Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Zkušenosti hledačů s detektorem kovů LP ZERO I a LP ZERO II

Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO I: Návod LP ZERO I
Návod pro detektor kovů Golden Mask LP ZERO II: Návod LP ZERO II

Testy detektoru kovů LP Zero: Testy LP ZERO
Odkaz na stránku s detektory LP ZERO: Detektory Golden Mask na LP

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 3.6.2014 23:17

Bych tak tipl, že asi ve velikosti cívky ;-) :-D

Joe :-D +1

Hele, jeslti chceš hledat do větších hloubek, ale s menší přesností separace, tak 30. Jeslti jsi radši na drobotinu a hodíš často pole, kde je signálů dost, tak 23.

Chci se zeptat, je nejaký hledač z okolí Litovle nebo Olomouce,
který má zero 23 nebo 30,mám zájem o zero,ale chtěl bych si ho nejprve vyzkoušet....
;-) ;-)

Za sebe ti ho můžu jen doporučit .Mám třicítku a je to suprová mašinka za malý penýz 8-)
Jeho kvality se nejvíc osvědčili na včerejší archeo akci,kde se prosadil nejvíce nálezy a to aj mezi dost slušnýma a hlavně dražšíma mašinkama .
Bohužel tě mám pár kiláků z ruky .Musel bys jet na Šomvald 8-) :-D :-D

Mám ho sice jenom 3 týdny, ale udivuje mě svou citlivostí i na drobné předměty.Mám 30-tku a jsem s ním
spokojenej

Mám Zero 23 teprve 3 týdny, ale vyrážel jsem s ním skoro každý den a až na jedinou vyjímku pokaždé s nějakým ČSR, ČSSR nebo měděným kolečkem a samozřejmě všemi možnými měděnými a olověnými záležitostmi. Takže za sebe můžu říct že funguje, jen jak už tu bylo zmíněno, velké železa z hloubky hlásí jako barvu, ale to myslím časem budu přecházet když to jen nepípne ale hlásí to z větší plochy, jen si člověk říká, co když je tam rozsypaný hrnec měďáků nebo stříbra a já ho tu nechám :o)

Nemáte někdo fintu jak vybít baterii? Už druhý den ho mám zapnutý a dioda "low batt" se pořád nechce rozsvítit.
Zítra jdu do terénu a chci ho přes noc plně nabít. Ještě jsem ho Nenabíjel tak nechci aby baterie měly nějaký paměťový efekt.

A kdo ti radil , aby si to vybíjel ? V návodu je něco takovýho ? Nabij a běž hledat ;-)
Paměťovej efekt je jen výmysl prodavačů a výrobců . Naopak některý baterky tímhle způsobem přímo odrovnáš. :-/ Už sem to viděl aj u mobilů ,takhle zkur.it baterku :-D
,,Při běžném používání NiCd akumulátorů se s klasickým paměťovým efektem nesetkáme. Je i velice obtížné tento jev nasimulovat v laboratorních podmínkách. Dříve, než proběhnou potřebné počty nabíjecích a vybíjecích cyklů, je pravděpodobnější, že nastanou problémy se zkušebním zařízením, ať je to tester nebo klimatizace nebo záložní UPS nebo ovládací software.
Není nám známo zařízení, kde by mohlo docházet k pravidelnému, vždy stejnému, vybíjení a nabíjení akumulátoru. Jediné zařízení, kde k tomu dochází, je satelit na oběžné dráze, ale to zase není zařízení, které vlastní běžný uživatel akumulátorů nebo čtenář těchto stránek.

Stalo se však naprosto běžné, každou závadu NiCd, ale mnohdy i NiMH akumulátorů vydávat za tento jev. Přitom se obvykle jedná o běžné závady. Zpravidla to bývá:

Porušení hermetičnosti chybnou obsluhou
Ztráta kapacity způsobená špatným skladováním NiMH akumulátorů
Závada v důsledku použití nevhodného typu akumulátoru pro danou aplikaci
Zničení akumulátoru nevhodným způsobem nabíjení
Výrobní vad
Snížení kapacity po ukončení životnosti akumulátoru 8-) ;-)

OK. I do kosmu sme se dostaly. V návodu se nikdy nepíše jak se má přesně nabíjet. A pak když dojde k reklamci tak prodejci řeknou: "pane, to ste tu baterku zkurvil špatným nabíjením "
Naštěstí nové baterie nejsou zas taková finanční tragédie.
Jen jsem chtěl baterii udržet v co nejlepší kondici v co nejdelší době.

OK. I do kosmu sme se dostaly. V návodu se nikdy nepíše jak se má přesně nabíjet. A pak když dojde k reklamci tak prodejci řeknou: "pane, to ste tu baterku zkurvil špatným nabíjením "
Naštěstí nové baterie nejsou zas taková finanční tragédie.
Jen jsem chtěl baterii udržet v co nejlepší kondici v co nejdelší době.

sry za dabl (telefon )

V návodu se to nepíše, protože to je kravina a jen záminka prodejců baterek na co se vymluvit.
Baterky v Zeru držijou samy dost dlouho a nabíjím po dvou až třech chozeních a červenou diodu sem zatím nepoznal 8-) :-D

Nabij baterky a di hledat,nekomplikuj si život kravinama,joeblack má pravdu :-D

Baterie se drží v kondici i když je po každém druhém hledání budeš nabíjet. Není se čeho bát ;-)

:-D

Jen pro úplnost - toto se píše mimo jiné v manuálu k Zeru :

Maximální prodloužení života baterií :

- nabíjejte baterie, pokud jsou úplně vybity


:-P

http://www.battex.info/hermeticke-akumulatory/povery-a-myty-o-hermetickych-akumulatorech/pametovy-efekt-memory-effect ;-)

Zdravím kolegové testoval někdo dosahy mokrá a suchá zem mám 30ku zero.

Těch vlivů je tam mnohem víc, takže suchá mokrá -jak píše nekop. Taky je důležitý tvrdá měká,kameň písek, slehlá pokypřená , svítí slunko je zataženo, zlomená motyka nová motyka atd ... ;-) 8-) :-D
ale jinak bych dal vlhké přednost . Myslím hlíně o:-) v suché to tak hluboko nejde ;-)

já mám třiatřicítku a s tím suchem a mokrem jak kdy :-)
:-D :-D :-D :-D

Díky on ten dosah je jako na houpačce ale jinak pohoda :-D :-D

Stejnoměrně provlhčená půda, kde jsou rozpuštěné minerální sole je vždy lepší než sucho. Jsou detektory, které je ten vliv znát málo (CTX 3030, Lobo ST), ale u většny se to na dosahu projeví.
Ono je to znát i když ráno začneš a na povrch je provlhčený od rosy. Pak na to posvítí sluníčko a povrch oschne. Počet barev se sníží. Dříve jsem to bral jako nějaký subjektivní pocit, pokud se to ale děje na akci 30 lidem najedou kdy takřka každý má úplně jiný detektor. No prostě to tak je :-)

Ano, někdy se tomu v poučených kruzích říká anomálie první kubánské hliníkárny. Ale to je nepodstatné a jen na okraj, Marek popsal půdní vlivy srozumitelněji.

Díky za odpověd jen nevím kde a jak najít ten komentář od Marka :-D

Tak sice vím co jsem psal, ale taky to nemůžu najít ;-)

Jestli Jirko víš kde to je tak to sem skopni :-D

Dík za odpověd poučné čtení.

Ahoj,nevíte..je velký rozdíl mezi lp 23 a lp 30 v dosahu..? :-) :-)

Je,řekl bych cca 5 cm podle toho co řešili kluci ale ta menší bude mít lepši separační vlastnosti,ale je to pouze můj názor Elmara ti k tomu jistě řekne víc. ;-)

Děkuju za odpověď.Já že si chci koupit 23,ale nevím, jestli by se mi nevyplatilo si ještě ušetřit a koupit zero 30.

Muj osobni nazor je ten ze pokud chceš chodit i les...tak bych rozhodne volil verzi se sondou 23 jelikoz s 30tkou by to bylo dost narocne...par tydnů jsem s Lp zero 30 chodil...a hloubky ktere jsem kopal byly až nezkutečné...i proto bych volil už jen 23 :-)

s 30tkou chodím pole i les a bez problémů,na prozvuky když brnkneš o nálet v lese si zvykneš je to jen o zvyku a postřehu

Nesmíš ale brnknout o šutr :-D To se mi povedlo tak, že sem chvílu nemohl najít krytku od cívky.Naštěstí to přežily oba ve zdraví ,ale už mám krytku raděj přidělanou sk páskou (tou plastovou ) 8-) :-D
Ale jinak mi ta třicítka nevadí ani v lese ,ani na poli. Je to dost pevnej stroj ,kterej sice nevypadá, ale dost vydrží a bez problému bys na to mohl přidělat i kosu ;-) Jen ty vzrostlejší stromy a větší šutry to nebere. Jen ta hloubka dosahu někdy vadí. Když kopeš starou podkovu ze 40ti čísel mezi kořenama ,tak už to není taková sranda o:-) :-D

díkec

Ahoj, tak dnes jsem rozšířil vaše řady, prozatím jen objednávkou LP zoro 30. Tak snad mašinka dorazí ok. :-) :-)

Zoro :-)

:-D :-D :-D :-P

Ahoj :-)
otázka začátečníka: proč se nemá detektor používat v místnosti???
Uvedeno v návodu, děkuji 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru