Detektor kovů Golden Mask GM4PRO a GM4WCL

Nově založené vlákno pro všechny vlastníky nové verze GM4PRO

Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4: Návod GM4
Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4Pro WD: Návod GM4PRO WD

Testy detektorů kovů Golden Mask GM4: Testy GM4

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 1.4.2014 12:49

Nebo si prostě vzájemně nesedly.Mám Snipera Tigera i Goliath a na Gm4 Pro jsem je moc nevyužil,detík byl nestabilní a citlivej na dotyk.Na Gm5 cívky chodí daleko líp ale stejně používám spiderky,jsou lehčí.

Mozem to skusit. Aktualne som ju daval medzi 7 az 8.
Ale ked som znizil priblizne na medzi 6 az 7 tak som rozdiel v tych zvukoch moc nezbadal.
Ako velmi ju mozem dat dole aby som tym neznizoval vykon detiku?

Na zakladnej cievke ked som mal sens. medzi 7 az 8 cievka bola ticha.

Ty Marsky jsou citlvější, nebál bych se jít níž.

Osobně mi už na Gm Marsky nesmí.

Proc? Treba Discovery je suprova sonda... Dosahama o chlup, ale fakt jen chlup min nez 38x30 a citlivost taky super...

Mám Snipera,Tigera a Goliath.Tiger mi předevčírem opět znechutil hledání.Na 18kHz na obou kanálech rušení,které nezmizelo ani při citlivosti 15(se spiderkou 12" chodím běžně na 26-27),cívka nešla odladit,odladění vždy končilo na 0 a detík při pumpování řval dál.Na 8kHz to bylo o něco lepší ale s citlivostí jsem musel taky hodně dolů.Přejel jsem o pár kilometrů dál na jiné pole,tam šla citlivost na 20,víc ne.Odladění se zastavilo na 56-57 a detík zůstal skoro stabilní.Se spiderkou tyto potíže nemám na Gm5 a i na Gm4 byla daleko lepší jak Marsky.S Marskou je jednou detík vcelku klidný,jindy nepoužitelný.

Som z toho dosť sklamaný, tie sondy niesú najlacnejšie, no nečakal som že sonda ktorá je typizovaná pre GM4PRO v konečnom dôsledku na tom detíku normálne nefunguje. Ani mi nepríde úplne OK aby sa tie sondy stále predávali, čo tu čítam, má s tými sondami problém každý.

Kupoval som tú sondu preto, lebo som ju v minulosti mal na Nokte Fors Core a bol som maximálne spokojný. Po osadení na GM4PRO je evidentné že tá sonda nefunguje tak ako má, tie zvuky, štebotanie a aj pri zníženej citlivosti to hučanie ked ju dám na zem neni vobec normálne.

V dohladnej dobe kúpim inú cievku. A vo všeobecnosti asi nikomu neporadím marsku ku GMku.

Kámoš potřeboval najít staré sloupky plotu na zahradě(urezlé trubky v zemi).S Gm4 to nešlo ani na minimální citlivost.Pořád to bralo všelijaký bordel i dost hluboko v zemi.Musel jsem vzít X.Terru 705,tam už na nízkou citlivost hlásila jen ty větší kusy.
Nebál bych se snížit citlivost jak píše GM4PRO.

I když u GM 4 stáhnu citlivost na 0, tak mi na bere na polygonu korunu ve 20 cm, na hledání sloupků, uzávěrů vody a rúzných kanálků používám taky 705 :-)

Ahoj potřebuji prosím poradit,mám GM4 pro Tiger sondu,poslední dobou stále brblá když ho položím na zem,nebo zvednu do výšky ,sklidní se až když stáhnu citlivost.Můžou to dělat i baterie?Mám tam ještě originální AA 1000 mAH asi 5 let uvažuji že bych tam dal baterie 2000mAH

Jak jsem psal nad tebou,Marsky mi na detík už nesmí.

Čo ma ešte okrem toho všetkého dosť serie, je to že, pri tak extrémnych prezvukoch a brblaní, som často totálne zmetený že či vôbec mám nejaký signál, brble pri každom druhom pohybe, niekedy je dosť problematické vôbec identifikovať či mám signál či nie. Nehovoriac o tom že GM4PRO + marska + sluchátka je absolútne nereálna kombinácia, lebo z toho by vybuchla hlava aj hluchému človeku.

Tak jsem se GMka zbavil a mám klid :-)

ahoj Blackyone mám klasickou GM4 a jsem spokojenej,dotaz ,zbavil ses jí kvůli nějakejm problémům? napiš víc ,docela by mě to zajímalo.....píšeš ...a mám klid...vypadá to na nespokojenost soustavnou,napiš víc chlape a jinak přeji pěknou noc :-)

poslední dobou hodně štěbetal i když jsem ubral citlivost už mi to fakt vadilo :-)

Asi stejně jako můj.Ze začátku super a ke konci nepoužitelnej.

Přesně tak 3 roky to šlo potom mě začal štvát teď mám E-trac a zatím spokojenost

K diskuzi o Marskách na GM mohu pouze napsat, že je výrobce přestal vyrábět. Skladem jsou již pouze poslední Goliaše a další už nebudou. Pro GM se ale bude dělat celá řada osvědčených sond SEF od Detechu, už jsou objednané.

GMka jsou citlivé a na svojí cenu neskutečně hluboké a ve své ceně nemají porovnání. Pokud tady ale někdo napíše, že mu po třech letech začal detektor štěbetat a tak šel.... je to analog a tak je to možné a je potřeba detektor znovu nastavit. Samozřejmě srovnávat GM4 a E-Trac, ale možné není :) Proto používám E-trac :-) Na druhou stranu je tady hodně kluků co chodí kombinaci GM4 - CTX 3030, taky vědí proč. GM je prostě fenomen. Ten detektor rozhodně není bez mušky, ale kdo si někdy vyzkoušel na co si to šáhne, ten prostě ví. A za těch 12 000 co stojí jednofrekvenční verze, co je hlubší? ... :)

Tak setkal jsem se i s lidma, kteří tvrdí, že GM4 je lepší než E-Trac. E-Trac měli, prodali nebo jim stojí v koutě a chodí s GM4 :-).

Zdar draci. K gmku asi tak -Jak si na to štěbetání a různou disco už jeden zvykne tak pak už to je jako bratrství,občas na vztek ,ale i radosti občas přinese. Je faktem že tolik goldu mi ještě žádnej detík nedal a že porovnávat za deset let kutání už trochu můžu. Poslední dobou dostávam chuť na gm5plus,škoda že je tady tak málo info,neví někdo o nějakym testu v cz jazyce? Nemůžu nic vylovit . Díky bratři ve zbrani.

Ahoj, chtěl bych předeslat z Tesoro Silver na něco trochu lepšího. Hlavně se mi jedná o kolečka a droboť (na válku vůbec nejsem). Sice je Silver v dané nižší třídě slušná mašinka a pěkné nálezy taky mám, ale rád bych něco s lepší citlivostí na drobné mince (Ag) a případně přidal nějaký ten cenťák na dosahu. Můžete někdo doporučit vhodnou mašinku okolo 12 tisíc? Mám předběžně vyhlídnutou GM4 PRO 12. Sice jednofrekvenční, ale 18kHz by mělo být na drobné mince ok.
Díky za odpověď. ;-)

Ahoj, pokud jde o GM, doporučuji GM5+. Je nejstabilnější, netrpí na rušení, umí droboť i hloubku a navíc má displej s grafem a ID. Plus bezdráty.

Ahoj, díky za odpověď. Ale bohužel to už je jiná cenová relace :-(

Ahoj, zdravím všechny. Za mě můžu říct, že GM4 je je velmi dobrý detektor. Chodil jsem s Bandidem, Lobotrackem, Tejonem, Garett 2500PRO GTI, od kolegy na pár dnů Cortez, X terra. Někoho možná zvednu ze židle, ale není nad analogové zpracování signálu. Ucho je nejcitlivější na jakoukoliv změnu barvy signálu, jeho náběh, doběh, různé zapraskání, chrchle. GM4 je v tomto směru nedostižná. Konstruktérum skládám velkou poklonu. Samozřejmě počítali s tím, že uživatel je schopen rozeznat housle od violy a flétnu od klarinetu. Prostě se předpokládá trocha hudebního sluchu. Velmi rychle se prohledávají lokality, žádné očichávání nálezu, tlemení na displej, který je tak chytrý, že s každým mávnutím hodí jiné numero. Prostě dvakrát, třikrát mávnout, pokud je ton čistý, bez prdů na konci , je to vždycky barva. Ag hezký houslový náběh, ostatní barva trochu agresivnější nástup. Pro mě GM4 zatím nejlepší, co jsem měl možnost vidět v akci.

Cau mam dotaz....pros se zmenil ton u Gm 4 stoji to uplne za..... mam s tim velky problem nemohu rozpoznat ruzne kovy jelikoz to ma stejny hon. Kolega si ji koupil pred rokem a ja ted a je mezi nimi velky rozdil....ja ji mam 4 mesice a uz je tam asi nahrany novy softver...da se to nejak reklamovat za stary typ???

Prosim o odpoved do zpravy dekuju vsem kdo mi poradi

Zkousel uz nekdo SEFku? Zatim mi u nas chybi ohlasy, ale Bulhari zacli prodavat GM uz v zakladu se sefkou, tak asi nebude spatna...

Hola detektoráři.
Mám pár dotazů.
Koupil jsem použitý GM4Pro s MARS Tiger cívkou.
Detektor funguje v pořádku nějaký časový úsek, pak začnou šílené prozvuky, jak při máchání, tak když je detík v klidu. Jediné, co pomůže, je stáhnout power level na 5-6, prozvuky zmizí. Po nějaké době se to zase zklidní a můžu napálit power level na 8. Dráty VN ani jiný zdroj rušení nikde poblíž.

Když detektor položím na zem a cívka není rovnoběžně se zemí, tak se rozcvrliká. Když cívku sklopím tak, že leží na zemi, tak to ustane.

Kabel mám omotaný pevně, nikde nelítá, konektor jsem zkoušel odpojit, připojit a pevně utáhnout. Baterky nabité.


Je to původně koupené tady na lovci, záruka platná do 9/2018.
Má cenu to posílat na záruční servis nebo je toto u detíků GM normální.
Měl jsem předtím zero, a nikdy jsem se s tím nesetkal. Prozvukovalo jenom u vedení VN.
Děkuji.

Tak jsem si pročetl celou diskuzi o GM4 a Tigrech výše a moc nadšený z toho nejsem :,-(

je to normalni vlastnost tehlech detektoru

Ahoj, vyřešil se nějak problém ? Když detektor přepnu do auto tak mi tak začne bláznivě pipat a v manuálu je to v pohode

Zdravím Vás,
Asi půl roku hledám s detektorem kovů GM4Pro. Chci se zeptat jestli jste už někdy našli něco "zajímavého" i když vám to zvuk házel do bordelu ?. Detektor mám nastaven na automatické odladění, MULTITON, a diskriminace nastavena asi na 1,7 (asi do půlky červené).
Ale pokaždé když mně to pípe i když částečně do bordelu tak to bordel je.
Pouze pokud to pípe úplně minimálně bordel a jen z jedné strany, tak to třeba minule byla medaile bronzová.
Takže kopu pouze čisté signály, protože jsem s jinýma nikdy nic kloudnýho nekopl.
Chci se zeptat na vaší zkušenost s tímhle detektorem. Protože se možná mýlim a přecházim například prstýnky. Děkuji za každou odpověď. A přeji všem ať to pípe.

Zdar. Tak to by jsi měl trochu změnit. Z takových těch zastřených barev vytaháš hodně drobných Agček. Jsou to takové ty signály, které neřvou jako železo, ale prostě nejsou čisté. ;-)

Aha, tak možná proto mně dlouho žádný nepadlo. :-D
Děkuji za informaci. Kolikrát mně to nedalo, stejně jsem to vykopal ale byl to vždy bordel.
Asi se ukopu ale za ty Agčka to stojí .))

Stejně zastřeně se ozvee i kousek bronzíků atd. Jak ten zvuk ale dostaneš do ucha, tak už budeš vědět, že tohle železo není... tohle bude něco hezkého..... nebo stará fólie :)

Super, díky moc. Pomohl jsi
;-)

Nen za co, ať se daří :)

Já jen přidám mojí zkušenost k těm divným zvukům, když jdu hledat, tak musím vypnout mobilní data jinak to každou chvilku začne bláznit. ;-)

zdravim,mam gm4 koupenou v listopadu 2017, uz s novou audi odpovedi,chtel bych se zeptat,jak ste s tim spokojeni a jestli myslite,ze je to lepsi nez stara audio odpověď..

Zdravím hledače. Chtěl bych se optat na porovnání detíku GM4 Pro a ACE 400i. Který by byl lepší na první detík? Moc díky.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru