Detektor kovů Minelab CTX 3030

Vlákno pro všechny uživatele detektoru kovů Minelab CTX 3030.

Návod pro detektor kovů Minelab CTX 3030: Návod CTX 3030

Testy detektoru kovů CTX 3030: Testy CTX 3030

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 24.10.2012 15:59

Díky, už jsem mluvil s panem Vavřinou. Sondu pošlu na vás a uvidíte resp. uslyšíte.

Zdravím. Vím o tom a konzultoval jsem to už s ním ;-)

Jirka se vás snažil sehnat, nevím zda se to povedlo. Sonda chodí jako víno, nastavení citlivosti 28. Jediné co mě napadá že jste se sondou mával ve vzduchu? Sonda potřebuje "vidět" zem. Jinak tam žádný problém není.

Jak se vam hleda s CTX ve svahu (kolmo ke svahu, po vrstevnici s rukou bliz ke svahu, po vrstevnici s rukou dal od svahu)? Vim, ze na rovince si to uzivatele chvali, ze je to lepsi nez s trakarem. Ale co v techto podminkach, kdy se detektor musi zvedat? Diky ;-)

to pedro2: díky
to Elmara, Hába,...: Chodíte s CTX rychleji než s trakařem? Vzpomínám si, jak Elmara kdysi přirovnával optimální hledací rychlost trakaře ke starému pánovi kosícího trávu. :-D

Chodím stejně rychle. Tedy vlastně stále stejně pomalu. Ideální rychlost je jako když starý pán vezme kosu a jde králíkům na trávů. Nikam nespěchej a dělej hezky dlouhé oblouky ;-)

Zdravím, čím pomaleji tím lépe, pokud není nastaven průzkumný ořez-režim spolu s vysokým trash. a recovery fast. Detektor zpracovává spoustu dat- to je dań za výbornou separaci. Mám ale otázečku pro zkušenější: setkal jsem se s obsluhovateli tohoto stroje, kteří tvrdí, že lepší je úplně vypnout ground balance a jenom odrušovat a to i v mineralizaci? Za druhé - nehádají se funkce recovery pokud jsou obě aktivní? v tovarním nastavení relic tomu tak je. Děkuji za reakci

Ano, odškrtni si GB, měl by sepoužívat jen v silně mineralizovaných půdách. Na většině míst v ČR není potřeba tuto funkci vůbec zapínat, já taky častěji odrušuju interference. Ten groun bal. je něco jako nějaký další mineralizační filtr navíc, ano detektor bude pak více jak krotký beránek, ale ...

Moc děkuju měl jsem z toho stejný pocit, chodil jsem naposledy s vypnutím a šlo to hlouběji,ověřil jsem to pak i na polygonu. Takže díky.

Nová sekce která se věnuje CTX 3030 na MLO TV http://www.mlotv.com/forum/showthread.php?t=28124

Ještě kdyby bylo česky :-P

Česky není ani xchange2 tak o co jde myslím , že tak jak to tam názorně ukazuje tak není co řešit
;-) Ale dobrej nápad natočíme to česky :-)

Tak se v červnu objeví první doplňková sonda pro CTX 3030. Cívka je od Coilteku o rozměrech 25x10 cm 2D. Sonda je černá a je vodotěsná do 3 metrů. Jenoznačné určení je pro co nejlepší separaci. ;-)

pedro2: to by mě taky zajímalo. Můj typ je 7litrů :-P

Ahoj, tak 3030 je super mašinka. ;-)

Zdravim chlapci, tak uz jsem taky majitelem CTX :-) Prechazel jsem na nej z E-traca, takze to neni tak hrozny. Zatim mi dela jen samou radost ;-)

CTX dělá radost každému. Dnes jsem testoval typ, který jsme dostal od kluků s Komni. (Moravia Detekt). Testovali jsme dosah na mince nakloněné v různých úhlech a hloubkách. Rozdíl v dosahu se pak ukázal docela značný a navíc vyhodnocení CTX 3030 je prostě skvělé. Poud bych to vztáhnul na všechny detektory obecně, tak pokud si při testech natočíte mince na cca 45° je CTX 3030 i se základní sondou na mince nejhlubší detektor na trhu. ;-)

Chvíli jsem uvažoval, že bych s toho udělal nějaký test na web, ale vlastně není moc co napsat. Od drobného agčka po půltolar šlo CTX při natočení mince s ideální polohy do nějaké našikmené vždy nejlépe jak co se týče hloubky tak co se týče vyhodnocení. ;-)

Ale jako vždy doporučuji otestovat :-D

Zajimave! Hlavne mi prijde hodne stabilni a proste zvykam si na nej strasne rychle, to se mi u zadneho detiku jeste nestalo :-D Maro, chci se zeptat na tu vetsi civku - ne, ze bych ji ted bral, ale uvazuju do budoucna. Pokud se treba budeme bavit o valce, jaky narust hloubky bych mohl ocekavat u cile velikosti nemecke ID - ramcove/zhruba? Diky :-)

PS: vcera jsem mel s CTX svoji druhou prochazku, sklizene bramborove piscite pole. Cilu jsem pobral dost, ale brambor jeste vic. Mama mela radost :-P :-D

Sonda přidá právě na takové cíle, řekněme od velikosti 5 kčs. U IDčka je nárůst už slušný pokud vše dopadne jak má, tak příští týden s klukama uděláme nějakou přehlednou tabulku dosahů na svahovém polygonu pro všechny detektory Minelab. Bude to sice jenom v jedněch púdních podmínkách, ale zato v docela problematických. Tak to bude mít hodně slušnou vypovídací hodnotu :-)

Tak to je super, to jiste hodne lidi oceni! Tesim se ;-) Pokud mate problematickou pudu na polygonu, tak ja si pak zkusim xtc nekde jinde, jestli dokazu sahnout tak hluboko jako vy. A pak primo na polygonu v Jilovym ;-)

Polygon v Jílovém je na půdu jednoduší. Není to sice žádná pecka, ale kluci jsou na tom hůře. Oni tam mají nějaký nerost, teď si ale nevzpomenu jak se ta šílenost jmenuje. Hodně detektorů má ale dost problém to vůbec odladit ;-) Pokud si porovnáváme výsledky s Oldou a Pavlem v dosahu, tak jsem na tom vždy o kousek lépe ;-). Tudíž tady to bude lepší ;-)

novu lasku mam uz cez rok a vsetko co som tu od vas cital presne sedi.je to pecka. chodim na manual 28-30.multiton,volumegain24.vacsinou coin. predtym som mal x terru 705 a mam pocit ze dala ruke viac zabrat.vahu tahala do cievky. ctx to tlaci do lakta takze pohodlicko. aj zaujimavejsie veci mi zacali liezt zo zeme. jedine co mu mozem vytknut po tech. stranke je ten vystup kabla z tyce.su tam ostre hrany a mam pocit ze keby som to neupravil velmi rychlo by isiel kabel do piki.no a diskriminacia a id ciela fakt bezkonkurencna.ku GPS som sa zatial tiez nedostal a ani s nastaveniami moc nespekulujem.v allmetalle sa mi zda ze obcas vo vykopanej hromade to zelezo nevie najst. ale poradil som si pocuvanim tresholdu. ked stichne viem ze nalez mam v ruke .no a este jedna vec co by som konstrukterom vytkol su tie plochy na pokladanie pod baterkou.je az neuveritelne kolko blata sa pod ne skryje)))))))))).ale inak nasiel som detik ktory som hladal a asi mooooc dlho nevymenim

Ahoj kluci, posledni dobou si procitam zahranicni fora a nasel jsem tam pro me nekolik zajimavych informaci. Nicmene chtel bych se Vas zeptat na jednu z nich. Jeden clovek tam psal, ze zapina mode SEA WATER i kdyz je treba jen ve vlhcim prostredi, pry mu to pomaha omezit nechtene prozvuky a funguje mu to. Mate s tim nekdo zkusenost, zkouseli jste? A pak (coz jsem taky nevedel) - volume gain pry taky ovlivnuje prozvuky. Ja to mam celou dobu nasponovany skoro na max a prozvuky jsem mel...mozna si priste radeji zopakuju manual sensitivity, poradne odladit manual noise cancel a volume gain snizim taky.

Pro me velmi zajimava poucka ohledne nastaveni citlivosti MANUAL vs AUTO! Vysvetluje rovnez, proc (kdyz jste v automatu napr +3) se matematicky neshoduji cisla citlivosti na displayi - napr. automat urci citlivost na 20, date +3, ale to neznamena ze aktualni citlivost bude 23, proc tomu tak je, je vysvetleno nize. Stejne tak je zajimavy ten posledni odstavec, no posudte sami.

The CTX 3030 has three internal signal channels (high, medium and low) used to identify targets. The CTX 3030 continually measures the magnetic ground interferences that affect these channels and adjusts the level of Sensitivity individually for each channel, to provide the most stable TID for each channel.

When using Auto Sensitivity, the left bar and numeric value indicates the highest Sensitivity Level that either the high, medium or low channel is operating on. The right bar indicates the "Suggested" Sensitivity Level, as determined by the CTX 3030. This "Suggested" level is the average Sensitivity Level of the high, medium and low channels. Each channel is set to a different level of Sensitivity individually by the CTX 3030 to provide the most stable TID's. As an example....... if the CTX 3030 determines the Sensitivity Level for each channel is to be High = 20, Medium = 17 and Low = 11, the left hand bar and numeric indicator will read 20, representing the highest Sensitivity level of the three channels. The right bar and numeric indicator will display the average of the three channels, which is 16. 20 + 17 + 11 = 48, divided by 3 = 16. When you implement the Auto Sensitivity offset with an offset of +3, it will not suddenly change the value of both bars by 3. Instead, it increases each channel's value by 3. So in the example given earlier, the channels will become High = 23, Medium =20 and Low = 14. 23 + 20 + 14 = 57, divided by 3 = 19. So the left bar and numeric indicator will display 23, representing the highest Sensitivity level of the three channels. And the right bar and numeric indicator will display 19, the average of the three channels. When using an "offset" the numeric value of that offset will also be displayed in a little icon, to the left of the left Sensitivity bar.

In Manual Sensitivity, the left bar and numeric indicator represent the level you have set. The right bar indicates the "Suggested" level, just as it does in the Auto Sensitivity mode.

The primary difference between using Auto Sensitivity and Manual Sensitivity is that in Manual, ALL three channels are set to the same value. In Auto, the CTX 3030 determines the value most stable channel. Auto Sensitivity with the offset allows you to "offset" each channel by a value from -3 to +3. The offset allows the user to be more conservative, or aggressive than the one chosen by the CTX 3030, while allowing it to "compensate" for ground interference changes during your hunt.

Kdyz to zazdrojujes tak to klukum a divkam rad prelozim. :-)

Nevim, co to znamena zazdrojovat :-D Ale pro ty, kdo nevladnou amerikanski prekladam viz. nasledovne (omluvte pripadne drobne chyby v prekladu pls):

The CTX 3030 ma tri interni kanaly signalu (vysoky, stredni a nizky), ktere vyuziva k identifikaci cile. The CTX 3030 neustale meri m continually measures the magnetické pozemní rušení /vliv půdy/, který má efekt na tyto kanaly a prizpusobuje uroven citlivosti kazdeho z nich individualne, aby poskytl /vyhodnotil/ nejvice stabilni ID (identifikacni cislo cile zobrazujici se na displayi napr. 12-43, jak to znate) pro kazdy jednotlivy kanal.

Kdyz zrovna pouzivate automat v nastavovani citlivosti, levy sloupec a jeho ciselna hodnota oznacuje nejvyssi stupen citlivosti na kterem pracuje vysoky, stredni a nizky kanal. Pravy sloupec oznacuje "doporucenou" uroven citlivosti. Tato doporucena hodnota je v podstate prumer hodnot citlivosti na vysokem, strednim a nizkem kanalu. Kazdy kanal je detektorem CTX 3030 nastaven na jinou uroven citlivosti individulane, tak aby detektor poskytl nejvice stabilni ID. Pro priklad: jestlize CTX 3030 urci uroven citlivosti pro kazdy kanal napr. Vysoky=20, stredni = 17 a nizky = 11, levy sloupec bude vyznacovat hodnotu 20, coz v podstate poukazuje na nejvyssi uroven citlivosti z techto tri kanalu. Pravy sloupec a jeho ciselna hodnota bude ukazovat prumer hodnot techto tri kanalu, coz je 16. 20 + 17 + 11 = 48, deleno 3 = 16. Pokud v AUTO citlivosti nastavite +3, tak to neznamena ze zmenite hodnotu urovne citlivosti celkoveho/zprumerovaneho udaje citlivosti. Misto toho v podstate zvysite hodnotu kazdeho z techto tri kanalu o hodnotu 3. Cize ve vztahu k vyse uvadenem prikladu se hodnoty zmeni takto Vysoky = 23, Stredni =20 a nizky = 14. 23 + 20 + 14 = 57, deleno 3 = 19. Takze levy sloupec bude udavat hodnotu 23, coz predstavuje nejvyssi hodnotu urovne citlivosti z techto tri kanalu.A pravy sloupec bude vykazovat ciselnou hodnotu 19, prumer vsech tri kanalu. Pokud pouzijete offset (rozumej ty cisla od -3 do +3), jeho hodnota se rovnez objevi na displayi na leve strane leveho sloupce citlivosti.

V manualnim nastaveni citlivosti, levy sloupec a jeho ciselna hodnotaa predstavuje uroven citlivosti, kterou jste si sami nastavili. Pravy sloupec ukazuje doporucenou hodnotu citlivosti, stejne tak jak to dela u nastaveni citlivost v AUTO.

Základni rozdil mezi AUTO a MANUAL nastavenim citlivosti je ten, ze v MANUALu jsou vsechny 3 kanaly nastaveny na stejnou hodnotu! V AUTOmatu CTX 3030 nastavuje hodnotu nejvice stabilniho signalu. AUTO citlivost s "offset" Vam umoznuje "offset"/ upravit kazdy kanal hodnotou od -3 az do +3. Toto nastaveni umoznuje uzivateli byt vice konzervativni, nebo naopak vice agresivni, nez jak vyhodnotil "spravnou/nejstabilnejsi" hodnotu detektor a zaroven umoznuje aby kompenzoval zmeny pozemniho ruseni behem hledani.

Snad jsem to moc nedomotal ;-)

Překlad super, já to pobral hned napoprvý. :-)

Už konečně chápu, proč to hledá líp na MANUAL 23 než na AUTO 23.

Já chodim jen na MANUAL a vyšťavený co to de (28 až 30). Drobný prozvuky sou vítaný, aspoň vim, že to hledá. ;-)

No tak tohle tady ještě chybělo. :-) Jinak se tím u E-Trac zabýval robator, a je to prostě tak.

tak tak, rozdil dosahu při stejném číslu citlivosti v manuálu a v auto je o parník ( klidně 8-10cm).....já to zjistil na tracu až po půl roce chození, takže klasická úvaha dopr.... kolik já toho musel přejíííít :)
takže teď 30-28 manuál, 4 ch., teda pokud to litr nezapne dřív než já a vyfoukne mi kanál :-)

Mám to vohulený už vod baráku v autě. To my dost taky zvedá šance.

sakra běžte s e trakem na e traka :-D

Nemá servisní středisko Minelab LP info o chystané nové verzi pro cxt3030?

Mám na mysli firmware :-)

V podstatě se dá napsat pouze že až bude oficiálně uvolněná, dostaneme ji všichni najednou. Jak prodejci tak uživatelé. :-)

Zdravím ,,jak je to s treshholdem ?Má vliv na sílu signálu dle půdy ,ale kolik mu dát a na jaké půdě toť pro mě tabu prosím o osvětlení děkuji ;-)

Na všech půdách je to stejné, treshold tak aby jsi ho lehce slyšel na pozadí ;-)

díky Máro stejně si asi za tebou udělám výlet :-)

Ahoj. Je tu někdo kdo přešel z e-trac na ctx? Zajímá mě zda je rychlejší ve vyhodnoceni, a jestli se s nim dá chodit rychleji. Co odpověď v místě plné železa?

Zdar všem ,jak je to s rušením ctx? Ruším se s druhým na dva metry i po odrušení ...

S CTX 3030 nás najednou jde i 6 a je to tedy absolutně bez problému. Je ale pravda, že dva metry od sebe nechodíme, tam je to asi dané i fyzikálně, že tam nějaká interference bude. Na dva metry budeš už minimálně lehce přijímat sondu kolegy.

Když jsem kdysi dělali testy jak blízkost druhého detektoru ovlivňuje dosah, dostali jsme se na minimální vzdálenost 8 až 10 metrů. Čím se tehdy podařilo vyvrátit jednu archeologickou teorii o tom, že sondy mají cinkat o sebe. To tedy opravdu nefunguje. Ta ztráta dosahu navíc nebyla malá. Trochu jsme tenkrát trápili jednoho našeho kamaráda. Testoval dosahově Lobo a mi jsme mu druhý detektor jackem strčeným do konektoru sluchátek zapínali střídavě tak 3 nebo 4 metry za zády. Výsledkem bylo že chvíli cíle bral a chvíli ne, až dospěl k tomu že detektor je jednoznačně vadný. :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru