Co detektory snesou a jak je po návratu čistíte?

Díval jsem se na příspěvek jednoho z kolegů, kde jsou fotky ze zimního hledání a detektor tam je od balata včetně displeje a tlačítek, v prvním okamžiku mě napadlo, že je po něm. Nedovedu si představit, jak to potom dával pryč. Chodím s Tesorem Vaquerem s obalem a nadávám si, když čudlíky zaprasím od blata a opatrně to potom doma čistím. Možná neznám jenom meze, kam až jde zajít. Možná že jdou některé detíky osprchovat (podvodní nemyslím) a je po problému, u svýho bych do toho asi nešel, má takové ty díry repráčku, to by byla pro něj konečná. Jak jim dáváte zabrat a jak to řešíte vy?

v kategorii Detektory - netříděné, založil Moravak 5.2.2016 07:41

O detektor je potřeba se postarat,moje údržba vlhký haddrik,pak hodně konzervuju s WD,konektory čistim kontaktolem na elektro spoje,dělám to 4 roky k plný spokojenosti. 8-)

Já po každé hledačce vlhký hadřík,pak dosucha a občas vyfoukat vše kompresorem.Holinky po obouchání venku namočit do lavoru a pak vydrbat,rukavice dát usušit a vykartáčovat.Jo ještě rýček kartáčkem a dosucha. :-O :-D :-O

Já na to seru a taky to funguje :-D :-D :-D o:-)

Málem jsem si cvrnkl do gatí :-) :-) :-) Seš muj člověk :-D

Když mám čas ,tak to švihnu na nabíječku. Jinak jen opřu do rohu .držím se zásady , že špína do dvou mm chrání a pak odpadává sama . 8-) Je to jak s autem , taky má sloužit mě a ne já jemu o:-) :-D :-D

Detektor má sloužit a né abych sloužil já jemu.. :-P Jednou za čas sním zaklepu aby to bahno opadalo a pádím dál.. 8-)

detik obcas vezmu hadrem a potom cisticem co pouzivame v praci na cisteni svarovacich pripravku. je pak krasne cistej a hned suchej. boty cekaj za dverma, kdyz sou hodne obaleny, zadupu a co opada, to opada... rukavice pouzivam kevlarove, kdyz je zaseru, vyhodim a vezmu nove... tech mam taky baliky z prace. :-)

Když přijdu domů z blátivé hledačky, tak kýbl s vlažnou vodou, hadřík, a bahno umyju. WD ani kontaktol nepoužívám. Cca jednou za měsíc sundávám kryty cívek a umyju důkladně vnitřky. Při tom sundám i knoflíky (na CS6 jdou stáhnout a myju i pod nimi). Po této důkladné proceduře ošetření tekutým lékárnickým parafínem...
Na boty kašlu, obouchám bahno a nechávám je natrvalo v kufru auta, řídím v jiných, krumpáček to samé.

Už jsem slyšel, že někdo detektor utopil, jen to zabublalo a už ani nepíp, proto mě zajímá, jak jsou odolné. Chodím s krytem, ale když začne pršet, tak při manipulaci mnohdy pár kapek na čudlíky padne. Znáte to, jak to je s těma kapkama všechno relativní. Svině vlhký.

Beru sebou sáček od rohlíků ten přetáhnu přes jednotku udělám uzel vše jde krásně ovládat :-D

Mám normální kryt a když už je to hodně uchcaný počasí, tak igelitovej sáček okolo a stačí Potápět se s ním nechodím ;-)

Tak to mě napadlo taky, ale pak jsem si říkal, abych nevypadal jako nějakej sockahledač, kterej je přecitlivělej na svoje nářadíčko. Ok, nenechám vás v tom a taky přitvrdím stejným upgradem. Až mě někdo potká, bude čumět jako chleba z tašky, nu což.

Lehce sem na zeru přitvrdil jen u zdroje ,a přez původní obal mám maskáčový pouzdro ze staré pláštěnky . Ať to tak netrpí,když pokládám do mokra , či bahna . 8-)

Lehce sem na zeru přitvrdil jen u zdroje ,a přez původní obal mám maskáčový pouzdro ze staré pláštěnky . Ať to tak netrpí,když pokládám do mokra , či bahna . 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru