Detektor kovů C-Scope CS440XD

Práce s detektorem kovů C.Scope CS440XD, je velice jednoduchá a přesná. Diskriminace pracuje přesně, a co bezpohybové detektory opravdu zdobí, je až neuvěřitelná separace.

Návod pro detektor kovů C.Scope CS440XD: Návod CS440XD

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.8.2010 13:52

To bylo tak: Manželka /letos 4O výročí svatby/ pořád, hýbej se, nelep pořád ty letadýlka, na louce taky pořád jenom stojíš a čumíš...tak jsem se rozhodnul, pořídím si detektor. Jsa důchodce tak něco levného, no a na netu mě mimořádně zaujala definice "CS 440XD, bezpohybový detektor". Pochopil jsem to tak, že toho pohybu bude opravdu jen tak akorát.Po převzetí balíku spolu s polní lopatkou jsem byl mile překvapen velmi kvalitním dílenským zpracováním.Takže vzhůru do polí. Manželka jako nosič lopatky a obdivovatel nálezů mě následovala. Sluchátka na uši, nezapomenout zapnout, mohlo by se stát, že bych detík reklamoval jako nefunkční.Hned za panelákem je nádherné pole, bylo ale zarostlé řepkou, takže do smíšeného lesa, rovněž za domem.První poznatek, tože je popsán jako "bezpohybový"je pouhá marketingová finta, hýbat se musím tak jako tak,takže zapnutí, nastavení tresholdu a už to začalo. Tu píp, tam přímo ječení, detík dolevé ruky, lopatku do pravé a kopat.Střepiny,pivní víčka, opět střepiny,není to tak dlouho, co se tu bojovalo,no a nejmíň třikrát něco, co mě vytočilo.Hlava mě vibruje, jak tomu myšákovi v té grotesce Tom a Jerry,hrabu a prosívám, až nakonec na takové té dírovaté lopatce na kočičí trus vidím obyčejný olověný brok na zajíce. Tak to jsem nečekal. Co se bude dít, až narazím na pořádný kus železa ? Vzhledem k tomu, že závislost na detíky vzniká velmi rychle vydal jsem se ještě několikrát na okolní louky a pole.Závěr: kovový plát, rozměr asi tak 4Ona 6O cm, síla asi tak 10 mm jsem jak idiot dobýval skoro z 5O cm. Ten první den hledání jsem na závěr hrábnul v hromádce písku za domem v tom lesíku 1 krejcar 1858A, velmi zachovalý. Ale jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání, od té doby mimo 3 krásných podkov, nějaké té munice a hlavně střepin zhola nic. Diskriminaci mám na 0.Pokud jdu dál, ztrácím dosah.Přibližně, po 20 hod chození /ta baterka 9V, nabíjecí opravdu vydržela/jsem nepochopil, jak funguje tlačítko RETUNE. Domníval jsem se, odladění vlivu půdy se bude dít automaticky. Asi tomu tak není, patrně jsou přednastaveny nějaké mody, které při mačkání postupně rotují.Tím pádem hodně ovlivňují dosah. To je má osobní zkušenost.Také je běžné, když odložím detík do horizontální polohy, abych kopal, začne hvízdat.Někdy RETUNE pomůže, jindy nikoliv. Navzdory tomu, že detík je popsán jako jednotonový, pro člověka s asolutním sluchem je zvuků, které vydává až moc.Na nějaké mince stále čekám. Můj naprosto laický a naivní názor je takový, že pokud něco v té hlíně je, tak to vytáhne i ten CS 440XD.Kopu stejně na hloubku lopatky, vzhledem ke svým plotýnkám.Až už nebudu moct se šoulat po krajině, budu detík bez cívky používat jako atypickou "francouzskou"hůl.Díky netu a neznámým kolegům jsem se v mnohém poučil, hodně nového dozvěděl a také dobře pobavil, když jsem vyděsil mnohou psíčkařku,military oblečení, sluchátka na uších a jakási podivná tyčka v ruce, to je skoro na infarkt.Všem mým neznámým kolegům vzkazuju, vaše obavy z toho, že vyjde nějaký zákon,který omezí detektoring, jsou liché. Náš současný i ten následující parlament budou mít jiné starosti, než někomu něco podobného zakazovat.Archeologická lobby v této době nemá dost prostředků,aby něco podobného prosadila.Protože, jak to vyjádřil jeden můj známý, bývalý poslanec "kdo si hraje, nezlobí". Takže, "lovu zdar". :-D

dobry den chtěl bych se zeptat jestli ste s Detektorem kovů C-Scope CS440XD jestli ste sním spokojen a jestli to něco najde protože ja bych si ho chtel taky koupit a nevim jestli je to dobrá investice děkuji za odpovědi
:-) :-)

