Detektor kovů Viking VK 30

Zdravím chtěl bych si pořídit detektor kovů Viking, . Chtěl bych slyšet vaše názory popřípadně zkušenosti. :-)

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 24.11.2009 21:20

Myslíš,že bude hloubka po zakopání lepší, nebo stejná? Trochu se bojím, aby to nebylo ještě mnohem horší, což zřejmě bude. Nahoře v této diskuzi píše Ahasver, že jí kopal ve 28 cm. Zdá se mi to nemožné.
No tak nevím. Udělám test v zemi a uvidím.

Ahoj, nejsem si jistý, ale asi je nějak špatná citlivost. Když jí dám na max., tak detektor stále mlčí, takže nenastavím práh citlivosti. Nevíš jak by to mělo být?

Kaki já jsem si také dělal test dosahu a můj má v All-metal dosah asi těch 12-13 cm na citlivost 75. Jinak na nejvyšší citlivost a 0 diskriminaci okolo 20-23 cm. Na test jsem použil komančskou korunu kterou jsem zakopal do jílové hromady.

Pokud jde o prozvuky, je to pravděpodobně záležitost baterií a ne detektoru. Překvapivě se VK30 prozvuků zbavil při přechodu z alkaliky Panasonic na obyčejnou heavy duty Bateria Slaný. No, zajímavé, že.

Je to tak,moje vlastní zkušenost s VK30 je taková že extrémě reaguje na pokles napětí baterie.Kdyžje napětí v zátěži pod 8V tak začínají falešné zvuky ale ukazatel segmentů je ještě v plné šíři.Jakmile klesne napětí kolem 7V tak se mi ukazatel zúží o 1pole a nedá se již téměř hledat protože detektor vysílá morzeovku a reaguje na skoro všechno.Pohyb cívkou do stran,nerovný terén,blízkost kamene,to všechno pípá,zřejmě se mu kvůli podpětí nedaří doladit zem.Baterie mi vydrží cca15 hodin a lepší zkušenosti mám s obyč.Bateria Slaný.Prostě jak začnou nezvyklé zvuky a divné reakce cívky dám novou baterku a jede se dál.

Ještě se mohl zbavit prozvuků změnou detektoru ;-)

To nebylo moc usilovně promyšlený vyjádření..... Tak podobně: Ty bys taky už potřeboval vode mě novej.... :-) Kluci je maj rádi, a nech bejt, jsou podmínky, kde vykazujou poměrně slušně. (Pohyb/bezpohyb...) :-)

No ja neříkám půl slova o tom že bych nepotřeboval novej,to je jasný a také jsem neřekl ani kousíček špatného slova na Vikinga,nemůžu ,neznám,tak asi tak;-)

Chtěl bych se zeptat jestli by se mohl změnit dosah tohoto detektoru komplení výměnou ovladače. Při hledání jsem si ho položil za sebe a vypnul jsem ho kvůli slabé baterii a při kopání jsem mu ušlápl tlačítko až k desce takže se vůbec nedalo hledat.

V tomhe směru sem začátečník, moc detíků sem nevyzkoušel, moc sem toho zatim nenašel. Koupil sem jetej VK 30 a fakt umí, dva režimy pohyb, bezpohyb sou prostě super. Diskrimace perfektní a ID čísla funfujou, semozřejmě 85-95 je kolečko, nebo kousek hliníku :-) je to detektor, né sonar. Kde je spousta malýho bordelu dá falešný signály, stačí přepnout na allmetal bezpohybovej a sledovat displej, v tomhle reřimu zmáčknutim tlačítka point, zjistim (takňakt) :-)co pod cívkou je. Dosah se hodne slušnej a přesnej. S každym detíkem je asi vopravdu potřeba se zžít, takže se ze mě v tomhle směru začíná stávat závislák ;-)

Nabizim VK 30.Bohužel konči zaruka,nekdy v prosinci.Rok chozenej.Pro začatečnika super detik.Pracuje jak ma.Cena 3000kč :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru