím.Nikomu nic nezávidím( možná bych to akorád rád také někdy nalezl)sám jsem byl několikrát vybrán.

Teď nechci nijak snižovat postnuté nálezy, všechno je fakt super, opravdu, ale ... Rozumím porotcům, že chtěli obsáhnout více kategorií, trošku se i vyvarovat opakování ne úplně příznivě přijatého října, ale možná že právě teď je ještě víc vidět, že by se soutěž měla možná rozdělit do více kategorií. Nnepřehnat to s počtem, to ne, jen je jasné, že - příklad - německá WW2 spona nemůže bojovat s bronzovým mečem, i kdyby byla sebevíc krásná. Něco jako kategorie Novověk/Starověk/WW... fakt nevím, plácám to z hlavy, možná i mince vs artefakty (vždyť takové je i zařazení nálezů tady na LP) ... Ocenit malým drobným dárkem (poukázka?) vítěze jednotlivých kategorií a hlavní cenu dát tomu z nich, kdo měl nejvíc hlasů? Něco podobného by se mi, přiznávám, hodnotilo lépe a radostněji ...

I přesto že jsem zarytý mincičkář.....ten meč je naprosto božáckej ;-) ;-) takže asi tak......

Neeee...proooč...jak se mám rozhodnout pro jednu věc, když je tu celý harém nádher?????
Myslím, že by se měla soutěž nějak "apgrejdovat"... Počkám si na další komentáře..

Pro mne je zase zajímavější válka, chodím lágry a baví mne, zelenina je taky samozřejmě hezká.... Rád se podívám ale Toť vše :-)

Právě, určitě by byl zajímavější souboj německé WW spony, WW odznaku, WW tankisty a podobně v rámci nějaké podkategorie než jejich souboj s bronzovým mečem ... A vidět souboj mincí extra by taky nemuselo být špatné ...

Elmara, děkuji za nominaci 😉 a všem zúčastněným přeji hodně štěstí v anketě.

Krása střídá nádheru :-)

Našlapaný nálezy radost koukat :-)

Z toho co tu soutěži jsem ještě nepotkal zelenej meč. Proto má můj hlas a jsem rád že byl nominován. Navíc je od ostatních pro mne zajímavých věcí aktuální a čerstvý nález. Evzene držím palce.

Drazí přátelé, věřte že vybrat nejlepší nálezy za měsíc není vůbec žádná sranda, a nikde jinde než tady člověk pochopí že s všem rozhodně zavděčit nelze, to by tu těch nálezů muselo být alespoň 100,pak by ale zase půlka lidí řvala že je toho moc, prostě vždy to chce najít nějaké optimum, tak jako tak se prostě někdy nezavděčíte všem ale můžete se pokusit alespoň vyhovět většině.

Soutěž původně vznikla jentak z hecu, zbylo na skladě ještě pár dohledávaček Pro-Find 25, což byla skvělá dohledávačka (sám jsem jí měl) ale v té době už byla novější řada 35-15,mohli se prodat jako výprodej s nějakou slevou a jen by se po nich zaprášilo, ale řekli jsme si že uděláme měsíční soutěž o nejlepší nález každý měsíc a rozdáme je, takže ceny nebyli někým dotované a dávali jsme ze svého.

Jinak nálezy vybírá celkem velká porota složená hlavně z jednotlivých poboček LP. Většinou u prvních 10 je skoro 100% shoda a mají to tam všichni, dále se hodnotí počet shodných hlasů, jelikož tento měsíc byl opravdu natřískanej nádhernýma nálezama , bylo množství shody opravdu vysoké a tak se do finále dostalo více věcí než normálně. Ono to dost záleží i na preferenci jednotlivých členů poroty, třeba habán má slabost pro železo a dost často hlasuje pro železo, třeba já zase často vybírám zlato nebo mince, mára zase hodně hlasuje pro archeo. Díky tomu že i porota je takový průřez hledačstvem by měli být pokryty i všechny kategorie.Lépe se nám to zatím neporařilo vymyslet

Myslím že může vyhrát klidně i nějaká válka, konec konců válkařů je tu taky dost až někdo kopne runy dokonalosti nebo nějaké podobné Rko, ale odznak za zranění asi depot Ag mincí nepřehlasuje. Je to teda jenom o tom co se najde. Válkařu je tu dost takže když to bude nějaká pecka jsem přesvedčenej že se umístí.

Vrana syn Láertův, snoubenec Kyrké zakrákorá. Napřed k Tumanovi, muži z rovin. To je charakter! Máš u mě hlas za Sponoptáka v Lize Majstrov. A teď k meči. V momentě vkladu příspěvku jsem se domluvil z Márem, že pokud Evženův mečoun bude v súťaži a dajakú cenu vyhrá, tak protože já meč nevykopal, jen jsem podchytil nález, a Evža zase není členem LP a meč nevložil, tak kdyby dajakú cenu ten mečoun vyhrál, tak že ji prostřednictvím Máry, všichni, zúčastnění a zainteresovaní do nálezu, dáme na "charitativní" účely. To necháme na redakci LP. Jinak všechny nálezy jsou z říše snů. Soutěž je soutěž. Hezké vánoce všem lovcům Odysseus Vrana.

Odysseus - já myslím, že tahle informace mohla přijít na konci hlasování. Myslím, že každý pochopí, o čem mluvím.

Ježíš Namore, ať každé hlasuje pro jeho nen nález. Já to napsal aby si lidi nemysleli, že su podvodník. Ať každé hlasuje pro svého favorita!

Tady je to úplně jasný.Meč vyhraje.neskutecnej nález a můj sen ;-)

Tak jedno je jasné - válečné věcičky mne neberou tak zůstal ještě mnohočetný výběr a to je opravdu masakrózní. :-D :-D ;-) jen na můj vkus je toho oproti jiným měsícům opravdu MOC :,-(

Můj Ty Bože, to jsou krásy... Ale dám to hned. Kopí od Krotiho. Starý železo je tak nějak moje srdeční záležitost :-). A z Kaparasa jste udělali Vina Diesela z Vojína Ryana. Takže ho asi sejme sniper :-O :-D

Tak podle všeho se listopad povedl. Krásný kousky :-)

Pravda. V té své "svaté válce" za nej nález možná opomíjíme jednu důležitou věc - je přece úžasné, že zase ze země vykouklo tolik nádherných věcí, zaplaťpánbůh za to 👍 a jen si přeji, abychom podobná dilema nad krásnými kousky řešili každý měsíc ;-) ...

Vše je nádhera ale meč v tomto stavu je sen každého hledače i archeologa a je jedno kdo kde kdy hlavně je tu můj hlas je jasný gratuluji všem za pokuk k pěkným nálezům 👍🐀

Škoda, že nemám více hlasů.....dal bych každému :-)

Dám hlas nálezu který bych opravdu chtěl najít :-)... A to jsou rozhodně Fidlovy marky :-).... To je prostě peka najít 20 kilo pětimařen :-) ;-)

To JohnDeeere: Zažil jsem s Vrbasem, kdy našel plnou plynovku. To byla také slušná hromádka "hindáčů" :-)

Takový krásy po hromadě :-O :-O jako vždy hlas na Finiš :-D
I když to je asi jedno 8-)
Díky za nominaci ;-)

Elmara já mám maximum do deseti kousků na lagrech5 :-)

Děkuji za dokonce dvojnásobnou nominaci, tento měsíc je konkurence opravdu pekelná a je tu celá řada TOP nálezů, hodně štěstí všem!

Janek67: Gratuluji. Málo kdo pozná kde se vzala tato přezdívka. Opravdu koukám, pan je znalec :-D

Za mě jasnej mečoun gratulka :-)

@Kaparaso - hned mě to prasklo do očí a když jsem si to řekl nahlas, bylo to tam :-D. Můj celkem oblíbený snímek, hlavně ta úvodní půlhodinová scéna vylodění :-)

To JohnDeeer: mám to stejně. Tyhle kupice padají jenom velkým klikařům :)

A ja mam smůlu na valku. Nevím kam pořádně si zahledat... u nás ustupovky u Čimelice jsou prochozeny... :(

A ja mam smůlu na valku. Nevím kam pořádně si zahledat... u nás ustupovky u Čimelice jsou prochozeny... :(

Pavelnokta.... To si jen myslíš že už tam nic není :-D

To johnDeeere: Když jsme viděl co se letos dalo v Hobzí a Rudolci... to bylo až nepochopitelné, jak to tam mohlo zůstat :-)

Všechny nominace jsou supr. Jedinej nedostatek je že mám jenom jeden hlas a ten bych rád dal Petrovi za jeho krejcary. Docela bych se přikláněl k názoru zvážit rozdělení do kategorií. Ty nálezy jsou fakt všechny parádní a zaslouží si pozornost. Jinak jsem rád že můžu být členem LP ,kochat se pěknejma fotkama a třeba se i pochlubit vlastním nálezem.Všem hledačům přeju ať to padá.

Kocka, a kdo by platil ty ceny za pět kategorií?

Johndeeere tak semnou někdy zajdi :D asi chodím spatne..

Elmara co se tam našlo??

U Čimelic sem byl letos dvakrát jednou nic moc a jednou.... Inu jak psal elmara ;-)

pavelnokta-nevím co Hobzí a Rudolec ale tam co píšeš je toho ještě dost.Já už na válku přes pět let kašlu ale protože jsem kousek odtud tak vím že za jedno hledání najdeš hlavně třeba prd ale i pěkný špeky.To jsem se vždy vyhýbal místům kam leze každej Středočech nebo Pražák(to nemyslím zle).Mám rád klid a né zahrabávání děr a zbírání odpadů po lidech co tam nežijí ale jedou jen na otočku(protože tam to prostě musí být :-D).Je tam ho.no jako všude jen když tam žiješ a chodíš tak se ti ten náglbordel připlete snáze pod cívku ;-)

Já měl to štěstí že jsem válku nezažil a ještě větší štěstí že jsem měl tu čest mluvit s pamětníky(i babička).Ti už dneska ani moc nejsou alespoň aby jim koncem války bylo 15.Začínal jsem hledat kvůli válce(stačilo co vyprávěl táta)ale časem ně to doma sr.lo a tak jsem se všeho zbavil.Dnes mám za to na nácky smůlu a jsem za to rád.Jediný co bych snad ještě chtěl najít je španělák a darovák ;-)

Hezké . A myslíte že bych s vámi mohl někdy? Jsem z Příbrami

Pavelnokta...... Vždyť seš v nálezech samej metál :-D.... Jen se snaž ;-)

To je vše 1.sv :D a pro druhou sem jel 200km

JohnDeeere,vždyť přece nejde o žádný hmotný superceny. Já kdybych měl náhodou to štěstí a umístil se (což se určitě nestane) ,tak bych mě stačil něco jako certifikát třeba s fotkou nálezu,kterej bych si pověsil na zeď a házel machry na baby. Myslím že většina hledačů má doma nějakou poličku nebo vitrínku kde má vystavený svoje nálezy. No a k tomu by se hodil takovej říkejme třeba diplom. Já vím to je blbý slovo, tak třeba uznání od LP. Pokud by někdo trval na hmotnejch cenách jsem ochotnej přispívat do nějakýho fondu z kterýho by se to financovalo. Tak a teď mě všichni rozcupuje na kousky. Hodně štěstí pod cívkou ať to padá!🥇🥈🥉

:-)

Pavelnokta... No vidíš a máš to za domem.... :-P co já bych za to. Dal
Kočka, to s diplomem

S diplomem není špatný napad ;-)

Nojo... :D johndeeere hold neznam fleky. A chodit kolem silnice u cimelic je taky uz na pytel

Pvelnokta: když pominu klasickou směs odznaků, tak jse taky viděl předměty o velikosti 20x30 cm... což mi tedy hlava opravdu nebrala :)

Hlasuju pro ohnutej solidus,to je pecka.
To měl být vtip,můj hlas má germánský hrob.grt

Jo. Tomu věřím... ja tam můžu chodit max 5h. Pqk mi u noxe dojde baterka a to ho mam 4 týdny:D

pavelnokta: někdo hold jezdí 200km od Příbrami na válku, někdo jezdí zase na válku k Příbrami :-D 8-)

Bych se posral :D

Lorne to vystihl naprosto přesně :-D

To jsou neskutecne krasne veci.gratulace vsem. Vetsinu jsem ani nepochytil. Musim to prolezt, ale fakt paradni veci.

Lorne: JohnDeeere: a já myslel že se tam jezdí jenom ny ty starší germány :-)

Za mě určitě germánský hrob ;-)

Elmara: Přiznám se že krom lágrů jsem na Příbramsku nikde jinde nebyl, s germánama nemůžu sloužit, snad krom těch v pětačtyřicátým :-D

Ještě tady chvilku blbnete s germanama a já tady budu chodit po stejným uhoru jako je okolo strakonicky.

Wafen a budeš muset jezdit 200 kilaku :-D

Johndeeere ty jsi kousek odemě :D nezajdem někam

V pondělí jedeme do Volar znami koupil penzion opuštěný a na zahradě kouka ze země víko sudu achtung explosive ss 1944 a v dome je studna q jsou tam stáje. Tak snad něco bude

Volary,brr, tam jsem prodělal vojenský příjmač. Přeju hodně štěstí při hledačce.⛏️⛏️⛏️

Hypoteticky vzato.
Máme tu sice ještě prosinec, ale… . Pokud bronzový meč vyhraje tuto soutěž o čemž nemám pochyb dostává se do finále. Tam je reálná možnost, že by mohl vyhrát nález roku. Pokud by i zde Odysseus a Evžen ponechali případnou výhru v podobě Valkyrieho na charitativní účely naplnila by se touha Sallika, který by už nemusel lítat po kopcích. Kde by asi byla startovací meta. Kvality Loba znám, kamarád má Tejona a chvalitebný. Jediný exemplář, bylo by to na charitu tak bych to viděl na 20 000 Kč.

Konkurencí je:

www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/jak-jsem-sel-na-kameny-do-skalky-a-221071/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/malo-nas-223529/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/deputek-228317/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/zikmund-232220/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/druha-vychazka-s-venosem-235285/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/zivotni-nalez-nadherne-pecetidlo-237666/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/bronzovy-depot-239641/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/halstatsky-cunik-243115/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/denar-presne-nevim-243619/
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/tohle-me-dneska-malem-polozilo-248139/

John Deeere ozvy se mi nevím jestli ti přišla odpověď na tvůj dotaz.🤔

To quo_vadis: to finále bude ještě troch složitější, jelikož tam budou ještě další dvě kategorie :) Ale výčet je to pěkný :)

Snídám, slunko stoupá, první paprsky mrazivého rána... Pozoruji ptačí havěť na krmítku, pěknej šrumec. A protože se blíží konec měsíce, je čas omrknout vývoj soutěže...
To, že vyhraje Evžen, tedy jím nalezený meč, bylo jasné od začátku. A další místa na bedně už jsou asi také jistá, takže co se svým hlasem?? Asi udělám radost někomu, kdo ještě nedostal ani jeden hlásek. Snad to potěší...
A jsem zvědav, jaká "modifikace" soutěže nás čeká v příštím roce. Tento stav, kdy značně kolísá množství nálezů v soutěži (od cca 13ks po 30ks) a navíc k tomu probíhá značně nerovný boj archeo/zlato/válka/depot/ostatnísuperpeckóznívěcičky, není z mého pohledu úplně OK...
Tak, milí kolegové, šupšup do terénu... Já musím dřepět v karanténě, kujvadját... ;-)

Je to tak, jak jsem předpokládal a předeslal.
Celá polovina vybraných nálezů dostala jeden hlas a méně, porovnávat neporovnatelné prostě nelze. To myslím každý bere a tak je top 15 jako to bylo dříve myslím tak akorát.

Jj,třeba kategorie starověk,středověk,novověk,moderní doba :-)nebo nějak takhle že?

Radši mě Rudolec nepřipomínat, protože když jsem vykopával německý WWII kanystr a Libor si nevzal dohledávačku tak si ji půjčil ode mně, protože já ji u kanystru nepotřeboval a pod kořeny stromu byl mnohem úspěšnější. Pak jsem prošel 2x kolem toho místa desky z plechu. :-D :-D :-D

No teda!!! Artefakt meče má zase pokračování. :-) Od začátku příběhu, už meč "vyprodukoval" plno dalších příběhů. Až vše skončí, tak udělám článek, kde vše bude, Celá ta motanice, plus výsledky laboratorních testů na MU a fotky po konzervaci. Celé je to od začátku krásný příběh. A vzhledem k opotřebovanosti meče v boji, si ani nedokážeme představit, jaké příběhy před 3 tisíci lety už lidé s mečem prožili. Je to pecka. Meč je asi doopravdy magický. Všechny nálezy v anketě jsou krásné. A plno jich bude vystaveno pro nehledače. Pro lidi co přijdou do muzeí s třeba s dětmi. To je krásné. Další příběh meč napíše Mára. Bude další kdo rozvine příběh meče. Jak jsem již při vložení příspěvku napsal, a bavili jsme se Marem i ve zprávách, takže to potvrdí, výhra v anketě bude věnována někomu kdo to ocení z nás nejvíc a udělá mu radost. To nechám na Márovi. On si určitě poradí. Krásné vánoce všem a hezký nový rok. Odysseus. :-)

No měl bys začít fotkama z fizlbůku. Jak tam stojí nálezce do půl těla s mečem v ruce a všude okolo jsou vlastenecké bláboly. Jak ho tam diskutující jebou. Vcelku se těším jak to sepíšeš. Na fb toho šlo poskládat vcelku dost. V týhle zemi je s mečema opravdu problém. :-D

Já už to dal Waffene, to byla skupina Archeologie,no prostě jsem se tam k tomu vyjádřil. Evžen to pojal celkem odvážně no. :-) :-) :-) O tom jsem psal, že to žije dál svůj život.
https://www.facebook.com/groups/123902887653044/?multi_permalinks=3768275333215763¬if_id=1609134710913227¬if_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

Je to napsáno dobře. Celá ta šaškárna s mečem absolutně celý nález ponížila a vrazila další klín mezi detektoráře a archeology. Jenom se utvrdili v tom, že amatérští hledači kovů jsou divná cháska. Doufám, že se Evžen dostatečně poučil.
A proto, že je téměř konec hlasování, svůj hlas uděluji germánskému hrobu.

To odysseus: tak to se docela těším, doufám že to pak dáš na LP.

To se neboj. To napíšu ať je sranda. :-D

Tak poslední den v roce, který byl fakt divný... Snad se příští rok stane normálním a budeme moci jít do kina nebo jen tak na pivo...
To, že vyhraje Evženův meč, bylo jasné. Pecka nález. Co se děje kol toho jinde, nevím, neužívám FB.
Svůj hlas dávám noži, který našel Majowec. Hodně pěkná věc, krásný tvar. To bych si přál najít a pak bych chtěl vidět, jak se naší archeoložce rozsvítí oči...
Kolegové a kolegyně, užijte si poslední den v roce a v tom příštím se na vás zase budu těšit... :-D

6. Stříbrný depot od Jitusky

Prosíme všechny tři vítěze, pošlete nám na klub adresy k odeslání výher. Nezapomeňte ke jménu přidat nick :)

Mě nic neposílej :-) Já ti napíšu zprávu.

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on the LovecPokladu.cz, sign up.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Back to top