Jenom takový dodatek: Bezpohybový znamená, že nad předmětem nemusíš sondou pohybovat aby vydával detektor zvůk :-)

Jinak přeji hodně štěstí při hledání :-D

Díky za připomínku, mou starou hlavu ale trápí něco jiného.Nějakou nepochopitelnou náhodou jsem se dostal do míst, kde patrně nějaká hrnčírna vyvážela nepodařené kousky a střepy. Vzhledem k tomu, že se v té době používaly olovnaté glazury, tak ten můj "blbec"i na čísle diskriminace 1O píská jak zběsilý. Přibližně po 3 hodinách jsem pochopil, že tato lokalita je pro detektoráře mého vybavení naprosto nepoužitelná. Má snad i někdo jiný podobné zkušenosti ? Byl bych vděčný za jakoukoliv informaci.

Jediná firma která se specializovala na takové lokality je Golden Mask. Četl jsem před cca rokem celé pojednání o tom jak v takových místech dokáže GM pracovat.

Článek ale končill konstatováním, že podobných lokalit je sice docela hodně v Bulharsku, ale jinde to žádný problém není :-) Stálo by za to otestovat na té lokalitě třeba GM 2?

Vážený pane kolego, obávám se, že moje problémy budou jiného rázu.Od počátku bylo jasné, že CSCOPE 44Oxd je tak trochu hračka, nicméně, doufal jsem, bláhově, že jeho parametry budou snad jen solidnější, než ty teleshopingové.Počátky byly také dost optimistické. Můj "airtest", který nevypovídá vůbec o ničem byl ale mimořádně optimistický. Polní lopatka skoro ze 8O cm, můj snubní prsten na ruce skoro 45 cm, to byly hodnoty, které v porovnání s jinými internetovými testy byly docela povzbuzující. Musím přiznat, že také první skoro 4 hodiny "pracovního" času dávaly zapravdu mým prvotním zjištěním, viz 1 krejcar 1858 v téměř 7 cm pískové hlíny, pancéřový plát skoro v 55 cm.I když neustále jsem měl problémy s udržením toho "zemního" tónu. Už tehdy jsem nabyl pocit, že ono "odladění" neprobíhá v závislosti na skutečném stavu půdy,ale že je nějakým způsobem naprogramováno. A tak,jak se postupně pokouším udržet úroveň tresholdu, snižuju zároveň dosah dtektoru.Můj následující pokus potvrdil mé podezření.Knoflík senzitivity v polovině zeleného políčka,potenciometr diskriminace na začátku zeleného pole,tlačítko Retune 4x promáčknuto. Cívka nereaguje na stříbrnou dvoumarku, ani když je těsně nad mincí. A ještě jeden poznatek,ale to může být vadou cívky. V návodu se hovoří, že hledaný objekt je patrně přesně uprostřed cívky. Pravda je taková, že cívka reaguje pouze v místě napojení kabelu a že tedy hledaný cíl je posunut až na okraj cívky směrem k nohám.Také mě udivilo, že na slunci, po několika desítkách vteřin se detektor hlásí velmi silným zvukem, kupodivu, stačí cívkou jemně ťuknout do hlíny, a "ječení" ustane.Poznatky z dnešního dne,poměrně velké, hodně zkorodované nůžky ve 3 cm. Následoval pokus, v 6 cm už byly nedohledatelné.Klasický domovní klíč, který jsem si vzal pro ověření svých pochybností už byl ve 2,5 cm k nenalezení. Rád bych znal zkušenosti ostatních "majitelů" tohoto detíku,je víc než pravděpodobné, že zrovna já mám nějaký vadný kus. Pozoruhodné ovšem je, že staniolovou folii, případně uzávěr od vodky hlásí v základním nastavení v 1O cm, už je dokonale poznám podle specifického zvuku.Také vysoce hodnotím minimální spotřebu proudu, používám nabíjecí baterii VAPEX 280 mAh. Po 3 hod nepřetržitého hledání byl úbytek napětí O,O5 V. Nabíjím nabíječkou pro baterie RC modelů.Tolik tedy mé začátečnické problémy. Uvědomuju si, nicméně, jeden ohromný přínos tohoto detíku. Jakýkoliv jiný, který bude následovat se mě bude zdát jako zázrak.
:-/

Zdarek,pane kolego,máte naprostou pravdu o tomhle klacíku,mám uplně ten samý problém s tím že reaguje spíše u vývodu kabelu.Můžu se zeptat,jak jste ten problém vyřešil?Díky

To ahaswer: Trochu se v takto dlohém textu strácím. Přesto snad odpovím na dvě základní věci.

1. Pokud Vám sonda reaguje pouze v místě napojení kabelu, je to samozřejmě špatně. Sonda musí reagovat středem. také popisované rozladění je podivné. Jenom si nejsem jistý, zda tím nemyslíte

2. Přesto mám pocit, že jste možná uplně nepochopil funkci retune. Ta vám nenastavuje pouze prahový tón, ale zároveň by jset měl cca udržovat po zmáčknutí tlačítka výšku nad půdou. Pokud mačkáte tlačítko retune nad cíle, odfiltrujete ho.
3. CS440XD je začátečnický detektor a řekl bych že stejně jako třeba Ace 150 je spíše určený starším dětem.

Myslím že ale u Vašeho přístroje může být nějaký problém? Zavolejte nám, pokud jste ho kupoval na lovci. Telefon je 731 10 27 13.

Celý tryk s 440 je v udržení nastavení tresholdu. Je dobré ho alespon trochu slyšet. Jakmile mizí, zmačkni tune.

Máme doma ještě dva základní BH. S mima chodí naše děti. Dosahem a citlivostí je to podstatně horší :,-( Na 440 jsem si docela zvykl a mince kopu do 15cm. Nedávno si ale kamarád koupil starší Cibolu tady na bazaru. Je to něco uplně jiného a teď vybírám co koupit. Levný digitál ale nechci :,-(

Uvažuji o X-Terě 705 nebo Eurosabre. Oba detektory používá na lovci hodně hledačů a ještě se na ně dá nějak našetřit :-)

To co popisuješ jako problém sondy je možné, kabel je v místě vstupu citlivější a když se v tom místě na sondu tlačí tak detektor vydává zvuk.

Cena detektoru prostě odpovídá tomu co se sním dá. Trochu mě bylo líto že jsem nevzal rovnou 1MX. Ta jde hodně hluboko a je za podobé peníze. Porovnával jsem ji minulý rok na závodech ve Slavonicích, a byla chyba si nepřiplatit :,-( :-)

Přátelé, kamarádi,
jsem v situaci, kdy rodina schválila koupi detektoru, ale nechci se hned vrhnout na nějaký drahý stroj a spoléhat, že mne to po chvíli nepřejde, takže pokud by mezi vámi byl někdo, kdo se chce scope440xd elegantním způsobem zbavit, třeba z důvodu obměny svého detektor parku, tak mi písměte. Nějaký starší stroj si myslím bude to pravé si to osahat a pak teprve přemýšlet nad koupí něčeho lepšího. Díky a krsný víkend.

Dobry den ja bych se chtel poradit jestli si mam koupit detektor C.Scope CS440XD jestli to neni nejaky krap děkuji za odpovědi

dobry den chtěl bych se zeptat tady někoho kdo má Detektor kovů C-Scope CS440XD jestli je sním spokojen a jestli to něco najde děkuju
:-) :-)

Detektro je to začátečnický a stejně jako třeba Ace 150, Viking 20 atd. Je to detektor na seznámení s hledáním nebo pro děti. Najít se sním samozřejmě dá, ale pokud je to pro dospělého hledače byla by CS770XD nebo ještě lépe CS1MX vhodnější.

moc děkuju za odpověd :-)hodně ste mi pomohl :-) :-) :-) :-D

chci se zeptat nemate nekdo tento detak na prodej??? 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru