Detektor kovů Golden Mask 3

Zkušenosti hledačů s detektorem kovů Golden Mask 3, detektorem kovů Golden Mask 3.

Návod pro detektor kovů Golden Mask GM3: Návod GM3
Testy detektorů kovů Golden Mask: Testy Golden Mask

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 23.8.2010 18:44

Rozmlátil jsem ho až poté. Mluvil jsem i s pár lidmi na srazech. Několik mělo podobnou zkušenost. Ale zřejmě to už Bulhaři vychytali, protože s tím co mám teď nebyl ani v tom největším vedru žádný problém. Krom toho, nedávno jeden kolega to rozmlácené GMko dal do kupy a šťourá se v něm.

Děkuji za nabídku opravy v servise. V současné době je moje finančí situace napjatá a nevím kdy se stav stabilizuje. Pak bych už asi neváhal. První majitel ani neškrábl cívku a prodával s tím, že mu detektor nesedl. Za polovinu pořizovačky to byla nabídka která se neodmítá. Zprvu mi trvalo pochopit co přístroj dělá, a tahal jsem z pole samé hřebíky. Později už bylo jasno - optimální doba hledání od úsvitu do 11 hod.. Prozatím ponechám bez úprav. Kamarád se zabývá elektronikou na úrovni smd součástek. Vědět tak kde je to mrvítko, lehce by jej vyměnil. Typoval bych to na některé kondenzátory u oscilátoru, ale tolik tomu nerozumím.

Ptal sem se na bulharskejch fórech, co sem našel. Nejen u výrobce a asociace hledačů. ......na jejich podobnejch LP2010. I na uplně osobních. Takže, nic. Jenom jeden postřeh, vztaženej k GM3 byl o který režim diskriminace se jednalo, ale nikomu z těch lidí tam se to nepřehřálo, spíš je to asi zajímalo, a to jich to četlo několik set,moment.. i s FB spíš tak 2litry, odhadem.
Ale stát se to mohlo, já sem tuhle koupil 3 vrstvej bez perforace...
No a tady jsem někde čet, že to ŘADA lidí potvrdila. Tak nevím. Bez komentáře.

Děkuji za podporu při hledání důvodu vypadávající diskriminace v létě. I nenalezení příčiny je v podstatě dobrá zpráva. Zřejmě to bude nějaká banální závada. Již jsem otestoval jednotlivě akumulátory a těmi to nebude. Po rozebrání konektoru na kabelu sondy ale něco může být v souvislosti. Vypadá to na zkrácený kabel cca o 4cm proti kabelu u GM4 a pájení mě nenadchlo. Hlavně u stínění a pak bílý drátek. Při zapnutí reaguje pískáním na dotek. Není nad to, koupit si detektor od novoty......

Co je to novota? ;-)

To stejný jako třeba šufan nebo,rožni. 8-)

Rožni a šufan znám. Tedy díky Zipsymu :). Ještě taky myslím chrundí atd. :-D Ale tohle fakt nevím, pokud to umíš přeložit do obecné řeči, budu rád :-D

Po mě jsou zas novoty slova jako džbrňa - tůň, menší rybník s nehlubokou stojatou vodou nevhodnou ke koupání, nebo bravenčák, kopenec - mraveniště.

Novota = Novinka,nebo nová věc :-/

Tak to je dost nepřesný, novinka je dva roky stará o:-)

Tak je to ojetá novota ;-)ale on to před tím neměl,tak to pro něj byla novota,sice postarší ale z jeho pohledu nová věc,tak že novinka, :-P

Šáší, to je chrundí.

V Chrundí zásadně nic nehledám. Nedá se to na detektoru naštymovat. Tam zabere leda tak křoviňák. A takové šáší s malením a ostružinou na zajímavé lokalitě dokáže člověka namíchnout. :-)

Zipsy nám pravidelně obohacuje slovník o podobné výrazy. Myslím, že je to super i když pojem "šáší" nám s Pilotem dal v Brandlíně zabrat na celý večer :-D

Myslím že kamárad to bez popisu desky spíše nedá. Navíc pokud desku rozvrtá, nesmíš se zlobit když to pak nebudeme chtít opravovat. To je pak hodně hodin času, který nikdo už nezaplatí. Navíc musím říci, že "kapacity u oscilátoru" ..... to asi ne.

To byl jen můj typ. Nevím která jiná součástka je více tepelně závislá. Rozvrtat to nenechám, je to můj oblíbený detektor. Časem vám jej třba pošlu na prozkoumání. Větší odborníky zatím neznám. Vím jen, že to není jediný případ a tak jsem začal pátrat.

Ano kapacity jsou na teplotu citlivé, ale pokud by to bylo jak píšeš, detektor by asi vůbec nepracoval. :-)

GM3 mám snad už v caiku. Ze tří stínících drátků kabelu sondy držel připájen ke konektoru jenen, a to za dva chlupy. Ostatní naplácnuté na něj. Vše jsem řádně festovně opravil a zkusil zahřát. Vypadá to slibně. V létě dám vědět zda to byl opravdu celý problém. :-D

Ona to je většinou taková závada. To že umře něcco na desce je opravdu velká náhoda. V 99% je to nějaká periferie kde musel pájet člověk ;-)

Novota je označení něčeho nového, vychází ze slova novina.

U nás se teda říká šóší,JM,ale šáší taky zkósnu,jináč bych nemoh bét betelné kóbr,né?8-)

Aha, tak je to s tím chrundím. Šóší na Jihomoravsku a šáší na Valašsku. Chebzí jenom od bezu jinak chrást. ;-)

Chtěl bych se zeptat nadšenců s GM3 na plnou DD cívku 20cm. Jaké jsou zkušenosti při hledání na polích, a o kolik je lehčí oproti základní sondě. Některé pole v okolí jsou nasycené struskou a železnou drobotí, jako by šel člověk po skládce. V lepším případě je tu hnusná fialovošedá škvára z Třebíčské teplárny. :-(

Tak to vypadá, že s 2D 20cm sondou tenhle detík asi nikdo nechodí. Nevadí, separaci u mého GM3 hodně pomohlo ubrat diskriminátor na minimum. Po naposlouchání VCO konečně padají nálezy a mám z výsledků velikou radost. Malé stříbrňáčky, kousky zlacené keramiky prostě to šlape jak má.

To šlapalo dycky.... supr, máš recht. Poznávání je to nejhezčí na hledání, pro mě. Prostě, jako u ženskejch. Hledání je víc než že sichr že dostanu. To bych moh chodit rovnou do bordelu (i když, tam sou nejlepší nálezy, ale málokdo si na to troufne). Vlastní zkušenost dělá mistra, gratuluju. Dobrý.

Takže jsem dobře poradil. :-)Chtěl jsem kupovat menší sondu a zjistil jsem, že to vůbec není nutné. Když se tenhle detík umí nastavit a naposlouchat je separace víc než dostatečná.

Pro Goldenmasčí fanoušky jsem stočil 8 audiotracků s prací GM3ky nad cílem, najdete to jako dycky tam co dycky. Myslím, že to je zajímavé poposlouchání. Popisy co a jak jsou v textu co je po rozkliknutí tracku vidět, a něco ještě v testech hned vedle, a také Tak ať to mlaská.

Práve som presedlal konečne z gareta ace150 na tento detektor a proste paráda..Prvé 2 dni - 2 stredoveké agečka. Je to parádny stroj, presný a dosah parádny i ked s novým GM4 Pro už horší ale oproti ace150 neporovnatelný :-D. Jediná nevýhoda je tá, že kopem strašne hlboko ale zároveň aj výhoda.. Mám ale otázku. Aké by ste mi doporučili slúchatka? Chcel by som niečo do 20-30€ a poradili mi, že mám zobrať 100 ohmové. PS: oplatí sa do budúcna kupovať vačšiu cievku na lepší dosah? ak ano jakú a jak zvačší dosah a čo citlivosť?

michalSVK - Gratuluji ke změně detektoru. GM3 má skvělou rychlost reakce na cíl. Též jsem ACE 150 odložil do kouta jako nepotřebný smeták. Zda se vyplatí větší sonda záleží spíše na hledaných cílech. Citlivost zůstává skvělá i u největší cívky, jen se poměrně sníží separační vlastnosti. Hledat grešli s 15" cívkou může být docela zábava. Pokud je to s dosahem na soc. korunu stejné jako u GM4, tak 12" bude mít o 10% větší dosah oproti základní sondě. Sám stále zvažuji 7" cívku na maximální separaci a přesnější zaměření. V lese mi základní sonda po 5 hodinách připadá těžká, ale zase nechci ztratit cenné cm na hloubce. Informací mnoho není, nezbývá než zkusit... Přeji hodně štěstí! ;-)

Kedže kamarát chodí s GM4 Pro tak mám skusenosti aj s tou a tá je zase o rád lepšia :-) Jako mi bolo povedané, jak budem meniť tak predám GM3, doplatím a kúpim radšej novú GM4. Každopádne meniť už nebudem, GM je proste skvost za tu cenu a verím že detektory za 700€ budú maximálne konkurovať, lepšie ťažko..

Stejně je nakonec ta nej kombinace - bude vyspělej pokud možno co nejotevřenější analog, a k tomu multifrekvence, FBS. Určitě se k tomu dopracuješ. Potom to je špeciál ultra dobrý. Na závěr k tomu GPX, a vítej v klubu hard&heavy hunterů.

Zdravim, Vás možte mi poradit moj golden mask nejak nefunguje na 4 mi zelezo pipa jak farba a musim davat az na 7 co inokedy som rozpoznal na 4 dačo sa muselo pokazit,musim ho asi reklamovat dakujem za odpovode :,-(

Forest981 - doporučuji zapůjčit si sondu od některého kolegy a řádně přezkoušet. U mě jak jsem psal, již vůbec nepoznal železo od barvy a bylo to ulomenými drátky stínění v konektoru na kabelu sondy. Zajímavé bylo, že za chladného počasí vše fungovalo. Třeba je to jen zaprášeným kontaktem v konektoru. Nic závažného to na 99,9% nebude. Opravu zvládne snad každý elektrikář.

Zatím nic na reklamaci nedorazilo, tak se to asi povedlo :-)

Zdravím. Mám problém.:-) Nejde mi odladit detektor GM3. Nikdy se mi nepovede dostat tón v obou směrech stejně. Tón jde jen dolu nebo nahoru. Ani kolega co hledá několik let to nezvládl. Kde by mohl být problém? Nestalo se to už někomu? Dělal jsem vše podle videa s návodem a stejně se nepovedlo.:-/ Chyba je u nás nebo v detektoru? Pokaždé jsem hledat pomocí automatu. Děkuji za pomoc a rady :-D

U GM2 jsem měl stejný problém a dlouhodobě..... Mrzelo mě, že nemá automat.....

Vždy otáčím kolečkem z plusu do mínusu a z odladěním tak v 95 procentech není problém. V těch zbylých pěti chodím v automatu.

To Board: nejlepší když mi zavoláš s detektorem v ruce a já s tebou přístroj nastavím on-line po telefonu. Myslím, že budeš mít hodně vysoko nastavený treshold, pak je to špatně ;-)

To board: Jo, de to po telefonu, ana ucho co je slyšt z detektoru. Mára má recht. p.S. Eště může pumpovat od polárky po železný jádro..... pak to taky nende... teda, s detektorama kovu. :-)

Elmara: Zdravím. Dnes měl detík v ruce hledač co má také GM3 a nepovedl se mu odladit. Jeho šel bez problému. Kde by mohl být problém?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru