CTX 3030 hladanie pod vodou

Dobrý deň

Bliži sa leto a chcel by som CTX 3030 používať aj pod vodou(more).
Chcem sa spýtať, tých čo s tým majú skúsenosť, ako predpripraviť detektor do vody, našiel som že sa občas vyskytne problém s tesnením USB,batérie. Preventívne som nakúpil O krúžky 79 x 2,5, 20 x 2,6 na USB, Loctite 5331 na USB, mazací silikon (greas silicone). Takže aký postup je najvhodnejší pred použitím a po použití vo vode, morskej vode. Predsa je to drahý detektor a chcem 100% predísť vniknutiu vody do nesprávneho otvoru. :-O

v kategorii Detektory - netříděné, založil freexxx 17.5.2017 18:55

Ahoj ,zde je pár rad.
1)vytáhni těsnění baterie -POZOR TESNĚNÍ NEMÁ KRUHOVÝ PRŮŘEZ .pořádně vyčisti prostor okolo těsnění od písku prachu apod,poté vodě odpudivou vazelínou objeď gumičku a plochou stanou vlož do detektoru,kulatá přijde na baterii.
2)rozmontuj konektory UI,sondy ty pouze vyčisti ,včetně závitu a dosedových ploch.
3)rozmontuj USB vyčisti pořádně závit a podmaž gumičku a zašroubuj na krev
Vše dotáhni a můžeš mazat :D

Ďakujem za odpoveď
Skušal niekto vymeniť gumičku za NBR 79 x2,5 malo by to lepšie tesniť... Ta červená je fakt tenká. Niekde píšu že natenko namazať aj konektor UI a cievky, zvykne chytit koroziu ak to potom zle vysusime,vyčistime(slana voda). Na USB podmazať gumičku iba medzi vstupom do USB a tesniacou stranou gumicky? Na čistenie a mazanie bude asi vhodná tyčinka do uší či máte niečo iné. Loctite 5331 by sa mal dať natenko na závit USB aby sa náhodou neuvolnil zmenou teplôt, ide že vraj dobre dole technickym benzinom... či už to moc preháňam? ;-)

mám v pláne chodiť max po krk vo vode ... zatial

čo vravíte na toto
https://www.youtube.com/watch?v=F46T3cs0SoY&t=2s


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru