Detektor kovů Golden Mask GM4PRO a GM4WCL

Nově založené vlákno pro všechny vlastníky nové verze GM4PRO

Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4: Návod GM4
Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4Pro WD: Návod GM4PRO WD

Testy detektorů kovů Golden Mask GM4: Testy GM4

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 1.4.2014 12:49

Že bych jako přešel z GM 4 zpět na 705??Myslím že to není dobrej nápad.Mít tu možnost předloni v květnu a znát oba strojky tak jako dnes,tak 705 neberu.
Tenkrát jsem uvažoval nad F5,pročítal kde co,ptal se lidí atd.Nakonec zavolal Elmarovi a v celkem dlouhém rozhovoru probral co a jak a další možností byla 705,CS6 ale nebyla skladem a ES II.
U posledního z jmenovaných jsem po půl roce byl rád že se mi hned nezdál a byl vyřazenej.Měl ho bratránek a co jsem ho tak pár krát omrkl,nesed by mi.Viděl jsem že stačilo opravdu málo pohnout s kroutítky a detík byl na malé stříbro slepej a navíc nemám rád kdejaké nastavování.
F5 tak nějak nebyl doporučenej,takže zbyla 705.
Sice taky má nějaké nastavování ale já stejně chodím v AM a vyloučené bylo pouze ID -8 a 48.
Po 14měsících se začal zviditelňovat GM 4 PRO a zrovna na účtu zevlovali nějaký peníze a tak se jeden kousek přestěhoval ke mě a zatím jsem s ním spokojenej,zapnu,odladím zem,zakroutím zpět na rozumnou citlivost a jdu.

Dík za odpověď, myslel jsem přechod z X-Terry na GM4, ne opačně a nešlo mi o nastavování
před hledáním, ale o smysluplnost této výměny, zda za investovaných cca 15 tis. Kč lze očekávat
odpovídající nebo aspoň nějakou změnu - ale pochopitelně pouze k lepšímu .... a aby tato změna
nebyla vykoupena nějakými případnými negativy.

Když píšu že kdybych znal oba detíky v době koupě,tak do 705 bych nešel tak ta změna je rozhodně k lepšímu.Alespoň já to tak vidím,stačí chodit nějakou dobu s GM 4 a pak vzít 705 a najednou je to pomalej šnek.

Tak GM4 mám prvních pár dní a vykazuje jako o život. Po tom neskutečném technologickém zázraku co jsem měl dosti značná úleva. Hlubiny šílený a rychlost taky. Chodím zatím tu 23 trojku, ale už pokukuju po větší cívce. Nevím zda 12 kulatou nebo 12x10 spider. Doporučené byly obě (prodávajícím) 8-)

SEL bych do spiderky.budeš spokojenej :-)

Tak tak. ;-)

Taky ji používám, na mince prostě nádhera. Do lesa možní lepší ta 12x10, alespoň lesní lovci to tvrdí. ;-)

Do čistého lesa ano ale tu jsem rád že se vymotám s malou.Vysoká tráva,všude keře.

Na ten les je ta 9 tka fakt neskutečná. Dnes jem to viděl na každé kroku :-D

:-D

Tak sonda je už doma, ráno jsem nevydržel a přijel si pro ni. Navíc jsem tohle viděl na živo: https://www.youtube.com/watch?v=uGfMAxpRqjc

Sonda chodí skvěle a přijde mi úplně stejně těžká jako ta manší. Ta je evidentně robustnější. Každopádně je už postříbřená i když jeno frantou pepou jedničkou :-D

To skuder: můžeš napsat jak velký je rozdíl(v praxi)mezi 26x23(10"X9") a 23(9") spider? Tuším, že jsi chodil obě.Prosím poznatky hlavně z praxe.Vím,že to bude hodně podobné,ale přece jen......

Máš pravdu,cívky jsou hodně podobné,dosah se mi u 26x23 zdá menší jak u spider a spider taky ochotněji přizná železo i když je rezavé.
Dnes jsem např.se spider našel železnou římskou sponu,hlásila se skoro čistým tónem železa.Být to na poli,tak to nechám být ale v lese kopu i železo.
Spider je taky v lese neuvěřitelně stabilní,náletové stromečky,vyšší tráva ji nechávají naprosto v klidu a nějakej prozvuk je až když trefím větev nebo pařízek.
Já jsem s ní velice spokojenej,ve vlhké půdě 1Kčs ve 30cm bez problému 100%kopatelnej signál typický pro mince.

Aaaaa, koukam, ze uz jsi taky zamilovanej :D

Pssst,ne tak nahlas ;-)

Jako,můžu říct že jsem minulej týden nasadil 12" spider,ušel po poli asi 50m,na patě to otočil,valil zpět a z batohu vytáhl 9" a přezul :-)

Je tak snadné se do téhle sondy zamilovat :-D Všechno je hned venku, krásně přesná. 12 jde ale hlouběji. Přesto, v železe kde chodím je ta 9" k zulíbání. ;-)

Mě se zdálo že ta 12" je oproti 9" pomalejší v reakci

Spise ve vyhodnoceni (v separaci a jistote prezentace) nebude tak presna, jako ta 9". Na hloubku a do cistejsiho beru 12", do zeleza jak pise Mara, je 9" dokonala. Jenze ji ted od testu nemam, tak obcas vytahnu kulatou 17 cm,

Reakce je naprosto stejná ;-)

Mám sice starší verzi GM4 ale zajímaly by mě zkušenosti ostatních obecně s drobnými bronzy. Velikostí opravdu malé zlomky, slitky, od několika milimetrů po 2cm. Základní sonda, tuším 30×25cm tyto předměty téměř míjí, pokud nejsou vyloženě na povrchu a není vlhká půda, rychlost pohybu, výška sondy nad terénem samozřejmě maximálně přizpůsobuji podmínkám.
Takže zbývá kulatá 17cm a i když signály z ní jsou jasné, ohraničené. Dost často částečně bručí, obzvlášť ty hlouběji uložené. Občas se pohybuji po těžších půdách, kde mám problém odladit přesně zem tak přemýšlím, jestli to nemůže být tím, ladím totiž kvůli stabilitě více do mínusu.

Uvažuji nad cívkou 23cm, kdy dostanu o něco větší pokrytí při zachování skoro stejné separace, je odezva této cívky jasnější, čitelnější?

Ahoj, ja pouzívam cievku 17, a velku spider. Ked mám signál nejasny, tak rychlo zamavam cievkou nad predmetom, a ked aj vtedy zabrucí, je zelezo. Zase ked mi ciel zabrucí, a rychlo zamávam nad ním, a tak zapiska, tak je to farba. Takto pozbieram i malé farebné predmety.
Alebo len zo zaujímavosti vyskúsaj, ze nad zelezním predmetom co zabrucí tahaj cievku pomali, a dá ti signál farby...
Teda, ked más signál, tak co najrychlejsie cievkou nad ním, lebo si to vysvetlujem tak, ze kov, co má zlú vodivost, za krátky cas nestihne dat cievke spetne vyhovujúci signál, farba zase stihne

Jednoznačně se dá doporučit nová 23 cm 2D Spider. Sonda nejenom že je na tyto cíle jako dělaná, ale má stále i velice slušné pokrytí. Rozhodně stojí za úvahu, zvláště když je lokalita plná železa nebo v půdě vysoká koncentrace oxidů železa ;-)

Tak ti nevím ale s velkou spider když mávnu rychleji,tak je barva všechno.

Tak jsem byl dneska v jednom lesíku,na starejch mapách tam byl nějakej domek,asi hájovna.Párkrát jsem tam byl s jiným detektorem,našel jsem tam krejcary 1800 a jiný blbiny.Dnes jsem chtěl zajet někam blízko,zakopat pár minciček a zkoušet,napadlo mě že bych mohl tam a to místo asi 20x20 metrů ještě projít.(Ty krejcárky odtud byli luxusní po očištění a tak jsem si řekl,že jsem tam mohl ještě nějakej zapomenout).Našel jsem jich tam ještě 4 ks,vršek od fajfky,svátostku a asi 30 knoflíků (arzenobronz a bronzový)!Ještě tam půjdu 2x.Až si přikoupím malou spiderku a až si koupím GM5 Pro. :-D

Bezdrátové připojení sluchátek je přes bluetooth?Mám bluetooth sluchátka Sony,půjdou spárovat?

Ne,je to 2.4Ghz

Dobrý den - dotaz na Elmaru : Zaslechl jsem cosi o novém dvoufrekvenčním (8 + 18) detektoru GM,
pokud je to pravda, kdy lze očekávat zahájení prodeje a jaký je předběžný odhad prodejní ceny ?
Dík předem za odpověď, která bude jistě zajímat více případných zájemců o koupi něčeho nového.

Nebudu komentovat, nesmím :-D

http://www.uk-metal-detectors.co.uk/golden_mask_4wd.html 8-)

To není ono ;-)

:-D

Ahojte!
Nevie niekto, že k GM4 kolko ohm sluchatká sú vhodné? 8ohm, 16ohm, 32ohm, ...???

čím více tím lépe ;-)

Od 32 ohmu je to ok. Ideální jsou ale 100 ohmová. ;-)

Já používám multitón,v audiu prd poznám co tam je když mi chybí druhý zvuk

Dobrý den, dotaz na el-maru : Existuje někde tištěný český manuál pro GM4Pro, tak jak to bývá zvykem
u jiných detektorů ? O výukovém CD netřeba se zmiňovat. Dík za odpověď.

Ano, návod je normálně k dispozici a brzy bude na webu i jeho elektronická verze.

Dík za zprávu, nechápu pak, proč jste mi tento návod neposlali s dodávkou detektoru v měsíci červnu,
místo něj byl přiložen manuál detektoru Zero, což jsem chápal jako nouzovou náhradu.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru