Co si myslíte o současnosti našeho koníčku a nové generaci hledačů?

Čistě z volné chvilky mě napadlo vytvořit diskuzní vlákno se kterým se obracím na širokou obec hledačskou. S popularizací tohoto koníčku zapříčněné sociální sítí facebook, instagram, ale i díky videím youtube mameluků, hledá dneska kdejaký opičák (Tímto nepovažuji každého, kdo přidává své nálezy na youtube za mameluka nebo opičáka ). Nic proti nováčkům nemám, jen mi přijde, že většina nováčku ani takoví fandové historie nejsou a co se týče jejich úctě k přírodě a okolnímu prostředí, tak ta je také chabá. No, jsem si vylil srdíčko. Berte prosím mé urážky s hyperbolou. A jaký máte názor na současný vývoj našeho koníčku a novou generaci hedačů vy? Měl by se náš koníček nějakým způsobem regulovat?

v kategorii Nezařazené, založil Vrky_cz 19.6.2020 11:15

Osobně nemám pocit, že by se tento koníček nějak výrazně rozmáhal. Sociální média nám spíš dávají možnost více o sobě dávat vědět / vědět, což pak může vyvolávat dojem, že "to dělá každý". Neřekl bych, že počty hledačů nějak výrazně rostou. Ve svém okolí (a to bydlím v blízkosti Prahy a okresního města) rozhodně žádné davy hledačů nevídám a nepotkávám. Podívejte se na země, kde má detektoring daleko větší základnu a tradici, třeba Anglii. Člověk by řekl, že se tam už nenajde vůbec nic, že celé Ostrovy budou prolezlé. A přesto co chvíli přijde zpráva o dalším parádním nálezu. Stejně tak kdekoliv jinde. Někde jsem slyšel, že naše komunita čítá cca 20 tis. lidí. V takovém počtu nám bude trvat ještě pořádnou řádku let, než "celou tu zemi rozkopem";-) A nebojím se ani zákazů či zpřísňování. Nepamatuji, že by se o tom někde vedla nějaká debata. Před lety jsem hrával paintball a tam se vedly úplně stejné diskuze: "Je nás moc, je to všude na netu, určitě se to zakáže jako v Německu atd." Nestalo se nic;-) Nikomu neškodíme, nikomu nevadíme (až na těch pár "gnomů", co kurví archeologické průzkumy, ale s těmi si zákony jistě poradí už teď...) ;-)


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru