Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Zkušenosti hledačů s detektorem kovů LP ZERO I a LP ZERO II

Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO I: Návod LP ZERO I
Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO II: Návod LP ZERO II

Testy detektoru kovů LP Zero: Testy LP ZERO
Odkaz na stránku s detektory LP ZERO: Detektory Golden Mask na LP

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 3.6.2014 23:17

:-D :-D :-D ;-)

Přátelé, řekněte mi jaký je u Zera rozdíl mezi 2D sondou 23cm Spider a 30cm 2D Spider ? Samozřejmě kromě většího záběru 30ky v prostoru který by mě v případě signálu nutil kopat větší díru :-P. Běhám s 23kou většinou po poli, občas les.
Je to asi začátečnický dotaz na který jsem chtěl sám sobě odpovědět tím, že si přečtu diskuze, ale odpověď jsem doposud nenašel ...nebo jsem slepý. Předem díky za odpověď. ;-)

Ta menší má lepší separaci v bordelu a zamoření a ta větší má lepší pokrytí a drobet i hloubku , ale zase o ten drobet horší separaci. Ale u zerouša je to jedno, protože i s tou třicítkou se zaměří naprosto přesně na nález .No v zarostlém bordelu je zase velká cívka spíš na škodu . Na pole je naopak lepší ;-)

Joeblacku, díky za odpověď rychlou jak od mého Zera 23 :-) ;-) A teď má moje dušička na chvilku klid.

Ahoj. Jo fajn píše a ještě fajnověji se čte. Kolikrát se člověk zasměje když popisuje své karamboly :-D
Já jsem majitelem Zera 23 teprve 2 měsíc a předu blahem i když jsem nováček. Prodal jsem BH Lon Star Pro protože jsem kopal z 99% železo a dal na rady diskutujicích, koupil požité Zero ....a udělal dobře.

Tak ať vaše stroje vyluzují samé pěkné tóny které pěkně zapijete :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Kurde chlapi, že já bydlím tak mimo, klidně bych vám dělal kopáče a učil se o:-) :-D

Zdravím, rozhoduji se mezi koupí zero30 a xterra505, páč ta je teď na LP za docela zajímavou cenu. Mám zkušenost z BH land ranger pro ale co mě při práci s timto digitalem fakt vadilo byly ty jeho prozvuky. Když jsem tento detektor poslal na servis a případně záruční opravu do autorizovaného servisu LP, tak mi technik muj land ranger nove nakalibroval a zároveň mi rekl, ze tyhle ,,levné digitály'' zkrátka na prozvuky dost trpí. No a moje otázka zapaleného zacatecnika tedy zní - počítá se ta 505ka stále mezi ,,levné digitaly''? Případně je zero v signalech jistější a stabilnější? Jaký detektor z techto dvou byste mi doporučili? Děkuji za názory. M.

Zdravím, oba mají svá pro i proti. Mám X-Terru 705 i Zero a nemůžu se rozhodnout, který prodat, takže zatím zůstavají oba.
Můj subjektivní pocit je, že zero jde krapet hlouběji, má tak nějak přesnější a rychlejší reakci na cíl, lépe mi padne do ruky. X-terra zase má multitón, což se mi taky dost líbí, teď jsem zakoupil lepší cívku (Díky Servuzi), takže hloubka je taky už lepší, můžu odladit zem, pěkné je nastavení ala litrfree (děkuji za obsáhlý návod ;-) ), na druhou stranu mě z ní trochu bolí záda.
Určitě bych doporučil buď zajít někam do pobočky lovce a tam zkusit vzít detektor do ruky, jak se bude držet. Nebo by šlo napsat přibližné místo pobytu a třeba by se nějaký zerař nebo x-terař našel, který detektor předvedl.
Jinak si myslím, že s 505 i zerem chybu neděláte.

Zdravim majitele Zera. Potom co mi byl odcizen detektor jsem si poridil Zero, ale bohuzel je bez nabijecky jelikoz ji pan nemohl najit (neni kradeny, mam k nemu vsechny doklady). Existuje nejaka nabijecka (nahradni) ktera by se dala pouzit? Lze pouzit pouze tuzkove baterie, popripade kolik?

Diky moc za odpovedi

Ahoj, ano lze. Je jich tam 10 ks. Tacud

Tady tu nabíječku maj,stojí 250 kč :-)

Diky vsem,

uz ji mam objednanou. ;-)

Mám dotaz ohledně knoflíku diskriminace. Co se vydiskriminuje při nastavení na 3 nebo 4 atd. Je o tom někde psáno nebo je potřeba si to vyzkoušet. :-)

Zdravím, tak třeba můj snubák z bílého zlata jde do železa už na 2. Abych ho viděl, musím dát 1,5 na diskriminaci ;-)

Díky za reakci. Budu muset asi udělat nějaký testy.

Zdravím. Po 3 měsíční seznamce a velké spokojenosti se Zero 23 jsem neodolal nabídce Zera 30 WS :-P Na první omak se jeví festově, oproti předchůdci má znatelně pohodlnější držení. Vzhledem k tomu, že za lovem většinou vyjíždím na skůtru (detík strkám pod sedačku), tak hooodně vítám teleskopickou tyč která se po kompletním složení zmenší na pouhých 52cm, s cívkou 59cm což je super, konec rozkládání a zpětné kompletace tyče . Bezdrátová sluchátka vypadají fajnově, při testu byla reakce okamžitá, tón nezkreslený. Jsem zvědav jak to všechno bude fachat v terénu.

Mám za sebou 2 hledačky se Zero 30WS a kromě komfortnějšího festovějšího držátka a výhod teleskopické tyče jsem zaznamenal nižší výšku hlasitosti což mě docela mrzí (bez sluchátek musím dát volume na 3/4 otáčky). Před tím jsem 4 měsíce chodil se starým Zeroušem a ten zvuk byl čistší, vyšší, lépe se identifikoval nález i hloubka. S 30WS se defacto znovu učím poslouchat. Ve sluchátkách je zvuk ok ;-) , ale na reproduktor si budu muset zvyknout.
Konec hlášení z prvních postřehů 8-)

To je divný. Mě jde Zero dost hlasitě i na půlku.

Na 1/2 bylo dost hlasité staré Zero, u WS je stejná hlasitost cca na + - 3/4 . Elmara mi můj pocit potvrdil, u nového WS se posunulo audio.

Tak to jo, já myslel že je to u všech Zer stejný.

stejné jo, ale asi u těch mladších kousků. Tóny linoucí se ze starého Zera mému uchu lahodily nejvíce :-P Však si zvyknu, na nové by se mělo zvykat dobře 8-)

Je pravda, že když jsem teď doma porovnával hlasitost 1 a 1/2 roku starého Zera 30 a nového WS, tak tam jsem extra velký rozdíl nezaznamenal. Během víkendu beru oba detíky ven a udělám důkladnější test už jen proto abych věděl který z nich si nechám a který pustím do světa. Každopádně 3 roky staré Zero 23 mělo výraznější audio které mi bylo příjemnější, více jsem z něho poznal ;-)

Ahoj, mam na vas Zerare dotaz.Mam LP 30. Nedavno jsem tu cetl jak zvysit citlivost na 8,5 a kdyz zacne podprahovy ton, tak se nastavit, aby nebyl slyset.Ze se tim trochu zvedne hloubka.Kamarad ma o par mesicu mladsi detik.Zkouseli jsme to na obouch a u nej pred 8,5 zacal podprahovy ton.U mne na 9 zadny ton.Neni to divny?

Ahoj. Měl jsem v ruce Zero 23, 30, 30WS a u všech jsem měl nastavení 8 až 8,5, více ne. Na 9 mi už všechna Zera házela podprahový tón který rušil.

Ahoj, muj detik mlci.Dnes jsem to jeste zkousel a bylo neco slyset az na 10.

Zdravím. Mám Zero 30WS a dostal jsem nabídku výměny za Minelab XTerra 705 s cívkou 7,5 kHz 26 cm 2D. Né že bych cítil potřebu měnit, ale červík hlodá. Může mi někdo sdělit čím bych si polepšil/pohoršil výměnou?

Nejdřív bych si položil otázku proč chce měnit ten dotyčný

Také mě to napadlo o:-) Prý si nemůže zvyknout na digitál. Já si díky již dříve zmiňovanému jinému tónu nějak nemohu najít cestičku k Zeru 30/30WS (pravda, teď skoro nechodím) a tak mě ta nabídka přišla zajímavá, ale nehrnu se do výměny neboť nevím. Mě láká spíše GM4/GM5

;-)

Minelab je Minelab, za sebe určitě říkám, že bych neměnil.
Ale doporučil bych Ti společné jednodenní hledání s dotyčným se Zerem, s případnou výměnou detektorů a uvidíš sám, zda chceš či nechceš vyměnit.
Jen taková malá životní zkušenost, pokud někdo něco nabízí k výměně, z pravidla to nebývá proto, aby si pohoršil.

Nemusí . Na mém zeru jsem mohl na některých lokalitách hodit téměř devítku a bylo naprosto v klidu.
Samozřejmě to nešlo všude , ale zase ten hloubkovej rozdíl mezi osmičkou a devítkou bych opravdu neřešil 8-)

Pokud je ten rozdíl stejný jak u Gm4,tak je to naprosté minimum.

Je to tak , mít tam osmičku a nebo devítku je téměř to samé . 8-)

Ani u Gm5 to není žádný velký rozdíl.Mělo by to být dělané tak,že když to dáš na 0,nemělo by to nic detekovat.Gm4 ale takhle detekuje korunu na nějakých 18cm

No ni hlavne ze uz si rozumime to bylo fejetonu kolem temu no ni sranda mosi bet :-P

To patrilo k baterkam zas mi to vlezlo jinam :-P

Jo - taky mi to občas vleze jinam o:-) :-D :-D

To co myslíš tak uz jen sporadicky tělo stárne to konicek omlazuje :-P

No šak já myslel odpověď o:-) :-D ;-)

No ja to bral s humorem :-P

Tož já vím, proto sem tak blbě kecal :-D V mým věku a zaměstnání už většinou taky jen napíšu jinam, než vsunu jinam o:-) :-D :-D ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru