Detektor kovů Golden Mask GM4PRO a GM4WCL

Nově založené vlákno pro všechny vlastníky nové verze GM4PRO

Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4: Návod GM4
Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4Pro WD: Návod GM4PRO WD

Testy detektorů kovů Golden Mask GM4: Testy GM4

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 1.4.2014 12:49

GM4PRO se prodává už rok, návody jsou norrmálněě po celou dobu. Pošli si adresu kam ho máme zaslat, kolega co to balil asi šáhnul do vedlejší přihrádky a místo GM4 vzal ZERO. Nouzové náhrady jsou možné tak první týden od uvedení na trh, než to Alena nebo Jana stihnou přeložit ;-)

Tak manuál je už doma (poslán dokonce doporučeně), takže tímto bych chtěl poděkovat elmarovi
jak za rychlé vyřízení objednávky GM4, tak i za výše uvedené, snad jedině s výhradou, že ne vždy je rychlost akce tak úplně výhodná -- viz mě o cca 14 dnů míjející sluchátka za 1 Kč :-(

Jak výše uvedeno, obdržel jsem včera manuál GM4 PROP a hned při zběžném čtení mě zarazily nepřesnosti v odstavci 7.1 - přepínač "DISC" - při poloze "AUDIO" prý železo prská a neželezné kovy
mají tón hlubší, ve skutečnosti se jedná dle mého názoru v této poloze o jednotón s možností úplného
potlačení železa. Dále odstavec 7.2 : "MULTITONE" - železo má prý tón nízký - ve skutečnosti prská,
jak uvedeno v 7.1. Tak přátelé- zkušení uživatelé tohoto přístroje - je to tak ? Já mám tento detektor
pouze 10 dnů a tak se mohu mýlit.

7.1 myšleno zřejmě tak, že potlačené železo občas proprskne, takové to prd prd... A v tomto režimu má barva houkavý tón, který třeba v mém případě je nižší, protože chodím s nastavením výšky tónu na 7.
7.2 tady to prskání vychází z nastavené diskiminace.Ve skutečnosti prskají třeba jen malá želízka, železo se hlásí hlubokým tónem a velká železa jdou nad středem signálu do barvy.

Moc to řešíš :-) Raději se podívej na pár článků, projeď si videa a hlavně choď.

No řešil jsem pouze nepřesnosti v manuálu a ne k vůli sobě, jelikož mám s detektory (ne tedy s GM4) něco
nachodíno, ale k vůli začátečníkům, kteří by z toho mohli mít zmatek v hlavě, ale asi nemají :-D, když se
zatím nikdo nezval (asi to také neřeší).
Podle tvého popisu ale mám vadný detektor, v režimu audio nemohu nastavit výšku tónu
a v tomto režimu se mi skutečně ozývá pouze jeden tón, v režimu multitone mám pouze nastavitelný vysoký tón a škvrkání želez nebo kombinace obojího (ostatně takto si to popisoval dříve v jednom článku sám , že ano ? ) :-)

Tedy moc se v tom popisu nevyznám......

Každopáně detektor vadný nebude, všechny jsou testované.

V režimu audio je detektor jednotónka, diskriminací nastavuješ co by mělo být potlačené. V režimu multitone železa bručí a barvy pískají v závislosti na natavení diskriminátoru. Ideální je číslo 2. Výšku tónu si lze pak nastavit na ovladači frekvence tak jak to vyhovuje tvým uším. Do návodu se podívám, dělali jsme nový a určený již pro web. Je možné že je tam bota.

Tak to má přeci být. v Audio je výška tónu jedna a to hlubší na barvu.

Elmara - plný souhlas, s vadným detektorem to byla pouze nadsázka s ohledem na výše uvedené

GM4PRO - tak se podívej, co si popisoval výše. Odstavec 7.1 se v mém manuálu týká právě a pouze audia

Vim co jsem napsal a sedi to :)

Tak pro jednoduchost vypíchnu jednu tzv. neshodu. Včera v 10.26 píšeš o režimu AUDIO (odst.7.1. manuálu) : "A v tomto režimu má barva houkavý tón, který třeba v mém případě je nižší, protože chodím s nastavením výšky tónu na 7".

A v článku píšeš o ovladači audio freq. :
"Jde o jednoduchý a přitom zajímavý prvek, který ovládá výšku tónu odezvy barevného cíle v režimu MULTI TONE".

Takže sedí to, že lze ovládat výšku tónu i v režimu AUDIO ? Atd... Omlouvám se ostatním za tuto vleklou a vlastně zbytečnou diskusi, ale není to povinná četba :-D

Ano,i v režimu audio lze ovládat výšku tónu.

Dobrá, vyzkouším, zatím jsem změnu uchem nezachytil, možná i pod dojmem toho, že to má jít jen v multitonu, jsem s tím ale ani moc nelaboroval

Normálně zapni multiton, nastav disk a 2 a otestuj. Železa normálně bručí a barvy pískají. To slyší uplně každý, rozdíl v audiu je obrovský ;-)

Jasný, zde ale byla myšlena změna v režimu AUDIO s jedním tónem.

Takhle nějak se mění tón v AUDIU
http://uloz.to/xo3PA76z/audio-amr

Zdravím všetkých. Včera som predal GARRETT 250 a zvažujem kúpu ZERO 30 alebo GM4 PRO. Ktorý z týchto dvoch detektorov by ste mi odporučili. Viem že ZERO je novinka a je lacnejší asi o 200 EUR ale ten GM4 bude asi lepší. Chcem detektor hlavne na hladanie mincí. Ďakujem za každú odpoveď. :-)

Koupil jsem GM4PRO 12'' 2D Wireless a chtěl bych se zeptat jestli je normální že detík má hodně prozvuků při hledání v lese při přejetí cívky přes borůvčí a větvičky a i při pokládání detektoru na zem,zdá se mi že i v automatickém odladění tam taky jsou prozvuky ,jinak gold mask jde opravdu hluboko a i zpracování detektoru je dobré,taky se mi stalo že se mi vypnuli dvakrát sluchátka,detektor mám jen krátce a musím ho ještě naposlouchat a porozumět mu, jinak jsem předtím chodil dlouhá léta tesoro a tam těch prozvuků tolik nebylo.

No tak 16.8 beru GM-ko do chorvatska,takže pak podám hlášení jak to dopadlo...ale ja myslím že to dá...nebo aspon pláž by moh dát,když zmákne čedič

Tak hodně žlutých kroužků ;-)

no stim cedicem bych si tak jistej nebyl.... :,-(

Dobrý den den, dotaz na Elmaru : Je možno použít jako náhradní zdroj
v terénu 10 AA nenabíjetelných baterií o napětí 1,5 V , tj. celkem 15 V oproti běžných 12 V ?

sic nejsem Mára,ale dovolím si odpovědět za něj ano použít je můžeš a dle mého názoru je detík i klidnější ;-)

Údajně použití alkalických baterek přidá pár cm na dosahu. Je to tak?

Taky jsem to slyšel

Použít se mohou, ale žádný rozdíl v dosahu jsme nenaměřili. Kluci co s nimi chodím hledat a mají GM4 používají pouze bloky. ;-)

Nabij detík,vytáhni celej bateripack ven a změř ho,uvidíš že 12V nemá ale skoro 15V.Nedávno jsem ho měřil a to půl hodiny po odpojení z nabíječky,aby vychladl.

I tak ti děkuji :-D, není nad osobní (myslím tvé) ověření.

I tak ti děkuji :-D, není nad osobní (myslím tvé) ověření.

Já tam dal GP Reciklo 2000 a spokojenost naprostá,mám na ně nachozeno 33h. mam je tam 3 měsíce.Nemám ted na hledání moc čas ale baterie drží. :-)

:-D :-D :-D

Pěknej ;-) ale ta cena v librách o:-)

Ahojte!
Mal by som takú otázku: ze cievky k GM4 sú vodotesné? Dá sa ich ponorit, do potoka?

To sziga:cívky sou vodotěsné,taky občas foňám v potoku a do Fčíl bez následků na detíku :-D

nájde to aj zlato?

to zsiga: Přesto, že by si to ňáký nepřáli, najde.

zZaty prstynek jsem s GM4 nasel, ale na zlaty retizek vubec nereagoval, ticho po pesine...

to se ui řetízků stává :-(

a co rudy? To skúsal niekto?

Boja jeho. Tak na rudy mám GPX. Tak to dělám já. Upřimně, když to máš v ruce a neni ro povrchovej šmrdlák, což GM ve všech verzích jiste není, tak se můžeš pokusit dát cokoliv, a je šance.

Mam dotaz. U me GM4 mi to pri kazdem mavnuti na kraji pohybu, jak vlevo, tak vpravo pipne do barvy, dela to taky nekomu tak? Mam tam velkou 12x10. To, ze ma prozvuky pri kazdem dotknuti se cehokoli, tak na to uz jsem si zvyknul, ale tohle uz je moc. Cim to muze byt, vi nekdo?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru