Sunday rescue + emotional video

Categories: Finds and rescue research in the Czech Republic , Treasure Hunters and Archeo Treasure Hunters 2010 events

I'm watching a movie with my wife on Saturday night and a colleague writes that some tourists have lost their wedding ring in the water and are looking for help in a Facebook group.Since there wasn't much to it and I needed an excuse at home to get out of reach of the kid and the wife, I was happy to take it and before long I'm using my broken English to figure out how we're going to pull this off.

The whole thing was still a bit complicated as they had to leave back to Budapest at 1pm, so the whole thing had to be organised for the morning to give us a bit of time in case things didn't go smoothly. After arriving at the place I dive into the water and unfortunately the search is a bit complicated by a big accumulation of branches, leaves and other shit. Underneath, there's this oily mud and rocks-so delicious.

So the first thing I had to do was to clean it up a bit, because otherwise it was impossible to move the probe. I was a little afraid that I would throw my ring somewhere between the rocks and it would be hard to get it out. Anyway, after a while I got a pretty strong signal, ID was about the same so it went out on the first shot :D. It was a bit of a problem to scoop it over the rocks- I had to help myself a bit and load the target into the sieve with my foot.

The sight of unadulterated joy when it was found is priceless and I didn't come up short either. So if you can, don't be afraid to help, the reward will surely be there and you will give other searchers a good name.

That person will never throw you out of their field and will probably bring you a snack.

Jaccob

The article is included in categories:

Post

Jo takovéhle akce jsou k nezaplacení ;-)
Jednou se mě povedlo něco takového na pláži v Itálii, hledám si pro zábavu EURA a najednou ke mě přijde vyděšená Němka, a ptá se jestli jsem náhodou nenašel prsten... bohužel ne, ale nabídl jsem ji pomoc a prsten byl za pár minut na světě ... po dědovy, zlatý a připomínal spíš pořádnou matku než prsten... okamžitě následovala radost a dojetí ;-)

Jednou jsem vlezl na podmýcené políčko a za chvilku přijelo auto s majitelem. Žene si to ke mně a prý jest-li bych mu nenašel značku výškového bodu kterou zaneslo bahno. Práce za dvě minuty hotová. Dostal jsem poděkování a povolení si projít jeho pozemky :-)

Za mnou přijel před časem taky majitel pole tady s okolí se slovy " tebe zrovna hledám, potřebuju najít radlici. Byla úplně nová a zůstala v poli". Jářku to bude dřina hledat železo na poli. Ale věděl asi plus mínus 100 metrů, kde mu to upadlo. Asi 10 kopnutí odpadu, pak začaly padat matice, říkám ze srandy hele už se blížíme, za chvíli signál jako hrom a radlice byla opět na světě :-D

Hezký příběh, pěkně napsáno.

Akce za palec.

Hledal jsem kdysi známému klíče od auta, které ztratila večer jeho manželka cestou od auta k paneláku. Spadlo jí to do čerstvého sněhu, který přes noc natál a pak zase zmrznul, takže z něj byla parádní ledovka. Ta cesta byla docela dlouhá, pod ledem samý kanál a spoustu kovového odpadu. Prokopávat se ledem kvůli každému signálu bylo zdlouhavé, musel jsem to odkopávat zeširoka, abych ty klíče netrefil, bylo to ještě v pravěku, kdy neexistovaly dohledávačky. Venku mráz, všude samí čumilové, to byla paráda. Trvalo snad dvě hodiny, než jsem ty klíče našel.

Pěkný příběh. Na loňské dovolené v Itálii přiběhl na pláži britský turista se žádostí o nalezení zlatého křížku, který ztratil na volejbalovém hřišti při urputném mači. Řetízek mu zůstal přetržený ležet na ramenou a kříž byl fuč. Vzhledem k velikosti hřiště bylo za 10 minut hotovo. Následovala pozvánka na večerní grilovačku a Heineken.

Pěkná radost. Já známému našel utopenýho ajfona, co v malém rybníčku ztratila jeho dcera. Po jednou dni ve vodě fungoval. On měl radost, ale ta jeho dcerka moc ne. Nejspíš už se těšila na novej.

jaccob-Ty si s tou vodou nedáš pokoj :-DJá jen dvakrát telefon(to už je cca deset let a tak z nich vypadla baterka a kontakty byli jen na simce),3x klíče,2x zemědělec(stejně jako OBI) ale dětskou au náušnici jsem na zahradě uprostřed vesnice na 800m2 rovnou vzdal.

Paráda

Jo to funguje, ke mě přijel přes celé pole farmář s přísným výrazem, čekal jsem problém, ale zeptal se kdy budu končit - potřeboval najít prasklou vodovodní přípojku před barákem.... po úspěšném nalezení mi popsal všechny své pozemky, s tím, že tam mohu kdykoliv kopat, pokud nebudou oseté.

Víc, povolení od majitelů, víc :-) :-) ;-)

Add post

You must subscribe to post. If you do not have an account on the LovecPokladu.cz, sign up.

↑ Back to top + See more

Back to top