Detektor kovů C.Scope CS6MXi

Můžete nám pomoci napsat vaše nejlepší nastaveni detektoru kovů C.Scope CS6MXi, Nebo si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů C.Scope CS6MXi a stránku s nastavení C.Scope CS6MXi.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 14.12.2011 23:16

Ahoj, jak si vedou tyto dvě novinky v porovnani s Tejonem?

Vedou si dobře, pokud máš ale Tejona se sondou S.E.F tak si na hloubku nepolepšíš. :-)

No prave zvazuju jestli koupit sondu nebo prodat Tejona a koupit sesku. Bohuzel jsem se s nim neszil :-( . Tak mam v hlave toho povestnyho sotka co hloda a jestli bude v cedici aspon o kousek dal nez Tejon byl by to pro me rozhodujici faktor. Elmaro prosim te jak to vypada s testikem tech detektoru, blizi se?

No prave zvazuju jestli koupit sondu nebo prodat Tejona a koupit sesku. Bohuzel jsem se s nim neszil :-( . Tak mam v hlave toho povestnyho sotka co hloda a jestli bude v cedici aspon o kousek dal nez Tejon byl by to pro me rozhodujici faktor. Elmaro prosim te jak to vypada s testikem tech detektoru, blizi se?

Na Detektoringu se objevila první nesmělá recenze...

Vymlasknout po dvou hodinách test je docela drsný, ale jinak samozřejmě ok. Nejsmutnější ale je popsané nastavení, které je bohužel nesmyslné a rozhodně nemá význam nastavovat "disk na 1" a pak napsat "disk nepoužívám" když tak vlastně s detektoru uděláš dvou tón. Nemluvě o tom že CS6MXi nemá žádnou klasickou diskriminaci. Ovladačem "disk" se nastavuje kde chceš aby se ti ozval střední tón. Ovladače Iron volume a Disk volume jak hlasitě se mají ozvat. Majitel pravděpodobně úplně ještě nepochopil jak detektor pracuje. To se týká ale i konstrukce, kde je popisované pouze uchycení boxu pod rukojetí, nikoli na opasku nebo pod loketkou (které pravda doděláváme tady v Jílovém na požádání). Třeba ještě ale něco dopíše až s přístrojem bude chodit alespoň pár dní.

Pracujeme na redakčním testu kde bude vše popsané co nejpodrobněji a hlavně přesně. Vzhledem k tomu že díky počasí byla možnost hodně chodit, chtěl bych ho do konce týdne dát na web včetně ukázky instruktážního DVD. To jsme točili včera, bohužel bylo -9°C a na snímku je to trochu poznat, kamera mráz evidentně nestíhala a chvílemi špatně ostřila. Je to trochu návrat o dva tři roky zpět, potřebnou instruktážní funkci ale má.

Ahoj Elmaro,
troufám si říct, že "majitel" princip detektoru pochopil.;-) Nevím co je špatného na tom, když se někdo rozhodne kopat všechny barevné cíle. Tomu také odpovídá ono popisované nastavení. Jestliže se rozhodnu kopat všechny barvy tak opravdu stačí dvojtón. Toto bylo v textu řečeno. Také bylo v textu popsáno uchycení na opasek. A čas, který jsem až do teto chvíle věnoval detektoru je na míle vzdálen dvou hodinám. Snažil jsme se myslím docela korektně sdělit své postřehy, aniž by Tě to jakkoli mohlo poškodit, spíš naopak. A pokud Ti vadí mé připomínky ke konstrukci jsem kdykoli ochoten předvést to o čem jsem tam psal. Spíš je smutné, že jsi se Ty k tomu takto postavil.

To Fox: Nemyslím to špatně, ale určité tvoje formulace mě vedou k tomu že jsi to zatím úplně nepobral. Ale k připomínkám co tady píšeš.

1: V textu uvádiš že jsi byl s detektorem dvakrát venku. Na nějaké psaní textu je to nesmírně málo což sám dole připouštíš.

2. V textu píšeš "diskriminaci v podstatě nepoužívám", ale detektor nemá žádnou klasickou diskriminaci. Veškeré hledání je vlastně v All Metal a ty máš tak neustále kdyspozici maximální výkon.

Chtěl jsem ti tady ještě pár postřehu napsat, ale ty jsi to asi právě smáznul a já si toho více nepamatuji.

Každopádně si Vážím každého co nějaký tet napíše. Dokonce tady detektory půjčujeme pouze za to že takový text hledač udělá. Nijak ty testy neupravujeme a vždy zveřejníme vše tak jak je napsáno. Pouze jsem vždy trval na tom, aby se s detektorem chodilo alespoň 10 dní.

To že jsi to ale smáznul mě nutí se taky zamyslet nad mojí vlastní reakcí. CS6MXi je nyní takový můj hýčkaný miláček. Nemůžu si pomoc ale detektor mi prostě sednul. Pokud tak můžeš, přidej svůj text tady normálně do vlákna, nebo ho rád zveřejním na hlavní stránce Lovce, pokud to doplníš nějakou fotkou. Určitě jsem nechtěl aby jsi někde něco mazal nebo nebyl kritický. To k testování patří a kladné body každého detektoru popíše výrobce většinou velice dobře :-)

Elmara

To Elmara:
Ano, příspěvek jsem odstranil. Důvodů, které mě k tomu vedly je několik.

Tak zaprvé, uvědomil jsem si, že nebylo správné předběhnout Lovce v jakémkoli hodnocení této novinky. I když se nejednalo o žádný test, alespoň já to tak vnímám. Pouze jsem se chtěl podělit o čerstvé dojmy z tohoto detektoru. Sám jsem z něj nadšen a jsem rád za to, že jsem si jej pořídil. Důležité na detektoru jsou jeho vlastnosti, které se týkají nalezení a vyhodnocení cíle. Konstrukce je až na druhém místě. Nejsem blbec a už dopředu jsem věděl, že mi tato kce nebude příliš vyhovovat. Tím chci říct, že jsem zcela vědomě upřednostnil nové funkce, které detektor přináší. Nyní si říkám, že jsem si některé komentáře mohl odpustit. Na druhou stranu sami jste se na vývoji podíleli, tak se to mohlo brát jako podněty pro jistá vylepšení. Mrzí mě, že to takhle blbě vyznělo, ale uznávám, že na tom nesu svůj podíl. Měl jsem ten příspěvek poslat nejdřív Tobě…

Za druhé, trochu se mě dotklo jakým způsobem jsi to okomentoval. Podstatě jsi celý ten text shodil a udělal ze mě troubu. Z mého pohledu úplně neprávem. Funkcím detektoru plně rozumím. Je mi jasné jak funguje ovladač DISC, který je funkčně svázán s ovladačem DISC VOL. Mně osobně nepřijde zajímavé rozlišovat barvy a tak jsem střední tón nepoužíval. Sám víš, že malé stříbrňáčky se hlásí stejné jako fólie. Z tohoto důvodu jsem barvy nikterak nerozlišoval a proto jsem uvedl, že jsem měl nastoveno DISC na „1“. Předesílám, že slovo „diskriminovat“ má v češtině ekvivalent „rozlišovat“. Takže, když jsem psal, že jsem v podstatě nediskriminoval, znamenalo to, že jsem nerozlišoval mezi barevnými cíly, ale železo jsem si nechal na pozadí. Uznávám, že to nemuselo být srozumitelné, ale to už tak trochu zavání slovíčkařením. Vím, že nový CScope nemá klasickou diskriminaci tak jako ji známe třeba z Tejónu, ale furt je to forma jak rozlišit různé druhy kovu

Za třetí, myslím, že oplývám i jistou mírou autokorekce a vždy je možné, že jsem někde udělal chybu, nebo že jsem něco nepochopil úplně správně. Čas, který jsem detektoru věnoval je opravdu krátký (přesto že to nebyly dvě hodiny) a bude lepší, když s ním ještě něco nachodím a získám více zkušeností.

To Fox: Michale, to je právě ten problém, ten krátký čas. Já opravdu v podstatě nikdy nereaguji na lovci na texty na jiných webech, ale tady mi hodně věcí přišlo nepřesných. Odkaz na ten text jsem dostal od pána co nám zrovna nefandí a myslím, že mu udělal trochu škodolibou radost. S toho pak přišla i moje taky trochu hloupá reakce.

Abych byl konkrétní co třeba považuji za nepřesné a dané pouze krátkým časem, cituji: "Sám víš, že malé stříbrňáčky se hlásí stejné jako fólie"

Ano, to platí pro naprostou většinu detektorů. Z testů které jsme dělali dva měsíce, jsme ale zjistili, že pokud nastavíš disk na 5 až 6 tak se středním tónem žádné stříbro nezahlásí. Kopalo se úplně všechno a s testováním mi pomáhá několik docela zkušených hledačů. CS6MXi se dopustila za celou dobu cca 5 chyb o kterých vím a pouze v 1 případě se jednalo o maličké stříbro. Mince ale byla přehnutá. Přičemž počet vykopaných barevných cílů je obrovský. S určitou ostražitostí, danou prozatím stále krátkým časem testování mohu říct, že tohle je velice výjmečný výsledek a povedená práce inženýrů v C.Scope na novém diskriminátoru.

To že použiješ takto povedený tří tón ti dá ale i daleko více informací. Třeba přestaneš kopat velká železa, tedy s výjimkou kroužků. Když ti detektor zapíská barvu na konci se zavrčením železa, je to velké železo. Nikdy se ale nejedná o železný předmět pokud je to barva s přeskočením do středního tónu. Tam se naopak můžeš těšit třeba na malý odznáček nebo jinou krásku.

Neber to tak nijak ve zlém, text sem normálně nakopíruj. To že má detektor pouze dvoudílnou konstrukci nebo že ta parta konzervativních anglánu není schopná nám přidat dva šroubovací nýty pod loketku mě samozřejmě taky vadí a nejsem schopný to pochopit. Pro ně je ale prostě nejlepší umístění jednotky na opasku a s toho taky vycházejí. Holt nic asi nemůže být nikdy úplně dokonalé. ;-)

Dík za předběžné info, už se těším na testík :-)

Zdravím, já osobně dal přednost GM4. Při krátkém zkoušení a porovnání, byla CS6 skvělá. Jen při zakopání menšího stříbrnáku vedle železa, které tam již bylo, asi do 20cm. Tak je sice vyděli oba, ale GM4 měla lepší odezvu. ;-)

Včera jsem bohužel večer ulehnul s horečkou a tak jsme nemohl reagovat na další lékařské diagnozy pana Pytláka. Nemohu jinak, ale takovéto příspěvky opravdu smazat musíme.

JInak se těším na všechny recenze CS6MXi, tu naší velice obsáhlou budu na web dávat dnes nebo zítra.

Zdravím,

dalo by se na lovci samostatně pořídit ještě jeden úchyt jednotky (k přišroubování jednotky pod loketní opěrku) a loketní opěrku(k seříznutí spodního plastu aby se tam jednotka vlezla)?

Zkoušel už někdo na kabel k cívce nacvaknout pasivní EMI(RFI)filtr (Electromagnetic Interference)? Mělo by to redukovat nějaké interference...zda to má význam..

díky
;-)

Desperado, nic neřež. Jednotka se tam vleze i tak, jen tam musíš vložit distanční kus, nejlépe trubičku (já jsem použil ze starého stativu). Úchyt jednotky klidně přehoď. Garantuji ti, že se stejně k původnímu uchycení nebudeš chtít vrátit, jednotka na samém konci shaftu je pecka, je to takřka dokonale vyvážené a osobně jsem přesvědčen, že je hledání méně unavující než s jednotkou na opasku, kdy jde shaft bez jednotky hodně na čumák.

OK - ta distanční podložka je dobrý nápad :-)Aspoň nedojde k žádné destrukci :-) Díky!!

Taky jsem původně uvažoval o řezání, neboť umístění jednotky před loketkou se mi nezdá nejlepší, ale v secret části jeden z kolegů uveřejnil toto jednoduché řešení. Tímto mu děkuji. :-)

EMI...podle mne, je zbytečný, spíše nevhodný. Kabel svou délkou a složením jednotlivých žil je u takového detektoru většinou již laděn a navržen na co největší,nejlepší přenos signálu. Snad by se dal použít, kdyby oscilátor a předzesilovač byl součásti sondy a po kabelu bylo vedeno jen napájení a "hotový" signál pro řídící jednotku. Ale tohle asi zatím nevíme...?
Dále si myslím, že detektor má takovou citlivost, že výrobce musel s rušením počítat, a proto systém navrhl tak, aby rušením vlivem kabelu nedocházelo.

K bodu nevíme: opravdu nevíme :)
Kabel žádné rušení nespůsobuje, ale s jeho délkou se samozřejmě počítá. Popisovanou úpravu bych nedělal.

Mám malý nový postřeh. Niklák 20ti heller se na hraně hlásí jako čisté železo. Např. u ESII to v audiu byla nečistá barva.

...je to možný, nikl je feromagnetický materiál, stejná skupina co železo, zkus magnetem 8-)
S těmito kolečkama to bude vždy nejistý... ;-)

Testoval jsem tady několik moderních mincí. Vše se hlásí do barvy. Je pravda, že tam občas to železo probroukne. Asi to není jinak možné, když vrstva pokovení je v podstatě v mikronech. Ale stále jasná barva.

Pak jsem otestoval stav který tady je popisován. Mince s železným jádrem na hraně. A je to tak, pokud je mince hranou, jde do železa a nekopal bych ji. Plocha pokovení je pak asi natolik malá, že převáží přítomnost železa. U mince na plocho taky hodně pomáhá kulatý tvar, který dělá efekt napěťové smyčky. Otestoval jsem zároveň další dva detektory a zmiňovaný ES II. Výsledek na "železnou" minci na hraně byl v podstatě uplně stejný. Nekopal bych.

Testy s moderními mincemi dělal na lovci asi nejčastějí George Tůma. Myslím že nejlépe mu chodil C.Scope 1220XD. Pokud si dobře pamatuji, testoval toho opravdu hodně :-)

Současné pokovené mince mi také CS3MX hlásí jako barvu, domnívám se ale, že to není přítomností minimálního množství pokovu, ale že je to dané tvarem, železný kotouček velikosti mince
se mi nepodařilo oddiskriminovat, naproti tomu X-Terra 70
tyto mince hlásí jako železo, pro někoho +, pro jiného - .

Jak se ti hlásí na CS3 víčka od piva?

Jako barva pochopitelně, to ostatně i X-Terra, kde ale většinou (záleží na stupni oxidace)to dle ID čísla lze poznat, ale stejně je lepší přesvědčit se na vlastní oči.

Vyčetl jsem na ostatních forech k CS6MXi - víčka:

1) Víčka od piva se hlásí(u DD cívky) jako mince když je cíl přesně uprostřed cívky, v případě rychlejšího máchnutí přes cíl nebo tak aby nebyl na středu cívky ale na okraji - pak hlásí železo a dá se tak rozlišit..

2) údajně pro oblasti s velkým výskytem víček doporučují menší 20cm koncentrickou cívku, která víčka pak hlásí jako železo..(ale uvidíme až jak otestuje Elmara)
:-)

Test pouze na vzduchu, ven nejdu tady je už -12°C.

Výsledek je úplně stejný. Spíše si myslím, že záleží na tom jak je víčko ožrané. Určitě je ale poznat, že cíl není ta "dobrá" barva. Docela dobře také funguje zvednutí a následné přiblížení sondy k cíli :-)

Rychlejší máchnutí jednoznačně rozpozná převažující Fe, při pomalém se jedná o víceméně mincovní signál. Tušil bych, že se jedná o zátku, ale stejně kopu každý náznak barvy.

Rychlejší pohyb CS6MXi docela sluší. Nemusí to být žádné zběsilé mávání, ale dá se pracovat slušně rychle ;-)

s CS5 zátky v podstatě nekopu, hlásí se trošku jako barva, ale s charakteristickým zvukem

Mě je bere také GM3 do železa. Ale myslím, že tento typ mincí není stěžejní ;-)

Dnes jsem to byl s kamarádama u lovce testnout a dojem dost dobrý...Bude další hračka v baráku...Za ty prachy bomba.

Zravím, v návodu tohoto stroje je napsáno: po každém hledání sundat kryt a vyčistit, vysušit. U koncentrických cívek voda v meziprostoru dělá problémy, ale četl jsem vychytávku - spoj sonda-kryt zamáznout např. silikonem. Dá se říct, že proti prozvukům to hodně pomohlo. Rád bych se zeptal těch co už mají praktické zkušenosti se šestkou i 2D sond vůbec, jestli mají tento problém. Jestli jo, zda i na 2D sondy je dobré použít výše zmíněný zlepšovák. Ono teď najít venku vodu v kapalném skupenství je celkem kumšt. ;-)

Myslím si, že je to vcelku šumák jestli použiješ ten silikon na kryt cívky. Cívka by měla být vodotěsná(myslím že je to u všech novějších detektorů standard) takže nějaké mokro, nebo vlhko by němělo mít vliv na prozvuky-tedy jestli je cívka jako taková v pořádku. Pokud s cívkou vysloveně do něčeho neťuknu tak mi žádné falešné prozvuky nehází i když je mokrá ;-)

Nic nikde nesilikonuj. Úplně stačí jednou za čas sunda krytku a vyčistit "bordel" pod ní.

Popis v návodu se týká slané vody a písku. Následně vykristalizované sole a zrníčka písku mohou dělat broblém.

Dík za radu. Ptal jsem se z toho důvodu, že u koncentrické sondy CS 1220 je kryt hodně natěsno a sundat šel celkem ztuha. Tak abych tím přehazováním nepoškodil sondu.

Běžně občas ponořím a hledám u břehu v potoce a vodotěsná sonda "šestky" drží :-)

Já mám CS3, a když chodím v mokré trávě a zateče mi pod kryt cívky, tak detík řve skoro pořád. Pak musím chodit bez krytu :-(

O tom nic nevím,ale jestli myslíš,že je to tím,tak to vyzkoušej zatmelit silikonem.

Jakým způsobem se montují ty závitové nýty do otvoru (kvůli přemístění jednotky pod loket)- je třeba spešl kleště?

Díky

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru