Detektor kovů C-Scope CS1MX

O tomto detektoru, jsem našel spoustu článků, ale žádný nebyl moc do hloubky, tak bych prosil ty, které s tímto detktorem hledají/hledali/ví o něm něco, aby o něm něco napsali. Např nevim, kolik má tónů, jestli může uplně odladit železo, jak je na tom celkově s diskriminací, jak je na tom se separací, jestli se někdy plete a dává falešné signály nebo někdy nepípá vůbec(jestli jo,tak kdy) a takovédle věci. Děkuji mockrát........

Návod pro detektor kovů C.Scope CS1MXi: Návod CS1MX

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 22.4.2010 23:24

zdravim, chci se zeptat jaky detektor by jste si vybrali z techto 2 a proc: C.Scope CS1MX nebo Viking VK 40?

Diky

To je dost záludná otázka:) Já si vybral CS1MX. Viking má větší cívku, tyč na tři části a displej. Má jak pohybový tak bezpohybový mód a speciální nastavení pro plážové hledání. CS by měl být o něco citlivější na menší předměty.

Mám takový pocit, že s VK40 by byl býval začátek o něco snažší díky displeji. Na CS1MX mi v podstatě vadí jenom ta dvoudílná tyč. Je sice super na použití, ale mě překáží při přepravě.

Momentálně by se asi miska vah přiklonila k jedné z CS1MX v bazaru - jsou skoro nové za zajímavou cenu 8-)

Pokud máš představu, že se budeš dívat na LCD, volil bych Vikinga. S nejlevnějších digitálů má určitě nejrychlejší reakci na cíl. Pokud budeš raději volit poslech, vzal bych CS1MX.

Oba detektory jsou ale pro začátečníka určitě vhodné a neměl by jsi mít žádný problém je zvládnout:)

Jen tak ze zvědavosti, jaké je srovnání hloubkového dosahu?

Dosah je v podstatě stejný ;-)

Otázečka - mám velice krátce novou CSjedničku a při každém hledání se mi stalo, že se z ničeho nic "rozpíská" a po chvilce zase přestane. Nemusí být ani v pohybu, stačí být opřená o strom. Nález samozřejmě nikde žádný nehlásí. Tolik krtků s naušnicí na výletě snad pod zemí být nemůže ne? :-) :/

Je to na jednom místě, nebo to dělá všude? Vypnutý mobil máš?

Obě možnosti. Buď se "rozeřve" všude kam máchnu nebo když je i v klidu a to spíše párkrát zapípá. Pravda je, že první "řvání" by šlo vysvětlit přítelovým mobilem, ale poslední byly už bez mobilu. :/

Obě možnosti. Buď se "rozeřve" všude kam máchnu nebo když je i v klidu a to spíše párkrát zapípá. Pravda je, že první "řvání" by šlo vysvětlit přítelovým mobilem, ale poslední byly už bez mobilu. :/

Ahoj mam cs1mx rok je to super stroj delal mi to taky nez jsem zjistil ze mam vybitou baterku. Chodim mirne pod 7 disk. a kopu stribrnaky, prstinky, medaky psi znamky a pod. Myslel jsem ze za ty prachy nic moc ale na zacatek je to dobra volba . Tak lovu zdar

U CS1MX se prázdná baterie ohlásá přerušovaným tónem. ten zmizí pouze pokud přejedeš sondou nad cílem. Pak se opět vrátí. Dískriminace mezi 6 a 7 je nejlepší a nejosvědčenější volba ;-)

Čerstvě nabité baterie? Nu, koupím jiné a uvidíme. :-) Děkuji za tip!

Zdravim Vás všechny. Chci se zeptat ohledně míst k hledání. Pokud někdo rád poradí. Mám cs1 a chodím tak 1-2 do týdne. Bylo mi doporučeno chodit na pole, ale na nich jsem zatím nenašel nic než samé železo. Jednou jsem zkusil lesík za městem. Tam taky železo a jedna koruna z 1930,1966, 50h r.1992, nožík a 1 krejcar r.1800 v krásném stavu. Jinak nic :-( Tak nevim už kam jit, abych něco našel. Jsem z Chomutova sever čech. Tak jestli tu nic pořádně nemáme nebo nevim. Je mi smutno, když koukám na web, jak někdo vyjde na pole a přinese mince, spony atd. Už bych chtěl taky něco najít. Ještě bych se chtěl zeptat ohledně toho krejcaru. Na místě pod hlavou, kde má být znak mincovny, tak není. Koukal jsem na to pod mikroskopem a neni tam žádný náznak, že tam někdy nějaké písmenko značící mincovnu bylo. Je to možné, že bych měl krejcar bez značky mincovny...?
Mooc děkuji a hodně krásných pípnutí pod cívkou... Samuel

To Samuel1: neboj, ono to začne padat. Občas se to musí vychodit :-)

Čestík tak to řešíš problém který máme všichni kam jít hledat ? Musíš to zkoušet s kámošem chodíme třeba půl dne vyflusaný a nic třeba jen soc. kačky ale je u toho prča . Jsme svářeči tak jsme rádi že si protáhnem plíce . :-D Našly jsme místo kde bejvala hospoda a tam to taky zvonilo . .........Lovu zdar

Já to znám dobře. Taky sem strašně chtěl, chodil jsem obden všude možně a prd. Pak sem si řekl, že na to kašlu. Dal sem si oraz a pak jednou vzal dceru a šel na procházku. No a detík mi pad do oka, tak šel s náma. A padl krejcárek a nátrubek. A od té doby to prostě nehroutím a chodím a nacházím. Nebo chodím a nenacházím. Ale relaxuju a jsem v pohodě. A vůbec nejlepší je nechodit sám, pokecáš, přiučíš se a v hlubokém lese se tak nebojíš . 8-) A´t se ti daří.

Zdravím lovci,
vlastním tento detík len pár týždnov a už sa objavili problémy.
Detektor neustale pípa, pričom sa chvílami mení frekvencia tohoto pípania, pričom pípanie mizne až pri pridávaní diskriminácie postupne až na uroven 10 a nezáleží či s detektorom mávam alebo nie.
Neviem aky tam može byt problem. Skúšal som rozne batérie, nabíjatelné som vybil a znovu nabil ale problem pretrváva. Kupil som aj klasické alkalické, pretože som myslel že nabíjačka zle nabíja ale problem je stále.
Už si neviem rady.

Za akúkolvek odpoved budem vdačný.

To kovas: Těžko říci v čem je problém. Chybová hláška vadných baterii je pravidelné přerušované pípání. Těžko tak odhadovat zda je nějaký jiný problém? Pokud jste detektor kupoval u nás tak je možné se domluvit na prohlídnce přístroje.

Dnes som s ním vyšiel do záhrady a prestalo to. Asi len potreboval čerstvý vzduch, pretože predtím som ho zapínal len v dome ale aj tak neviem čo to mohlo robit. Jedine tak nejaká interferencia s LCD TV ale tá bola vzdialená minimálne 5m.
Inak vdaka za rýchlu odpoved.

Cest jeste by me zajimalo jestly jedes na sluchatka a jaky a nebo na reprak protoze jednou jsem mel takovy chujovy sluchatka a bylo to kvuli nim taky to takhle pipalo, jeste me to delalo pod vysokym napetim. S cscope sluchatkama velkyma jsem chodil celej rok a ok akorat jsem mel zapareny usi ale na podzim ok tak lovu zdar mam cs1 hodne nalezu.do zacatku gut detektor

Išiel som na repro ale skušal som aj sluchadla (HD 3030) a aj tak to robilo.
Inak aj ja si myslím, že v tej cenovej kategorií asi najlepší čo sa týka jeho parametrov, len tejto malej nepríjemnosti ale hádam že už je to vyriešené.

Jestly ti to dela v terenu tak me jeste napadlo ze ho mas moc vyspuntenej na sensitive kamosoj blbla cs3 takle dlouho a pak zjistil ze staci trochu ubrat na citlivosti a ok

To si delas srandu tak ty si s nim nebyl jeste v terenu a resis problem doma. Doma to pipa na vsechno jak prdly doma to ani nezapinej to je vo nicem .. To musis vyskocit do terenu tam bude vostrej jak britva. Lovu zdar

Samozrejme že som s ním bol v teréne. Ako som písal vlastním ho už asi 3 týždne a tento problem som už postrehol aj doma na záhrade a tam už je domáca elektronika dostatočne vzdialená. Teda aspon myslím.Jedine tak wifina.

Zdravím,jsem totální začátečník.Vnoučata nemám a tak jsem se rozhodl zabíjet čas nějakou činností.Už nějakou dobu mě fascinuje Vaše hledání.Mám možnost koupit tento starší přístroj.Chtěl jsem se zeptat nač si dát pozor při koupi starší hledačky všeobecně,děkuji za odpověď.

Zdravím,jsem totální začátečník.Vnoučata nemám a tak jsem se rozhodl zabíjet čas nějakou činností.Už nějakou dobu mě fascinuje Vaše hledání.Mám možnost koupit tento starší přístroj.Chtěl jsem se zeptat nač si dát pozor při koupi starší hledačky všeobecně,děkuji za odpověď.

zdravím dají se k 1mx dokoupit další cívky ??

Technická na Elmaru... Fungovala by na CS1 sonda (doplňková pro CS3 atd.) 2D 28x20 cm? (samozřetjmě po demontáži konektoru a napájení kabelů na tišťák) Díky za odpověď...

Zdravím, neměl by někdo na prodej tento detektor? v případě že přechází na lepší nebo tak něco? Rád bych ho sehnal je to můj vysněný detektor a na nový bohužel nemám, pokud by měl někdo na prodej můžete se mě prosím ozvat na tel. 724028377 nebo na mail ruzicka9999@gmail.com? děkuji.

Platí stále, nebo už máš? :-)

Ahoj ano uz mam, dekuji

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru