Detektor kovů C.Scope CS6MXi

Můžete nám pomoci napsat vaše nejlepší nastaveni detektoru kovů C.Scope CS6MXi, Nebo si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů C.Scope CS6MXi a stránku s nastavení C.Scope CS6MXi.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 14.12.2011 23:16

Diky moc za odpověď civku tam pošlu teď už to dělá i když hnu kabelem ..

cs 6 mě děla uplně to stejny stači se někde otřit o klacik nebo tukaneček a hlasi se signal

snižim citlivost a je vše ok

Jenže když snížím citlivost až na 3, tak přijdu o hloubku, případně o malé cíle. Nebo ne??
A ještě potřebuju poradit jednu věc - jak zjistím, že už mám slabé baterie? Nějak jsem to z návodu nepochopil. Dík

Tak to je dost divné. Možná by stálo za to sondu u nás otestovat. Moc se mi to co píšeš nezdá, pokud můžeš napiš na info@lovecpokladu.cz nebo zavolej na 731 10 27 13 domluvíme se na kontrole.

Vítejte.
Která zařízení bude lepší, když CS6MXi Tejon.
Zalerzy mě v oddělení citlivosti a hloubky.

No, hmotnost je důležité.

jde.

google translate :)

Dneska jsem si dělal manual testík na louce .........1Kčs....25-27cm
3 krejcar ferdinand 2.....20-22cm
Podotykám že louka snad nikdy neoraná,takže pěkně udusana:)
snad bych to posunul ještě víc ale musím si s detíkem ještě pohrát:)
Jinak jsem uvedl hloubky které bych kopal...takže pěkný jasný ton.

V podstatě stejné výsledky na které jsem se na louce dostali taky. Tudíž už detektor docela zvládáš. :-)

Šestka je skladem,už aby ty penízky došly :-D

To:Elmara, Jak to vypadá s většími cifkami na cs6?Docela by mně lákalo porovnat standartní s tou větší..
dosach,separace.....jesli byse oplatilo časem investovat ;-)

Mě taky, ale vypadá to, že dříve než 15. května tady nebudou ;-)

S tímto detektorem chodím již několik měsíců a popravdě mám rozporuplné pocity. Před ním jsem měl Whites Prizm a přijde mi, že jsem se domů vracel s bohatějšími nálezy, než dnes. Je pravdou, že s CS mám signály i na prochozených místech, které jsem považoval dříve za naprosto čisté s Whitesem bez signálu, ale na druhou stranu dnes se pro mě procházky s detíkem staly téměř otročinou ze které se vracím nakopaný jak cikánský kopáč příkopů a v ledvince mám hromadu drobných kousků barevného kovu a dvě tři mincičky. Nevím, možná dělám něco špatně, ale od té doby co ho mám jsem našel v poměru mnohem méně mincí, z toho pouze jednu stříbrnou a jinak v podstatě nic co by stálo za to. A to nechodím samozřejmě jen na stejné lokality. Také mě trochu udivuje určení přesného místa. zrovna dnes odpoledne se mi několikrát stalo, že cíl pískal přímo pod cívkou, ale jakmile jsem odkopl drn, již se hlásil asi 10 cm od místa původního a toto se několikrát opakovalo, tudíž než jsem vykopal kousek mosazného plíšku, musel jsem vykopat kráter, že bych si v něm zlomil nohu. :-) Celkový dojem je co se týče dosahu myslím opravdu nadprůměrný, nicméně pro mě osobně by asi již zvítězil nějaký digitál, který ukazuje přeci jen více, než analog. A to i přes to, že sem tam něco přejdu.

Osobně si myslíš,že dosah je nadprůměrný a tím že kopeš malé plíšky,tak i citlivost je dobrá,takže bych chybu v tom,že kopeš málo mincí hledal jinde.. Taky se mi občas stane,že mi detektor hlásí předmět kousek jinde,než ve skutečnosti je,ale tohle občas udělá každej stroj. Předmět v té zemi může ležet jakkoliv,takže pokud leží šikmo na hraně,tak ten signál je nejsilnější kousek bokem. Mám ho taky pár měsíců a zatím spokojenost na stříbrny mince je fakt dobrej,už jsem s ním překonal loňskej počet a to je teprve půlka sezóny,takže vydrž on tě jistě ještě překvapí ;-)

Zdravím, osobně jsem s CS6tkou byla párkrát, takže si vůbec netroufám jakkoli komentovat Tvé poznatky. Elmara se vrací v neděli, takže jistě Ti napíše pár svých osobních zkušeností. Tacud

tak je asi někde chyba

Já nemám taky žadný problém s CSM6Xi,jen jsem zjistil že na malé stříbrnačky je nejlepší citlivost 5 protože při stupni 10 už jako by se to stracelo..Jinak super,na poli zobe fakt pěkně,a díky jeho rychlosti vám jen tak něco neunikne...A co se týče rušení v lese při nějakém tuknutí ja si myslím že je to normalní,je to citlivý detektor... ale já s tím problemy nemám,co chodím s bandou co mají drahé mašiny tak bych.. řek že mají problemy vetší,nebo stejné.... ;-)

Já samozřejmě netvrdím, že je to špatný detektor, to určitě ne. Již jen tím, že bere i ty nejmenší plíšky v celkem velkých hloubkách dokazuje, že je to velmi kvalitní stroj. Jenže to je právě to, co mě pak štve, že celé odpoledne vykopávám z obrovských hloubek kousky mosazi, či zinku, občas i kus zrezivělého železa. A na mince se pak tímto asi již nedostane.Například v okolí starých rozbořených domů mohu kopat co krok. Na druhou stranu si myslím, že například na méně osídlené lokality, či na ústupovky uprostřed lesů to je velice vhodná mašinka, které jen tak něco neunikne. Jinak nejčastěji chodím s citlivostí na 5, disc 6, disc vol. 5 a iron volume 0.

No,to je ale u všech strojů s vysokou frekvencí u rozbořených domů a podobných místech,bys kopal,co krok s každym detektorem. Určitě víc mincí a míň odpadu nakopeš s nižší frekvencí,ale to si musí každej rozmyslet,co chce vlastně hledat. Já chodím s citlivostí na 10,jinak mám vše na 0,takže mám vlastně jednotón ;-)

Konečně mě došly penízky v pátek a dnes sem si domluvil CS6MX,chtěl sem se zeptat loki jaké dat baterky? Nebo se kterýma máš nejlepší zkušenosti? Do ted se měl Tesora a chodil z devítivoltovkama dík za odpověd :-)

Používám normální tužkové alkalické.

Zdravím.
Je prosím při hledání MINCÍ v něčem kontraproduktivní nastavení:
- železa 0
- disc 4
- disc volume 0
Napadá mě pouze to, že nemám přehled o tom, kde se vyskytovali lidé, resp. kde je nějaké železo/odpad.
Předem děkuji

Ahoj...Žádný takové nastavení není...Časem si ten detík naposloucháš a začneš odhadovat co pod cívkou máš..Já chodím..iron na číslo 3..disc vol na číslo 5 a disc na číslo 7...To nastavení je jen o tom co chceš slyšet do sluchátek,kopu i střední tony..Najdi si něco z historie kolem baráku,co se kde dělo atd.Mrkám hodně na historické a foto mapy tam se dá hodně najít...

Ahoj, kdy budou velky cívky na cs6 mxi ??

Ahoj, za cca 14-21 dní :-) Tacud

Zdravím a chtěl bych se zeptat, zda je možno někde objednat úchyt na pásek k CS6MXi. A pokud ano, jaká je cena ? Děkuji.

Ahoj, napiš nám na email info@lovecpokladu.cz dodací adresu a mi ti ho pošlem zadarmo v obálce jako dopis. :-) :-) :-)

Tak to by bylo super. Díky moc :-). Posílám adresu.

Ok. tak to dnes jede v obálce jako normální dopis ;-)

Dnes držák na opasek dorazil. Tak ještě jednou děkuji za opravdu bleskové dodání.

Zdravim umi ty tri tony na zelezo,odpad a chtene cile i nejaky od tescoro?ktere pls ;-)

ESII v podstatě ano.

Tesoro.

ahoj
mam 6 novou a tak nejak se na ni ucim. obcas se mi stane ze i pres vypnute zelezo se ozve jako barva, jde o vetsi kusy zeleza v hloubce asi delam neco spatne ne?
a to cinkani o travu a klaciky mi to taky dela :-(
jinak když nějak v uších odfiltruji ty zvuky tak hledá pěkně a rychle (občas kopu krátery).
měl jsem kdysi půjčeného goldmaxe a ten byl fajn škoda že je nemůžu porovnat

Velké kusy železa jsou specifické a naprostá většina detektorů je hlásí do barvy. Lze je ale snadno identifikovat. Stačí kolem cíle trochu tančit, všimneš si že když budeš k cíli najíždět špičkou začne nejdříve bručet, střed píská a pata bude zase bručet. Poměrně dobře lze také takový cíl identifikovat zvednutím a přiblížením špičky sondy k cíli. Občasné procinkutí je normální ;-)

ještě bych se chtěl zeptat když si pořídím tu větší sondu 36*28 co to pro mě bude znamenat jen hloubku nebo i kvalitnější signál u méně hlubokých předmětů? ještě by mě zajímala ta 20 co by mi přinesla?
a poslední otázka jaký by byl vhodný detektor do města kde je hodně ing. sítí atd.

To mareček: Větší sonda přinese větší hloubku. 20 cm je pro lepší separaci a určitě bych ji doporučil především do toho města ;-)

a není lepší do města detektor který nepracuje na 18khz? pokud ano jaky by si mi doporučil?

Zdravim chtel jsem se jen zeptat koupil jsem si tady Tesoro Silver µMax special edition asi pred 14 dny,slusny detektor ale zvazuji koupe noveho C.Scope CS6MXi ale po precteni fora na http://detektory.hantec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4352 tak jsem na vaskach jsem na vaskach nejak moc ho tam odsuzujou ze mel moc prehnanou reklamu a ze neni tak dobry jak psali,tak nevim me se jevil jako hodne slusny detik.

Nejlepší by bylo si ho osobně vyzkoušet. Forum ti může leccos napovědět, ale určitě byses podle něj neměl rozhodovat. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru