Detektor kovů C.Scope CS6MXi

Můžete nám pomoci napsat vaše nejlepší nastaveni detektoru kovů C.Scope CS6MXi, Nebo si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů C.Scope CS6MXi a stránku s nastavení C.Scope CS6MXi.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 14.12.2011 23:16

Ne, větší šance šponovat detektor je díky větší možnosti nastavení citlivosti. O GB se v tomto smyslu nemluvil.

To Snopy: v podstatě je to druhá popisovaná metoda odladění GB. Tam se postupuje tak, že nastavuješ detektor v bezpohybovém dohledávacím režimu. Nechtěl jsme to sem uvádět, abych v textu neudělal ještě větší chaos. Na DVD které dneska přetočíme budou obě metody.

...souhlasím. U takhle zvlášť citlivých detektorů, je alfou a omegou nastavení vyvážení půdního efektu. Podle mne, je občasná mírná nestabilita daní za vyjímečnou rychlostí reakce detekce. Protože odlišit diskriminací tak jasně přechod odpadu na tenké stříbro, je tady opravdu jedinečná. Detektor je ostrý jako břitva...
Vyrovnat se jedním detektorem s půdním vlivem celé Evropy či světa, to chce odvahu a nám trpělivost...

Dnes jsme přetočili tu část DVD kde ukazujeme jak na Ground balance. Dělali jsme to na nové lokalitě směrem na Psáry. Testovali jsem jak metodu s použitím Iron volume a hledáním místa kde bručení ztichne, tak pomocí bezpohybového režimu.

Určitě jednoduší je pomocí Iron volume, ale v bezpohybovém režimu se dá dostat na doslova vlasovou přesnost. Navíc je slyšet kdy jde detektor do negativního odladění. Obě metody ale vedou v podstatě ke stejnému výsledku.

Když už jsme tam byly, založili jsem nový testovací polygon abych měl další porovnání v jiných půdních podmínkách. Zakopávali jsme 1 kčs a 2h RU vždy po pěti centimetrech. 1kčs přišla do hloubek 30, 25 a 20 cm. 2hRU od 5 cm do 25 cm.

V automatu bral detektor bezpečně 1kčs v 25 cm a 30 si lehce škrtala. U 2h RU šla dobře ve 20 cm, ale 25 jsem neslyšel.

Po ručním odladění jsem 30 cm 1kčs bral už slušně, i když byl signál slabounký, vypískaný. 2h RU ve 25 cm bych ale nevykopal ani v ručním nastavení. Detektor minci již vyděl ale signál byl dost slabý a přeskakoval. Ke kopání bych se tak donutil pouze pokud bych věděl že "tady něco” je.

Bylo to zajímavé srovnání dosahu, přímo v Jílovém mám na polygonu jak jinak jíly. Tady se jednalo o normální lesní zeminu, takovou tu šedivku :)

Od doby co jsem viděl jak odladit s pinpointrem neodlazuji jinak. je to opravdu na vlas ..

ahoj a nakolik byla nastavena citlivost u testu?

Od 5 do 10. Mezi dosahem na tyto cíle jsme nenašli rozdíl. Výsledek byl slabší až při nastavení na 3.

toElmara: Díky za předchozí odpověď. V textu jsem nějak přehlédl, že nový software řeší i úpravu citlivosti. Pak už mi bylo jasné co jsi chtěl říci. :-)
Chci se zeptat ještě na tu citlivost. U staré verze je trochu rozdíl v audio odpovědi při nastavení citlivosti do hodnoty 5. Odpověď je lepší-přesnější, po nastavení na vyšší citlivost se to trochu zhorší. Neřeší právě toto nový software?

Ahoj ,mám dotaz zda li někdo zkoušel chodit se dvěma Cs6 blízko sebe? My dnes prvně a docela jsem koukal že se nemůžu přiblížit k druhé 6tce blíž jak 15 metrů.. opačne však reagoval druhy přístroj tak na 3-4 metry. což je teda docela nefér! :-D
Když s to stane začne to fajně pípat .P dá se tomu nějak předejít?

Chci se zeptat Elmara jak chodí sluchátka WR700 na detektoru CS6MXi.

Tak to nevím. Testujeme T-Bone (vysílač, přijimač). Vše vypadá skvěle, pouze je teď Thoman nemá ;-)

Zdravím, potřeboval bych pomoct s nastavením diskriminace. Bydlím kousek od upuštěné přehrady a zatím tahám samé olovo, když dám diskriminaci na max tak dokonce neslyším zlato ale jen olovo. Jde to nastavit nějak naopak? ps... jsem fakt začátečník, tak dík za každo radu.

Pokud se budeš snažit oddiskriminovat olovo, přijdeš o naprostou většinu barevných cílů. Nastavit si diskriminaci tak, aby detektor bral pouze zlato nebo stříbro prostě nejde. Navíc zlato je dost potvora a s větším nastavením diskriminace přijdeš v první řadě právě o něj. Kopání bordelu je jedna z hlavních náplní hledače, musíš se s tím smířit :-P :-)

no, zatám jsem skončil u toho že olovo je čistý tón a zlato je čistý s kváknutím středního tónu (dis na 7, hlasitost 4), ale skouším to normálně na povrchu, uvidím co obudu kopat. Rád bych nějaký tip od někoho kdo s tím zlato mezi olovem skoušel hledat jak to nastavuje, jestli skusit vydiskriminovat zlato až na střední tón a kopat jen střední tóny a na vysoký kašlat, nebo to nechat na kombinaci střední vysoký? ... má s tím někdo skušenost?

Já zas tak často zlato nenajdu :-)tak radu jak poznat zlato od olova nemám...Ale myslím si že když se to člověk naučí poslouchat,tak se to určitě drobek poznat dá..Při domácím testíku mě zlaté kolečko ve velikosti cca 2helleru mě na dis na 7 dává ještě krásnej čistej tón..dis na 8 už dává do středního tónu...Já stejně kopu všechny kladné tóny a střední tón si nechávám jen pro info co mě tam dole asi čeká...Já tebou tak bych se pokusil dát dis na max a kopat střední tóny zda tam máš tolik zlata a tolik olova...Ale zas tam toho dost necháš..Nebo si dát tu makačku a kopat vše ;-)

no, to prave nejde... pri dis. na max je zlato potichu a olovo krasne piska... olova uz mam plny hrnec a ceka jen na pretaveni...

Já s úspěchem používal roky dopíjecí GP baterie. V detektoru vydržely dlouho na jedno nabití.
Ovšem ve foťáku byly tyto baterky okamžitě vybitý. Dal jsem na dobrou radu a přešel na SANYO ENELOOP 2400 mAh - fakt brutální baterky, který drží kapacitu a nepustí. Mám je ve foťáku od minulýho léta, nabil jsem je jednou jako nové, fotím minimálně a máš půlku dubna baterky mají stále 100%... ;-)

čo sa týka Ni-MH toto je asi max. čo dostaneš za normálne prachy Panasonic AA NiMH Mignon 2600 mAh

Zdravím.
Možná blbé dotazy, ale...

Odladím zem (výše uvedeným způsobem) a jdu.

Po nějakém čase, např. z důvodu svačiny vypnu detektor. Ostatní nastavení nechávám stejná.

1) Zapnu-li znovu detektor, musím znovu ladit zem nebo ne?
2) Pokud po nějakém čase chození původní zem začne "brblat", musím provést nové ladění dříve uvedeným pumpuváním atd. a nebo stačí jen trochu pootočit s nastavením země?

děkuji

ahoj
1)Myslím,že znovu ladit nemusíš.
2)Je určitě dobře občas,provést nové ladění,i s pumpováním.je to pak přesnější.Například,určitě když vyjdu ze suchýho lesa na nějakou bažinatou louku tak povedu nový odladění.
Pokud někdo ví víc klidně Mě opravte.

Stal jsem se také lovcem pokladu.Dnes jsem konečně koupil vysněný první detektor C.Scope CS6MXi doufám ,že budu spokojen.)

Neboj pokladů je všude dost,chce to batoh.Tak hodně štěstí při hledání 8-)

Také se hlásím ke šťastným majitelům CS6MXi. Dnes jsem si ho přivezl od Elmary. Tak zítra první test ;-).

Ahoj.
V pátek jsem si u Elmary tento stroj koupil. Původně jsem měl spadeno na Tesoro Cortés, protože před tím jsem vlastnil několik typů detektorů značky Tesoro. Jenže potom jsem si na prodejně v Jílovém vzal do ruky Elmarovu CS6MXi a začal v hlavě vrtat červíček... No a za pár dnů červíček dospěl k rozhodnutí koupit C:Scope 6.
Nemohu pronášet žádné velké rozumy, protože za dva dny v terénu ještě neumím nic. Ale pár postřehů za těch cca 10 hodin chození říct mohu:
Je to povedený detektor. Jednoduchá obsluha, jednoduché nastavení odladění země a VELMI JEDNODUCHÁ identifikace toho, co máte pod cívkou. Ta třítónová identifikace je úplně přesná. Před tímto detíkem jsem měl všechno jednotóny (Silver, Vaquero a Tejon). Trvalo nějakou dobu, než jsem se naučil rozeznávat odpoveď toho, co mám pod cívkou. U tohoto detektoru to jednoznačně poznám! Kopal jsem tyto dva dny úplně všechno, kopal a kopal jako blbec, abych se ujistil, jestli detík nekecá. A skutečně nekecá, v kolečku se nespletl ani jednou, v železe se nespletl také nikdy. A vlastně ve středním tónu moderních odpadů také ani jednou... Prostě takhle přesná identifikace je naprosto unikátní, fakt, věřte mi! Jenom velká železa, která jsou velmi hluboko, se hlásí vysokým tónem, to jsem rozlišit nedokázal. Možná časem ano... Jenže když už jsem vykopal díru cca 25-30cm, tak mi bylo jasné, že mincička to nebude, i to můžete brát jako vodítko.
Chodil jsem s kolegou, který má několik let nachozeno s Tesoro Golden uMax. Testovali jsme, na hloubku přibližně stejné výsledky. 1Heller na 20cm vynikající signál, 25cm kopatelný signál, 27cm na hranici slyšitelnosti (kdybych nevěděl, že tam je, tak bych nekopal, ale signál tam byl). O něco menší mince (myslím, že kolega měl 1 Pfennig) byl ještě kopatelný signál na cca 20cm. Podobně byl na tom kolega s Goldíkem, ale to je luxovač mincí, který to má fakt zmáklé dlouholetou zkušeností.
Citlivost jsem chodil v lese naplno, na louce to jančilo, musel jsem jít s citlivostí na číslo 5. Ale nezdálo se mi, že by se hloubka nějak zmenšila, kopal jsem větší železnou matici (krásný mincovní signál) tak, že jsem přemýšlel o vízu do Číny. Také jsem zkoušel Ground na automat i manuání odladění. No, ještě nevím, já v tom žádný rozdíl v hloubce nezjistil. Ale berte to s rezervou, zkoušel jsem to jen ty dva dny, takže žádná zkušenost, jenom první dojmy.
Tak to jsou ty kladné zkušenosti. Ještě řeknu ty negativa. Detík je těžší, než Tesora. Hmotnost 1,5 kg je bez baterek, s baterkama je to 1,7 kg. Včera už mě bolela ruka, tak jsem jednotku přendal na opasek a dobrý..... Jenže jsem pupkáč, břicho trochu vadilo při pinpointu... Pinpoint jsem používal, lepší se mi zjišťovala velikost předmětu pod cívkou, to bylo úplně přesné. Takže jednotku dozadu k loketní opěrce zatím montovat nebudu.
Na hloubku to asi není žádný rekordman, ale patří k těm lepším a výkonnějším. Na Tejona určitě nemá. Jenže já Tejona měl, rok jsem s ním chodil a prostě to nebyl detík pro mne, nějak mi nepadl do ucha. Pořád jsem kopal a kopal a nebyl schopen se ho pořádně naučit. CS6MXi mám (možná) v uchu už teď. Aspoň si to myslím.
Takže nebojte se tohoto detektoru, je fakt velmi dobrý. Rozhodně v této cenové hladině je to špička.
Hodně dobrých pípanců přeji všem.

Ještě jednu drobnost chci dodat. Měl jsem detík v pouzdře. Dost citelně to snižuje hlasitost (jsem lehce nahluchlý a sluchátka nemám rád). Takže dneska jsem ho svlékl do naha a hlasitost jako hrom. Kapsičku budu používat jenom v dešti.

Další kvákal bez sluchátek.

Jo, je to jak kachna - ve středním tónu :-). Ale vysoký tón je jako slavík :-P. Horší to maj ti, kteří jdou vedle mě. Už mi bylo řečeno, že jít vedle mně znamená, že slyší můj detík, ale svůj ne :-D.

A na co kryt ? Box je přeci voděodolný ! ;-)

Kryt není potřeba, detektor trochu deště vydrží, prach také není problém... Když ho ale k detíku dostaneš, tak proč ho v dešti nevyužít....

To avarikus:v poho,nikoho jsem nenapadal ;-)

Plně dávám souhlas Homo-naturalis..CS6MXi jsem koupil jako třetí detík do baráku a řekl jsem si,když bude stát za prd tak ho zase prodám...A pro moje překvapení detektor prodám ale jinej...CS6MXi mě plně padla do ruky a do ucha..Chození je jednoduché a čedič je taky ok...Hloubka je taky super a zda dá na kačku 30cm (a to mě tento detík dává) nebo 32cm neřešim,nikdo nemává cívkou celej den aby škrtal o zem a 2cm vám uteče hned..Pro mě je důležitá odezva a to tento detík má na jedníčku...scorpion tento detík pomlouvá již od začátku a myslím si že na tom detíku problém přímo hledá..Kupovat tento detík podle jeho recenze tak bych ho teď nevlastnil.. :-/Na pole je tento detík přímo ideál... ;-)

Ty už jsi ho prodal kotika? :-O

Né tak rychlej nejsem :-) :-) :-) :-) Ale pujde do světa kamaráde..

Ok... Mě to taky dnes štvalo,že jsem neodladil tu louka s tejonem,ale i tak jsem kopal hloubky s ultimejtkou, ale tešim se na allmetal a les... doufám že už taky brzo provětrám GM4...

Jinak k vláknu, měl jsem od prasátka v ruce CS6Mxi a detík nemá chybu... pro všechny rejpali! 8-)

Potřeboval bych poradit.Rozhoduju se mezi C.Scope CS6MXi a Tesoro Cortes.Který z těch detektoru je lepší?Jak dosah,diskriminace,zvukový projev...předem děkuju za odpověď

To je dost těžké, detektory jsou to hodně rozdílné. Celkový dosah bude lepší u Cortese, pokud tedy použiješ nějakou moderní 2D sondu. Se standartní koncentrikou je na tom lépe CS6MXi. C.Scope má lepší separační vlastnosti a je citlivější na ty nejdrobnější předměty. Pokud bych tak bral Cortese tak ve verzi Ultimate, opravdu to stojí za to ;-)

Včera jsem šel CS6MXi testovat do lesa. V místech, kde rostla tráva nebo listy konvalinek mi detík pískal "barvu" při každém škrtnutí o tyto zelené rostliny. Musel jsem snížit citlivost až na 3, abych tomu trochu zamezil, protože jinak jsem nebyl schopen rozpoznat skutečný signál na hranici dosahu. Silné signály slyšet bylo. Dokonce i když jsem na zkoušku lehce ťuknul bříškem prstu na bok nebo špičku cívky, tak to ihned pískalo. Je zajímavé, že když jsem cívkou škrtal o suché listí nebo suché větve, tak se prozvuky neobjevovaly, pouze na zelené rostliny nebo vlhký prst.
Můžete mi někdo poradit, jestli je to normální nebo je chyba v cívce? :,-(

Ahoj četl jsem tu že jsi měl problém s civkou cs6ky na vlhkou travu ...mam ten samej problem ale nikde jsem se nedočet jestli je to v pořádku i když s ni ťuknu o zem piskne diky :-)

Ahoj. Kluci v Jílovém mi cívku vyměnili za jinou. Od té doby je to v pořádku. Ale pokud s cívkou ťuknu o zem nebo o pařez tak se to samozřejmě ozve. Musíš si zvyknout, že se jedná o nadupaný detík, který je extrémně citlivý. Po čase odlišíš co je signál a co prozvuk. Já měl s původní cívkou problém v tom, že se ozývala při letmém dotyku o trávu nebo lehkém dotknutí prstem. Vlastně "štěbětala" pořád. Tak zvaž, jestli to je něco podobného a nech to proměřit v Jílovém. Ahoj

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru